Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

janemari
28. dec 2010

@annamary27 dodatocne vsetko naaaaaj.... 🙂
No menam dam na chvilu pokoj,ved som vobec rada,ze viem ze to bude baba a verim kym pride den D ze sa na nejake meno pride 😉 Len aby sa to male potom nenarodilo s pipikom 😀 Dnes som si urobila radost a konecne kupila nieco ruzove do vybavicky 🙂

annamary27
28. dec 2010

@janemari dakujem a gratulujem ku kočene malej 😀

strelicia
29. dec 2010

@lubka0506 dakujem za privitanie, s darcom preto, lebo manzelovi zistili geneticku translokaciu - t.j. takmer ziadna sanca mat vlastne zdrave bejby....hrozilo by, ze ak by aj bolo, tak by mohlo mat bud nevyvazenu translokaciu - postihnute dieta, alebo tuto vyvazenu co ma manzel - nemohlo by mat vlastne deti, alebo ze by som potratila skor ako by sa narodilo, ale je este aj veeeeeelmi malilinka sanca ze by to vyslo a bolo by bejby OK. ale na genetike nam to neodporucali, aspon nie prve babo.

strelicia
29. dec 2010

uz sa to tu v tejto teme urcite niekde preberalo, ale.........poznate nejake prvorodicky po 30-tke? ako to slo? nemali nejake problemy? trosku som nervozna ze sme to vsetko zacali riesit az v takomto vysokom veku, aj ked sme spolu uz dlho. keby sme to vtedy tusili, ze to bude takyto problem otehotniet....tak by sme zacali skor. a teraz som uplne posadnuta otehotnenim....a odkazana iba na car, kedze mame darcu. aaaaach jaj.

annamary27
29. dec 2010

@strelicia ahoj,ja poznám jednu kočku,manželovu kolegynku ,ktorá rodila ako 35ročná a bolo to v pohode.celé tehu mala energiu na rozdávanie a rodila cisárskym rezom.

didimato
29. dec 2010

Ahojte, aby som otehotnela mi trvalo 15 rokov po svadbe, nebola to jednoduchá cesta, ale nič neľutujem, dnes máme 26.mesačné dvojičky a chcem tým len povedať, že som rodila ako 35 ročná, cítim sa super a hlavne si užívam to materstvo aj so starosťami a radosťami. Takže baby 30-tka nič neznamená a dokonca mi hovoria, že vôbec nevyzerám na 37 rokov a to robia tie detičky! Držím palce a s rokmi si nerobte starosti, čo má prísť to príde.

tanyja
29. dec 2010

@strelicia ahoj, ja idem mať 35 a 15 mesačného syna a nemala som žiadny problém počas celého tehotenstva, takže neboj nič a do 39 sa to dá riešiť cez poisťovňu
a tiež som rodila cisárskym rezom , ale to nie je pravidlo, mne odporučili cisársky kvôli tomu, že som mala predtým problémy, aby sa nič neudialo náhodou pri pôrode - že je to menej stresujúce pre dieťa a potom, malý bol zle otočené - koncom panvovým

janemari
29. dec 2010

Ake pekne priklady tu dnes mame ze vek nic neznamena 🙂 Ked som bola v nemocnici tak tam lezala 42 rocna s 3 tyzdnovym babetkoma prve rodila v 39 rokoch.Takze pokial mame mrchu a ovulku nic nieje stratene.

tanyja
30. dec 2010

@janemari presne tak, len pri prvorodičke s vekom nad 40 je už riziko, že dieťa bude postihnuté...dawn, ale dnes už nič nie je nemožné, teda aj vo vyššom veku zdravé bábo

janemari
30. dec 2010

@tanyja mat aj 20 a postihnute dietatko,zalezi od stastia.Zhodou okolnosti ta zienka co bola somnou na izbe a mala 42 mala obe deti zdravucke.

tanyja
30. dec 2010

@janemari samozrejme to nie je pravidlo, ja som bola 1x tehotná v 27r a bábo bolo postihnuté...
takže asi tak ... a odvtedy som mala smutné obdobie, teda hlavne nešťastné... až kým sa nezadaril malý a konečne zdravý 😵

janemari
30. dec 2010

@tanyja ja sa radsej ani nezamyslam nad tym,zeby dietatko bolo chore. 🙂

tanyja
30. dec 2010

@janemari určite nie je choré, mne to vtedy doktor náhodne zistil a dnešné soná sú príliš moderné na to, aby nezistili takú závažnú vec ako sa mne stalo pred 7 rokmi ..

lubka0506
31. dec 2010

ahojky 🙂 Tak ako kočeny? Ja v norme, sadroš dokončený a omalované,posledné upravy dokončené a možme silvestrovat... 😀
...všetkým želám veselého Silvestra a všetko dobé v novom roku!!!...cmuk,cmuk, cmuk... 🙂

janemari
31. dec 2010

Vsetkym zelam prijemneho Silvestra a netehulkam tehulkovsky rok 2011,aby sme uz o rok mali vsetky deticky doma. 🙂

matahacik
31. dec 2010

ahoj zienky,
tak ja sa pridavam do Vasej skupinky, mozno budem aj najstarsia🙂, mam 38 rokov, babetko sa nam nedari uz dost dlho, uz som po 2operaciach koli endometrioze, a momentalne zaciname v centre asist.reprod...tak verim ze to vsetko dobre dopadne, a takto o rok uz budeme mat miminko.....
Vam vsetkym vela sil, stastia, lasky a pohody, a zelam aby v tom roku 2011 sme mali len same pekne prekvapenia a splnene tuzby

janemari
1. jan 2011

@matahacik vitaj medzi nami a zaroven nezufaj,aj ja mam endometriozu najvysieho stupna a sancu na otehotnenie mi nedavali skoro ziadnu,IVF nam nevyslo a nakoniec som otehotnela prirodzene.Takze zazraky sa deju aj s nasou diagnozou.A zaroven ta chcem pozvat do nasej temy Endometerioza kde je nas dost s podobnm osudom a zaroven s nadejou ked jedna z nas otehotnenie.Minuly rok sme skoro vsetky otehotneli tak sup k nam nech ta nakazime virusikmi 🙂

tanyja
1. jan 2011

@matahacik ahoj, @janemari má pravdu, nezúfaj - ani nám neodpoúračali mať bábo normálnou cestou, tak sme absolvovali IVF s PGD a nakoniec máme normálnou cestou zdravé bábo 😉
tiež prajem krásny celý nový rok, nech sa splnia všetky túžby a priania !!!

matahacik
1. jan 2011

@janemari
@tanyja ..dakujem Vam holky, potesili ste ma.....tak verim ze sa na dialku babetkovskym virusom nakazim, a tento rok bude plny zdravych babetiek pre vstekych , ktori po nich tuzia....
zelam krasny a pohodovy cely tento rok

tanyja
2. jan 2011

@matahacik ahoj, a do ktorého centra mierite? my sme chodili d BA do Iscare, jedine tam robili PGD vyšetrenia, kt. nám bolo potrebné urobiť
do 39 zákrok prepláca poisťovňa a potom už sama, ale vy to stíhate v pohode, neboj nič, zadarí sa 😉
my už máme doma tornádo - kade chodí, tade robí neplechu 😀 😀 , ale nedám za nič, keď ma ide drobec bozkať s otvorenou uslintanou pusou - nádherné niečo 😵 😵

pepi_petra
2. jan 2011

Ahojte koceny,pridam sa k Vam aj ked ja som prave v 2Ott,ale za mesiac mam 32.Na babatku sme pracovali 6,5 rokov a uz som ani neverila ze by sme maliZjistili mi endometriozu,ale aj ze vajcovody a ovulaciu mam ok.Potom manzel isiel na 6 tyzdnov do zahranicia .A ked sa vratil po 3 mesiacoch som otehotnela.
Ako tak citam ,ze postihnute babatko.Mne prve testy na DS vysli rizikove,tak mi dr robila opakovacie a nastastie vysli uz ok. 😉

janemari
2. jan 2011

@pepi_petra ahojky a vitaj medzi nami 🙂
Inak kocky ak pojdete nejaka na IVF zostali mi nejake lieky a injekcie tak mozem poskytnut.

matahacik
2. jan 2011

ano sme v Iscare, sice som premyslala nad Brnom Reprofitom, nasi kamarati maju" odtial" svoje miminko, ale nakoniec sme si povedali ze budeme verit ze aj slovenske centrum je kvalitne, a dame sa na to v Iscari, kedze som kusok od BA, tak to bude aj z hladiska dochadzania lepsie...no to verim ze drobec robi radost, poriadne si ho uzivajte a nech vam robi obom radost..
ono aj ked nieco hradi poistovna , aj tak si budeme asi nejaku ciastku doplacat, ale to nevadi....peniaze boli aj budu.....su dolezitejsie veci na svete...
ja sa moc este v tychto skratkach nevyznam...co je to PGD???
Inak ani neviem na co s amam poriadne pripravit, lebo co citam na nete, tak ma len vystrasilo, aj doc.Valky mi zakazal citat veci na nete🙂, tak sa radsej pytam jeho...zatial sme poslali ziadost do poist., caka nas genetika, a pobrali nam kopec krvi, nieco na hormony, nieco na hematol., zbytok ani neviem🙂

annamary27
2. jan 2011

@janemari
@tanyja
@lubka0506 šťastný nový rok kočeny,ja som sa práve vrátila z chaty na Kysuciach,bolo super ,oddýchli sme si ,zabavili,prvýkrát v živote sme prepásli odpočítavanie nového roka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a zajtra už do roboty 😒
@matahacik vitaj medzi nami a držím palce,aby sme mali na miminká úspešný rok 😵 😵 😵 😵 😵

tanyja
2. jan 2011

@annamary27 my sme síce neboli na chate, ale tiež sme nestihli odpočítavanie 😀 😀 , lebo sme spali a zobudila som sa na to, že bije zvon na kostole 😵 😵 , tak sme si s drahým otvorili šampanské, pozreli cez okno ohňostroj a išli znova spať 😀 😀 😀 a spali sme všetci !!!! do 8.30 !!!! teda aj drobec spal do 8.30 !!!!
no kde to napísať 😵
aj Tebe krásny nový rok, nech je plný šťastných udalostí !!! a hlavne miminiek 🙂

lubka0506
3. jan 2011

@annamary27 ,
@tanyja
@janemari
@pepi_petra
@strelicia a ešte aj ostatné kočky na ktoré som zabudla...všetkým všetko dobré v novom roku a aby bol lepší ako ten uplynulý...
..ja som dnes bola v práci ale mám dovolenku do konca týždna,lebo som chorá. Zajtra si idem pre lieky aby som sa dala do poriadku pred KET. Tak ja valím do postele lebo dostanem világoš od manžela že neležím...papa 😀
@matahacik
@pepi_petra vitajte medzi nami...🙂

tanyja
3. jan 2011

@lubka0506 tak sa len poriadne vylež a vylieč, nech všetko dobre dopadne !!!
ja idem kúpať malého a dať ho búvať

tanyja
3. jan 2011

@pepi_petra ahoj, to ti robili tripletest, kde ti vyšli vyššie hodnoty? tieto testy už vo väčšine nerobia, lebo sú nepresné.. najistejšie to je cez buď 3D ultrazvuk alebo špecializovaný ultrazvuk - ja som naň bola a podľa hrúbky kože na zadnej strane krku doktorka vedela, že je malý ok 😉 , ja som mala super doktorku
a tiež sme sa 7 rokov snažili 😉

janemari
3. jan 2011

Ahojte koceny,tak dnes som kopu veci vybavila a zajtra idem k zubarovi konecne 😅

pepi_petra
3. jan 2011

@tanyja ahojky,ano tripletest na DS a rastepy.Ale nakoniec len to bol vsetko plany polach a zbytocne som sa stresovala. 😀 Teraz som bola na morfo.sone a vsetko ok,tak sa vytesujem,len mi tvrdne brusko,ked doma trosku upratujem. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre