Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

annamary27
1. máj 2011

@tanyja drahý nemá rád šport,on ani nefandí ničomu,jasné,že som sa pýtala najprv jeho,ked som dostala šancu získať 2lístky,ale nie,pritom by to bol velký zážitok podla mna aj pre neho ako ,,nefandu,,.

tanyja
1. máj 2011

@annamary27 ja tiež nie som veľký fanda, ale išla by som, takú tú pravú športovú náladu by som určite pochytila 😝 😝
takže bude doma sedieť pred telkou s ďalekohľadom v ruke a bude dávať pozor, či sa správaš slušne 😀 😀 😀 😀

ivka3901
1. máj 2011

ahojte zdravím vás všetky baby.pripájam sa k dalšej téme,síce som už vo dvoch ale hádam v tom nebudem mať chaos.trošku sa predstavím v septembri budem mať 31 rokov a som už 6 rokov po svadbe s asnažíme o bábetko,ale márne a už som krátko po 3 pokuse IVF bohužiaľ neúspešne tak sme z toho smutný ono najhoršie je natom to,že nemám ežiadne embryjká zamrazené kedže mne zistili protilátky voči spermiám a myslím si,že mám protilátky aj voči embryju tak preto to teraz zas na tretí pokus nevyšlo,ale na 2 pokus vyšlo síc elen na dva mesiace čo už.už sme sa tak nejak zmierili s tým a sme si povedali,že nateraz od toho všetkého vypneme a nebudeme sa nato sústredovať ani nemáme chuť a náladu po tých všetkých vyšetreniach čo nám zistili.pojdeme na dovolenku a budeme si užívať jeden druhého aj ked to podvedomie tam bude stále ☹

janemari
1. máj 2011

@ivka3901 ahoj a vitaj medzi nami. Je mi luto,ze vam to ani do tretice nevyslo,ale netreba zufat a stale verit. Poznam tu bezmocnost,ked nieco nevyjde a zistuje sa preco a nakoniec sa pride este na kopu problemov. Zmyslas spravne,ze si teraz oddychnes od snazenia a budes si uzivavat partnera.A clovek nikdy nevie kedy sa stane zazrak a zadari sa aj ked to nikto necaka.
@tanyja o ockovani ani nehovor,boli sme na ockovanie TBC,tak plakali tie deti,mala som zly pocit aj oco/starky bol nesvoj,ze aka bude uplakana a ked ich doviezli na voziku,vseeeetky revali o dusu A Laurinka spala ako dudok a zobudila sa az doma 😅

ivka3901
1. máj 2011

@janemari dakujem pekne za privítanie a za povzbudivé slová dobre mi to padne

daska1977
1. máj 2011

@ivka3901 nevešaj hlavu, určite to výjde, ja idem na druhé IVF... tiež sa snažíme asi päť rokov, ale pred rokom sme to začali brať vážne a išli sme do caru... potom mi robili IUI , potom som mala helikobaktera a oddialilo sa to na pol roka a tak to ide ďalej... oddýchni si, vychutnávaj leto a potom našetriť peniažky a šup do toho!!! držím pästíky!!!mám známu, ktorá sa pokúšala 13 rokov a každý polrok chodili na IVF a majú 11 ročné dvojičky... príroda to zariadi... 🙂

daska1977
1. máj 2011

baby, mám na Vás ešte otázočky: robia v Iscare Martin pravidelné kontroly ultraz a odbery??
: neviete podľa čoho určujú, či krátky protokol, alebo dlhý?? lebo mne v heliose vkladali embryjká pri 1. IVF piaty deň...?
: aké injekcie na stimulku predpisujú??
: má z Vás niektorá skúsenosti s PiGD??
: a ako to prebieha pri odbere?? dajú tabletku a ideš na sálu a potom uspávačku a odber?? a pri vklade??
: robia každý deň aj v sobotu aj v nedeľu?? aj odbery, UZV, krv, vklad??

veľmi pekne ďakujem za odpoveď 🙂))

ivka3901
1. máj 2011

@daska1977 díky moc si milá.myslím,že to bud edobré časom a ked sa náhodou rozhodneme ísť na ten 4 pokus tak až na jar na budúci rok a možno to príroda aj sama zariadi ako píšeš,ale už tomu moc neverím ☹

tanyja
1. máj 2011

@daska1977 ahoj, ja má skúsenosť s PiGD , nakoľko bolo riziko , pri odbere vajíčok budeš pod narkózou a pol hodinku, ako som sa zobudila, išla som domov, za tie ostatné veci si už nepamätám, ale ako si písala, u nás to nakoniec zariadila príroda... a dočkali sme sa
pri vklade je to pri zmysloch 🙂 a robia ho aj cez víkend, podľa toho ako to vychádza, aj mne to robili v sobotu

janemari
2. máj 2011

@daska1977 v tomto care robia sono a odber krvi kazdy druhy den ked stimulujes na ivf.Na stimulku davaju rozne injekcie,ja som mala decapeptyl a puregon,ale viem ze baby mali menopur,alebo gonal myslim.A pri odbere mas kratku narkozu,ktoru ti daju na sale do zili zakrok trva cca 10-15min a potom ta prevezu na izbu kde sa preberies.A pri vklade si len na sale bez narkozy vkladaju ti to ako pri iui az na to ze tam ti to vkladaju na najvhodnejsie miesto v maternici.Robia aj soboty a nedele ale to robia vacsinou len zakroky ako je odber a vklad.Co sa tyka odber krvy a sono to robia cez tyzden.

tanyja
2. máj 2011

@daska1977 ja som tiež chodila do Iscare v Ba a presne ako píše @janemari tiež som chodila každý druhý deň na kontrolné sono, ale už si nepamätám, aké injekcie mi dali, podľa kontrol mi doktorka menila množstvo dávok hormónov a vajíčok som mala nakoniec 6
ako malá? rastie ako z vody, však?

janemari
2. máj 2011

@tanyja presne rastie a meni sa,je to na nej vidiet aj ked som s nou kazdy den.Vlasy jej rastu a vzadu ich ma take dlhe 🙂 A je az prilis sikovna,este mala len tyzden a uz cestovala po stole a teraz ked ju prebalujem tak zacnem na jednom konci a skoncim na druhom lebo sa mi odraza a odsuva prec 😀

annamary27
2. máj 2011

@tanyja tak poviem Vám kočeny,že včera to bol super zážitok.Mám pocit,že človek doma je omnoho kludnejší aj ked sa rozčuluje,ale tam....no to je adrenalín jak vyšitý.Super pokriky,výskoky,trúbenie,nadávka,radosť....všetko je tam viacnásobné.Ani raz ma neukazovali v telke,ale hlavne,že prezidenta a tanečníčku Surovcovu ukazovali zas ,tých ukázali aj piatok na zápase SR-Slovinsko .Sedeli sme blízko toho auta škoda yeti.Stretli sme aj viac celebrít ako Dianu Mórovú,Bruna,manželov Malachovských.Kamoške chýbal ešte hlas komentátora ako ked kuká hpokej z telky,lebo sem-tam sme neboli v obraze Tak som nahlas kričala,že kamoška skoro prestala počuť na jedno ucho, 😀 😀 😀 😀 😀 mám poriadny hlas 😀 😀 😀 😀 ,ale preventívne som cmulala homeogene9,aby som nezachrípla a pomohlo to.
Dnes som vyprevadila manžela do roboty a zároven som poslala mojej kolegyni sms,že si beriem den volna a pekne som si pospinkala do 9.30 a potom som si robila v záhrade,bolo nádherne .včera ,ked mali byť v meste oslavy,tak to kvoli počasiu odvolali a dnes nebolo ani mráčika,zákon schválnosti.
držme zajtra palce chlapcom ,aby sme porazili Rusov 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@janemari

lubka0506
2. máj 2011

@annamary27 no teda ty fanúšik!🙂))) Tú náladu by som chcela zažit... 🙂
@ivka3901 vitaj medzi nami🙂 konečne sem niekto nový zavítal. Ved sem chodíme stále tie isté ako keby sme mali problém len my štyri. 😒 Tebe ked zistili protilátky čo sa s tým dá robit??? Daj nejaké info mna to zaujíma,lebo tiež som bola už 3 krát. ☹
@daska1977 vitaj🙂
@janemari maličká poslúcha???...o chvílu bude na svete aj Stelinka...🙂 🙂 🙂

daska1977
2. máj 2011

@lubka0506 ďakujem za privítanie a teším sa, že sa budeme navzájom podporovať 🙂 myslím všetky...

tanyja
2. máj 2011

@lubka0506 aká Stelinka, ušlo mi niečo ???
poprosím o dostanie do obrazu 😀 😀 😀 😀 😀
@janemari máš doma riadnu atlétku, a to si počkaj, keď už sa bude hýbať, taký 3-4. mesiac 😵
malý bol dnes zase akčný... rozložili sme mu v sobotu cestovnú postieľku, tak sa v nej šiali 😀

janemari
3. máj 2011

@lubka0506 veru uz zajtra nie? Vecer skusim zavolat monike co a ako.Uz len ty chybas do partie aby si mala nejakeho drobceka,uz aby to bolo. 😉
@tanyja ja som hovorila,ze mala bude po mn,ze neobsedi ani chvilku 🙂 A tak bude rozhadzovat rukami a kopat nohami,darmo hovorila som ze bude karatistka 😀 Ale je to podarene ked dupe tou jednou nohou ako ked startuje motorku.

kavaapalma
3. máj 2011

ahojte,mozte mi niekto poradit co vsetko musim absolvovat,ked chcem ist na iui... vdaka...

tanyja
3. máj 2011

@janemari tak bude potom kaskadérka - motorky a karate to ide do kopy 😀 😀
a kedy máš poradňu? a kto je Monika, nejaká kolegynka odtiaľto?
a poraď @kavaapalma čo treba absolvovať pri IUI , ty sa vyznáš

ivka3901
3. máj 2011

@lubka0506 ahoj dakujem pekne za privítanie.no tie protilátky mi zistili pred 3 IVF a dochtorka v centre mi dala prednison 5 a užívala som ho asi zhruba mesiac pred IVF jednu tabletu dennne,ale aj to nezabralo tak sme z toho veľmi sklamaný tak teraz,ked ti mám pravdu povedať neprežívame s manželo veľmi dobré obdobie je nám obom smutno,ženám to do tretic nevyšlo,ked nám dochtorka dala takú nádej s tým prednisonom 5

kavaapalma
3. máj 2011

@tanyja vdaka a @janemari porad kazda rada dobra radsej ip,velke dik 😉

lubka0506
3. máj 2011

ahojte🙂@ivka3901 ten prednison je od toho?

@tanyja Stelinku bude mat jedna spoločná známa @janemari a mna. Bola kedysi aj tu v téme ale len tak chvílami.

ivka3901
3. máj 2011

@lubka0506 dá sa povedať,že áno je to inak aj na inakšie veci,je to vlastne liek,ktorý podporuje imunitu

tanyja
4. máj 2011

@janemari už si mala poradňu? ja som dnes bola v rámci prechádzky pozrieť baby v bývalej práci, joj, hned by som sa vrátila, keby ma zobrali, malého mi znova nachovali cukríkmi ale papal aj obed, takže v pohode 😀 😀
kolegyňa, ktorú som zastupovala, sa s mm snaží mať druhé bábo a akosi sa im nedarí... málo sa snažia a smeje sa, že všetci dnes narábajú s jej nastávajúcim tehotenstvom, že ju tam asi nechcú 😀 😀

janemari
5. máj 2011

@tanyja dnes mame poradnu o chvilku pojdeme,len som dobehla na net,lebo od vcera obeda som tu nebola a zase sa mi nakopilo posty tak kym mi uschnu vlasy vybavujem. Pripravila som na obed zemiaciky,vajicka ideme robit francuzke zemiaky a ked pridem s poradne budem do dovarat. Beriem na poradnu aj nausnicky,neviem ci ich bude davat malej dokina,lebo jedny tvrdia ze sa to dava cim skor,iny zase ze az okolo 3 mesiaca zivota,tak uvidim.

tanyja
6. máj 2011

@janemari ahoj, ako včera v poradni, ako rastie babuľka, a čo povedali resp, vykonali s náušničkami?

lubka0506
6. máj 2011

ahojte🙂 ako sa máte??, čo je nové? u mna nič koooonečne je piatok... 😀 😵
@janemari čo je nové?
@ivka3901 pozerala som prednison naozaj je to na všeličo... 😕
...mala som ulietaný týžden tak sa teším ako budem oddychovat!...želám vám pekný víkend!...papa 😵

janemari
7. máj 2011

@tanyja
@lubka0506 ahojte,tak poradna dopadla tak pol na pol,mala je v poriadku a pribrala ale velmi malo resp.bolo povedane zeby mohla aj viac.Tak sa ju snazime budit,aby papala cca po 2,5-3hodinach a nie az ked sa sama zobudi.Ale podla mna to nema vyznam,je tazke ju zobudit a ked sa aj preberie tak si len tak cucne aby sa nepovedalo a potom je mrzuta a este ju aj boli brusko ☹ Dnes sme boli u nas na akcii Míla pre mamu a Laurinka dostala cenu za najmladsieho ucastnika,ja som vyhrala v tombole a potom som este aj Laura aj mama/starka dostali cenu za ucast.Takze sme mali plny kocik darcekov 😀

juriva
7. máj 2011

no caute baby...kto to ma ake protilatky?ja to mam tiez a uz to viem asi 2 tyzdne...preto potraty.Mam antifosofo.syndrom...a akoze ales gute....

annamary27
8. máj 2011

@juriva ahoj,nejak dlho si sa tu neukázala..........................ja som mala testované protilátky,ale chodíme k liečitelovi a o tieto výsledky som vôbec do centra nevolala,teraz sme v jeho rukách.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre