Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

janemari
31. aug 2011

@lubka0506 malá poslúcha,bola rochu prechorená a papá o dušu.Pomaly jej dávam skúšať papať aj iné, výživka jej celkom chutí ale nie jablková pri tej sa mraští, dnes sme skúsili banánovú tá jej teda šmakovala 😀
@tanyja zúbky stále nevidieť, sintá stále viac a ruku pomaly ani z úst nevytiahne,tak sa bude asi niečo diať. 😉

tanyja
31. aug 2011

@janemari no to niečo sa bude diať ešte vééééééééééľmi dlho, malý napríklad ešte stále nemá von posledné zadné stoličky, vidno iba biele ďasná keď sa smeje
aj môj zbojník papá o dušu, halušky jedol aj 2x cez deň, nevedel sa ich dojesť 😀 a jasné že bryndzové so smotanou a škvarkami 😝
malý jedol zo začiatku všetko ovocie a dnes? žiadne a nie je jediný, obdivujem tie detičky, ktoré jedia v jeho veku ovocie, ked aj nie všetko, ale aspoň niektoré 😖 , no čo už

janemari
31. aug 2011

@tanyja skušala som jej dať do mliečka aj trošku kaše,aby ju to viac zasýtilo ,ale nejako to nezabralo. Ked mám v polievočke zemiačik tak jej ho roztlačím a dávam trošičku na jazýček, veľmi jej chutí a naučila sa už prehltať.Ale bojím sa jej dávať ešte inú stravu kým sa neporadím s dokinou 😔

annamary27
1. sep 2011

@janemari
@tanyja
@lubka0506 ahojte,aj ja sem chodím sem-tam a ked nikto nepíše,nemám ani ja na čo reagovať.Možno ste čítali ako som dopadla po meškajucej ms,že som mala isť na vyvolávačku,ale ms ma dobehla,tak teraz nás čaká septembrová návšteva liečitea a možno zas pojdem k mojej gyn,či tam niečo neobjaví. 😀 😀 😀 😀
Inak tiež robota v záhrade,sem-tam opalujem,aby som sa nemusela makeupovať a v robote sme na roztrhanie,lebo fičia šlapky do školy a detská jesenná a už aj zimná obuv,takže sa celý den s kolegynkou nezastavíme a obsluhujeme do odpadnutia.Týchto pár dní sviatkov nám prišlo vhod.

tanyja
1. sep 2011

@janemari zemiačik môže, aj mrkvičku a potom postupne pomaly ostatnú zeleninku, ako petržlen, cukinu, brokolicu, po kúštiku banán, a najlepšie je ho zriediť čajíkom, aby malú nezapieklo a tiež som nemixovala, iba roztlačila a nemal problém s papaním 😉

@annamary27 to mi nejako ušlo, pravdu, málo som sem nazrela, keby už niečo iné prišlo ako ms, ale tak čo navyberáme, asi to všetko má byť tak ako je, ktovie, a je pravda, že všetko zlé je na niečo dobré 😉
verím, že už mamičky šantia s obuvou, už som aj ja v ošiali nakupovania zimnej obuvi 😀 pre malého, ja mám, je v nich síce zima, ale čo už 😝

janemari
1. sep 2011

@tanyja no banánik bude môcť asi na všetky spôsoby, dnes mi na posedenie zjedla pol banánovej výživy a o chvíľu si vypýtala mliečko hladoška jedna.
@annamary27 držíme palčeky aby to konečne vyšlo.

tanyja
1. sep 2011

@janemari tak nech len pekne pomaly papá, žeby ju tá chuť neprešla ako môjho zbojníka, dnes mi nezje už ani banán 😒 😒 , ale dúfam, že časom znova začne jesť ovocie ako kedysi

janemari
1. sep 2011

@tanyja tak to dúfam aj ja, že nebudeme mať problém čokoľvek papať.

annamary27
2. sep 2011

@janemari ďakujem,pomaly ale isto ma prestáva baviť len veriť,chcem už aj nejaký lapateľný dôkaz 😀

janemari
2. sep 2011

@annamary27 to ti verím a prajem ti to.Budem veriť za teba, že do konca roka to určite výjde.

lubka0506
4. sep 2011

ahojte🙂
@annamary27 ja tiež nemám nič nové...do roboty a domov. Stane sa že velakrát koníka ani nezapnem,pozriem na Fb a radšej idem spat alebo k telke.Inak nové nič cez týžden ideme do Tatier tak sa teším že vypadnem z domu. Ziadost ešte asi nemám schválenú,musím tam zavolat.
@janemari malá rastie ako z vody že? 🙂
@tanyja a malý ako?
...želám príjemný zvyšok nedele...🙂

tanyja
4. sep 2011

@lubka0506 mám relatívne kľudnú nedeľu, až na to, že som sa hnevala na malého, keď chcel prať švédsku utierku v záchode 😀 😀 😀
ale najedol sa lasaní a stále si hovoril - kaša 😵 , scucol fľašu mlieka a už sladko spí 😵
Tatry sú stále krásne, aj ja by som išla, no to by som musela mať doma aj manželíka a ten doma nie je už asi mesiac - domov chodí na pár dní a znova musí do roboty - údel našej hladovej doliny 😒 , mm musí cestovať preč za prácou
tak krásnu nedeľu aj tebe a zavše ťa vidím na fb, len sa akosi míňame

annamary27
4. sep 2011

@tanyja
@lubka0506
@janemari ahojte,krásny víkend za mnou.V sobotu sme vybehli do Maďarska na nákupy s mm a vzali sme aj naše maminy,kedže môj otec je na rybách v Nórsku a oni chodia s mamou tipovať do Madarska Lotto,nemal ju kto vziať tak sa zviezla s nami.Najlepšie nakupil mm,dvojo nohavíc a tri košele,ja a svokra nič a moja mama 1tričko.Dali sme fajný obedík a po ceste domov sme sa u našich okupali v bazéne a opalovali telá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som sa potom na večer k mame vrátila,nech nie je sama,sestra mala iný program.skoro ráno som dnes štartovala domov,lebo som robila prvýkrát v živote pečenú kačicu a mala sa podla receptu piecť až 5hodín....tak som prišla domov pred 7mou hodinou,šupla kačku do trúby a spala som do 10tej.Trošku sa mi kačica síce rozpadla,ale chutila super,lepšie ako ked ju robievala svokra,lebo jej vždy ostala taká bledá a bez chuti,aj mm mi ju pochválil,ale pred svojou mamou mlčal 😀 😀 😀 😀 😀
Po obede som vyžehlila velkú várku prádla,čo sa mi už dlho kopila,potom som sa vybrala chvílu na slnko,trochu do burinky a späť do domu.Teraz si sedím pred TV,chystám sa na puding so šlahačkou 😉 a kukať budem talenty na Jojke.
Zajtra bude nával v práci asi s oneskorením kvoli tomu,že detičky budú zrána v škole a škôlkach,takže rátam až okolo 10tej hodiny,že sa rozbehne znova kúpa obuvi a šlapiek 😉 😉 😉 😉 😉 😉
V stredu pojdem s kolegynkou vyberať už modely z kolekcie Jar-Leto 2011
Ahojte,pekný týžden želám 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lubka0506
4. sep 2011

@tanyja dobré...utierku v záchode 😀 aj ten moj chodí hore dole po robotách-boli v Košiciach,odtial išli do Trnavy a robí aj víkendy. Teraz bol prvý víkend doma. Ked ma uvidíš na FB tak napíš,ked budem mat čas popíšeme ale večšinou tam len kuknem čo nové a vypínam. Ked si ukradnem chvílu tak ma mama vyhána od PC že mám na to kašlat aby som si oči nekazila 😀 ...želám pekný týžden...papa🙂

tanyja
4. sep 2011

@annamary27 riadne akčná, ale ja na tvojom mieste si v tom Maďarsku niečo kúpim a tvoj otec ma naozaj že mohol zobrať so sebou do Nórska, vždy som túžila sa tam dostať a pozrieť si aj Fínsko či Dánsko, ich podnebie by mi vyhovovalo kedže sa dosť potím 😀 😀
no ja som dnes myslela, že nebudem nič robiť, a nakoniec som zriadila byt, malému vymenila koberec, pivnicu zriadila a vyumývala pre malého policajnú trojkolku 😉 , už len dúfať, že sa bude chcieť na nej aspoň trošku voziť 😀
@lubka0506 mamča má pravdu, nemáš si kaziť oči, mne to nemá kto povedať, lebo mm je v robote a malý mi to ešte nevie povedať 😀 a už spí !! tvoja mamča býva s vami? možno si to aj písala, ale pri tom množstve informácií sa mi to už splieta 🙄

janemari
4. sep 2011

@lubka0506 veru rastie ako z vody ale hlavne priberá a človek ju má už problém držať na rukách 😝

tanyja
5. sep 2011

@janemari a koľko už váži slečna krásna? malý má zatiaľ 13,5kg , teraz už veľmi nepriberá a rád sa nosí na rukách, len ja už ho veľmi nechcem naťahovať, lebo je predsa len ťažký 😎

janemari
5. sep 2011

@tanyja presne neviem,ale pred 2 týždnami mala 6400g,v stredu ideme na poradnu tak budeme vidieť.Ono sa povie,že to nieje veľa,ale ked ju mám niesť dlhšiu dobe je to fuška.Hlavne ked plače, alebo ked sme vonku a ona nechce byť v kočíku, tak jednou rukou tlačiť kočík a na druhej niesť malú dá zabrať 😅

tanyja
5. sep 2011

@janemari dobre si si naučila malú ....nezávidím 😀 , mne malý tiež občas reval, ale na rukách som ho nenosila, nehrozilo, baby menom Laura sú asi špekulantky, lebo spolužiačka z gympľa má tiež Lauru a tiež si vydobíja svoje a ona ju musí nosiť na rukách a ešte aj kočík tlačiť 😉

janemari
5. sep 2011

@tanyja ked som hľadala meno pre dcéru tak od mena Laura ma odrádzala charakteristika jej mena a nakoľko si viem vždy skomplikovať život urobila som si to aj teraz 😀 Keby som chcela ideálnu dcérku tak by sa volala Daniela 😉 A neboj sa nie vždy ju nosím,už ju beriem na ruky ked je rev strašný 😖

tanyja
6. sep 2011

@janemari 😀 😀 to si viem predstaviť ten strašný rev, každé dieťa vie vyvinúť neskutočné decibely , keď plače 😀 😀 , chrústo keď bol malý, ani neplakal, iba keď bol hladný a unavený, ale teraz sa snaží revom si vydobiť svoje, len žiaľ sa mu to u mňa nedarí, to skôr zlomí moju mamu 😀 😀 bývalú pani učiteľku v MŠ 😵

janemari
6. sep 2011

@tanyja tak záleží o čo ide ked plače a aká je situácia.Ked potrebujem doma niečo urobiť tak si aj poplače kým pochopí, že na mna to neplatí.A predsa je niečo iné ked plače preto že niečo potrebuje bud je hladná,alebo pocikaná alebo plače z nudy alebo trucu. 😎

tanyja
7. sep 2011

@janemari no veď jasné, ale my mamičky to už poznáme a ovládame 😀 , u nás je väčšinou vzdorovitý plač, keď drobcovi niečo nedovolím 😀 😀
a jeho najnovšia hračka je vysávač, každý deň mi ho celý vyberie a skladá minimálne 3x a hlavne, že hračky stoja v detskej v kúte, tak teraz poraď čo mu kúpiť na narodeniny, keď hračky nepotrebuje 😵 😵

janemari
7. sep 2011

@tanyja ty máš praktické dieťa 😀 Laura zbožnuje knižky. Dnes sme išli na poradnu a skončili sme s preočkovaním, chúdatko moje, ale zaťiaľ sa drží.

tanyja
8. sep 2011

@janemari preočkovanie? prečo? my sme ak si dobre pamätám na 6 mesiacov boli na očkovanie, ale nie som si istá, to už bolo dávno 😀 😀
dnes ráno bol znova vysávač vytiahnutý, ale nakoniec som dieťa uniesla do detskej a normálne sa hral s hračkami, prv ich chcel odkladať a nakoniec sme sa hrali vyše hodiny, potom som požehlila a ešte sa hral , normálne nám to spolu ide 😀 😀

janemari
8. sep 2011

@tanyja to bolo očkovanie po 6 týždnoch a tera nás čaká očkovanie až o pol roka.

tanyja
9. sep 2011

@janemari tak budete mať kľud, viem že na rok sme boli na očkovanie a posledné bolo v 15 mesiacoch, no a k doktorke sa máme ísť ukázať ked bude mať 3 roky, samozrejme keď bude chorý, tak ideme 😀
toto počasie je fakt úžas, včera zima, a dnes relatívne teplo a na víkend čo bude? to mám ísť ku kamarátke ak sa nič nezmení 😨

janemari
9. sep 2011

@tanyja aj to ročné očkovanie je do obidvoch nožičiek 😖

tanyja
10. sep 2011

@janemari áno, ale tá druhá injekcia nebolí, môj malý našťastie nemal ani teplotu ani ho nôžky neboleli, len pri poslednom očkovaní na 15 mesiacov a akurát pri tej, ktorá nebolí, plakal, asi mu trafili nejakú žilku v nôžke, lebo plakal pri dotyku na nôžku a aj zle vtedy chodil , 😒 , ale našťastie len jeden deň

tanyja
10. sep 2011

a nešla som nikam ☹ ☹ , žiadny víkend pri kamoške ☹ ☹ , vyberajú zemáky ako mi napísala 😀
ale malý sa konečne púšťa voziť aspoň na tatrovke, sadne si na ňu a odráža sa 😎 pokrok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre