Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

zelovocka
27. dec 2011

@tanyja tak ale toto je veľmi široká téma, tridsiatku mám a deti nie, tak sem píšem, čo bez tých detí vo voľnom čase robím, tuto @lili_mia štrikuje čiapku, nuž čo, je to v rámci témy 😀 veď trénuje vlastne na detičky, potom im bude pliesť, keď ich bude mať 😝

lili_mia
27. dec 2011

@tanyja
@zelovocka ani nie tak admin, ako nejaká dobrá duša mohla označiť tému, predsa ste si mohli písať IP a nie na to zakladať tému 🙂 súkromné témy veľmi nerušia, nesnažia sa do nich zasahovať, pokiaľ niekto neupozorní s vážnym prešľapom .. tak dúfam že vďaka riešeniu môjho milostného života nik nezruší túto tému 😎 tak ako dobré duše klikajú na všetky inzeráty, ak tam napíšeš nové, prípadne niekto si prezerá tvoje albumy z dovolenky a pokiaľ máš tam výhľad, tak označí, za nevhodné

lili_mia
27. dec 2011

@zelovocka ja práveže neviem pliesť, na to už nemám trpezlivosť, iba na vyšívanie

tanyja
27. dec 2011

@lili_mia tak tá téma sa ináč volala ako sme si písali, totiž odbočili sme niekam inam 😀 a už si cez IP píšeme, takže je to ok
a ja štrikovať viem, ale akosi malému neštrikujem, to skôr tie ponožky kúpim ako upletiem, hoci viem štrikovať aj hladko aj obratko 😀 , dnes si malý vybral farebne zladené slipky k tričku a nakoniec mu do nich ušlo, lebo kombinoval kapustu s hrachom a mrkvou a mliekom 😀

lili_mia
27. dec 2011

@tanyja chudáčik a tááák sa snažil .. aj ho bolí bruško, či iba prehnalo?

tanyja
27. dec 2011

@lili_mia nebolí, ani som netušila že mu ušlo, iba keď som ho zobrala na ruky, tak sa mi zazdalo, že je nejaký mokrý......... 😀 a hovienko už roztlačené v slipíkoch, zajtra môžem spokojne podať športku, to ste ešte nezažili - oberať zo slipkov hovienko 😀 😀 😀

lili_mia
27. dec 2011

@tanyja medzi mnou a bratom je 7rokov, statočne som prebaľovala, tak možno som aj hovienka preberala, len nepamätám 🙂

tanyja
27. dec 2011

@lili_mia nič hrozné to nebolo 😀 , ani mi to nesmrdelo, však je to z môjho zbojníka, tak prečo by malo ..... 😀 no nie? ja som od brata o 16 mes mladšia, takže u nás nič také nehrozilo, to skôr mi bil hlavu o postieľku 😠 a ja som mu potom vybila zub - nechytil hodené kľúče 😵 šikulko

lili_mia
27. dec 2011

@tanyja ved netvrdím, že smrdkalo .. ja som segre rozbila nos 🙂

tanyja
27. dec 2011

@lili_mia my sme super súrodenci, dúfam, že naše deti budú podobné........ 😉

zelovocka
27. dec 2011

@lili_mia @tanyja baby, to nás tu všetky čaká, tie hovienka detské a pocikané plienky skrz-naskrz 😀 teda tanyja si to už užíva na plné obrátky a tvrdí tuším, že dosť má aj jedného zbojníka, ale ktohovie 😉 ja by som spokojne aj tri deti prijala, naprv dvojičky (chlapec a dievčatko) a potom ešte jedno, prekvapenie 😀 😀 😀 takto to mám vymyslené, ha-ha, síce troška neskoro po tridsiatke začať, ale čo sa dá robiť, musím kalkulovať s tým, čo mám k dispozícii, proste takýto "osud" 😉 uvidíme, ako to vypáli, keby sa hoci jedno zadarilo, šťastná by som bola ako blcha 😵

lili_mia
27. dec 2011

@tanyja hihi my sme sa ako deti žrali a teraz, kedy ako 🙂 ale určite je to také, že ked niekto vezme môjmu súrodencovi na pieskovisku lopatku, tak tam nabehnem a rozbijem 😀 mu hubu

tanyja
28. dec 2011

@zelovocka tie precikané plienky, hlavne zakakané už mám za sebou.....to keď sme prišli z pôrodnice a kým sa prečistil od tých všetkých hlienov, ináč bola pohodička, rada som prebaľovala 😉 , niektoré, že im to smrdí a to sú mamičky a ja som zahlásila, že mne to vonia po vanilke 😀 😀
ja som, že mne dopraješ tri a to sebe, ja ti prajem detičiek kopu, je to síce starosť, ale hlavne radosť 😵 a môjho zbojníka by som si nedala
dnes sme boli u kamoška vikiho a doma zahlásil, že kde je adamko, to je zase druhý kamoško 😀 , no už má z toho hokej v hlave 😀 😀
@lili_mia ty si riadne akčná, že hubu 😠 by som sa ti nechcela dostať pod ranu
@camelco @zuzana0612 baby kde ste? pracujete, poniektoré lyžujete? ja surfujem.....na počítači 😀
a už som sa sekla a rozhodla zhodiť nejaké to kilečko, lebo pri pomyslení a vyslovení slova Vianoce mi z toho akosi narástla brušná pneumatika....... 😖

bugynka
28. dec 2011

Ahoj baby mám otazku , poslednu ms som mala 3.12 - meškala 2 dni , trvala den a bola dost silná ale inac mávam presne a aspon 3 dni . Od včera mám sem tam špinenie ale podľa výpočtou by som ms mala mať 31.12 . Može byt že to tomu cyklu hrabe zo stresov ? Áj ma dnes sem tam pobolieva bruško ako pred MS.

zelovocka
28. dec 2011

@bugynka ahoj, meriaš si BT? tá by dosť veľa prezradila. ak nie, veď si sprav test, každopádne, v sobotu budeš múdrejšia 😉

zelovocka
28. dec 2011

@tanyja super, veď vy už máte plienkové obdobie za sebou! 🙂 teraz príde asi obdobie vzdoru(?) 😀
jasné, že aj tebe tri deti doprajem, nielen sebe 😝 možno sa odvážite ešte na jedno a bum! dvojičky 😀 no čo by si povedala? 😉

lili_mia
28. dec 2011

@tanyja ja som kvočka, ktorá si chráni rodinu 😎
@zelovocka z BT sa dá zistiť tehotenstvo? že by som pokusne zmerala? pretože aj mne nejak haprujú krámy, z 5 dní mám zrazu 3 a ani žiadne špinenie potom, aj sa mi skrátilo z 25dní na takmer 21 .. snáď to budú iba nervy

inak baby, som si robila na stránkach tie predpovede na budúci rok, viem že sú to iba algoritmy ale ked mne niekoľkokrát vyšlo, že v budúcom roku sa .. zasnúbim .. vydám .. otehotniem .. a už mu to konečne povedz .. bude ti lepšie ako doteraz ... jedine že by všetky stránky s predpoveďami priali iba to dobré 😀

zelovocka
28. dec 2011

@lili_mia pravdaže sa z BT dá zistiť aj tehotenstvo 🙂 ale musíš si ju merať celý cyklus, izolovaná teplota ti toho veľa nepovie 😝 minimálne by si mala vedieť, kedy prebehla ovu - lebo potom DPO teplotka je v princípe vyššia ako predovulačná, a ak sa taká aj udrží minimálne 18 dní, tak je to vysoko pravdepodobne tehu. inak nervy a stresy robia s cyklom divy 😠 mne aj stravovanie: vynechám dvakrát večeru, alebo jem niečo nezvyčajné, a už mi mešká ovu a podobne 😅

pancuska
28. dec 2011

@camelco prajem kraaasne pozehnane sviatky.......my klasika vo dvojici a potom same navstevy a dneska na mna nieco lezie tak zasa leziiim .....

lili_mia
28. dec 2011

@zelovocka ja sama netuším kedy mávam ovu 🙂 používali sme kondóm,takže také som neriešila.. absolútne ani netuším čo je to DC a prečo cyklus trvá dva mesiace, vedela som čo je latentná fáza, ale už neviem, ked používam, tak zabúdam 🙂

zelovocka
28. dec 2011

@lili_mia tak začni merať, je to sranda 😀 ak chceš, pošlem ti presný návod, ako na to 😉 perfektne si odsleduješ telo a budeš vidieť, ako funguješ. a keď nastane správna chvíľa, tak šup na to 😉 inak meranie BT funguje ako perfektná antikoncepčná metóda (samozrejme, keď sa sleduješ dlhšie a dobre sa poznáš, nie hneď), ja keby som to bola vedela, tak kedysi nemusím brať HAK a toľko kondómov, čo sme minuli, no úplne zbytočne 😝 no, nevadí, teraz poslúži ako pomôcka pri plodení 😀 😀

lili_mia
28. dec 2011

@zelovocka pošli pošli, aj ked teraz netreba, tak potom už podľa reakcíí svojho tela budem vedieť .. teraz mi dalo teplotu 37,55 a od rána zo mňa vyteká hlien, akoby som permanentne cikala, to sa mi stalo iba po milovaní .. ved ex sa s tou svojou ex spoliehali na výpočet plodných dní, lebo ona HAK nemôže a zas má alergiu na latex, ked som to spätne prerátala, bábo sa im zadarilo hned na začiatku 😀 ale krámy mala až do 4mesiaca .. niekde v kompe som mala excelovskú tabuľku, ale akosi ju neviem nájsť, nevadí, robím si registráciu na fertility friend

pancuska
28. dec 2011

BABENKY prajem vam krasne a pozehnane sviatky!!!!!

zelovocka
28. dec 2011

@pancuska aj tebe príjemné sviatkovanie 🙂 ako sa máš?

pancuska
28. dec 2011

@zelovocka ten navod na BT by som aj ja poprosila!!!! dakujem.....viem priblizne o co ide ale .....dakujem 😉

pancuska
28. dec 2011

@zelovocka dakujem 😉 momentalne nieco na mna zasa lezie....boli u nas bratove deti (3,5r chlapec a 2r dievca) boli troska chory a aj svagor je akysi chory a tak som to asi chytila.....a tak si lebedime s manzelom pri telke.....mali sme sa ist kupat so svokrovcami ale radsej to necham na inokedy......no a co bolo pod stromcekom?

zelovocka
28. dec 2011

@pancuska @lili_mia holky, dávam sem linku na perfektný článok o meraní BT, myslím, že lepšie to nevysvetlí nik 😉
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
je tam aj časť o určovaní typu hlienu, čo mne teda dosť pomohlo 😀 spočiatku som sa pri meraní k tomuto článočku vracala, keď mi nebolo dačo jasné. tak nech poslúži 🙂

lili_mia
28. dec 2011

@pancuska musíme si na ňu počkať, teraz fičí z roboty domov .. ja si skúšovne robím ten fertility friend graf, ale z jedného údaju mi to veľa nepovie 🙂 tak si čítam články http://merenibt.xf.cz/index2.html
čiže si pochorela?

tanyja
28. dec 2011

@zelovocka ďakujem neprosím, dvojičky si vysnívaj, prípadne môžem napísať do M........z N....a , ale mňa už vynechaj 😀 už doprajem iným napr tebe 😉 😵
ja som BT nikdy nemerala, nebol dôvod , @lili_mia DC je deň cyklu 😉 , dúfam, že som správne pomohla 😀
@bugynka žeby bolo niečo? 😎

bugynka
29. dec 2011

@zelovocka nemeriem , ale brucho ma fest boli takze to bude mrcha , pochybujem ze keby som mala byt tehotna tak by ma tak silno bolelo 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre