Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

megynka
27. mar 2010

no naši rodičia sa už tešia, ani poriadne nevieme čo nás čaká ale určite to nebude jednoduché, ale veď nič čo stojí v živote za to nie je jednoduché 🙂 tak sa tešíme, asi to bude dlhá cesta lebo chceme malé mimčo ale keď už tak dlho čakáme tak chvíľu ešte vydržíme 🙂
majuska a čo by si chcela zajtra ráno viac na to teste? tehu alebo nie? 🙂

majuska7979
27. mar 2010

megynka, asi //, ale niesom si stale taka ista 😀 proste sa potesim obom 😉 co ma byt to bude a proste asi to tak ma byt 😉
neboj zvladnete to 😉

natalca
27. mar 2010

ahojte dievcata 🙂
mimus, ty nase slniecko prepracovane, jasne, ze tento rok budeme vsetky tehule 😵 aj ja nam to vsetkym zo srdca prajem 😉 😵
mata, takze domka budes mat dvoch chlapov? ty sa budes pekne okolo hrncov tocit, teda ak budu taki jedaci ako ten moj
mne je to v podstate jedno, ale v kutiku duse by som asi skor chcela dievcatko, ale kedze u nas v rodine su same baby, tak sa potesim aj chlapcekovi 😀
megynka vitam ta tu, sme tu skvela partia 🙂
ak ti to nevadi mohla by si nam napisat aj nieco viac o sebe, co vsetko mas/te za sebou, do ktoreho centra chodis, kolko mate rockov a tak.... o nas si si to uz asi precitala 😅
majuska, tebe prajem aby si si tam rano nasla to co ti urobi vacsiu radost 😉 😎 😵

megynka
28. mar 2010

dobré ránko 😉
natalca,jasne napíšem niečo viac: mám 36 rokov, snažíme sa asi 5 rokov, boli sme 2x na IVF - ICSI v Heliose v Martine, 1x na IVF v ISCARE v Prahe a teraz sme boli napísať žiadosť pre poisťovňu v ISCARE v Martine. U nás bol vždy problém v tom že sa nám nevyvíjali embryá a jeden krát sa transfer ani nekonal a tak teraz sme dali vyšetriť manželove spermie na genetiku, budúci týždeň budú asi výsledky a je aj možné že bude problém vo vajíčkach ale tie sa vyšetriť nedajú. tak nevieme ako ešte budeme postupovať, musíme zvažovať aj darcovské spermie alebo vajíčka, ak na tento štrvtý pokus budeme mať embryá tak určite budú robiť predimplantačnú genetiku embryí, ale to je ešte ďaleko.Začať by sme chceli asi v lete,zatiaľ by sme chceli vypadnúť ešte niekde na dovolenku 😉 🙂

mirka.m
28. mar 2010

ahojte kocky,
sice uz sem nepatrim, mam dve male deticky, na ktore sme strasne dllllllho cakali a preskakali vselico. Tiez sme vedeli ze tam niekde je pre nas a caka na nas. A pretoze sme na na babatko cakali tak dlho tak sme dostali az dve 🙂 Drzim vam vsetkym palceky na tejto ceste za stastim. Viem ake to je s tuzbou ocakavat vysledky testikov a potom sklamanie.Raz to vyjde. Tak sa drzte.
megynka pri tvojom prispevku ohladomn adopcii som si s nostalgiou zaspominala. my sme mali tiez podane a uz sme cakali len ked nam zavolaju, ze si mozeme ist pre mimco. a stale nic, skusali sme aj IVF , ktore vyslo.Ako som lezala v nemocnici tak par mesiacov pred porodom, tak nam volali ze maju pre nas mimco malicke.Uvidis ze aj vy budete na tom podobne. myslim na vas.

megynka
28. mar 2010

ahoj mirka
tak bola by som rada keby sme aj my tak dopadli 🙂 ďakujem za podporu 😉 🙂

mimuska77
28. mar 2010

Caute babuľky, 😉
Vitajte megynka a mirka.m 😅 😅 😅 Len sa pekne zapájajte,aspoň sa nám rozšíri kruh dobrých duší 😵 a mirka.m v pohode sem patríš aj ty,ved aj rady na posilnenie potrebujeme,aj ked detičky máš,ku ktorým Ti blahoželám,tiež si musela prejsť čakaním na ne tak nás aspoň môžeš povzbudiť 😉 😉 😉
Cauko Nati 😵
Majuš a ráno poslušne hlás pozitívuš testík,ja to cítim že to tam bude 😝 😝 😝 potrebujeme novú tehulu,takže vieš čo máš robiť 😀 ducha zahnať a koľajničky odfotiť 😵 😵 😵 čakááááám zajtra na správičku 🙂
Momentálne som na rannej a narobená ako kôň 😀 asi doma budem len oddychovať mm má poobednú,alebo pôjdem k našim ale som nejaká unavená 😒 To asi táhodka spravila svoje....

Pozdravujem Vás všetky a teším sa na nové správičky 😵

megynka
28. mar 2010

mimuska, dík za privítanie 😉

baby u nás je teraz akási zima ☹ už tak čakám na leto 🙂

majuska ja som tiež zvedavá ako ti dopadne testík, držím palce 😉

janush
28. mar 2010

ahojte... ja som tu nova
Mam uz po 30ke a rok sa snazime o babatko... no nedari sa.. navyse mam menit zamestnanie a neviem ci je to dobry napad... aby moja psychika netrpla, navyse vacsie stresy..... 😒

megynka
28. mar 2010

ahoj janush, ja som tu vlastne tiež nová 😉 no nad zmenou zamestnania uvažujem aj ja, ale asi sa na to vykašlem lebo už chcem ísť konečne po piatich rokoch snaženia na materskú a ja verím že už to dlho nepotrvá 😉

janush
28. mar 2010

ahoj megynka... no ja uz som aj presla vyberovym konanin, zajtra by som mala dat vypoved.... a stale nie som rozhodnuta 😒

megynka
28. mar 2010

janush, tak to budeš ešte celý večer uvažovať čo urobiť, no ja sa tiež rozhodujem veeeeeľmi ťažko 😉

jankaknm
28. mar 2010

Ahojte, tak ja som tiez nova...mrzi ma, ze nemam cas si to tu cele precitat, ale budem rada, ked si budem moct s vami podiskutovat 🙂 Nemam sice 30, ale zaujala ma tema, ze idete menit povolania a odrazu cakate, ci dalsi mesiac vyjde uz to vytuzene tehotenstvo...som na tom rovnako

janush
28. mar 2010

ahoj jankaknm... tak to som rada, ze som nasla spriaznenu dusu 🙂 Ako dlho sa pokusate o babatko?

jankaknm
28. mar 2010

necele 3 roky sa pokusame, som mesiac po laparoskopii, ktora bola vraj uspesna, cize "prefukli" mi zuzeny vajickovod, a teraz netrpezlivo cakame, tento mesiac nevysiel... a vy?

jankaknm
28. mar 2010

citala som, ze rok sa snazite, ale co mate za sebou som myslela...

janush
28. mar 2010

my sa pokusame asi rok.. mam problem s ovulaciou, uz som dva mesiace brala clostillbegyt na zatial neuspesne, teraz budem mat dva mesiace pauzu a potom mi chce doktor zvysit davku....

jankaknm
28. mar 2010

aha, no mne povedal, ze mam polycysticke vajecniky, ze neprodukuju kazdy mesiac, ale podla priznakov, OVU testov a bolesti v polovici mesiaca 1 den podla mam aj kazdy mesiac...ja rozmyslam dat vypoved, lebo skor pripisujem to stresu z roboty, ze sa nedari... 😢

megynka
28. mar 2010

jankaknm, vitaj 😉 tak hádam ďalší mesiac sa podarí, inak snažíte sa už tiež dlho, mne keby niekto povedal, že to potrvá tak dlho, tak by som si myslela, že to nevydržím tak dlho čakať na mimčo

janush
28. mar 2010

no ja by som prave isla do stresovejsej roboty, ale asi by ma bavila viac ako iba doterajsie sedenie za PC a tukanie do klavesnice... na druhej strane neviem, ci to bude spravne kvoli stresu, ci ho budem mat a ako ho budem zvladat.... ale prestahovala som sa do BA za priatelom a navyse v terajsej robote nemam ani mlade kolegyne, takze zmena prace bude mozno lepsia na psychiku a dalsi zivot.....

jankaknm
28. mar 2010

ahoj megynka, dakujem za privitanie, ten cas proste leti...su casy, ked na to ani nemyslim, inokedy depresia...hlavne ked je to v robote na figu, ale aj preto, ze zboznujem deti a chcela som uz v 18tich 😀 , mam 26

jankaknm
28. mar 2010

janush, citam, ze si nerozhodna, v podstate ide o to, aby sme nemysleli na to jedno... v praci, ktora ta bavi, si myslim, ze sa to bude lepsie darit...stresy sposobuju sice stahovanie maternice a to potom neposobi urcite dobre...ja skor rozmyslam uplnu zmenu, tiez som prisla za pracou do BA, ale najradsej by som sa vratila do rodneho mesta po 6 rokoch, aj ked tam nie je ziadna robota 😒

janush
28. mar 2010

mas pravdu, v tomto smere som nerozhodna... hlavne teraz ked chcem otehotniet, budem sa vydavat a chem ist na dovolenku mi to nevyhovuje.... Ale uvidim zajtra ako sa zachova nadriadena. Ja by som sa tiez najradsej vratila domov, ale priatel (buduci manzel) z BA nepojde 😒

majuska7979
28. mar 2010

ahojte babulky,
len tolko ze testik bol cisty bielucky 😉 takze idem do dalsieho kola 😉 😉 😉

jankaknm
28. mar 2010

Janush a zajtra to ides nadriadenej iba povedat, alebo uz odchadzas? mne by vyhovovala prave taka stereotypnejsia praca teraz, lebo to co som posledne mesiace zazivala a celkovo atmosfera tam je priserna...

jankaknm
28. mar 2010

ahoj majuska, mozem sa spytat, nemas telo uz tak naprogramovane (prepac, necitala som to tu),ze kym si neurobis test tak ti mrcha ani nepride? u mna to tak uz je, vynimka tento mesiac, proste došla na čas ani ma nepotrapila tapanim 🙂

janush
28. mar 2010

Zajtra by som to mala iba povedat.... Navyse moj mily je v zahranici bez signalu, pride az dnes v noci a nevie ako som dopadla, ze ma vybrali... takze cely vikend som taka nervozna, nesvoja..... Ja mam teraz pracu kludnejsiu, ale len taky zivot ze rano do roboty a vecer z roboty kazdy den.... prezivam. Myslela som, ze sa mi podari otehotniet rychlejsie... ale nedari sa..

jankaknm
28. mar 2010

tak v novej sa to mozno podari rychlejsie, ked budes spokojnejsia...u mna je skor strach, ze poviem im to a budem v 2 mesacnej vypovednej lehote, a rovno pocas tych 2 otehotnim...potom to uz nepojde zobrat spat, a budem na materskej bez materskej, resp. na podpore...

janush
28. mar 2010

toho sa neboj... aj keby si otehotnela medzitym tak materska ti pojde, lebo sa berie odrobenych 9 mesiacov za posledne 2 roky. U mna ako som sa prestahovala do BA vyhasla aj akasi "radost zo zivota" som tu od jula a dost ma trapi, ze nejde otehotniet....

natalca
28. mar 2010

caute nove babulky, vitam vas tu 😵
pekne sa tu rozrastame, nebojte o chvilu budeme vsetky tehule 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre