Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

janemari
2. jún 2011

@tanyja to je strasne 😲 A potom sa cuduju ze deti su take ake su,ze su nezvladatelne,psychicky "narusene" a cuduju sa? ked nevedia kam patria. Jeden rodic dovoli druhy zakaze,ked jeden rodic stve dieta proti druhemu. Pokial jeden z rodicov opusti toho druheho a dieta tak mi nemal mat narok mat dieta,max.sa moze s nim stretavat.

tanyja
2. jún 2011

@janemari aj to v doprovode rodiča !
už čo sa dnes deje, je na hlavu padnuté....

janemari
2. jún 2011

@tanyja najprv schvalili matersku a RP taky aky schvalili,teraz toto 😠 Namiesto toho aby pomahaly hadzu polena pod nohy.Keby radsej vymysleli nieco na tych neplaticov vyzivneho a nie to im este ponahat 😒

tanyja
3. jún 2011

@janemari na neplatičov vymysleli len to, že im zoberú vodičák.... ale predsa nie všetci neplatiči majú vodičák , na to nemysleli
ja už o mesiac dostanem znížený RP, 80€ menej ako doteraz a je to dosť, ved len plienky koľko stoja, ale to dúfam, že už nebudem potrebovať, keď sa malý pýta kakať aj cikať, ale aj tak a mlieka a príkrmy... ja som nekupovala ani mlieka, kojila som a nekupovala príkrmy, od začiatku malý papal riadne doma varené, tak aspoň v tom sme ušetrili 😝
len keby tak rýchlo nerástli, stále nové oblečko treba a topánočky, ved len sandálky nové stoja 15€ a čo môžem, to kupujem prekúpené , ved tie detičky to aj tak nezničia

janemari
4. jún 2011

@tanyja ja som verila,ze budem kojit na jednej strane by to bolo najlepsie pre malu a na druhej by som usetrila kopu penazi,resp.mohla by som malej kupit nieco ine co potrebuje. Ale takto dam kopu penazi na UM,na plienky a o obleceni ani nehovorim 😖

tanyja
5. jún 2011

@janemari verím ti, stačilo mi kúpiť jedno balenie nutrilonu a mala som dosť, takže nekojíš, škoda, ale ešte vydrž 2 mesiace a potom pomaličky môžeš začať prikrmovať, takže mliečka už nebude treba toľko a ja som osobitne nevarila, iba 1. mesiac a potom ma to prestalo baviť, takže malý jedol to, čo aj my, samozrejme menej solené ako obvykle a dodnes varím neslane 😀

janemari
6. jún 2011

@tanyja ved to,ze uz sa tesim,ked budeme prikrmovat bude to financne menej narocne.Len dufam,ze jej zeleninka a podobne prikrmy budu chutit 😕

kyra30
7. jún 2011

@nalada včera mi došli mrchy, mám ich ako hodinky.....takže problém sa nevyriešil ☹ ...do revu...no neviem....ty niečo nové ?

nalada
7. jún 2011

@kyra30 ahoj mojka, nebuď smutná... mrzí ma to veeeeľmi, viem ako sa cítiš... Stále dokola to isté a nie a nie sa z toho vymotať... Ale verím, že raz budeš sťastnou mamičkou. Určite. Ja som začala cyklus IVF. Pichám si injekcie a som plná nádeje...

kyra30
7. jún 2011

@nalada čo už narobíme...budem držať palčiaky aj ja tebe...nech to dobre dopadne a teším na dobrú správu 😀..teraz to príde 😀.

tanyja
8. jún 2011

@kyra30 @nalada držím vám babenky palce, aby vám to klaplo, ten pocit bezmocnosti poznám... prišli sme o 4 detičky 😠 😠

@janemari ja som tie výživky s príkrmami nekupovala, to mi malý nechcel, papal to, čo aj my, a začínali sme klasicky kuracou polievočkou, mrkvička a jabĺčko, piškótky, všetko mu chutí dodnes okrem ovocia 😠 , ale to ma teší, že nie je jediné dieťa, ktoré necche ovocie, zahryzne do jablka, či nektarinky, ale nespapá , zatvári sa ako keby mal citrón v puse 😀 a pritom citrón mu nevadí, teda Citrónik do vody

janemari
8. jún 2011

@tanyja chcem sa ta opytat kolo ta vyjdu mesacne naklady na maleho,robim si priebezny sumar co ma vyjde mala na mesiac zatial som ratala UM,dojcenska voda,plienky co by som este mohla zaratat?

tanyja
8. jún 2011

@janemari ešte kozmetika - vlhčené utierky, šampón, krém a samozrejme oblečko
ak treba tak aj lieky, a neviem čo ešte, už ma nič nenapadá a ešte keď prídu príkrmy, tak aj to, pokiaľ nebudeš pre malú variť, ináč sú strašne drahé a je to totálny humus, nech sa výrobcovia nehnevajú, ale neviem, čo v tom je, ale je to otras 😖

janemari
8. jún 2011

@tanyja zevraj zdrava strava 😝 no uvidim ako bude malej chutit a ci mi to bude chciet jest.A budem jej musiet davat co jej chuti,nenecham ju zivorit.

tanyja
9. jún 2011

@janemari niektoré mamičky "nestíhajú", tak nevaria, a kupujú príkrmy alebo pozdejšie chodia s obedárom do školy na obed, no my by sme sa z jednej porcie nenajedli všetci a ja v pohode stíham - ráno, kým sa mi uvarí, poriadim a o 9hod mám hotové všetko, a to nerobím veci zo sáčku, ale všetko sama 😉
z každého rožku trošku a bude jej chutiť, malý mi nechce plnenú papriku , ale špagety s mletým mäsom už áno a pritom mäsko je stále to isté, len omáčka nie 😵

nalada
9. jún 2011

@tanyja jeeeeej, aj ja už chcem takéto "starosti"... 😉

nalada
9. jún 2011

@kyra30 máte niečo nové ohľadom manžela?

kyra30
9. jún 2011

@nalada u nás nič nového, ešte sme pred vyšetrením...takže uvidíme ako to dopadne...dneska som si objednala ten kalendár od Jonáša...neviem, som mala pocit, že som v tejto veci dávno nič nespravila...

nalada
9. jún 2011

@kyra30 aj tým som už prešla...nechcem Ti brať nádej...

kyra30
9. jún 2011

@nalada ja viem, že som taký snilko...ale čo už ☹ ...som už unavená z toho, že nemám dieťa...už mi z toho prepína..doľahlo to na mňa tento mesiac
inač tie babenky si asi zmýlili miestnosť...to sú asi dajaké minulé snažilky...nádej umiera posledná .-D

nalada
9. jún 2011

@kyra30 snívať treba! Aj ja som snilko. Jonáša som skúšala vyše roka. Aj jedno IUI mi vyšlo v jeho termíne. A stále nič. Ale stále ešte dúfam, stále snívam... Veď pozri koľko z nás má s tým problém....a koľkým sa už ten problém vyriešil... určite prídeme na rad aj my 🙂

kyra30
9. jún 2011

@nalada ja ti poviem, ja mám problém ešte s manželom...ja mám pocit..že on to tak nechce ako ja.... mne sa zdá, že robí málo..mal ísť už tento mesiac na spermiogram....presunul to na júl...kvôli antibiotikám...neviem, ja už nie som trpezlivá...stále..musíme na niečo čakať...na vyšetrenie, na výsledky, na mrchu...
Keby si ma poznala , som kedysi bola taká veselá kopa...veľa vecí ma nerozhádže...ale toto ...človek s tým nič nespraví...nemôže to zobrať do vlastných rúk a zmeniť...iba dúfať, že to raz vínde

nalada
9. jún 2011

@kyra30 určite aj Tvoj manžel chce dieťatko. Len muži neradi podstupujú tieto všetky potrebné vyšetrenia... Môj manžel tiež dlho otáľal, no keď videl, že situácia začína byť vážna (snažíme sa už 4 roky), rôčky mu plynú... tiež mu už nie je všetko jedno. Je pravda, že dieťa chce, ale je pravda, že po ňom netúži tak ako ja. On ho vlastne chce kvôli mne...pretože chce, aby som bola šťastná. On vraví, že je šťastný, lebo má mňa, viac mu netreba... ale keď vidí, že sa trápim pre dieťa, splnil by mi všetko...

kyra30
9. jún 2011

@nalada my sa snažíme 2 roky.....viem, že aj pre neho je to ťažké...chlapi sa ťažko s tým zmierujú...ešte aj ked ten prvý spermiogram nevyšiel dobre...bral profertil...teraz podľa toho ako víndu výsledky.. .buď budeme riešiť umelé, alebo sa ešte posnažíme.

nalada
9. jún 2011

@kyra30 takže sa rozhodne v júli?

nalada
9. jún 2011

@kyra30 nechaj tomu voľný priebeh...ja verím, že leto bude pre Teba to najkrajšie.. 😉

kyra30
9. jún 2011

@nalada ano..uvidíme....ja už strácam nádej, že to pôjde prirozdene....ale manžel sa ešte nádejká....vieš on bol pri dvoch lekároch, jeden povedal že nech sa snažilkujeme, druhý rovno na umelé. tak sme si povedali, že sa ešte posnažilkujeme ..určili sme si dokedy...a ten čas prišiel
Ja mám cyklus ako hodinky, bola som aj na vyšetrení...všetko testy OK.
chceli sme ísť už tento mesiac, len manžel užíval silné antibiotiká...vraj to ovplyvní výsledky...tak sa to presunulo na júl...

nalada
9. jún 2011

@kyra30 tak si užívaj! nemysli na to! a keď príde júl, rozhodnete sa, ako ďalej...

kyra30
9. jún 2011

@nalada presne ako vravíš...idem to vypustiť z hlavy...užiť si leto a potom sa uvidí.. 😎

tanyja
9. jún 2011

@kyra30 my sme tiež 7 rokov bojovali, a bojovali a nakoniec sme išli v lete na dovolenku, nejako sa to vo mne uvoľnilo to napätie, ktoré sa za tie roky nazbieralo, ináč som tiež bola vždy veselá kopa a to ma strááááášne zmenilo 😎 , mali sme akože pauzu od robenia mimi a nakoniec budúci rok v januári sa nám to normálnou cestou zadarilo
mne môj mm vždy hovoril, že budeme mať svoje zdravé dieťa, v ktoré som už ja nedúfala...
@nalada tvoj mm je asi poklad, keď ti plní želania, len aby si bola šťastná, totiž nie každý chlap to tak berie a tak sa k veci postaví 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre