• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

25. apríla 2013 
Megynka, tak ked napise clovek staznost, tak sebe sice uz nepomoze, ale aspon tym druhym, ktori s nou budu jednat neskor, aspon sa "cica" zacne spravat trosku milsie, ked ju sefstvo dodrbe za neprofesionalny pristup a neochotu... alebo teda nech fakt uvazuje nad inou pracou, ved nebudem predsa robit ekonoma, ked mam geny na umenie, vsakze? :wink: metafora... :grinning:
30. mar 2010 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
robim vyse 5 rokov v kuse, tak aj si zasluzim volno :slight_smile: , necitala som vase pribehy dozadu, ale neboli ste na laparoskopii? ja som bola 9.2.10 , takze je to este skoro, uz po prvom mesiaci som si myslela, ze nam to vyjde, lebo som verila doktorovi, ze do 2-3 mesiacov to vyjde. :cry:
30. mar 2010 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janka, ja som nastastie nic take nemusela podstupit. a volno sa urcite zide, alebo este lepsie znema prace za lepsiu :slight_smile: a co robis, ak smiem vediet?
a neboj, ono to tehu pride, ked budes najmenej cakat... :wink:
30. mar 2010 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jani a o tom pripoisteni, aby si mala maximalnu moznu matersku vies?
30. mar 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v poistovnictve na centrale, v podstate by to nebola zla robota, len uz nevladzem...vedenie nezmenim, tak si chcem zmenit robotu, ale rada by som mala fakt volno a viac sa venovala sebe a manzelovi...peniaze budu chybat ale ratame s tym...ved aj na materskej je to mizerny prispevok. Podstatne je, aby sme sa stali rodinka. :slight_smile:
30. mar 2010 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pripoistenie? neviem...ale nieco sa mi zda, ze mi znama hovorila, ze sa to da len u nejakych pripadoch...asi take, co maju nizsie odvody?
30. mar 2010 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie, da sa to u kazdeho, k svojmu platu si priplacas dobrovolne poistenie, aby si mala maximalnu vysku materskeho prispevku. oni ti presne vypocitaju na socialke, kolko by to malo byt k tomu, co za teba odvadza zamestnavatel. priplacat, teda dobrovolne sa pripoistit moze hocikto, dokonca tusim aj ked si nezamestnana, tak si to mozes dobrovolne platit a matersku dostanes maximalnu moznu
30. mar 2010 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, tak to asi potom budem riesit, ked budem ak budem nezamestnana :slight_smile: to by bolo take super, moct mat prazdniny, zistit, ze sa stal zazrak a este k tomu byt cele tehotenstvo v klude bez chodenia do roboty :grinning: to je sen
30. mar 2010 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janka, treba to ale riesit pred otehotnenim, poistena musis byt najmenej 270 dni vkuse do dna porodu a ten sa moze posunut, babo sa moze narodit troska skor a uz ak ti chyba jediny den, matersku nedostatnes v plnej maximalnej vyske
30. mar 2010 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, tak to uz aby som zacala vybavovat :slight_smile: lebo v aprili sa to podari. Neverim tomu, co som teraz napisala, lebo som strasna pesimistka :unamused: . Verim skor, ze az ked odidem z prace nastane zmena, aka neviem, ale urcite. :slight_smile:
30. mar 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm... tak ale pre istotu si pozistuj a zacni platit dobrovolne do socialky, to vies, ked urobis tuto znemu v postoji, tak aj samo to pride, vsetko sa nastavi tak, ze ty ides otehotniet a basta! ani nepripustaj inu moznost! rovno zajtra chod do socialky a rovno si to zacni platit... :wink:
30. mar 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja keby som neotahotnela tak necakane, tak by som si to tiez platila, ale osud to zariadil inak. co uz, na babo sa velmi tesim bez ohladu na vysku materskeho prispevku :grinning:
30. mar 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem, pozeram Ordinaciu, pisala som si so segrou a este mam otvorenu aj robotu, ale ta sa mi fakt nechce. :frowning2:
30. mar 2010 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ty si uz na materskej? teda citam ze cakas v maji babo, na aky termin?
30. mar 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janka, aj ja by som mala este robit, ale tiez sa mi nechce! och!
ja idem na matersku 10.4. a termin mam 22. maj, ale si myslim, ze asi to bude troska skor... :slight_smile:
30. mar 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej aj ja som majova, byk, to bude tvrdohlave :grinning:
30. mar 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale ak sa nebude ponahlat, tak to bude blizenec :slight_smile: ono tvrdohlavost bude mat este aj po mamke a po ockovi, bude to vesele... :grinning:
30. mar 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj babule :slight_smile: už som tu...a tu niet nikoho... :frowning2:
...konečne som prišla na heslo,teda som si ho zmenila... :grinning:
ja akosi nič nestíham dnes som vás čítala trošku dozadu ale k PC som sa dostala až o 23,00 dúfam že zajtra to bude skor. :unamused: ejka tá téma je zaujímavá a rada by som si skecla s tebou o tom,lebo tie brzdy/niektoré/ na tej sociálke nič nevedia alebo ti každá povie niečo iné...ja som tam kvoli tomu pripoisteniu bola už 3krát...platím si to ale uvažujem o zrušení,po tom aké mi dali informácie... :unamused:
ja som tiež trošku nascípaná a pobolieva ma hrdlo,dúfam že to prejde :frowning2: budem sa snažit zajtra sem dostat skor,lebo už som s vami nekecala ani nepametám... :wink:
tak sa majkajte a opatrujte sa!!!papa
30. mar 2010 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj baby, tak dnes mam dostat ... bolesti ako vzdy pred MS, navaly tepla fuuu, ale zatial nic !! tak uvidimeeee
31. mar 2010 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute krasky...vy ste tu ale poklebetili...
ste tu? :slight_smile:
31. mar 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHOJ MATA
31. mar 2010 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ako sa mas?ake mame uprsane pocko :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. mar 2010 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano otras snad sa to vycasi, mam sa fajn zatial :slight_smile:
31. mar 2010 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, vonku otrasne prší :frowning2:

dnes sme boli s tými papiermi na adopciu a do troch týždňov sa nám ozvú kedy máme začať psychologickú prípravu, tá bude trvať asi pol roka a potom si môžeme pozrieť detičky ktoré sú na zoznamoch na adopciu, ak si nevyberieme, budeme čakať, chceli by sme novorodenca a pani povedala že na novorodenca sa čaká 2-3 roky, ale možno sa nám zapáči nejaké do roka a bude to aj skôr, zatiaľ sa budeme psychologicky pripravovať :wink: :slight_smile:
31. mar 2010 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj megy....caka vas dlha a tazka cesta ale urcite to stoji za to...strasne vam drzim palce nech vam to vyjde a nech ste vsetci traja co najskor spolu... :slight_smile:
31. mar 2010 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
megy ty nemozes mat dieta?
31. mar 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haloooo nikoho tu niet? :cry:
31. mar 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata, dík :slight_smile:

drzkosa to ťažko povedať, ideme ešte na 4IVF, ale sme sa už rozhodli aj pre adopciu a ja už nemienim čakať či sa mi raz vlastné dieťa podarí, ak sa podarí dobre, ale aj tak si aspoň jedno adoptujeme, takto sme sa rozhodli, a ak sa vlastné nepodarí adoptujeme si ešte jedno :wink: :slight_smile:
31. mar 2010 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata bola som na vychádzke so psom,vonku je počasie že by ani psa nevyhnal :grinning:
31. mar 2010 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
TAK dnes mam dostat zatial nic :slight_smile:
31. mar 2010 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok