Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

lubka0506
19. nov 2011

ahojte🙂 čo je nové? Ja som tu 2 dni nebola. Bola u nás sestra z moravy z rodinou a nebolo kedy a teda aj PC som mala obsadený 😀 Včera som bola ukončit PN a v pondelok valím do roboty. To je hrozné....mne sa tam neeeechcééééééé!!! ☹ Doma mi bolo dobre...žiadna zima,žiadny stres, a ranné vstávanie... 😒
@janemari ano máš pravdu aj ja poznám takú čo otehotnela cez mrchu 😝 a aj takú čo otehotnela den pred mrchou.
@tanyja už si doma??? ako bolo???

janemari
19. nov 2011

@pancuska IVF je vlastne prvý pokus o umelé oplodnenie a KET je vkladanie rozmrazených embríjí,teda tie čo sa vyprodukovali pri IVF a nevložili ich,ale uskladnili. Budem držať palce aby si to nepotrebovala 🙂
Tak dnes smo sa zapísala do materského centra,teda ešte neexistuje ale chcú ho založiť a robia prieskum záujmu,tak dúfam,že sa nás dosť nazbiera a založia ho 🙂

pancuska
19. nov 2011

@janemari kiez by si mala pravdu ze IVF potrebovat nebudem.....a co sa v takom materskom centre poraba?byvam sice 7km od Piestan ale ani neviem ci tam nieco take vobec je....kupelne mesto ale nemas kam ist sa ani s detickami v zime okupat,vsetko je drahe,hlavne.....ale zistila som ze uz aj tu je centrum asistovanej reprodukcie ale neviem ako sa vola.... 😉

lubka0506
19. nov 2011

@pancuska v Pieštanoch je centrum a volá sa Dr. Alexander 😉 želám peknú nedelu🙂

janemari
19. nov 2011

@pancuska v centrách sa stretávajú mamičky s detmi, deti sa spolu pohrajú a mamičky pokecajú,vymenia si skúsenosti,chodí sa z detičkami na rôzne akcie,robia sa akcie pre deti a tak.Skrátka nejaký relax pre mamičky od dennodenneho kolotoča.

tanyja
19. nov 2011

@lubka0506 bolo dobre, len akosi málo, no ale tie naše deti by asi sa už aj pobili asi 😠
@janemari u vás je aspoň anketa, tu nič, tie naše deti sa vôbec nemajú v zime kde hrať.... je to tu strašná bieda 😖

janemari
19. nov 2011

@tanyja tak u nás urobili veľké detské ihrisko preliezky,hojdačky,lavičky pre maminky,altánok,šúchalky skrátka aby sa deti zahrali ale aj maminky mali kde posedieť. Robia aj akcie pre deti,na ktorých býva dosť veľká účasť aj mi sme boli ked mala Laura 3 týždne a bolo nás tam cez 200 ,takže si myslím,žeby sa to mohlo podariť.Sú tu aj priestory na to tak dúfam,že sa to podarí.

tanyja
19. nov 2011

@janemari ja som bola na takejto akcii pri kamoške v hriňovej, malý sa vyhral až až, tam mali materské centrum v mš, teraz ho presťahovali do druhej mš, lebo majú veľa detičiek a otvorili ďalšiu triedu
tu ani preliezky pre tieto maličké deti nemáme, jedine vlastná z domu donesená hojdačka zavesená na rám zárubne 😠
záleží od primátora a ten náš sa nezaujíma o nič.....

pancuska
19. nov 2011

@lubka0506 dakujem ...poznas to centrum? 😉 aj tebe peknu nedelu,ideme na oslavu tak zasa budem fucat po ceste domov......

pancuska
19. nov 2011

@janemari to je fajn to by sa aj mne pacilo.....dufam ze vas bude dost a podari sa....a kolko asi zhruba vas musi byt aby to vyslo?

zuzana0612
21. nov 2011

@aadulik2110
@pancuska
@janemari
@tanyja
kde ste všetci, nejako tu je tichu.... 😉

tanyja
21. nov 2011

@zuzana0612 ahoj, ja som tu, len kým som sa prelúskala správami, ktoré som dostala, chvíľku to trvalo a ešte musím poštu vybaviť... roboty ako na kostole 😀
ako u vás? nesneží? chlapi na dome makali ?

zuzana0612
21. nov 2011

@tanyja ahoj, tu snežilo ráno, tak sme pozerali z okna na prvý sneh v práci. teraz nesneší, ale je hmla. také škaredé počasie. jooooj moja, keby si vedela čo na dome..... vo štvrtok sme konečne slávnostne dorobili kúrenie na prízemí a v piator sme mali spustiť kotol. a v piatok čakal na technika kúrenár a podarilo sa mu vytopiť podkrovie a natieklo až do pivnice.... tak čo ti poviem. polka podkrovia bola mokrá. tak teraz sušíme. ale už kúrime konečne. teplúčko máme. a vo štvrtok nám namontovali parapety. a včera brat zapojil niekoľko zásuviem a elektriku

tanyja
21. nov 2011

@zuzana0612 tak aj dobre sa udeje a aj to zlé, no čo už, nič príjemné, tak ale doschne kým sa našťahujete 😉
ja som dopila kávu, poštu vybavila, no ako mi je dobre, drobec spí a počasie stvorené na depku, tú našťastie nemám 😨

zuzana0612
21. nov 2011

@tanyja ty sa máš, takto si pekne oddychuješ. ja čakám, kedy pôjdem domov. ešte hodinku a idem

tanyja
21. nov 2011

@zuzana0612 v tomto počasí sa človeku ani nechce niekam chodiť, taký je čas, ale návšteva pošty ma neminie..predala som fusak a teraz aj komplet na zimu, aspoň niečo pribudne na účet 😉

zuzana0612
21. nov 2011

@tanyja no to ano, počasie je strašné, ani z roboty sa mi ísť nechce, keď viem, že musím ísť von.... 😀

tanyja
21. nov 2011

@zuzana0612 dieťa sa mi zobudilo so super náladou, ideme my ešte na tú našu poštu, teraz sa tam už aspoň bude dať dýchať, kedže momentálne sú podpory.........

janemari
21. nov 2011

@tanyja tak ja som tiež konečne tu, včera bol za malou"ocko" a večer mi chytila taký hysák,že traja sme mali čo sňou robiť aby sa ukľudnila a zaspala,takže net som len maily kuk kým malú utišovala mama a doobeda ked mala zaspať tak chytila znova hysák 😖 tak som bola u lekárky a musím riešiť tieto veci ďaľej.

tanyja
21. nov 2011

@janemari bože to je teda fakt "ocko" , ktovie ako ziape, ja by som mu nedovolila byť sama s malou, aj keby sa mi neviem čím vyhrážal, čo chce, aby mala nervové problémy?
a čo povedala doktorka, aký máte ďalší postup? moja malá hviezdička, božinku, ja by ju vybozkávala, vystískala....posielam vám kopec dobrej energie a sily na obranu pred "ockom"

janemari
21. nov 2011

@tanyja fyzicky je v poriadku bruško,dychanie všetko ok,jedno uško trošku červené,ale nie je to zápal a rozhodne to z toho nemala. Ja som bola s ním ked bol s malou, len bol zase múdry ževraj takéto deti už cez den nespávajú,že mu to potvrdili aj na socálke,tak som sa pýtala doktorky. Samozrejme že je to blbosť.

tanyja
21. nov 2011

@janemari no na sociálke asi všetko vedia, že také aj z huby vypustia a aj on, keď chce niečo o malej vedieť, nech sa spýta predsa teba a nie na sociálke, ktovie, či mu aj povedali, kedy posledne kakala ....... 😠
a na to sa netreba ani doktorky pýtať, veď 4ročné deti v škôlke na obed spávajú a nie 7mesačné dieťa, normálne som ostala v nemom úžase 😲

janemari
21. nov 2011

@tanyja ani ja neverím,že mu to na soc.povedali ale ked tam pôjdem tak sa opýtam ktorá mu to povedala. A pýtala som sa doktorky aj kvôli tomu,že sa tam milosť pán chystá ísť mudrovať tak nech majú predstavu čo je to za človeka aj ked teda nevedia,že tam príde.

tanyja
21. nov 2011

@janemari on chce mudrovať pred doktorkami? to aby si rovno zavolali kolegyňu z psychiatrie a lehátko s uvezovaním 😀
a to sa mi tiež nezdá za tú sociálku, že niečo také povedali, veď určite nejedna má deti a veľmi dobre vie, ako často také deti spia, napríklad môj malý do polroka spal stále a potom asi 2x po 3 hodiny

janemari
21. nov 2011

@tanyja na jednej strane mi povie,nič mi nepovieš o malej a na druhej ked mu poviem koľko malá zje,koľko spí a pod. tak povie ,že klamem a neakceptuje moje vyjadrenia.Tak čo mu na to povieš 😠 Tak to si môžu byť istý ked mu ju dajú že on jej nedovolí spať, nadelí jej jedlo a viac jej nedá,lebo podľa prieskumu má zjesť toľko a toľko a plienky? nevadí,že sa pokaká prieskum hovorí,že len 1 plienka na noc.

tanyja
22. nov 2011

@janemari bože, tie jeho prieskumy, ale on je fakt psychicky narušený,mal by navštíviť odborníka
fakt zvláštny človek, nechápem jeho upriamenosť ja štatistiky a prieskumy , to je choré 😒 😒
ale ty si zbehni na tú sociálku, prípadne ich oboznám aj s tým, čo ti tlačí do hlavy 😠 😠 , ja by ho prehla cez koleno .... keby to len možné bolo 😖

janemari
22. nov 2011

@tanyja ja dúfam,že sa ním bude zaoberať odborník a konečne urobí bodku za všetkým. Maličká už spinká,takže osvedčené na druhý den po návšteve je to oveľa lepšie a zaspinká v pohode.Zajtra však príde takže môžem čakať bezzsenú noc. Idem aj k dokine nech jej pozrie ešte to uško. Sociálku RP som vybavila dnes,čo som rada,zajtra budem mať pokoj.

pancuska
22. nov 2011

@tanyja ahojky.....no priznavam ze vas trocha zanedbavam ale odisla nam na pc sietova karta a tak sa musim s notakom delit s mm,ale zasa som mu slubila ze sa mu budem venovat neviem co ho chyta 😎 asi pridu Vianoceeee 😎

pancuska
22. nov 2011

@janemari ak som dobre pochopila ocko uz nie je ten "ocko" ? len sem tam? v takom pripade neviem co by som urobila asi by som ho zahlusila.....

janemari
22. nov 2011

@pancuska ocko ako v čom sa mu hodí.Keby bola malá škaredá,alebo nejako postihnutá resp.chorá určite by sa na ocka nehral.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre