Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

janemari
18. mar 2011

@tanyja len aby sa nenarodila so stetcom,alebo vareskou v ruke 😀

tanyja
19. mar 2011

@janemari tak to by trošku pri tom pôrode bolelo , ale ak by si išla a cisársky, tak ani nie,len doktori by si museli dať pozor, aby ich tým štetcom či varechou hneď nevycápala 😀
ináč: dobré ránko 😉 😉
dnes ráno som sa poriadne zasmiala - malému zmizla plienka.. mal ju omotanú okolo ľavého členka, tak nekupuj si bella happy plienky ale mne sa najviac osvedčili pampers a bol celý precikaný, nechala som sa zlákať na akciovú cenu !!

janemari
19. mar 2011

@tanyja no neviem po kom to moje dite bude,lebo vyvadza v bruchu dobre 😀 Ale aspon zaklad na pracovitost bude mat 😉 Mm zase zacina vystrkovat rozky, zacinam rozmyslat ci mu vobec dam vediet ze sa mala narodila 😠 urcite ho v porodnici nepotrebujem a ani tu jeho podarenu rodinu 😠

tanyja
20. mar 2011

@janemari no predsa po mamičke 😉 😉 a bude len mamičkine 😉 😉
nech si trhne nohou, čo zas rohy vystrkuje? čo zase vymýšľa ? už len to by ti chýbalo, aby bol pri pôrode, to on vymyslel ?
ja by som tiež nestála o takú rodinu 😠

a to moje dieťa dnes: tak statočne prášil obliečku z hlavnice, že sme si pre ňu museli ísť dole pod balkón... 😀
prezliekala som totiž postele a samozrejme musí mamičke pomáhať 😀
a až tak veľmi chodil na balkón, že odtrhol ukotvenie balkónovej sieťky, ocík bude musieť opraviť 😉

janemari
20. mar 2011

@tanyja nie pri porode,ale urcite sa dostavi hned po porode 😖 Nemam chut mu ani dat vediet,ze mala je uz na svete. Dnes mi pre zmenu vypisuje ako ma lubi a bla bla bla,vcera mi nadaval. Je to chudak 🤐
Ty mas teda poriadneho pomocnika 😀 nakoniec bude podnikat v upratovacom priemysle 😝

tanyja
20. mar 2011

@janemari ktovie, možno aj áno, veď ma napadlo, že taká nejaká firma, ktorá sa stará o poriadok tu ani nie je, že by sme požičiavali kontajnery a môj muž by robil šoféra, rozvážal by ich... 😀
no veľmi pracovitý je, až tak, že môj muž musel celú sieťku odmontovať a nanovo dávať dokopy, tak teraz sú už 3 strany napevno namontované a len tá, kde je zrolovaná sieťka, je prilepená samolepiacimi páskami , tak už by mala držať 😉
ten ešte tvoj mm fakt nevie čo chce, skúša, ako ťa dostať naspäť k nemu, keď nie po zlom, tak po dobrom, ja na tvojom mieste si zmením číslo a má smolu 😉

janemari
20. mar 2011

@tanyja on mi vypisuje na nete,takze tam si cislo nezmenim 😀 Ale nech si vypisuje,uz nema sancu 😎 A ten tvoj maly to je sikovnicek,to aj ty si vtehu stale pracovala?

tanyja
20. mar 2011

@janemari ja som bola od 4. mesiaca na PN - od amnoicentézy a pracovala som ako záskok za jednu babu, ktorá bola na materskej, takže teraz som vlastne bez práce... 😠 , totálna bieda za robotu, ale to nielen u nás... 😨
ja som myslela, že na mobil ti vypisuje, tak zmeň operátora na net , aj to sa dá 😉 , ale daj si ho do blokovaných odosielateľov
a ináč v tehu som stále riadila, takže malý to asi už má z tej plodovej vody 😀 😀 , ved som sama riadila celý byt po prerábke bytového jadra a to som ešte netušila, že som tehotná a ešte aj skrinky som dávala na miesto .. 😀 a takáto akčná som stále

janemari
21. mar 2011

@tanyja no ja som zase bola pomahat u nasich aj u starkej menili im okna ,takze riadit a upratovat som isla pred pracou,alebo po nej.A to som ani netusila ze som tehu a okrem toho som este vlastnu domacnost viedla 🙂 takze sa mam asi na co tesit ,ked sa male narodi,hned budeme partia a budeme upratovat 😀 Ak sa nic nestane tento tyzden sa dorobi bytik a mozem sa pomaly stahovat 😉

tanyja
21. mar 2011

@janemari ty si tiež vrtuľa ako mne zavše hovoria 😀 😀 , máš sa na čo tešiť ke´d sa malá narodí... bude ešte väčšia vrtuľa ako ty 😀 😀
tak už hádam sa nič nestane a pekne sa zabývaš a možno pár dní oddýchneš a pôjdeš rodiť 😵
my sme dnes neriadili a nevarili, boli sme von, malý chodil po schodoch a pozeral ako sused opravuje zvončeky 😵
prv domov nechcel, lenže už bol unavený a hneď ako sa napapal aj zaspal 😉

janemari
21. mar 2011

@tanyja aspon mas pokoj s malym,vie sa ustvat aj sam,ci uz upratovanim,alebo inou cinnostou 😀 Ja len dufam,ze aj mala aj ked bude ciperna,bude mat aspon nejaky rezim resp.sa dokaze unavit a potom dost dlho spat,aby som si aj ja oddychla alebo si nieco porobila 🙂

janemari
22. mar 2011

Tak uz som zase na nohach,najedena,dam si este kavicku a sup nieco vybavit a letim do bytu. Zajtra pride guma,ktoru polozia a finito,ani sa mi nechce verit 🙂 Dnes idem nieco pozehlit a este poprat ked je tak krasne.

tanyja
22. mar 2011

@janemari ahoj, ako vidím si ranná včelička, my sme už od 6hod hore, ako každý deň 😀
malý je v tomto samostatný, režim má od narodenia - od narodenia a stále to tak je: chodí spávať večer po 19hod, aj keď som mu to chcela posunúť na pozdejšie, proste sa pýta, tak ho uložím a spinká a že vstáva ráno o 6hod, čo už, aspoň si porobím všetko pekne v pohodičke aj s varením do 9hod a môžeme ísť von.
mne sa nedalo nosiť ho na rukách keď bol maličký, ako robili mnohé mamičky, môj muž chodil na týždňovky a domov prišiel len na víkend, takže ak som si chcela porobiť, musel byť v postieľke resp, na hracej deke keď bol väčší
a stále mi spal, takže to som mala super, že bol spachtoš a stále je, len nech mu to vydrží 😉 , von som chodila stále, domov sme sa prišli najesť a prebaliť a znova sme išli.
a aj teraz ráno vstaneme, napapá sa, ja si robím a malý buď so mnou pobehuje a ukazuje čo mám kam dať, alebo si nájde svoju činnosť : varenie, upratovanie, prekladanie vecí v potravinovej skrinke... 😀 , keď zamieri do detskej ku hračkám tak sa čudujem, lebo tie ho ešte neoslovili veľmi, jedine lietadlo hojdacie a veľký tatrovka

a neboj, budete mať systém a hlavne režim, začiatky sú ťažšie, ale dá sa to, proste ako máš ty režim, tak aj malá bude mať - stále v rovnakom čase kúpanie a spanie a budete v pohodičke 😉 😉

janemari
23. mar 2011

Tak dnesna poradna ok.Nic sa nestrihalo takze som este postopkana 😀 a fungujem dalej.Dalsia poradna o tyzden. 🙂 Ak sa nic neudeje a nespusti sa mi porod,potom mam hned utekat do porodnice.

annamary27
23. mar 2011

@janemari ahoj,paráda,držte sa 😉 😉 😉

janemari
23. mar 2011

@annamary27 drzime drzime a dnes sme doniesli domov postielku a matrac,takze uz sa moze narodit 😀 Ma sa v com vozit,ma v com spat,uz len nejake plienky dokupit aby mala do coho pustat 😀

tanyja
25. mar 2011

@janemari tých plienok bude až až 😵 , ja by som už brala, keby cikal a kakal na wc a neboli by plienky, no len to by som chcela ešte skoro 😵 , ale bude teplo a bude behať s holou ritkou 😀
a keby ťa majú odštopkať? alebo to nechajú tak až do pôrodu?

janemari
25. mar 2011

@tanyja pytala som sa dokiny ze kedy a ona povedala,ze tyzden pred porodom a buduci tyzden by sme mali dohadovat termin porodu. Len ma dost odradza co mam info ze zazmluvnenie doktora stoji 200€ co je dost velka suma ktoru ja nemam 😅 Tak este neviem co urobim,musim sa poradit z nasimi ci si zase poziciam aby som si zazmluvnila dokinu ak to bude treba alebo to necham tak.Len ja sa z tych dlhou do smrti nevyhrabem 😔 Inak dnes je kraaaasne vonku.Uz som obehla bytik bola som vypratat kuchynu nech mozu dat konecne tu gumu. A zajtra sa ide na cely den k starkej za mojou laskou hafanom a idu sa robit klobasky mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaam. ale aj dnes idem robit super obedik uz sa neviem dockat. 🙂

tanyja
25. mar 2011

@janemari ja som mala doktora istého ale neplatila som nič, to bola taká dohoda, že on ma odrodí - išla som na cisársky, ideš tiež na cisársky? 200€ za doktora je strašne veľa, no ja by som nedala, predsa len odrodiť ťa musia a ak to bude klasický pôrod, tak to viac menej asistuje sestrička a doktor sa príde pozrieť už len ke´d žena porodí - šitie
užite si zajtra klbáskový deň 😝 , my budeme doma, drahý ide pomáhať otcovi - takže klasika, ja a malý sami doma, starkej robia kúpelňu, takže tam by sme nemali kľud .......

janemari
25. mar 2011

@tanyja aj ja idem cisarskym rezom 😔 Ved uvidim,zatial nebudem robit paniku,uvidime ako sa dohodnem s dokinou.Ak ma odrodi,urcite bude cakat vsimne,ale urcite nedam 200€ 😝

tanyja
25. mar 2011

@janemari ináč to už je drzé od doktorov, pýtať si peniaze, kto dá upratovačke peniaze navyše zato, že vyriadila záchody, tak isto si predsa aj ona zaslúži 😠
vitaj medzi nami cisárkami 😀 😀 , ja som mala na bruchu cvoky a jeden mám odložený na pamiatku 😀 , prvý deň som len ležala, pekne sa o mňa starali, na druhý deň už hnali z postele, tak ma brucho k zemi ťahalo, ale postupne sa to lešpilo, už ked som išla domov na 5.deň, tak bolo super 😉 😉 a sestrička mi dala radu - umývať si ranu riadnym mydlom a rez sa rýchlo zahojí a veru mala pravdu 😉 😉

janemari
25. mar 2011

@tanyja auuu ze cvoky,nestras.Bratranec to mal teraz na kolene ked mu operovali.No uvidim co somnou dorobia.Keby ma tak krasne spravili ako pri laparke,ze mi jazvy skoro vobev nevidno to by bolo 🙂

tanyja
26. mar 2011

@janemari ale to vôbec necítiš, že tam máš cvoky, to je riadne šité- vnútorný šev, ale istia to tu u nás ešte cvokmi, predsa len tá koža je natiahnutá a aby to náhodou neprasklo, veď u vás to nemusia tak robiť, možno majú iné metódy, mám jazvičku, ale absolútne nebadateľnú a modelka nie som, že by som chodila v bikinách a keby aj hej, tak ani tak to nevidno 😉 😉

annamary27
26. mar 2011

@tanyja ahoj,síce ma tento víkend skolili dutiny,ale v chudnutí stále pokračujem.Ráno som mala 70,4kg/štart bol na 74,3kg/takže sa blížim k víťazstvu mojej stávky s mm .Dúfam ,že ma nejakých pár 100gramov nesklame ,ked stúpim 1.apríla na váhu musím mať pod 70. 😀 😀 😀 😀 😀

tanyja
26. mar 2011

@annamary27 dobre si dala kilečkám na držku 😀 😀 😀 😀 , len nech sa neopovážia vrátiť !!!
si si teda vybrala akciu na víkend - dutiny, to ťa nič lepšie nenapadlo ? 😠 😠 , ja sa už krútim s hula hoopom a veru je to makačka 😀 , no a ked to včera skúšal môj muž, tak som sa nasmiala......... 😀 😀 😀 bol by s tým aj talentmániu vyhral 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a mne to tiež ešte ktovie ako nejde, ale aspoň sa spotím .......

annamary27
26. mar 2011

@tanyja dobré,že?vidím to hlavne na zhodených faldoch z bokov.aj sa natieram troma rôznymi krémami na celulišku a na tvarovanie postavy,mm ma chcel diskvalifikovať,že tie krémy sú doping 😀 😀 😀 😀
Vo štvrtok bola u mna v práci moja krstná,pýtala sa či sme všetci zdraví,ja že hej a puf,poobede ma začala bolieť mandla,jak žiletka a na druhý den už to bolo na dutinách.uriekla ma tá krstná.dnes v noci som robila brušáky,tým ako často som vstávala fúkať si nos,človek cvičí aj podvedome,hi hi.

tanyja
26. mar 2011

@annamary27 no ja trénujem zatiaľ len 3.deň ale mala som včera dosť a malý sa na mne rehotal ...... 😀
a keď chcem robiť brušáky, tak sa po mne váľa, no tak maj motiváciu a cvič 😠 😠
vykloktala si si soľou? aj to pomáha, a mne pomáha aj ústna voda 😀 😀 , poriadne vyklokcem a pohodička 😀 , síce mandle nemám, ale keď cítim že ma škriabe v hrdle

annamary27
26. mar 2011

@tanyja kloktala som čajovník a mandle sú už celkom v poho,len tie chrachle v nose,to riešim zas infralampou,slním sa tak často ako viem.mám aj antibiotiká,takže o pár dní by to malo byť o.k. 😀

tanyja
26. mar 2011

@annamary27 no ja mám doma riadnu robotu, keď mám malému vyčistiť nos... ani bohovi si nedá 😀 a je silnejší ako ja 😀 😀 , ale uši si čistiť chce sám 😵 😵
boli sme v RS na nákup, a v Lidl sme si kúpili krásnu deku na taburetku - máme veľkú a malého veľkého šikovníčka doma, tak je potrebné ju zakryť, a malému sme kúpili farebný kvietok na balkón, ktorý sa krúti vo vetre a samozrejme doplnili zásoby do chladničky 😝 😝

janemari
26. mar 2011

@annamary27 mne staci ze jeden cely den poriadne nejem a na druhy mam aj o 2 kg menej 😀 Tak pred prvym aprilom mozes skusit dat nejaky ocistny den len ovocie,zeleninu a pitny rezim a uvidis ze budes mat aj 68kg.Inak klobuk dole,uz aj ja sa tesim na chudnutie.
@tanyja no s cvokmi ,alebo bez nich,mam pocit,ze do konca buduceho tyzdna samala narodi.Dnes som naozaj kaput a ked uz starka zbadala,ze mi poriadne padlo brucho tak asi na tom nieco bude. 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre