Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

nadenkaaa
2. okt 2009

ahoj makdi 😉

makda
autor
2. okt 2009

ahoj nadi 🙂.
ozaj, ty si lekarka alebo farmaceutka?

matusik111
2. okt 2009

ja som mala taky isty pocit, ze treba vsetko postupne. Najskor si uzit, robota, vlastne byvanie, svadba a potom babo. No , ale po roku snazenia , ktore mi uz zacina udierat na hlavu si poviem nejeden krat, keby sme to len tak skusili uz skor, mozno by som nebola v takejto psychickej sitaucii. Ono by to bolo pekne, keby sa to dalo kupit v potravinach , ked si clovek poviem, " mam na to cas "
Viem, ze viac stresujem teraz ako keby som mala mozno 25 rokov.

hadassah
2. okt 2009

nadenka, aj ja mám 2-izbový, ale stačí to. Dá sa to prerobiť na3- izbový, rozlohou je to aj tak ako štandardný malý 3 izbový.
matusik - tak v podstate si uvedomujem aj ja svoj vek, hlavne keď rozmýšľam, že by som chcela min. 2 deti, to by asi bolo najlepšie jedno za druhým, nechcem rodiť v 40-tke. Tak snáď sa to prvé do roka podarí. Ten rok sa mi zdá taký akurátny na to, aby som ešte nestresovala 🙂

makda
autor
2. okt 2009

matusik, tiez mam pocit, ze sme mohli zacat skor. ale ja som chcela hlavne pracu, aby som nebola v uplne novom prostredi hned sama. no a podarilo sa mi zohnat fakt dobru pracu, na tehotenstvo som popri nej aj na chvilu zabudla. no a ked nam zrusili pobocku a mne dali vypoved, tak som si uvedomila, ze som bola straaaasne lojalna a zahodila som skoro 2 roky. no ale kedze sa neda cas vratit spat (aj ked by sme skoro vsetci chceli), musim sa s tym otehotnenim popasovat. len dufam, ze to nebude dlho trvat 😅

matusik111
2. okt 2009

Ja som si tiez hovorila, ze do roka od zaciatku snazenia bude idealne otehotniet. V tej dobe som bola cerstva 29 a som si povedala, ze hadam do 30 budem mat aspon malinke brusko,..... Bohuzial, brusko mam , ale z cokolady a z nervov .
Teraz si hovorim, keby sa to podarilo do 31, bolo by super. ...... ale moze sa stat , ze aj o rok napisem..... 2 roky sa snazime a cela kariera , byt , manzelstvo sa mi rozpada, lebo to psychicky nezvladam ☹ ☹

Ja by som chcela mat aspon 3 rocny odstup medzi detmi, ale to by som naozaj rodila ako 40 rocna. Priala by som si dvojicky , aby som mala dvojitu radost za to vsetko cakanie.

makda
autor
2. okt 2009

Lenze najhorsie na tomto vsetkom je to, ze zena nevie, ci sa jej bude darit otehotniet alebo nie. Jedna moze v 30 otehotniet na prvy krat a druhej to trva neskutocne dlho. Toto je na tej prirode nespravodlive ☹ .

Tiez by som chcela 2 deti, no ale asi ich budem musiet mat po sebe, co som nechcela. Ale vdacna by som bola teraz aspon za jedno a co najskor 😅

matusik111
2. okt 2009

Realita je taka, sme snazilky, tak sa snazime. Takze si len mozme priat, aby sme sa nemuseli dlho snazit 🙂 a aby to prislo uz do vianoc. 😵 😵 😵

Teraz sa snazim nahanat pracu, aby som zabudla na snazenie a planovanie a pocitanie ovulacie. Zivot ma kopec srandy 😀 😀

makda
autor
2. okt 2009

takze vidim, ze sme kolegyne 😀 . tiez som bez prace a hladam si. no u nas "skapal pes" ☹

shandy
2. okt 2009

ahojte, mozem sa pridat? Presne 32 rokov a snazime sa 15. mesiac, zatial sa nedari 😔 🙄 , uz sme absolvovali cast zakladnych vysetreni - spg, HP, folikulometria, este mam nejake pred sebou. Jedina pricina o ktorej zatial vieme je stitna zlaza, tento tyzden ma zacali liecit, tak verime, ze sa coskoro podari...
matusik ty nevernica 😀 😀 😀
a tiez mi to uz lezie na mozog, ze roky pribudaju a mimi nechodi.. 😖

matusik111
2. okt 2009

nie som bez prace 🙂 , ale robim raz tolko ako by som mala robit a stale sa snazim s niecim zamestnat. Snazim sa oklamat svoju hlavu, ze tehotenstvo je to posledne co by som teraz ocakavala 😀 😀 😀

hadassah
2. okt 2009

no veď práve to je to - doteraz som sa snažila, aby som neotehotnela, pripomienky na HAK v mobile to istili, keby som vedela, že to nepôjde štýlom "hop na kravu-bude teľa" , tak antikoncepciu ani neberiem. A vlastne v najbližších rokoch ani nebudem, lebo keď sa podarí to prvé, tak budeme chcieť aj druhé, to možno budem mať aj 34 a bol by nezmysel nasadiť HAK.

shandy
2. okt 2009

ved to baby, keby sme vedeli, ake je to otehotnenie zazrak, ani by sme tu hnusnu HAK hadam ani nebrali... 😔

makda
autor
2. okt 2009

shandy vitaj 😉 . dufam, ze stitna zlaza je to posledne, co ti branilo v otehotneni 🙂 . tiez mam znizenu cinnost a citala som, ze ked sa nelieci, toto je jeden z problemov, kedy zeny nemozu otehotniet

makda
autor
2. okt 2009

ja som nastastie HAK nebrala. vlastne ano, ale len 1/2 roka. nerobilo mi to dobre, tak som vysadila a od vtedy som nikdy ani nebrala.

shandy
2. okt 2009

dakujem makda 🙂 , no v to verim aj ja 🙂 🙂 , tak tak mas pravdu, je to tak, mojmu lekarovi sa ale zdalo, ze je vsetko ok, ale v stredu na kontrole som si liecbu doslova vydupala 😀

makda
autor
2. okt 2009

shandy, ved to je najhorsie, ze na miesto lekara si musi pacient urcit diagnozu alebo vysetrenie sam. je to smutne

shandy
2. okt 2009

veru veru, system urob si sam 😀
baby idem trosku zamakat, este po obede sa stavim 🙂

matusik111
2. okt 2009

shandy, tak ty si prisla aj sem ??? Ty ma asi spehujes 😀 😀 😀 😀 ale som cakala, kedy sa pridas ku nam, lebo my sme tu vsetky pekne a s velarocnymi spomienkami 😀 😀 😀

nadenkaaa
2. okt 2009

najprv som uvazovala o tom ze budem mat jedno dieta a potm druhe tak ked pojde to prve do skoly a teraz ked na to pozeram realne tak vidim ze budem rada ked sa to prve podari a potm zasa snazenie na druhe lebo ktovie kedy sa podari a ten vek uz lepsi nebude 😅
Makdi som sestricka som 11 rokov robila sestricku sice to teraz uz nerobim ale deti mi neuveritelne chybaju (robila som na jednotke intenzivnej starostlivosti o novorodencov)

matusik111
2. okt 2009

nadenka, to bola asi pekna praca, ale asi aj tazka ked Ti isli cez ruky take male deticky v takom zlom stave ☹ , tak dufam, ze nase deticky sa tam nikdy nedostanu a bude vsetko v poriadku

janka73
2. okt 2009

Ahojte, ja mám 36 a stále nič. Ovuláciu mám vraj v poriadku, ešte čakám na vyšetrenia štítnej žľazy. Problém je u mňa ale v tom, že nám manželstvo posledné roky prestáva fungovať, tak neviem, či bábo vôbec niekedy budem mať. 😨

nadenkaaa
2. okt 2009

bola to krasna praca najma preto ze clovek videl ze to ma zmysel 😵 jani tak to ma mrzi ze vam manzelstvo prestava fungovat mozno ste sa na to moc upli na to snazenie o dieta a ono to nie je velmi prospesne pre partnerstvo

makda
autor
2. okt 2009

nadi, ja by som nemohla robit takuto pracu, pozerat sa na utrpenie tych malych deticiek 😔 . Ale obdivujem ta za to .

janka a vy sa ako dlho snazite?

nadenkaaa
2. okt 2009

bolo to tazke a zarovne krasne makdi a bolo uzasne drzat ich v naruci babetka tak neuveritelne krasne vonaju 😵 😵

makda
autor
2. okt 2009

joj, keby sme uz mali take vonavucke doma 😅

lubka0506
2. okt 2009

halooo...je tu niekto??? 🙂

vavenka
2. okt 2009

Caute baby, ja mam 32, a tiez este nemam babatko, skusame uz 2 roky, mam za sebou par neuspesnych pokusov, tak verim ze tento bude uspesny - a hrozne vam vsetkym drzim palce 🙂
A ozaj - moja najlepsia kamoska ma teraz 2 chlapcov narodenych pred tromi tyzdnami, ma takisto ako ja 32 rokov, chlapcov splodili prirodzene a v podstate na prvy sup 😅 A fakt su tie babatka vonave 🙂

nadenkaaa
2. okt 2009

ahoj vavi 😉

lubka0506
2. okt 2009

Ahoj nadenkaaa 🙂 ... cauko vavi-ty už to máš aspon také že vieš že možeš otehotniet...Držím ti palce... 🙂 Co máte nové? ja nič,dnes som si volala o výsledky krvného obrazu a HCG.Krvný obraz na jednotku a HCG nulové... ☹ Ja som to aj čakala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre