Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

megynka
5. aug 2010

@zibi ja som bola 5 týždňov na pn, bola som už na 4ivf a nevyšlo....robím na sociálnej poisťovni.....doma máme labradorku, tak len čo z práce dofrčím domov tak sa venujem jej a potom ešte niečo doma porobiť a navariť, začali sme chodiť častejšie do kina 🙂 a ešte máme akvárko tak aj to zaberie nejaký čas....tak máme čo robiť.....u nás je ten problém, že oplodnené vajíčka sa nevyvíjajú, takže zo 4 ivf 2x nebol ani ET a manžel má horší spermiogram a teraz po 4 ivf prišli asi na to že problém bude aj vo vajíčkach, tak preto nám odporučili tie darcovské no a tá suma je reál z cenníka.....keď si spočítam, že sme doteraz za 4 ivf dali cca 5000€ tak už to je dosť a nie ešte vyhodiť ďalších 3700€, to si za to radšej doprajem super luxusnú dovolenku 😵 ....o 2-3 týždne nám už skončí psychologická príprava na adopciu a budeme zaradení do poradovníka a tak budeme čakať.... 😉

zibi
5. aug 2010

@megynka boze moja.to mi je fakt luto.. ☹ ked si pomyslim kolko bab si tolko vytrpi je to hrozne...
inak fakt ste uz kopec penazi vyhodili..je to strasne ze mat dieta je dnes o peniazoch..nemas tak nemas dieta..teda mysim ze ked to nejde prirodzenou cestou
je to hruza..
hej to radsej chodte na dovolenku..jej na socialke..no to ja sa tam akurat rozculit idem nad zienkami..sama neochota.. 😀 ale nic v zlom 😀
hej no my mame micku..a tiez mi da zabrat dakedy..ked sa s nou nehram cely byt mi poprehadzuje a mnauka do tvare..a tak..je to este maca nema este ani rok..stale daco vymysla..
a ja pravda ze v byte je stal eco robit kazdy den
tak zelam vela sil a pozitivneho myslenia..mozno to priroda zariadi sama.nad tvoje, vase ocakavanie..drzim palce 🙂

janemari
5. aug 2010

@magynka normalne ti zavidim ten pocit slobody 😉 Ale aj ja budem mat o chvilu za sebou fazu KET a potom uz viac dieta neriesim.Uz sa na to tesim a naozaj tie palky za ivf su nehorazne a to preplaca nieco aj poistovna.Pri dnesnej situacii a je to prepych a asi je lepsie vrazit peniaze do niecoho istejsieho.Lebo ako pises aj keby ste isli do darcovskych nikde nieje napisane ze to vyjde.A peniaze zase pojdu do luftu,v srdci bolest so sklamania a velke nic.

megynka
5. aug 2010

@zibi s tou neochotou pracovníčok, to máš pravdu 😀 musím priznať, že aj ja mám také kolegyne, ale zasa nie všetky, no ako na koho šlovek natrafí, ale niektoré....hrôza 😠
tak s mickou to musíte mať tiež peknú zábavu 🙂 naša labradorka mala ešte len rok, tak je to v podstate ešte štendo 😀 a tiež je pekne bláznivá, ale snažíme sa aby sa vybláznila vonku 😀 no máme s ňou teraz problémy, chúďa, stále sa jej akosi tvorí nadmerne žalúdočná kyselina, nevieme z čoho to má a len chodíme k vetíkovi...raz s labkami, potom ušká, potom trávenie....no starosti ako s miminom, veď ona aj je také naše mimino 😀 😀 😀 normálne keď chce ísť spať a som doma tak chodí za mnou a pýta sa na kolená, naučila sa mi spávať na nohách, teda len cez deň, do spálne ju manžel nepustí 😀

megynka
5. aug 2010

@janemari to máš pravdu 😉 ....hrozne ma ale štve ako je to v živote zariadené, alkoholičky, feťáčky a cigánky, ktoré všetky prachy prepijú, prefetujú a prefajčia majú deti bez problémov a potom ich odkladajú do decákov a my sa môžeme od snahy zblázniť, dáme aj posledné, berieme nehorázne dávky hormónov, čo sa nám možno raz na zdraví ešte prejaví a aj tak sa detí nedočkáme....no to je život, asi nás skúča ako si s tým všetkým poradíme 😉 🙂

zibi
5. aug 2010

@megynka no to mas moja pravdu..je to hrozne s tym...ale zivot kazdeho skusa asi v inom smere..
no tak to mate babatko doma..ked spinka na nohach..moja je tiez opica poriadna..a vymysla..dakedy..ale som velmi rada ze ju mame..je zlata.. 🙂

megynka
5. aug 2010

@zibi no veď to ešte že ich máme 😵 ja sa na ňu normálne neskutočne teším každý deň z práce a keď s ňou môžem byť doma celý deň tak som celá šťastná 😵

janemari
5. aug 2010

Prave pisala jedna bebnka konecne po 4 KET vyslo,otehotnela,vsetko bolo ok.Dnes si isla pre tehu knizku ale sono ukazalo ze babetku nebije srdiecko tak je koniec ☹ Toto je taka nespravodlivost.Ta bezmocnost je strasna,clovek sa snazi ako blbec a nakoniec nic 😖

zibi
5. aug 2010

no to mi ani nehovor..takze MA ..to je svinstvo..boze tak sa tesis..ze by sa clovek toho ultrazvuku bal..inak vela mojim znamym sa toto stalo ☹
boze 4KET zblaznila by osm sa ☹

janemari
5. aug 2010

ja hovorim ze ked najdem na teste //,aj ked mi to doki potvrdi budem moct povedat ze som vyhrala ked budem mat v rukach zive a zdrave babetko.Do vtedy je to vsetko 50 na 50

zibi
5. aug 2010

@megynka no to ti verrim ked ideme napr. vecer na kofcu a sedime v krcme.tak na nu myslim ze boze chudinka je doma..sama..lebo macku nechcem nosit vonku psik je ine..alebo ked osm dlhsie prec..tak teiz na nu mylsim..ze juj nie som doma..ona je na mna zvyknuta..lebo ja robim doma..takze som stale s nou...minule mm isiel po dvoch tyzdnoch do prace..chodi na tyzdnovky tak nechcela tyzden jest..ja nemozem asi nikde na dlhsie lebo by bola hotoova..chudinka..
a je to taky strachoprdik..vsetkeho sa boji..daco buchne a hned sa zlakne..no hruza..s nou 😉

jaan7780
5. aug 2010

@megynka Ahoj, drzim ti palce, velmi sa tu nechcem rozpisovat, ale ak mi napises tvoj mail, skusim hodit 2-3 rady.
Pokial z vlastnych skusenosti mozem poradit tak naozaj to hod za hlavu, nam sa podarilo otehotniet tiez po tom ako sme boli v poradi na adopciu a hlavne v obdobi, ked som prestala dufat, ze sa to podari. Zacali sme sportovat a lyzovat aj sexovanie bolo krajsie a hlavne pomohli mi aj ovulacne testy. Ovulacia zazracne dosla okolo 30 dna - moja doktorka tomu nechcela verit.
Megynka, hlavne bud dobre naladena a ono to snad pride. Pokial by si mala zaujem o ovu testy daj vediet.

zibi
5. aug 2010

@janemari ved presne tak..je to svata pravda

zibi
5. aug 2010

kocky idem off...zastavim sa vecer..ked budem stihat

janemari
5. aug 2010

aj ja idem pokracovat v praci tak vecer pa pa

zibi
5. aug 2010

@jaan7780 mozem sa spytat a ty si mala dlhe cykly?lebo na 30den ovu..no to je uz na mrchu. 😉 ale blahozelam k vytuzenemu babatku a ake ste mali problemy?

jaan7780
5. aug 2010

takze u mna to bolo rozne od 35 -50 dni, takze bolo to na dlho - ak bol stres aj 60 dni. Po nasadeni duphastonu sa to upravilo, ale len pokial som brala duphaston. Po vysadeni, znova v starych kolajach.

megynka
5. aug 2010

@zibi tá naša je presne taký istý bojko 😀 a strašne je na nás tiež naviazaná

zibi
5. aug 2010

@megynka o vidis zlatko aspon mame nieco spolocne nase male zvieratka..strachoprdov..hihi moja tu teraz lezi vycapena..na gauci.. 😅 a moj mm ked dojde s tyzdnovky..tak ju tak vybozka stale a tak..vyhladka..a rano vstava skor ako ja.tak ja uz zo spalne pocujem take mnakkoty.ze bozeeee daj mi pokoj.ako keby hovorila..hrozne pri nom afektuje.. 😅 ked ju bozska..zenska jedna vymyselna.. 😅 aspon zveiratka nam zlepsia naladu 😅 😀

annamary27
5. aug 2010

@janemari ty práveže budeš riešiť po KET mimi,lebo musíš veriť,že ostaneš tehula.velmi-velmi ti budem držať palce. 😵

lubka0506
5. aug 2010

ahojte 🙂 konečne som sa sem dostala... 😉 po týždni ale už aj musím bežat,lebo kosačka čaká... 😠 ako bolo cez víkend vám napíšem večer,dúfam že nepojde elektrika ako včera...tak ma porazí...papa 😉

megynka
5. aug 2010

@zibi no zvieratká dokážu naozaj liečiť tou svojou láskou a prítulnosťou 🙂 tak to naše zlatíčko teraz búva s manželom na sedačke v obývačke 😀 majú siestu 😀

megynka
5. aug 2010

@lubka0506 ahoj 😉 tak veselú jazdu na kosačke 😀

lubka0506
5. aug 2010

som ja ale slubotechna že??? 🙂 ani som nestihla pokosit-prišla návšteva ale aj tak dobre... 😀
nestihla som vás ani dočítat... 😉

zaira301
5. aug 2010

Ahoj...chcem sa pridať k Vašej téme...ja mám dávno po 30-tke a tiež sa snažím otehotnieť....už dvakrát to nevyšlo, tak dúfam, že na tretí raz sa mi to podarí....držím Vám všetkým palce... 🙂

osky
5. aug 2010

ahojte.pridam sa aj ja.mam 32 rokov.deti ziadne..o 1.som prisla cisarskym rezom v 17 tt tehu,pretoze som mala nebezpecne vnutorne krvacanie,ktore ohrozovalo na zivote aj mna.
min.rok som znovu otehotnela ale plod nerastol,len obaly a tak mi v 9tt spravili kyretaz.pri nej zistili ze mam uterus septum-svalovu stenu v maternici,ktora mi komplikuje donosenie dietatka.odporucili operativne odtsranenie.
dnes som v nemocnici-7.den po operacii-odstranenie septa.pri tejto operacii sa malo vsetko vyriesit.no stalo sa mi nieco necakane-zistili,ze vdaka dvom predoslym zakrokom nastali zapaly,neboli liecene a vdaka tomu mam dnes oba vajcovody nepriechodne!!!!!!je to sok.jedinu moznost ako mat dieta poskytuje IFV.viete si asi predstavit,co prezivam............

lubka0506
5. aug 2010

vitajte @zaira301 a aj @osky 🙂
@osky je mi to lúto,verím ti je to hrozné ked máš vajcovody je aká taká nádej ale ked ich nemáš tak jedine IVF a ešte ked tak nevyjde... ☹ ja tiež nemám vajcovody,tiež som ich nemala priechodné a tiž po zápaloch. Viem si predstavit čo prežívaš,ale musíš sa dat dokopy-aj ked viem že sa mi to píše lahko ale íst vpred!!!! Drž sa a lieč sa. A chodievaj sem časteišie baby ta podržia a je dobre ked sa máš s kým o tom porozprávat. Ludia čo o tejto problematike nečítajú alebo sa nestretli na vlastnej koži tak toto nepochopia a len drístajú. Drž sa!!!!
@zaira aj ty sa drž a sem tam sem zablúdte lebo sem chodíme len "skalné"... 😀 -stále tie isté...
papa a dobrú noc 🙂

megynka
6. aug 2010

Dobré ránko 😉
vítam tu v téme nové kočky...baby držím vám palce, máte toho za sebou dosť, tak nech už k vám prídu bábätká 😵 no ja mám vajcovody v poriadku a aj tak mám za sebou 4 neúspešné ivf

@zibi tak dnes musíme z práce bežať k veterinárovi...už druhé ráno nám naša láska vracia len sliny a žalúdočné šťavy, včera ešte normálne baštila ale dnes ráno už odmietla granulky tak to už je zle keď ona odmieta papkať...pred mesiacom brala antibiotiká kv§li tomu, že sa jej urobili na labkách akési pľuzgieriky a teraz zasa trávenie ☹

annamary27
6. aug 2010

@zaira301 vitaj a držím pästičky ,aby bolo do tretice všetko dobré. 😎 😎 😎

annamary27
6. aug 2010

@osky ahoj,je mi veľmi ľúto čo ťa postretlo,ani si to neviem predstaviť čím prechádzaš,muselo to byť strašne ťažké,ale máš nádej ešte ako píšeš vďaka iVF a dúfam,že po tolkých zlých veciach ,čo ťa v živote postretli ťa bude čakať aj malý voňavý batožtek. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre