Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

pancuska
5. apr 2012

@olusam vitaj u nas!!! no ono to tak niekedy byva ze potom sa podari aj bez IVF....aj chodite niekam do centra? 😉

olusam
5. apr 2012

@pancuska Dakujem za privítanie. Začali sme chodit do MT, akurát čakáme na schvalenie žiadosti ... joooj a neviem sa dočkať kedy zazvoní telefon 🙂

pancuska
5. apr 2012

@olusam a tak nie je ina cesta len IVF? Ci pri vysetreniach nieco zistili? A kolko sa uz vlastne snazite?Ale mam otazok ako koza bobkov ale zaujima ma to...

zuziklc29
5. apr 2012

@pancuska neviem cica ale tak nieco dame 😀

olusam
6. apr 2012

@pancuska 😀 nevadi, odpoviem. Za 2roky este nic, a uz necheme viac cakat. Ja som OK, ale manželik zial nie... ☹ a vy sa ako dlho snažíte?

pancuska
7. apr 2012

@olusam no my sa snazime uz skoro 3 roky! manzel je ok,ale mne sa netvorili dostatocne velke folikuly a nedochadzalo k ovulacii! ked mi nasadili clostyl na zlepsenie zostala som tehu ale mimomatrenicovo a po dlhom vahani v nemocnici sa rozhodli ze mi urobia laparoskopiu lebo mi hrozila otrava krvy,zial lavy vajcovod mi museli odstranit a tak mam uz len jeden.....teraz je rok po laparke a zasa nic,nepomaha ani clostyl ☹

olusam
8. apr 2012

@pancuska ☹ to mi je luto, ale ako sa vravi, ked clovek si velmi zela, tak sa to stane skutocnostou. Treba si len verit! Inak, pekné a pokojne sviatky zelam 😉

lenka112
8. apr 2012

Pekný večer maminy. Chcem sa spýtať či sa robia aj nejaké testy navyše počas tehotenstva u tehuliek 30+.

pancuska
8. apr 2012

@olusam dakujem,aj ja ti prajem krasne prezitie Velkonocnych sviatkov 😉 no co sa tyka mna este skusim tu prichodnost a koncim,nejak sa toho IVF bojim tak sa radsej na to ani nepytam 😒

emka1
8. apr 2012

@lenka112 ... ja mam 35+ a pocas tehotenstva som absolvovala vsetky klasicke vysetrenia ako pocas prveho tehotenstva - morfologicky utz. v 13tt, priebezne krvne testy, AFP krvne testy v 16tt na vrodene chyby, cukrovkovy test tusim v 24 tt = doki mi hovoril, ze pokial mam nad 35 mala by som podla vlastneho rozhodnutia absolvovat amniocentezu, ale ja som sa rozhodla ju nepodstupit, kedze vsetky vysetrenia a testy dopadli uplne v poriadku.

lenka112
9. apr 2012

@emka1 Ďakujem. U mňa 30-tka na krku. Otehotnieť sa nám nedarí a ak by sa podarilo, nechcem nič zanedbať. Prvé tehotenstvo bolo bez problémove, až ten koniec sa pokazil, kedže sa malý narodil skôr.

emka1
9. apr 2012

@lenka112 .... 30tka na krku, to je este v pohode, ja som prvy krat otehotnela az ako 33-rocna a to sme sa snazili takmer 3 roky, toto druhe tehotenstvo bolo pre mna prekvapko, lebo sme ho planovali trosku neskor, ale je to dobre, tak ako je 🙂. Hlavne nech vsetko doklepeme az do uspesneho finale, bambulka nech je zdravucka a mozem si uz druhu matersku 🙂 Drzim palce, Lenka, urcite sa Ti otehotniet podari, len to velmi v hlave neries. U nas bol pri prvom tehu problem hlavne to, ze sme velmi chceli a nedarilo sa nam dlho, potom som to pustila z hlavy a bum zostala som tehotna. Toto druhe tehu som vobec neriesila, lebo som ani nemala cas mysliet na to, ci som alebo nie som tehu, a zrazu som bola v tom, ani neviem ako 😉

olusam
9. apr 2012

@pancuska držim palce, raz sa to určite podari! Ja na to nemyslim.,...bude ako má byť. 😉

lenka112
10. apr 2012

@emka1 U nás to bol a myslím, že ešte stále je tento problem s menom " hlavička ". Stále len chcem chcem chcem a nakoniec nič. Potom som smutná a tak sa nám to opakovalo každý mesiac. Odkedy sme sa presťahovali, nemam až tak veľa casu nato mysliet. Stále len niekde beháme, spoznávame nové mesto, ľudí, takže je to také príjemne oddýchnutie si od toho. A možno sa ani nenazdám a budem znova mama. :D

sanchez81
26. apr 2012

ahojte, tak ja asi tiež patrím do tejto skupiny...v auguste budem mať 31. S manželom by sme už veľmi chceli dieťatko a po svadbe sa nám aj zadarilo, žiaľ v 6 tt som potratila...

ivka3901
26. apr 2012

@sanchez81 vitaj medzi nami no já budem mať tento rok 32 a dieťa nikde aj ked som tehotná už bola,ale pomocou IVF ,ale bohužiaľ som v 9 týždni mala zamlknutýn potrat tak o mesiac idem na dalšiu stimulku a ideme skúšať šťastie dalej aj ked už moc neverím

zujka2
27. apr 2012

ahojte, tak aj ja sa pripájam. ☹

lohrien
27. apr 2012

Ranecko dievcata, mam 32 rokov a moja ovulacia sa da spocitat na prste jednej ruky - teda ak vlastne nejaka bola 🙂 Momentalne som po laparoskopii asi 2 mesiace a zacinam brat Clostyl od 5-9 DC. Buduci tyzden idem na UTZ, ci sa moje vajicka a vajecniky unormalnili. Drzim naaam vsetkym palce !!!

sanchez81
27. apr 2012

@ivka3901 ďakujem za privítanie 🙂 Veriť a dúfať treba stále....ale aj tak o túžbe mať dieťatko vieme svoje, však divečatá? Každý hovorí nemysli na to a počula som dokonca aj vetu "Prestaň to chcieť"....ale dá sa to? ☹ V každom prípade, sme na jednej lodi a držíme si prsty!!!!!!!!!!!!!!! 😉

sanchez81
30. apr 2012

dievčatá, po akých témach to blúdite? 🙂 kde ste všetky? 🙂

ivka3901
11. máj 2012

@sanchez81 ahoj ja som tu 🙂 o čom chceš popísať?

sanchez81
14. máj 2012

@ivka3901 ahoj, no myslela som, že sem už nikto ani nepríde 🙂

ivka3901
14. máj 2012

@sanchez81 kludne popíšeme o čom chceš 🙂

sanchez81
15. máj 2012

@ivka3901 a to sme tu samé? 🙂 ja len tak, chcela som vedieť, ako sa tu všetkým darí a či sa ich snaženie posunulo niekam. Ja som zatiaľ z tých, ktoré nesledujú BT ani nič podobné...nechávam to zatiaľ tak. A čo ty? Si už pokročilá snažilka? 🙂

ivka3901
15. máj 2012

@sanchez81 asi áno no já sa pomaly pripravujem na 4 IVF stimulku a čo sa týka snaženia po tých všetkých vyšetreniach a 7 rokoch boja o bábätko som to vzdala,aj tak nemám nervy nato všetko,mám nepravidelnú menštruáciu takže ani nemám šajnu kedy mám zrovna plodné dni 😒 ale prednison stále beriem

sanchez81
15. máj 2012

@ivka3901 uuuuuuuuha tak 7 rokov je naozaj veľa. Obdivujem tvoju odhodlanosť. A na čo sa užíva prednison?

ivka3901
16. máj 2012

@sanchez81 dakujem no ved tých 7 rokov je veľa a zázraky nečakám skor mám na pláne iné veci čo sa týka domu a dovolenky a nie s moc nepočítam s deckou výbavičkou 😒 a prednison beriem na protilátky voči spermiám zistili mi to v centre tak preto som taká skeptická ☹

sanchez81
16. máj 2012

@ivka3901 ale neboj sa raz to predsa musí vyjsť 😉 myslíš na to stále? lebo ja si aspoň raz denne spomeniem na to, že by som už dieťatko chcela....asi sa to nedá, nemyslieť. nevravím, že je to nejaké intenzívne, ale už len to, že chodím sem, na túto stránku je dôkazom toho, že si spomeniem a idem sem čítať ako sa majú ostatné baby a ako sa im darí. V hlave som to riešila bezprostredne po potrate, ale asi to tak bude, že keď niečo veľmi veľmi chceš tak to ako na potvoru nejde... Niektorí si asi myslia, že jediná vec, ktorou sa zaoberám je dieťa. Ale to tak nie je. Teším sa zo života, mám prácu, dobrého manžela, priateľov, rodinu....stále niečo riešim a netýka sa to len dieťatka. Ale občas predsa. Mám prestať chcieť a túžiť aby sa to podarilo? Dá sa to?
V každom prípade budem na teba myslieť-na 4 krát to musí vyjsť! 😉 😵

ivka3901
16. máj 2012

@sanchez81 v prvom rade dakujem za povzbudivé slová 🙂 no já myslím nato stále,lebo som na PN z roboty a som skoro stále doma a už dosť dlho nakoľko som mala stopnutú stimulku,ale dúfam,že tento týždeň dostanem a už sa to rozbehne.já čo sa týka mojej roboty nemožem chodiť aj cez stimulku,lebo robím vo fabrike na 3 smeny za pásom takže tak a tiež my všetci okolo mňa hovoria,že sa to podarí,ale já som taká pesimistka,že neverím nech si každý hovorí čo chce mám toho dosť za sebou a nechcem byť sklamaná možno v kútiku duše dúfam a skor rátam s tou možnosťou,že deti vlastné už mať nebudeme a pomaly moja myseľ je s tým zmierená ☹

ivka3901
16. máj 2012

@sanchez81 presne ako píšeš teším sa zo života mám prácu,v ktorej dobrý kolektív dobrého manžela máme zázemie rodinný domček,ktorý si pomaly prerábame nato myslieť sa nedá a mne je veľmi lúto,ked vidím tehotnú ženu aj v rodine mojej je každú chvílu niekto tehotní a je mi to veľmi lúto a zakaždým si poviem prečo JA?prečo naše manželstvo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre