Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

ejasmeja
30. mar 2010

Megynka, tak ked napise clovek staznost, tak sebe sice uz nepomoze, ale aspon tym druhym, ktori s nou budu jednat neskor, aspon sa "cica" zacne spravat trosku milsie, ked ju sefstvo dodrbe za neprofesionalny pristup a neochotu... alebo teda nech fakt uvazuje nad inou pracou, ved nebudem predsa robit ekonoma, ked mam geny na umenie, vsakze? 😉 metafora... 😀

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejasmeja
30. mar 2010

Janka, ja som nastastie nic take nemusela podstupit. a volno sa urcite zide, alebo este lepsie znema prace za lepsiu 🙂 a co robis, ak smiem vediet?
a neboj, ono to tehu pride, ked budes najmenej cakat... 😉

ejasmeja
30. mar 2010

Jani a o tom pripoisteni, aby si mala maximalnu moznu matersku vies?

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejasmeja
30. mar 2010

nie, da sa to u kazdeho, k svojmu platu si priplacas dobrovolne poistenie, aby si mala maximalnu vysku materskeho prispevku. oni ti presne vypocitaju na socialke, kolko by to malo byt k tomu, co za teba odvadza zamestnavatel. priplacat, teda dobrovolne sa pripoistit moze hocikto, dokonca tusim aj ked si nezamestnana, tak si to mozes dobrovolne platit a matersku dostanes maximalnu moznu

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejasmeja
30. mar 2010

Janka, treba to ale riesit pred otehotnenim, poistena musis byt najmenej 270 dni vkuse do dna porodu a ten sa moze posunut, babo sa moze narodit troska skor a uz ak ti chyba jediny den, matersku nedostatnes v plnej maximalnej vyske

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejasmeja
30. mar 2010

hm... tak ale pre istotu si pozistuj a zacni platit dobrovolne do socialky, to vies, ked urobis tuto znemu v postoji, tak aj samo to pride, vsetko sa nastavi tak, ze ty ides otehotniet a basta! ani nepripustaj inu moznost! rovno zajtra chod do socialky a rovno si to zacni platit... 😉

ejasmeja
30. mar 2010

ja keby som neotahotnela tak necakane, tak by som si to tiez platila, ale osud to zariadil inak. co uz, na babo sa velmi tesim bez ohladu na vysku materskeho prispevku 😀

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejasmeja
30. mar 2010

Janka, aj ja by som mala este robit, ale tiez sa mi nechce! och!
ja idem na matersku 10.4. a termin mam 22. maj, ale si myslim, ze asi to bude troska skor... 🙂

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejasmeja
30. mar 2010

no ale ak sa nebude ponahlat, tak to bude blizenec 🙂 ono tvrdohlavost bude mat este aj po mamke a po ockovi, bude to vesele... 😀

lubka0506
30. mar 2010

ahoj babule 🙂 už som tu...a tu niet nikoho... ☹
...konečne som prišla na heslo,teda som si ho zmenila... 😀
ja akosi nič nestíham dnes som vás čítala trošku dozadu ale k PC som sa dostala až o 23,00 dúfam že zajtra to bude skor. 😒 ejka tá téma je zaujímavá a rada by som si skecla s tebou o tom,lebo tie brzdy/niektoré/ na tej sociálke nič nevedia alebo ti každá povie niečo iné...ja som tam kvoli tomu pripoisteniu bola už 3krát...platím si to ale uvažujem o zrušení,po tom aké mi dali informácie... 😒
ja som tiež trošku nascípaná a pobolieva ma hrdlo,dúfam že to prejde ☹ budem sa snažit zajtra sem dostat skor,lebo už som s vami nekecala ani nepametám... 😉
tak sa majkajte a opatrujte sa!!!papa

drzkosa
31. mar 2010

ahoj baby, tak dnes mam dostat ... bolesti ako vzdy pred MS, navaly tepla fuuu, ale zatial nic !! tak uvidimeeee

mata1001
31. mar 2010

caute krasky...vy ste tu ale poklebetili...
ste tu? 🙂

drzkosa
31. mar 2010

AHOJ MATA

mata1001
31. mar 2010

ahoj ako sa mas?ake mame uprsane pocko ☹ ☹ ☹ ☹

drzkosa
31. mar 2010

ano otras snad sa to vycasi, mam sa fajn zatial 🙂

megynka
31. mar 2010

ahojte, vonku otrasne prší ☹

dnes sme boli s tými papiermi na adopciu a do troch týždňov sa nám ozvú kedy máme začať psychologickú prípravu, tá bude trvať asi pol roka a potom si môžeme pozrieť detičky ktoré sú na zoznamoch na adopciu, ak si nevyberieme, budeme čakať, chceli by sme novorodenca a pani povedala že na novorodenca sa čaká 2-3 roky, ale možno sa nám zapáči nejaké do roka a bude to aj skôr, zatiaľ sa budeme psychologicky pripravovať 😉 🙂

mata1001
31. mar 2010

ahoj megy....caka vas dlha a tazka cesta ale urcite to stoji za to...strasne vam drzim palce nech vam to vyjde a nech ste vsetci traja co najskor spolu... 🙂

drzkosa
31. mar 2010

megy ty nemozes mat dieta?

mata1001
31. mar 2010

haloooo nikoho tu niet? 😢

megynka
31. mar 2010

mata, dík 🙂

drzkosa to ťažko povedať, ideme ešte na 4IVF, ale sme sa už rozhodli aj pre adopciu a ja už nemienim čakať či sa mi raz vlastné dieťa podarí, ak sa podarí dobre, ale aj tak si aspoň jedno adoptujeme, takto sme sa rozhodli, a ak sa vlastné nepodarí adoptujeme si ešte jedno 😉 🙂

megynka
31. mar 2010

mata bola som na vychádzke so psom,vonku je počasie že by ani psa nevyhnal 😀

drzkosa
31. mar 2010

TAK dnes mam dostat zatial nic 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre