Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

zuziklc29
14. dec 2011

@tanyja no torta v rure . . . .salat som skusila . .ako ja ich zemiakovy salat mam tiez rada ale vies vianoce u mna bez salatu je ako kapor bez vody . . .jednoducho to tam patri . . . . a im chuti aj nasa kapustnica a sosovica 😀 ja este musim kupit bryndzu . . . .teta ma velmi rada pomazanku . . . . . .tak jej urobkam . . . . .

tanyja
14. dec 2011

@zuziklc29 ty si zrodená pre opatrovateľsvto, toľko lásky dávaš do prípravy lahôdok pre babku, že bude z toho žiť do 100 rokov 😉

nina55
14. dec 2011

@tanyja nemohla by som ta poprosit o ten recept na burizonove gulky? - by sme si aj my troska pomaskrtili. Vyzera, ze to nie je velmi narocne 😉

tanyja
14. dec 2011

@nina55 ja som to ešte nerobila, iba moja mama, ale snáď to zmákneme a môže pridať aj @zuziklc29 isto ho má v hlave, robieva pravidelne

zuziklc29
14. dec 2011

@tanyja ani mi nevrav . ..uz mam zadrhel .. . . .marcipan sa mi nejak nechce poddat . . . . . . .matoha jedna marcipanova . . . . . .zmolim zmolim,a nic . . sypky je jak das . . . ..trcne ma . . . . . .

zuziklc29
14. dec 2011

@nina55 takze recept je nasledovny: 300gramov krystalopvy cukor roztopis a urobis karamel.na miernom ohni ho nechaj az kym nezhnedne.Do karamelu das salko/jednu konzervu ale nie uvarenu,sem salko netreba varit/.ked budes davat salko tak pomalicky ale rychlo miesaj.stane sa,ze sa ti to moze tak zgucit teda stane sa ti taka velka karamelova gula a tu tazko roztopis tak preto . . .slaby ohen a liat salko pomalicky ale rychlo miesat . . . ./nie naopak!!!!/ odstranis to z ohna ked to bude riedke.pridas 125gramov masla.ked sa maslo roztopi tak tam das 2sacky bielych burizonov.zamiesas.namocis si ruky do studenej vody a tvarujes gulky alebo si vyloz foliou formu na srnci chrbat a das do chladnicky.Mam odskusane a dve formy budes urcite potrebovat.Ked ti to v chladnicke stuhne vyberies pomocou tej folie,odstranis ju a krajas.a nemusis formu umyvat a nespalis si prsty,keby si robila gulky,tak opatrne lebo masa je horuca.
@tanyja poklad uz je marcipan konecne hotovy,nakoniec sa poddal,ved co ine mu ostavalo 😀 mna nenastve . . .xi xi ja bojovnik od prirody . . . . .

nina55
14. dec 2011

@zuziklc29 zuzi vdaka. Vyskusam - uz len nabehnut do potravin a kupit ingrediencie = dufam, ze to nedokafrem 🤐 😀

zuziklc29
14. dec 2011

@nina55 neboj my sme sikulky :D

tanyja
14. dec 2011

@nina55 @zuziklc29 môj recpet je takýto: 35dkg kryštálového cukru urobiť na karamel a pridať 1 veľké maslo - zovrieť, priliať salco - zovrieť, odstrániť, vsypať 2 bal bielych burizónov (väčšie balenie) - nechať vychladnúť a formovať guľky mokrými guľkami a poliať čokoládou - recept mojej mamy 😉
@zuziklc29 mám pocit, že teba nič nezlomí, skôr ťa smola posilní a ideš ďalej 😉 , mali by sme si z teba brať príklad 🙂 a asi začnem
@nina55 ninuš, teraz je v akcii v jednote za 1,55€ ináč stojí skoro 2 euráče 😲 a píšem len teraz recept, lebo poobede som sa k tomu už nedostala, malý vstal a teraz som ešte pracovala ako včelička 😉

aadulik2110
14. dec 2011

@zuzana0612 no čo už.... keby som tomu zubárovi aspoň išla.... ale dovoliť si odpadnúť len ako doprovod.... to bola drzosť! našťastie už je všetko ok, aj keď som mala podobný pocit minule, keď som išla domov od lekárky v napráskanom autobuse a musela som stáť... už som aj igelitové vrecko mala naštartované ako prvú pomoc, ale našťastie na ďalšej zastávke sa uvoľnilo, tak potom už to bolo ok :D

nina55
15. dec 2011

@tanyja dik, skocim do Jednoty (nastastie ju mam blizko 😵 ) - tiez by som doma potrebovala nejaku vcelicku 😀 😀

monka112
15. dec 2011

ahojte baby, otehotneli ste niektora z dvojkoveho embryjka?

zuziklc29
15. dec 2011

@nina55
@tanyja kocenky som asi tehotna. . . . . .v ondelok budu krvne testy.lebo mi robil sono a vraj mam zvacsenusliznicu ci nioeco take . . . .a to som chcela v aprili silikony . .idem do rakuska takzd sem pridem .den pred silvestrom . .. . .. tak potom vam napisem ked sem pridem . . .. . .. ci ano alebo nie . . .

zelovocka
15. dec 2011

@zuziklc29 jéééééj! 🙂 🙂 🙂 tak daj vedieť potom určite 😉

azzura
15. dec 2011

ahojte kočeny

nina55
15. dec 2011

@zuziklc29 😵 🙂 tak nech ti to dobre dopadne 😉

nina55
15. dec 2011

@azzura ahojko

tanyja
15. dec 2011

@zuziklc29 čo????????? jeminenku, ty si fakt akčná z každej stránky 😀 😀
@monka112 ahoj, aké je to dvojkové embryjko? mne vkladali embryjko, ale sa neujalo ☹ , aké bolo netuším, len viem, že bolo zdravučké a bol by to býval chlapček
@azzura ahoj, a u vás je to ako? snažíte sa už dlhšie?

zuziklc29
15. dec 2011

@zelovocka jasne,ze vam dam vediet . . . . . 😀

zuziklc29
15. dec 2011

@tanyja ale tak vies,dlhe vecery a clovek nema co robit aj ked pecie ale tak to nie je to . . . . . 😀

zuziklc29
15. dec 2011

@nina55 dakujem . . .urcite sa ozvem

andrejka_adg
15. dec 2011

ahojte 🙂 ak môžem tak by som sa rada k vám pridala 😉

tanyja
15. dec 2011

@andrejka_adg samozrejme, čím viac, tým lepšie, šup sem s názormi 😉
@zuziklc29 aháááááá, no tak to sa doma asi strááááááášne nudíte 😀 😀 😀 , tak teraz si len pozor dávaj !!

azzura
15. dec 2011

@tanyja ahojko, uz vyse roka a pritom chodim po doktoroch, vo februari ma cakaju prefuky

andrejka_adg
15. dec 2011

@tanyja ďakujem ....... určite spadám do tejto kategórie 😀 😀 😀 ....... po 30 a stále čakám na //

tanyja
15. dec 2011

@azzura a všetko máte v poriadku? prefuky som počula, že to veľmi príjemné nie je, ja osobne som to nezažila, ale čo žena neurobí kvôli dieťatku, všetko na svete čo sa len dá
@andrejka_adg že keby to čakanie nebolo tak ťažké...... koľko po 30 máš? ja som rodila 33ročná a aj neajkých doktorov si už absolvovala ?

azzura
15. dec 2011

@tanyja akurat ze mam plno problemov, ktore sa postupne liecia ale neodtrsania, ale stale sa nedari tak preto ako posledne su prefuky, potom sa nastavim liekmi a ked do pol roka neotehotniem tak sa ide na umele

tanyja
15. dec 2011

@azzura ja som tiež dostávala injekcie na stimulku s pokynmi, kedy to máme skúšať, samozrejme že sa nám nedarilo, hoci som mala plno vajíčok, raz som ich mala dokonca 4, no ale mojej hlave neporučíš, proste vedela, že to nasilu nefunguje, tak som ani neotehotnela, až nakoniec, keď sme to už fakt vôbec nečakali 🙂
a veľa robí psychika

andrejka_adg
15. dec 2011

@tanyja nedávno som mala 33 😉 čerstvá 33 (16 dní dozadu 😀 ).......... ale jasné doktori, to už máme za sebou a čakáme na schválenie 2. žiadosti o IVF ☹ ináč to asi nepôjde, ale ktovie, možno tá vianočná atmosféra tomu pomôže 😵 😵 😵 a zadarí sa

azzura
15. dec 2011

@tanyja mne nefunguju vajucka, nerastie sliznica, blbnu hormony....a kopu inych. a teraz sa snazite o druhe?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre