Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

kavaapalma
15. máj 2011

@tanyja vcelku sa da,az nato,ze vela veci nestiham...u mna to nie je nic nove 😅
rozhodla som sa,ze na iui este nejdem teraz nato kaslem,chcem si uzit leto a potom...
ten nick mam uz dlho,mam rada more palmy a najidealnejsie relax pri mori pod palmom s hrncekom kavy v ruke 😀

tanyja
15. máj 2011

@kavaapalma mne by stačila chladená minerálka a ležať pod palmami 😉 😉
ja snívam o dovolenke, ale či z toho niečo bude, ťažko povedať 😠

@annamary27 takže si žena miesta činu 😀 😀 , no veď, nieže prídeš domov a s napuchnutým lícom a nebudeš vedieť, prečo to bolo 😀 😀

kavaapalma
15. máj 2011

@tanyja tak zase nebudme skromne co tak chladene mojito 😀 a podaval by mi ho sam hokejista Hospelt Kai...

lubka0506
15. máj 2011

🙂 ahojte🙂...teda vy tu snívate?
@kavaapalma ahoj vitaj🙂
...byby už máme po víkende,tak to strašne ubieha...ráno sa mi zasa nebude chciet vstávat. Bola som včera na tahu ,robila som dozor na disce neteri a synovcovi. Tak som trochu oprášila staré časy a prišla som na to že stárnem... ☹ 😖
...želám vám pekný začiatok nového týždna...papa 😵

tanyja
15. máj 2011

@kavaapalma mojito som pravdu povediac ešte nepila, ale rada odskúšam 😉 😉 , a ten hokejista mi tiež nejako unikol... 😀 , žeby si priložila fotečku fešáka? 😵
@lubka0506 ani nehovor - koniec víkendu, a mne je to ešte zatiaľ jedno, kedže som stále doma s malým
a že my starneme? no dovoľ, my sa predsa stávame len zaujímavejšími a hlavne sme rok čo rok krajšie !!!!!! 😉
ja som ešte nerobila pedagogický doprovod neteri, akosi ešte nediskotékovala - má 16 rokov a v piatok jej vybrali mandle 😒

kavaapalma
15. máj 2011

@lubka0506 vdaka 😉 ja neprispievam sice casto,ale ak sa da tak hej...........
@tanyja tak pre teba nemecky hokejista

tanyja
15. máj 2011

@kavaapalma no tak na tej druhej fotke je najkrajší 😀 taký na zahryznutie 😀 😀
ja tu zase pravidelne prispievam, som verný pisateľ a prispievateľ 🙂

kavaapalma
16. máj 2011

to je sila tie sproste papiere na scitanie ma riadne vytocili.............. tie bludne otazky

zuzana0612
16. máj 2011

@kavaapalma ja mám pocit,že skôr zisťujú, kto má aký majetok. sú to fakt trafené papiere....

lubka0506
16. máj 2011

ahojte🙂@zuzana0612 ,
@kavaapalma aj ja si myslím že zistujú kto má aký majetok a aký "bohatý" sú slováci 😠 ...a pritom je tu taká chudoba...a že priemerný plat 700 eur!-ale neviem kde. Ja som mala viac za celý odmarodovaný mesiac zo sociálky ako mali niektoré kolegyne v robote. Je to hanba ked dá súkromník na výplatu 289 eur!!! 😠 a to netrepem...vyhlušila by som ich tam. Tá " blondýna" nás dá pekne do poriadku!!!... 😠 😠 😠
@tanyja máš pravdu čím sme staršie tým sme krajšie... 😉

tanyja
16. máj 2011

@lubka0506 aj my sme sa už sčítali, otázky tipu ako ovládaš pc, super, alebo veľkosť bytu..
to je hrôza za tie výplaty aj u nás je to tak, zderú z kože a nezaplatia...

kavaapalma
17. máj 2011

nato mam len jedno slovo-hajzli.........................
nic proti blavakom,ale mam pocit,ze Slovensko to je len Blava a okolie....nech pridu sem a dokazu vyzit z minimalky............. u nas teraz zase znizuju normy,nech robime na kancelarske a manazerske rite...
keby aspon cloveka zaplatili ako mali,ale ty tu otrocis za nic kdezto v nemecku za tu istu pracu platia trojnasobne...

sisaha
17. máj 2011

@kavaapalma by si sa cudovala kolko "blavakov" zije z ovela nizsej sumy ako je priemerna vyplata a to nehovoriac o vyske vsetkych sluzieb, ktore su vyssie ako u vas (predpokladam, ze si z vychodu, ked hned riesis BA a okolie). Skus si BA kupit byt na hypoteku, ked priemerna cena bytu je 90-100 tis. eur a kolko ti vlastne zostane z vyplaty po odpocitani vsetkych povinnych poplatkov. Az potom treba hovorit ako sa tí v BA majú najsamfasa... Ale nejdem sa sem zamotavat, lebo tato tema je o niecom inom a od temy ste odbocili.

kavaapalma
17. máj 2011

@sisaha hej mas pravdu preto som uviedla,ze proti vam nic nemam rozdiel je v tom,ze mate vacsiu sancu sa zamestnat... len ozaj neviem odkial vzali priemernu mzdu 700eur.... vsade je to tazke v dnesnej dobe

sisaha
17. máj 2011

@kavaapalma je to priemer vsetkych dokopy, vratane manažerov, preto je to take vysoke

kavaapalma
17. máj 2011

ale podme naspat...
kolko asi priemerne stoji iui...nevie niekto...

tanyja
18. máj 2011

@sisaha ešte že máme manažérov a podobných , ináč by bol priemer pekne pod priemerom...
ja tiež nie som od BA a okolia a tiež myslím, že keď sa rozpráva o SK, tak tým vlastne myslia BA, lebo my ako keby sme k SK už ani nepatrili, ved k nám už ani lastovičky za chvíľu nedoletia 😀 , taká je tu bieda..a služby tu máme tiež drahé 😠

@kavaapalma ja neviem čo to stojí, to je vlastne vloženie embryjka ? ja som na tom bola, ale veru ceny si nepamätám...to bolo pred 4 rokmi

kavaapalma
18. máj 2011

@tanyja nie ,to je inseminacia... zhanala som info na nete a je to tak,ze cena zavisi od toho ktoreho centra,ale maximum 100eciek...

tanyja
18. máj 2011

@kavaapalma tak to je ešte prijateľná cena, my sme do centra vrazili 2.000€ a bez úspechu..

kavaapalma
19. máj 2011

@tanyja hej to je to to druhe a drahe,ale ved to tiez hradi poistovna... ci .....

tanyja
19. máj 2011

@kavaapalma niečo preplatí, ale nie celú sumu, o tom sú tie poisťovne, platíš celý život a keď ti niečo treba, tak si zaplať..
príklad: ja som sa pri prechode z materskej na rodičovský bola nahlásiť v poisťovni, bolo to v marci minulý rok a teraz mi prišiel zo zdrav.poiťovni list, že ma nemajú nikde zahlásenú.. že mi hrozí pokuta 331€ ak to nazdokladuje, tak aký bordel v tom majú ?? a ešte ja, čo si všetko zakladám ( robila som v administratíve), len vtedy mi potvrdenie nedali, tak som znova bola vypýtať na Up a poslala im to, dúfam, že si znova nenájdu nejaký bordel 😀

nalada
19. máj 2011

ahojte, rada by som sa pridala k vam... som pred planovanym IUI... zacali sme pekne sporit... ta sumicka je paradna. Cast veci hradi poistovna, cast si platime my. Konecna cena zavisi od mnohych veci.

annamary27
19. máj 2011

@nalada ahoj,vitaj 😵 ,držím palce,nech Vám vyjde hned prvé iui 😀 ja mám za sebou z minulého roka 2krát ivf,v centre máme troch mrazáčikov,ale teraz chodíme k liečitelovi,centrum máme v zálohe 🙂 😉

nalada
19. máj 2011

asi som to domotala, mam v tom celom zmatok... myslela som na IVF a pisala IUI... IUI mam uz 2x a neuspesne, na IVF sa chystame...
tych 3 mrazacikov mas z jednej stimulacie, alebo si bola stimulovana viackrat?

nalada
19. máj 2011

prosim vas, vie mi niekto povedat, ako je to s PN pocas IVF?

sobka
19. máj 2011

ja co viem, tak to nieje diagnoza na PN, obvodná by ta mohla vypísať, ale skor na nejaké komlikácie, ževraj už to dost kontroluju, ja som sa pri KETe teraz vobec nemohla dat vypísať, no doteraz z tým nebol problém, už len pri stimulácii som mohla byt na PN, ale už to velmi kontroluju poistovne, tak neviem, akeho mas gynekologga 😒

janemari
20. máj 2011

@nalada myslim,ze zalezi aj od toho aku pracu vykonavas.Pokial robis v administrative tak ti PN asi nedaju,ale pokial robis fyzicky narocnu,ze dvihas tazke a pod PN by ti mali dat.Zalezi od lekara.
@kavaapalma IUI v Iscare stoji cca 75€ a IVF zalezi od ruhu injekcii,liekov a mna to vyslo myslim cca 1000€

A pokial ide o temu co ste preberali o BA a zostatku Slovenska,myslim,ze tu nejde ani tak o region ako o ludi.Vsade su ludia ktory si mozu dovolit zit na vysokej nohe aj ludia co su na hranici biedy.Aj ked je pravda ze viac pracovnych prilezitosti je v BA ale zase ci aj kazda praca je tak zaplatena aby ste si mohli dovolit v BA aj byvat.Je to tazko povedat 😖

annamary27
20. máj 2011

@nalada po prvom ivf nám neostal žiaden mrazák,tých troch máme z druhého pokusu.

daska1977
21. máj 2011

@nalada ja som bola na PN od ET celé dva týždne... a žiadny problém... ale v stimulke neviem...

nalada
23. máj 2011

@daska1977 ahoj, a ET bolo úspešné? Dúfam, že áno, držím palčeky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre