Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

bianca2
29. nov 2011

praca v zahranici najma pre studentov

bianca2
29. nov 2011

@zuzana0612 ako pises aj pre mna je dolezite aby som sa k tomu postavila zodpovedne - k detom.

tanyja
29. nov 2011

@bianca2 ja som mala bezproblémové tehotenstvo, žiadne nevoľnosti, nič, keby mi brucho nerástlo, neviem, že som tehotná 😵 , ono sa to dopĺňa - vám sa hneď podarilo, tak si mala nevoľnosti, my sme bojovali 7 rokov a mala som všetko bez problémov 😵
a v čom podnikáš aj s manželom ?

bianca2
29. nov 2011

@tanyja praca v zahranici najma pre studentov. mas chlapceka ci dievcatko? hovoria ze dievcatka viac potrapia, no ja som mala celodenne nevolnosti a cele leto som bola mimo, vaic menej som ho prelezala v posteli...neratala som s tym, trvalo to zhruba do polky piateho mesiaca. potom zas sa mi tak upchali dutiny ze sa nedalo spavat a tlaky v usiach, no bolo to zaujimave, trvalo to takmer doteraz ale uz som si nejak zvykla, zmiernilo sa to potom trochu, ze sa da spavat. tak ja verim ze porod bude v pohode uz ked tehotenstvo bolo narocnejsie.

tanyja
29. nov 2011

@bianca2 mám chlapčeka, v mojom profile si vieš pozrieť, už má 2 roky , je to zbojník ako sa patrí 😀 😀 , teraz ešte spí , a neboj, pôrod prebolí a bude zabudnutý, ja som po sekcii, ale aj tak viem čo je to mať pôrodné bolesti a rodiť normálnou cestou hoci mám len zbojníka, ale to by bolo na dlho a nechcem to sem vypisovať 😉
a malá ti to vynahradí, najkrajšie je, keď sa na malého aj vyhnevám a on ku mne príde a robí mi : moja moja 😵

azzura
29. nov 2011

@zelovocka dakujem za uvitanie a prijatie medzi seba, kedze ja mam uz mesiac 35 🙂

azzura
29. nov 2011

@tanyja maš pravdu, chlapi su ako deti 😀

diabliq6666
29. nov 2011

mne sa prve babatko narodilo,ked som mala 31..tehotenstvo bez problemov,porod sice trochu tazsi,ale inak je vsetko ok..myslim,ze to nie je o tom,kolko ma zena rokov,lae kedy sa citi na babo

tanyja
29. nov 2011

@azzura a ja už len 2 mesiace budem mať 35 😒 , potom zase o rok omladnem 😀
mňa môj toľko roboty stál že až a v nedeľu mi tresol, že ja malého nevychovávam, no keby som mala niečo po ruke, tak ho veru tresnem , hlavne že malý povie pekne :prosím si..., pozdraví sa, má hygienické návyky, vie sa sám pohrať a odložiť si hračky, chlapi si asi myslia, že to dieťa samé na to príde a nie výchovou.....

tanyja
29. nov 2011

@diabliq6666 presne, niektoré 20ročné sa cítia na bábo, ja som sa už v 25 aj cítila na bábo, ale vtedy ešte nebol vhodný chlap na obzore a bola som v zahraničí a nakoniec som mala 33, ked sa mi malý narodil
a ten občiansky zákonník je tiež riadne padnutý na hlavu, čo majú rodičia donekonečna živiť dieťa? ak s tým úrady majú problém, zmeň si adresu a hotovo, aj tak sa to dá, však to by musel štát pomôcť a oni na to predsa nemajú .. 😖

azzura
29. nov 2011

@tanyja hmm, ty aspon mas jedno dieta, ale ja ani to a vek sa blíži k 40. By som sa upisala aj diablovi, len aby som bola tehu

tanyja
29. nov 2011

@azzura to som si hovorila aj ja a ver, už som neverila, že my budeme mať dieťa, problémov sme mali až až, až sa nám čudovali, že sme to nevzdávali , veď 7 rokov boja veru nie je málo 😢 , ale stálo to za to 😀 a neboj, do 40-tky sa to isto podarí 😉

azzura
29. nov 2011

@tanyja :ň nesranduj, do 40...ved to je za 5 rokov. Bojujem s lekarmi len 1 rok a uz mam toho plne zuby

zelovocka
29. nov 2011

@diabliq6666
@azzura
@tanyja presne to si aj ja myslím, že nejde ani tak o vek ako o tú povestnú pripravenosť. ja som navyše donedávna mala zdravotné problémy, tak by nebolo fér za každú cenu to siliť a bábatku by sa mohlo niečo stať. aj tak skôr nemôžeme začať ako budúci rok, takže najskôr v 33 r. budem rodiť, no čo, zabijem sa? 😀 😝
azzura, prosím ťa, nekecaj, že sa blížiš k 40, keď máš 35, toto je čo za optimizmus? 😉 🙂 je tu aj klubík Snažilky po 40, ale tam my ešte nepatríme 😀 takže pohodička, buďme radšej vyrelaxované, aby sa nám darilo 🙂 všetkým želám // vtedy keď by si to priali 🙂

azzura
29. nov 2011

@zelovocka ja viem, niekedy prehanam ....to pocuvam aj od mojho draheho, že raz to bude. Ale je to unavne chodit po doktoroch, furt ti nieco zistia a potom ked sa s tým zmieris, že aj tak sa nic nestane, lebo fungujes len s liekmi a prides na folikulimetriu a tam ti povie, že dozrel folikul a dorastla sliznica a moze byt z toho nieco. Nakoniec meska mrcha, ked dojde je cudna a aj tak z toho je nic....tak mas depku ako hrom. Ale tento mesiac idem na prefuky, takze dufam že to dovtedy neodvo,a lekar, koli tomu ze nemocnice strajkuju

zelovocka
29. nov 2011

@zuzana0612 hehehe, podarený je, len čo je pravda 😀 nooo... niečo si kúp aj tak, pre potešenie, maličkosť 🙂 okrem toho jeho prekvapka 😉 ja už som zase 2-krát mala také darčeky na Vianoce, že miláčik mi potajme objednal dačo z internetu a potom musel odcestovať pracovne a ja som musela naklusať na poštu a trepať ťažký balík domov (ktorý som mala zákaz otvoriť 😀 ) tento rok to isté, našťastie balček bol ľahučký, tak som zvedavá 😀

zelovocka
29. nov 2011

@azzura no držím palce s prefukmi, určite ti to pomôže. veľa babám tu na MK prefuky pomohli tak že čoskoro otehotneli. dôležité je, že viete, kde je problém zakopaný a idete ho riešiť.

azzura
29. nov 2011

@zelovocka no, to nevieme ci je tam problem. Pretoze tie moje problemi uz vychytal a aj tak sa nedari, a preto idem na tie prefuky a potom nam dava pol roka a ked sa nepodari dovtedy tak ideme na umele. Kebyze clovek vie ako dopadne, tak zecne skor....a mozno nie, lebo dovtedy ten ta spravna polovicka neexistovala 🙂. Zivot je tazky a komplikovany .). Uz nebudem fnukat .🙂

zelovocka
29. nov 2011

@azzura fakt sa netráp preto, že si mohla začať skôr 🙂 teraz máš tú správnu polovičku - mimochodom, on je 100 % v poriadku, vyšetrený spmg? ja sa tohto trošku obávam, že ak ja budem ok a nebude sa nám dariť, ako to vezme drahý, či pôjde v pohode na vyšetko, muži sú strašne hákliví na svoje veci 😉

nina55
30. nov 2011

@azzura co sa tyka otehotnenia - tu na MK je ohladne toho zaujimava tema. Skus si precitat https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/sojove-isoflanovoidy-ako-nahrada-clostilbegytu/
- mozno prave toto zaberie 😉

nina55
30. nov 2011

@zuzana0612
@tanyja ....... mne ked chce ten môj chlap nieco kupit (narodky, meniny,.....), tak mu vzdy s usmevom poviem = len mi kup milacik, ked ma chces zas vytocit 😀 😀
...... baby, on mi zvycajne kupi nejaku capinu, napr. ponozky!!!!!!!! 😠 😝 🤐

zuzana0612
30. nov 2011

@nina55 😀 😀 😀 .
@nina55 @tanyja mne kupuje väčšinou parfémy alebo naušnice, hodinky....

nina55
30. nov 2011

@zuzana0612 sa mas 😉 - a trafi sa do vône?

tanyja
30. nov 2011

@nina55 no ale praktická capina, ponožky vždy treba, len či vie veľkosť, ale hádam už áno 😀 :
ja som zvedavá, s čím príde môj mm v januári 😀
@zuzana0612 parfémy nie, to mi síce raz kúpil a trafil sa, ale radšej nie, som povedala, že to si sama , hodinky som si tiež sama
idem zbaliť dieťa a von, lebo už tu narobil neporiadku až až.... 😠

nina55
30. nov 2011

@zuzana0612 ak chcem mat ozajstnu, uprimnu radost, (ten môj chlapisko mi dá keš) a darcek si vyberiem a v podstate kupim sama......ale ta radost potom = ta je na nezaplatenie 😀

zuzana0612
30. nov 2011

@nina55 zatiaľ sa trafil vždy s vôňou a s hodinkami alebo naušnicami tiež. môžem povedať, že má celkom dobrý vkus.... šak preto si našiel mňa, no nie.... 😀 😀 😀

nina55
30. nov 2011

@zuzana0612 😉 😀

nina55
30. nov 2011

@zuzana0612 ja tomu môjmu hovorim, ze nemusi mat vkus - staci ak ma peniaze 😀 😀 😀 😀

nina55
30. nov 2011

@tanyja no, ja som to s tymi ponozkami nechcela dalej rozpisovat, ale pravda je taka, ze ked kupoval ponozky pre mna, pre istotu kupil aj sebe (kupil asi 10 parov) a potom, ked sa prali v pracke bol velky problem, ktore su jeho a ktore moje (vsetky rovnako cierne a vsetky elesticke - takze natiahol na tie svoje medvedie labky ak moje 😀 )

zuzana0612
30. nov 2011

@nina55 😀 . u nás je našťastie taký rozdiel vo veľkosti ponožiek, že by moje ani elastické nenatiahol.... 😀 . a ponožky nakupujem ja, takže nemáme rovnaké. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre