Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

moniciak
19. jún 2010

@lubka0506 to je v poho verim ze aj tebe aj vam vsetkym sa to podari...bratranec so zenou sa snazili 8 rokov aked uz mali objednane umele zistila ze ma// 🙂 hlavne je na to nemysliet...a my niektori nemyslime az prilis 😒 dufam ze coskoro si pozriem tvoj profil a uvidim tam:caka babatko 😉

lubka0506
19. jún 2010
megynka
20. jún 2010

@janemari ďakujem za radu, tak som si prvý deň pichla len polovičnú dávku 😅 hádam to až tak nebude vadiť, dnes som tam mala už 1ml 😉

@lubka0506 tak ten koláč som už musela upiecť, manželovi som ho sľubovala už aspoň mesiac 😅 no kľudne by som ti ho dala aj polovicu, lebo ja keď upečiem sme na to len dvaja a potom to musíme baštiť sami, manžel s tým síce problém nemá ale ja priberám 😠 tak aj preto pečiem hrozne málo a aj mama často napečie a nabalí nás

janemari
20. jún 2010

megynka tak pokial je to ma zaciatku tak to urcite nebude vadit.Len ak by sa to opakovalo s tou davkou asi by si to mala ist reklamovat alebo co 😅

zuzulik80
21. jún 2010

ahoj babulky, pridavam sa aj ja. Na Velku noc som potratila, 2 tyzdne pred mojou "30". ☹ ale uz o par dni sa mozeme opat zacat snazit, takze dufam ze dalsie narodky uz budem oslavovat s mimcom

megynka
21. jún 2010

vitaj zuzulik a držím palce nech sa rýchlo zadarí 😉 🙂 ja som od dnes už na pn, tak budem veselo pichať a odpočívať 🙂 keď som dnes povedala mojej gyn, že už ideme na 4 ivf, chúďa sa skoro rozplakala taká bola zlatá, hneď bez okolkov vypísala pn, že dokedy budem potrebovať 🙂

lubka0506
21. jún 2010

ahojky 🙂 babule...
@zuzulik80 vitaj medzi nami 🙂 🙂 🙂
megy tebe je ja idem od zajtra do práce,neviem síce do kedy...dnes som bola v Blave od zajtra pridávam Fostimon a v nedelu idem na kontrolu na sono. Cysta tam stále je ,ja som sa bála že to zastavia a budú chciet vybrat cystu,zatial mi len upravili protokol.
...a ozaj dnes sme tolko neblúdili 😀 😀 😀 ...o 10.15 som bola doma 😉

zuzulik80
21. jún 2010

tak nech sa nam vsetkym podari, to po com najviac tuzime. Je pravda , ze kazda zena po "30" a po nejakom MA ide automaticky na rizikove a na PN?

camelco
21. jún 2010

ahojte babulky 🙂 ........... taaaaaaaaaaak dnes sme boli na genetike ............ vysledky tak za 8 tyzdnov 😖

camelco
21. jún 2010

ahoj @zuzulik80 ............. je mi luto co sa ti stalo, mojej kolegyni v praci sa stalo to iste, ked bola znovu tehu tak viem ze ju sledovali castejsie, a myslim ze bola aj v nemocke ale nebola na rizikovom ........ na matersku isla normalne ........ asi zalezi ako sa zena citi alebo co jej odporuci gynekolog ......... vsak najdolezitejsie su prve 3 mesiace .......... drzim palceky 😉

janemari
21. jún 2010

Ahojte tak mne dnes upravili davku injekcie a pridali mi dalsie.Tak som zvedava ako to vsetko dopadne.Mame 8 bojovnikov a z toho je jeden novovytvoreny.

camelco
21. jún 2010

@janemari ........... tak drzim palce 🙂 dufam, ze budu bojovat o 106

janemari
21. jún 2010

camelco tak duam aj aj ze tam budu aj vajicka anie len prazdne folikuly.Vies pri mojej diagnoze je to zlozite,ale budem verit ze to vyjde.Lebo do dalsieho kola uz nejdem.

zuzulik80
21. jún 2010

8 kuriatok je dobry pocet, dufam ze sa zadari, budem na teba mysliet.

zuzulik80
21. jún 2010

camelco dakujem za povzbudenie. ako tu tak citam, tak nie som jedina, ale zene je to vzdy luto. A najhorsie je ze kamoska ma termin zajtra, dalsia o 2 mesiace, a suseda je v 9tt. Ked si tak vypocitam kde som mohla byt ja, tak je mi smutno. Ale mrcha odide, a ideme na to. Uz ma to ani v praci nebavi, vsade vidim same tehotne 😒

janemari
21. jún 2010

@zuzulik dakujem pekne.Myslim si ze je to taky zlaty stred tych 8ks.Len aby boli pekne a schopne oplodnenia.Cas do transferu sa krati tak uvidime ako budu bojovat po odobrati.

zuzulik80
21. jún 2010

ako tu tak citam tie pribehy, tak tych starosti je vela. Myslite ze aj nase mamy a babky mali take problemy? Alebo je to styl zivota, ci doba v ktorej zijeme?

megynka
21. jún 2010

ahojte 😉

@zuzulik80 no ja si myslím že naše mamy a babky takéto problémy nemali, v mojom okolí poznám hrozne veľa párov, ktoré majú problémy otehotnieť, vlastne takých párov poznáme väčšinu 😔

@janemari držím palce, nech je v každom folíku jedno super vajko 😉 ja budem rada ak ich bude aspoň 5

@lubka0506 tak super že ti stimulku nezastavia, bola by to škoda, ľubi ja som sa už dala vypísať, v práci je to o nervy a ja chcem mať kľud a naviac nemocenskú budem mať vyplatenú viac ako keby som mala plat lebo si platím aj dobrovoľné nemocenské poistenie na sociálnej a tak sa mi viac oplatí maródovať ako chodiť do práce 🙂

janemari
21. jún 2010

@megynka ja dufam ze ich bude min.5 😉

lubka0506
21. jún 2010

@megynka je dobre že mi ju nezastavili...ja zajtra valím do práce ale uvidím čo bude,truchu ma pobolieva brucho dúfam že tá cysta nebude robit šarapatu a budem moct robit-robím manuálne a ešte aj v chlade. 😒 Inak dobrovolné nemocenské poistenie si platím aj ja a doteraz som bola pri mame na očr a dokonca mi platili aj očerku. 😒
@zuzulik80 máš pravdu naše babky nemali starosti ako my a inak nebola taká uponáhlaná doba,chlapi chodili za robotami ale ten život bol akýsi iný... 😒 ...čím to je? 🙂

camelco
22. jún 2010

ahojte koceny 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@zuzulik80, @lubka0506 ........... tak nase babky nezili urcitev takej hektickej dobe aka je teraz ......... samy stres, pomahlame sa, umelo produkovane potraviny a dalo by sa v tejto teme rozpisat este viac, myslim, ze stres a uponahlany zivot sa na tom podpisuje najviac ........... moj brat s manzelkou riesia ten isty problem ......... ale oni uz maju moznost len IVF - sice prve .......... ale je strasne vela mladych parov nielen nas cez 30 ktore riesia tento problem, ked to pojde takto dalej o chvilu sa budu rodit deti iba za pomoci lekarov, CAR ...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ........... doky nam povedal ze v dnesnej dobe je to viac ako 60% parov

camelco
22. jún 2010

@janemari .......... neboj moja urcite v tych folikoch budu vajicka a budu to riadni bojovnici 🙂 ......... nevzdavaj to ......... budes urcite tehulka aj ostatne 🙂 🙂 🙂 🙂 .............. drzim nam velmi palceky aby sa nam tento najvacsi sen splnil

janemari
22. jún 2010

@camelco dakujem za povzbudenie.Snazim sa to nejako neriesit a nerozoberat ze stimulujem.Skratka snazim sa nezatazovat psychiku a zameriavam sa na veci z bezneho zivota.Ked idem na kontrolu,beriem to ako beznu kontrolu u dokiho. Ale dnes co som bola v teme ivf tak same zle spravy jedna potratila a druha test negativny.Nejako je to tam plne nezdaru 😖

camelco
22. jún 2010

@janemari ........... chvilami to v temach vyzera ze zrazu su vsetky tehu a chvilami samy nezdar ......... nepripustaj si to .......... urcite to vyjde a vsetko bude ok ........... skus sa porozpravat s folikmi 🙂 🙂 🙂 ........... mozno im to aj tebe pomoze 🙂 a hlavne nemozes si pripustat ze to nevyjde .......... vyjde to ............

janemari
22. jún 2010

@camelco ja si ani nepripustam ze by to nevyslo.Ale musim ratat aj s touto moznostou. A vtemach je to naozaj tak,ze najprv dlho dlho nic sami nezdar,potom sa to roztehulkuje a nestiham sledovat kolko bab je tehotnych a ako tie tt pribudaju.Je to taka sinusoida raz hore raz dole.Som zvedava ktoru vlnu chytim 😀

camelco
22. jún 2010

@janemari .......... my by sme mali chytit tu tehulkovsku 😀

janemari
22. jún 2010

@camelko ja by som si najviac zelala aby vsetky co chceme babo sme nasadli na tu tehulkovsku a potom nech si presadnu tie co nechcu babo aby sa zviezli dole 😉

camelco
22. jún 2010

@janemari 😉 😉 😉 ............. o chvilu budeme nasadaaaaaaaaaaaaat

janemari
22. jún 2010

@camelko no budeme to aby sme sa pripravili pomaly na start 😀 Ved o par dni je OPU a potom pockame kym drobce pekne narastu a sup snimi do bruska 😉

camelco
22. jún 2010

@janemari ........... uz nech je to za tebou a nech sa pekne zahniezdia v brusku a pekne tam vydrzia 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre