Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

lili_mia
27. jan 2012

@tanyja
@janemari ako vás tu tak čítam, mať dieťa je nielen luxus, ale .. hmm .. ako to slušne nazvať .. ale zas, mojej mame sa práveže až po tretej materskej rozbehla kariéra 😅

janemari
27. jan 2012

@tanyja tak sú krajiny,kde to majú mamičky ešte ťažšie a pokiaľ mám všetko potrebné k životu tak som spokojná.Ale určite treba myslieť aj do predu,ale čo namyslíme,ked sa veci menia z hodiny na hodinu.Skrátka platíme za to,že sme matkami.

janemari
27. jan 2012

@lili_mia je to radosť,len niektorý ľudia ti to dokážu tak "spríjemniť" že máš pocit,že je to za trest. A rozbiehať karieru npr.v 35 s malím dieťaťom je nemožné,lebo bud si dobrou matkou,alebo karieristkou.A pokiaľ do materskej nemáš rozbehnutú karieru,potom ju už nerozbehneš.Ono je to potom už o tom,aby si zarobila peniaze,aby si uživila dieťa a seba.

tanyja
27. jan 2012

@janemari dnes sa už nedá ani naplánovať, že čo budeme robiť v lete, lebo sami nevieme, čo bude o dva dni....
@lili_mia dieťa je istým spôsobom luxus, ale kto nechce dieťa a luxus? len málokto 🙂 a my ho máme a patrične si užívame

lili_mia
27. jan 2012

@tanyja a preto si odkladám neminuté peniaze.. načo kávičkovať, či si frajersky každý deň objednávať obed cez donášku, ked doma si aj tak navarím zdravšie a nepresolené, potom iba prihrejem v mikrovlnke

tanyja
27. jan 2012

@lili_mia a ver tomu, sú aj také, ktoré si dajú doniesť obed, lebo iné im nezostáva........nevedia variť 😒 , prípadne bežia s obedárom do školy a má sa z toho najesť 3-členná rodina

lili_mia
27. jan 2012

@tanyja viem že sú takí ľudia, ale to som myslela skôr fajnovky, že aha ja na to mám, tak načo budem stáť pri sporáku, trebárs ja stále dokaličím halušky, tak ked som na salaši, tak tam sa nimi doslova obžieram, no odkedy si strážim príjem soli a tukov, zmenili sa mi chute a jedlo z reštiky mi nechutí, bud tam cítim veľa oleja, alebo viacej soli, kedže som si odvykla soliť, len najnutnejšie, preorientovala som sa na koreniny .. dosť často jedávam široké rezance s klasickým cottage cheese bez príchute, iba trošku soli a obed je hotový 🙂 chápem, že chlapa tým kŕmiť, to nech si rovno hodím slučku 😀 😀 😀

janemari
27. jan 2012

@lili_mia ja som sa pri malej tiež naučila jesť nesolené veci a je to chutné,poprípadne ked už to musí byť trochu dosolím sebe.Ale už som si tak odvykla od soli,že ked si kúpim npr.rožok zdá sa mi veľmi slaný.Ja skôr preferujem bylinky s nimi sa dá perfektne dochutiť.Inak ja som dnes robila halušky,obžrala som sa,ale ked som okoštovala bryndzu tak sa mi zdala nenormálne slaná 😅

tanyja
27. jan 2012

@lili_mia ja halušky robím že mňam mňam a narobím ich ako pre desať hladných krkov, spokojne by som uživila aj deti v škôlke 🙂 a my do reštiky nechodíme, niet na také času ani peňazí

tanyja
27. jan 2012

@janemari a malá tiež papá bryndzové halušky? môj malý ich má veľmi rád, ja tiež veľmi nesolím, moja mama povie, že varím jalovo 😀 , ale nám to vyhovuje a tiež sa viem obkotiť haluškami tak, že mi je potom ťažko....

janemari
27. jan 2012

@tanyja zatiaľ mala len na koštovku jednu dve,nechcem jej veľmi dávať.

tanyja
27. jan 2012

@janemari ešte troška stačí 😉 , idem spať, ráno odchádzame ku kamarátke, sú u nich v meste preteky konských záprahov, troška kultúry nezaškodí 😵

janemari
27. jan 2012

@tanyja tak dobrú noc,mala by som aj ja ísť spať,zajtra príde"ocko" možno,takže bude veselo a potom ideme k starkej a pozrieť Laurinho 3 týždnového bratrančeka.

vladazien000
27. jan 2012

@lubkabb hej pricinu skumaju az pri tretom potrate mame znamu ktora potratila 4 krat teraz jej dcera cakala dietatko a potratila takisto v tretom mesiaci je to strasne ze sa to deje ludm ktori tak velmi po dietatku tuzia :o(

mirela40
28. jan 2012

caute kocky je tu niekto,fiha vy ste toho popisali 😀

nicka44
28. jan 2012

zeny🙂 moja mamka po mne potratila 3x v siestom mesiaci takze mala dost:(...s druhym muzom nemala ani jedno dieta taze boli velmi smutny...a povedali jej doktori ze ked este raz otehotnie tak zomrie ona aj babo...tak sa nesnazili..no a zrazu ked mala 43 otehotnela a mam krasnu uz trojrocnu sestru🙂

lili_mia
28. jan 2012

@mirela40 ja si tu robím papiere, tak občas kuknem
@janemari bylinky si pestuješ, či kupuješ? kúpila som si bazalku v črepníku, ale tá potrebovala doslova jazero vody a nohé výhonky takmer ihned zdochli, tak teraz nemám nič
@nicka44 to je krásne 🙂 a mamka ako? stíha, alebo už má pocit, že tej energie je pomenej?

nicka44
28. jan 2012

no to teda je..nee normalne sa sprava ako vzdy sa spravala..chodi do prace a nic..a mala je este hyperaktivna ziva jak postrah denis...jedina vec zla ze sa nevyspi lebo od narodenia vkuse je hore ..ale inak vsetko v poriadku🙂aj porod bol v poriadku...)

mirela40
28. jan 2012

@lili_mia ake papiere?

lili_mia
28. jan 2012

@mirela40 vyplňam databázu do roboty, našťastie v exceli, ale vravím tomu papiere, nemám čo robiť, tak sa tomu teraz venujem .. a ešte očumujem koníka

lili_mia
28. jan 2012

@nicka44 hyperaktívna ako neposedná, alebo s diagnostikovanou psychickou poruchou pozornosti?

nicka44
28. jan 2012

ne ne cosi..lentaka neposedna🙂 vkuse beha od rana a chodi spat o pol noci:D

lili_mia
28. jan 2012

@nicka44 uff ako prvé ma napadlo .. makový odvar 😀 😀 😀 pre 3ročné dieťa je skoro nejaký šport, ale určite treba nechať vybehať na vzduchu, či ani to nepomáha? takéto deti bývajú neskôr v budúcnosti veľmi aktívne, najprv ako bifľoška, ale potom to svojou húževnatosťou dotiahne presne tam, kde bude chcieť

tanyja
28. jan 2012

@nicka44 ja mám 2,5 ročného živáňa, ale spávať chodí po 20hod 😀 , tvoja mamina si tiež svoje vytrpela, nezávideniahodné situácie....a ty máš koľko rokov?
@mirela40 ako sa máš? čo ste dnes porábali?
@janemari ahoj, ako prebehol deň s "ockom" ? a bratranček sa ako má? zbožňujem také malé krásne báby 😵

mirela40
28. jan 2012

@tanyja ahoooj dnes mam den darebak cely den som v pyzamku a trosku darebacim a cakam na muzika kym pride s prace a co ty aky si mala dnik?

mirela40
28. jan 2012

@tanyja dnes mam jeden s tych dnik kedy citim smutok za domovom tak premyslam zabookovat letenku mamine ..hmm februar 😉

prunee
28. jan 2012

Ahojte dievcata, ja som oslavila 30 rokov zaciatkom januara a teraz sme sa s manzelom rozhodli, ze sa budeme snazit o dietatko. Verim, ze sa nam to skoro podari, a snad uz aj ako 30 rocna sa stanem mamou 🙂.

tanyja
28. jan 2012

@prunee januárové sme tu viaceré , len s tým rozdielom, že máme viac ako 30 😵 , tak nech sa vám to podarí čo najskôr 😉 , aby ste nespadli do našej kategórie - dlhoročných snažiliek ale s dobrým koncom 😉 😉
@mirela40 neváhaj a bookuj , však február je už budúci týždeň , my sme dnes boli za zimnou kultúrou - pozerať preteky ťažných koní, krásne boli, zima bola, dobre bolo a aj kamošku sme zbehli pozrieť a jej rodinku, naši chalani sa pohrali a ten náš v aute smerom domov odspal 😀 a v kopcoch sme stáli, lebo oproti bolo zapadnuté auto a len jedna strana cesty prejazdná, postáli sme 10 minút a išli ďalej, proste krásny deň

janemari
28. jan 2012

@tanyja tak ocko neprišiel,ževraj je zima a stretnutie by nesplnalo účel 😀 No comment. A čo sa týka bratrančeka tak dnes sme zistili,že o týžden to už nebude len bratranček ,ale aj moje krsňa,vlastne moje prvé krsniatko.

mirela40
28. jan 2012

@tanyja tak super ,ze ste mali krasny dnik ,oki ide sa nato ,nech ma aj mama trosku vzrusa v zivote a taktiez ja budem menej smutna 😀 jupiii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre