Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

pancuska
8. jan 2012

@lucy130881 a prvy krat ked si mala to mimomaternicove tehotenstvo si otehotnela prirozdene? ja som mala 2mesice clostyll a pregnyl a 3mesiac mi dr uz nic nedal ze po menzese este skusime merional lenze menzes som uz nedostala a tak som isla k nemu ze co dalej no a skoncilo to laparkou....no najprv som len tyzden lezala na pozorovani potom som isla domov a potom som nakoniec so silnymi bolestami prisla do nemocnice a urobili laparku.....teraz som zmenila gyn ale ten mi najskor dal len pregnyl folik som mala 17mm a tak pregnyl to mal ze podporit a vyvolat ovulku,potom dalsi mesiac som tam vraj nic nemala,potom mi dal clostyl ale boli len 14mm a tento mesiac to bolo dobre,pregnyl mi nepichol lebo ze prave mam ovulku.....tak uvidime,ale je to o nervy ze? manzel to ako vnima? moj ked ideme od gyn tak mame hodinu mlcania,vzdy ide so mnou na vysetrenie,uz by strsne chcel babatko......ale keby si mame adoptovat tak nechce ani pocut!! 😉

pancuska
8. jan 2012

@tanyja no ale na mojich 165cmje to dost,vies len uz si zacinam aj namyslat ze sa prestanem muzovi pacit....lebo uz mi povedal ze uz by som mala nieco s tym robit,ale nemyslel to zle len on sa boji ze zacnem mat problemy s chrbticou lebo ked som bola na opercii dr mi zakazal pribrat.....

lili_mia
8. jan 2012

viem, že ma tanya ukameňuje, ale nejak mi nedá .. asi by som mala otvoriť šampus, dnes sú to 3mesiace .. zhodnotenie? tento týždeň v stredu mi pozeral do profilu a album z vianoc je odblokovaný a je pre priateľov, takže som si pozrela fotečky .. bez strachu, žiadne slzy, len udivenie, že stále na mňa pôsobí .. nooo .. živočíšne? proste to chlapské pižmo, ked vám vonia práve daný chlap

tanyja
8. jan 2012

@lili_mia praktická vec, na mnohoraké použitie 😀
@lucy130881 ty a @pancuska ste si veľmi podobné, ktovie či aj výzorovo..bolo by to zaujímavé zistenie 🙂

janemari
8. jan 2012

@tanyja tak ja sa túlam kade tade 😀 Malá sa má v podstate v pohode,len do rána sme mali teploty cez 39C takže som skoro nič nespala,ráno mi bolo faj na vracanie,ale prežila som to aj poobedné kočíkovanie a zatiaľ spí.Uvidíme ako bude do rána,myslím,že je to zo zúbkov už jej ide druhý tak ju trápia. A čo sa týka ex tak sa to už rieši,konečne sa rozhýbali úrady uvidíme ako to pôjde ďaľej.

pancuska
8. jan 2012

@tanyja tak to by bolo teda ....asi by ma piclo 😉

camelco
9. jan 2012

ahojte babule 😀 ........... musím si niekoľko strán dozadu dočítať, čo ste tu popísali 😀 😀 ahoj @janemari ako sa máte s malinkou, vidím že jej zúbky idú, takže sa teraz trošičku trápite, čo?

lucy130881
9. jan 2012

@pancuska ano ja som prvykrat otehotnela uplne prirodzene. ja som bola v 2mesiaci ked mi to pulko ale ja som skoro umrela lekar mi povedal ze kebyze pridem o 5minut neskor tak som tu uz neni ja ale mam rozrezane brucho lebo to bolo akutne tak nestihali laparoskopiou u mna urobil chybu lekar lebo ja som chodila za nim ze som tehotna ze mi to aj test ukazal a ja som mala priznaky len on mi urobil sono a povedal ze je to omyl ze ja nie som tehotna a ked som za nim prisla zo spravou prepustacou tak pozeral ako puk a aj ja som zmenila gynekologa. to ma spravdu je to o nervy aj ja ked mi ma prist mrcha tak sa somnou uz neda ani bavit co byvam nervozna ci pride ci nie ale svina ona sa vzdy dostavi. moj manzel to berie lepsie on ma povzbudzuje ze sa to podari ze sa nemam bat trapi ho to ale neda mi to najavo aj on strasne tuzi po babetko . a tebe drzim palceky ked ti prebehla ovulka tak sa to mozno podarilo velmi ti to zelam

lucy130881
9. jan 2012

@tanyja haha mozno ze sa aj podobame 🙂

ludmilaka
9. jan 2012

@pancuska

@lucy130881
Babuchy moje jednovaječné 😉 Tiež som mala mimomaternicové a museli mi zobrať pravý vajcovod. Bolo to v lete. Kázali nám 3 mesiace čakať a potom skúsiť. Veruže som už uvažovala nad kadejakými metódami, lebo strach z toho, že sa to stane ešte raz a už tu potom nebude šanca na vlastné potomstvo bol strašný. Iste viete o čom hovorím. Nuž a o 3 mesiace sme otehotneli. Podotýkam, že na dobrom mieste, teda bábo sa usídlilo v maternici. Babeny, ale v 9 tt. presne na tieto posledné Vianoce sme utekali na pohotovosť, objavila sa mi malá škvrnka. Verdikt znel, že ide o zamlčaný potrat, bábo sa prestalo vyvíjať a musím ísť na kyret. Na ten som nastúpila o deň skôr, lebo v noci som začala strašne, ale strašne krvácať a moje mimi vyčľuplo do WC. Hrozný pocit. Teraz som necelé 2 týždne po kyrete, zase máme 3 mesiace čakať. Strach už je nie obrovský, ale mega 😒

camelco
9. jan 2012

@ludmilaka fuuuuuuuha, to je mi strašne ľúto, dúfam, že po tých ďalších 3 mesiacoch to bude ok, a aj ten strach prejde, držím palce nech je všetko v poriadku

chalim
9. jan 2012

@ludmilaka ahoj, viem že vekovo sem ešte nepatrím, ale zachytila som vašu debatu o mimomaternicovom ..... úplne viem, čo prežívaš, tiež som mala mimomatrnicové a potom po pol roku potrat, teraz ideme na to tretí krát a som z toho riadne na nervy .... stále sa iba kontrolujem a sledujem, zrelá na psychiatriu 😀 .... a najradšej mám tie reči, že to bude dobré a že to moc prežívam a nesmiem byť na to taká upätá .... nech sa páči, rada si to s niekým vymením! .... odhliadnuc od toho, v kútiku duše verím, že raz to bábenko budem mať, len mám pociť, že to nepôjde tak ľahko, ako som si myslela ..... a aj keby nám zobrali aj druhý vajcovod, pokiaľ máme vaječníky, umelým to pôjde 😉 ..... držíme si päste 😉

@lucy130881 tak to bol dobrý "dr.bo" .... mne zobral krv a tá nepusí .... dokonca keď som bola druhý krát, tak kým nebolo na sone nič vidieť, chodila som na krv každý druhý deň, že či rastie hcg ako má, normálne je to tak 2xkaždý druhý deň a pri mimomaternicovom to stagnuje, klesá pripadne rastie úplne pomaličky

ludmilaka
9. jan 2012

@camelco Ďakujem, si zlatá. Najhoršia je tá bezradnosť. Gynekológ hovorí, že sú všetky výsledky OK a ďalšie robiť netreba. Vidí sa mi, že otehotnieť nemáme problém, vždy to bolo na 1x. Len potom sa udeje nejaká zrada 😒 Pozerám, že sme rovnako mladé 😉

lucy130881
9. jan 2012

@ludmilaka ahoj tak to ma velmi mrzi ze si prisla o babo ale neboj sa coskoro sa ti podari otehotniet a dopadne to dobre. my sme si po mimomaternicovom museli davat pozor az pol roka kym sa mi to vsetko dalo na poriadok. drzkam ti palceky nech ti vsetko dobre dopadne.

lucy130881
9. jan 2012

@chalim no mne nezobral ziadnu krv a este ked som ja tvrdila ze som tehotna tak on ma presviedcal o opaku. to bol dr za vsetky drobne.

ludmilaka
9. jan 2012

@chalim Júúúúj moja, takže ty to presne chápeš. Áno, poznám aj ja tie reči. Rada by som im verila, ale sama vieš ako to je, ako sme si vytrpeli. Čo ti povedal lekár po potrate? Riešil to nejak? Lebo mne stále tvrdí, že ešte vždy môže ísť o náhodu... Toho prvého, ktorý mesiac ignoroval moje krvácanie, až kým mi neroztrhlo vajcovod a neprekrvácala brušná dutina som vymenila. Tomuto verím, ale chcem mať istotu, že už sa nič nestane. Ale to asi nebudeme mať nikdy. Áno, vaječníky máme, lenže tie by nám boli bez vajcovodov nanič. Dá sa potom otehotnieť už len s darovaným vajkom. Naše by sa totiž nemali ako dopraviť do maternice. Kedy si bola na kyrete? Ja len nedávno 28.12., takže ešte začať nemôžeme. Ale do tretice všetko dobré, však 😉 ?

camelco
9. jan 2012

@lucy130881 držím palce aby to tentoraz vyšlo 😉
@ludmilaka určite už to bude v poriadku, uvidíš .......... ja verím, že tento rok už bude ten magický a konečne budem aj tehu

ludmilaka
9. jan 2012

@lucy130881mne povedali, že 3 mesiace stačia. Ale asi sme mali radšej počkať pol roka. No vedel to niekto, že sa to podarí zase hneď? 😉 To čo si mala za doktora? Ja tiež paka, ktorý tvrdil, že nie som tehu a HCG som mala 6 000.

chalim
9. jan 2012

@lucy130881 no a platy by chceli svetové a správanie majú ako mäsiari!!! mňa keď poslal doktor do nemocnice na podozrenie na mimomaternicové, tak tí debili to uzavreli, že je to zmlknutý potrat a urobili mi kyret, pričom mi hcg v nemocke kolísalo 230, 390. 280 a späť nad tristo .... pri potrate malo klesať! .... takže som sa potýždni samozrejme vrátila späť, lebo som stále silno špinila, sem tam zakrvácala a začali ma aj prsia boleť a hcg stále nad 300, tak mi už konečne urobili laparku a čuduj sa svete: "no pani, tak to predsa nakoniec bolo mimomaternicové, odobrali sme vám ľavý vajcovod" .... veď som im to hovorila dva týžde! ... našťastie mi nepraskol

ludmilaka
9. jan 2012

@chalim Júj moja, tak oni to vedia povedať štýlom "10 deka tresky..." Mne praskol a je zaujímavé, že ani primár nepochopil čo mi to pláva po maternici. Takže tiež na 2x.....

camelco
9. jan 2012

@chalim @ludmilaka ☹ 😒 ☹ 😒 ☹ 😒 ☹ ................ @chalim si napísala úplnu pravdu, hlavne že chcú svetové platy 😠 😠 😠 😠 ........... je to normálne nonsens čo sa deje v nasom zdravotníctve !!!

ludmilaka
9. jan 2012

@camelco Dúfajme, tak som si pozrela svoj horoskop na rok 2012 a prestala som ho čítať pri vete - hrozia potraty a predčasné pôrody 😀 Vám sa prečo nedarí?

chalim
9. jan 2012

@ludmilaka no aj mne tvrdí, že to ešte pojde normálne a že to bola náhoda, ten potrat ... dal mi pre istotu Duphaston, tak uvidíme .... moja, umelé je práve o tom, že ti odoberú tvoje vlastné vajíčko, oplodnia ho partnerovou spermiovu v skúmavke a potom ti ho vložia priamo do maternice .... bude 100% vaše 😉

ludmilaka
9. jan 2012

@chalim Fakt? Tak to mi je ľahšie. Lebo čo som čítala, tak sa to vraj takto nedá. Ale ak áno, potešila si ma. Teda dúfam, že k tomu nedôjde 😉

camelco
9. jan 2012

@ludmilaka mm zly spg ☹

camelco
9. jan 2012

@ludmilaka a nečítaj horoskopy tie sú písané všeobecne pre všetkých, takže asi toľko je na tom pravdy ........ ja ich čítam iba pre zábavu, verila by som horoskopu, ktorý by bol priamo na mňa napísaný podľa numerologie 🙂

ludmilaka
9. jan 2012

@chalim Duphaston ti dal už teraz? Keď ešte nie si tehu? Mne povedal, že sa uvidí keď budem znova tehu, že potom nasadí lieky a možno aj tie besné injekcie, fragmin, či ako sa to volá, ale to by vraj nerád. Ešte mi stihli urobiť tehu vyšetrenia do 3 skúmaviek + výtery. To bolo týždeň predtým ako som potratila. A tie boli OK.

ludmilaka
9. jan 2012

@camelco Júj a čo má málo pohyblivé, alebo? Nepôjdete na umelé?

camelco
9. jan 2012

@ludmilaka aj to .......... my riešime už 2.IVF ☹

ludmilaka
9. jan 2012

@camelco V Martine, alebo niekde inde?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre