Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

annamary27
1. apr 2011

@tanyja manžel bol celý mesiac ,každý den pri vážení a kontroloval moje záznamy,takže ráno sa kukol na váhu a gratuloval mi.už ho čakám,v bruchu mi šŕka,dufam,že reštika kam ideme na véču nebude zavretá,lebo ma picne 😀 😀

lubka0506
1. apr 2011

@annamary27 😀 😀 😀 ty si číslo...Inak klobúk dolu pred tvojou pevnou volou! 😵
...mne prišiel manžel z práce a išiel s mamou na pohotovost,neviem či nepríde zo sadrou,bavila bratovi malú a padli jej nejaké dvere na nohu. No ale takú farbu som dávno nevidela... 😒

tanyja
1. apr 2011

@lubka0506 tak ty teraz takéto vyváraš? no ja by som taký s copíkmi brala vírusík 😀 😀 😀
no ale @janemari akosi nepíše, žeby niečo ?? hádam nie 😵 😵

tanyja
1. apr 2011

@lubka0506 a to jej ako mohli padnúť dvere na nohu ? akosi veľmi vartovala ...

@annamary27 takže ideš ďalej pokračovať? ja som sa pridala k tebe !! dnešná večera: banán a pol výživy
ako sa predĺžili dni, tak sme s malým stále von a čas neuveriteľne letí
a reštika bola otvorená ? čo si si dala? pečené koleno ? a liter piva? 😀 😝

janemari
1. apr 2011

@lubka0506 tak aby si nepovedala tak mas dnes kompletku este aj neskoru veceru
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂
@tanyja tak uz to nestiham 😀 aspon dufam 😅 Ale mam spravicku,vsetko porobene dokonca som donutila postavit otca aj postielku takze uz mozme rodiiiiiiiit 😎 Ale radsej este pockajme aspon tyzden,nie 😨 ?

tanyja
1. apr 2011

@janemari no to už necháme na malú ako sa jej bude chcieť, ak ste byť ešte dnu, tak nech je...
dobrá si !! otec má s teba radosť a teraz šup spať, dobrú nôcku
😉

janemari
1. apr 2011

@tanyja no neviem ci ma radost 😝 ale chcela som to uz nakomplet,mam uz oblecene periny takze sa mozem nastahovat 😉 Dnes som dve varky veci od nasich odniesla a pomaly sa odstahujem. Chcel zobrat oco auto,ze zoberieme naraz viac veci,ale nebola som pobalena ,tak nabuduce.Tie lahsie ponosim v taskach a potom tie tazke a vacsie na aute.Uz som mala tri kamosky na kolaudacii a paci sa im.A ak vydrzim po kope do buduceho vikendu pride dalsia,alebo dve a nafotiia ma ako tehulu potom dam fotky.

tanyja
2. apr 2011

@janemari ja som to aj myslela obrazne 😉
a ak nevydržíš pokope, tak foto bude už aj s malou 😵 😵 , nech sa ti snívajú pekné sny v novom byte 😵 😵
my znova vyrážame von, pekný víkend nám vyšiel 😉

lubka0506
2. apr 2011

ahojte🙂
@tanyja no včera som robila zemiakovú "babu" a dnes sme mali rybu...ale to ja nemusím 😀 Mama prišla včera a má zlomené dva prsty na nohe 😖 no katastrofa...mala by oddychovat a stále skacká po dome. Dnes bolo celkom dobre,svietilo slniečko. Ja som upratala a oprala a motala som sa vonku. Musím sa pochválit včera som dostala modrú orchideu. 😵 😵 😵 Takú som ešte nemala. 🙂
@janemari ty sa nestihneš ani spametat a budeš v porodnici...neprehánaj to. 😒
@annamary27 aká bola odmena? Užila si si to? A pokračuješ v chudnutí?
...ja sa idem liečit,lebo som akási skapaná. Užite si nedelu! Papa 🙂

tanyja
2. apr 2011

@lubka0506 ja som si raz kúpila orchideu, odkvitla, vypustila dva nové lístočky a skapala ..... ☹ , tak druhú som si už nekúpila , a ak, tak umelú 😀 tá je krásna stále 😀 😀
ja som dnes nevarila, malý mal ešte rybu a ja som si urobila lasagne , ale zvýšila som aj mužovi 😀 😀 , teda hotové len upečené v rúre
@annamary27 sa akosi utajila 😉 , no tak ako ťa manžel vychválil ?
ja som bola dnes na zumbu, kamoška ma vytiahla, no také drevo ako som ja...to treba zažiť, ale spotená som bola statočne 😲 , som zvedavá, či ráno vstanem z postele 😀 😀

janemari
2. apr 2011

Tak som tu konecne 🙂 Dnes to bol zas den,skoro celu noc som zase nespala,rano skoro vstala,isli sme k starkej,pokracovali v zabijackovych dobrotach,uvarila obed,pomohla v zahrade a vecer este sup do bytiku 😎 Ale mam dost srdce mi nejako nestiha,resp.sa mu nechce.Zostalo mi blbo a ked som merala tlak tak ten bol ok len pulz bol 37-40 😖

annamary27
3. apr 2011

@tanyja
@lubka0506 včera som tu nebola a v piatok som po tej výdatnej večery v reštiky tak odkvecla,že som spala 12hodín v kuse. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Takže moja odmena alias super večera pozostávala z tohto :
Predjedlo-grilovaný kozí syr so zeleninou a džemom
Hlavné jedlo-Teľacie medajlonky s parmskou šunkou,šalviou,grilovanou cukinou a pyré
Dezert: Tvarohové guľky plnené nugátom a vanilkovým krémom.
Bola to delikatesa a čuduj sa svete,ráno som mala svojich 69,5kg na váhe,takže paráda.
Včera som si robila poriadky vo veciach,odkladala som zimné kabáty,zimné topánky,vyťahovala jarné ,na obed sme grilovali vonku....
Dnes sme začali ráno zabíjačkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,švagor nastrčil šlopec na potkana,lebo ja som zbadala,že od suseda k nám začal 1potkan chodiť,hlavne podvečer.Dnes ráno som bola prvá hore,išla som sa prejsť do záhrady a len tak som sa kukla pod bedničku,kde ten šlopec bol a čo nevidím ,metal sa tam potkan,mal len zaseknutú labku,tak som utekala do domu po manžela a ten ho už lopatou dorazil,fuj,hnusný to tvor. 😠 😠 😠 😠
Na obed skúsim zas navariť niečo nové s kur.prsíčkami a podvečer možno vybehneme za jedným kamošom,ktorý teraz robí v Anglicku a prišiel domov na pár dní.Takže pohodový den pred nami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

annamary27
3. apr 2011

@lubka0506 v chudnutí by som chcela pokračovať,také 2-3kilečká by ešte mohli zo mna opadnuť 😀

tanyja
3. apr 2011

@annamary27 také dobroty ako si mala ja veľmi nemusím, a to ako chutilo s tým džemom? bol to nejaký pikantný džem?
ale tá grilovaná zeleninka je dobrá, mávala som to, keď som bola ako au-pair v Nemecku a domáci mali pizzériu a robili aj gril-párty na záhrade a zeleninka nesmela chýbať, domáci bol zlatý, ale keď mi dal na tanier jahňacie rebierka...tak 😒 , so slušnosti som to prehltla, ale nie som kamoška s takýmito vecami 😠 , mne dokonca už ani bravčovina nejako nechutí, ani teľacina a to máme čiste domácu !! no som náročná 😀 😀
moje dieťa sa dnes už o 10hod najedlo paprikášu s cestovinou a potom o 11 papal kuraciu polievku, nejako nechce nič jesť na raňajky..
ja som dnes znova sama, drahý musel do práce.. a netuším kedy príde, a ja musím do tesca - nemám už ani červenú mletú papriku doma a cibuľu 😀 😀
a tiež už bojujem s kilečkami, dnes som sa odvážila a odvážim sa znova o týždeň, takže snáď niečo zo mňa zlezie, minule som len sladké obmedzila a 2kg zbehli ako nič a drží sa mi to 😀 😀
a nič ma po včerajšej zumbe nebolí 😵 😵 😵 😵

a pošli klbásky zo zabíjačky

annamary27
3. apr 2011

@tanyja ja som myslela zabíjačku v úvodzovkách,že sme zabili toho potkana,chceš aj z neho klbásky ???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubka0506
3. apr 2011

ahojte🙂 Dnes je celkom pekne🙂 Ja sa válam pri telke. Manžel išel prevetrat motorku...a inak pohoda.
@annamary27 od toho hlavného jedla by som to brala. Zo syru mám najradšej maso!... 😅 Potkany,myši,škrečkovia a všetko čo sa na to podobá je háved ktorú neznášam, ale v rodinných domoch sa može stat že to dolezie aj od susedov. 😒 😠
@tanyja ten tvoj malý je riadny huncút🙂
...baby a kde je @janemarie hádam už nerodí?! Ten pulz je slabučký.... 😒 Musí dávat na seba pozor a šetrit sa!
...peknú nedelu🙂

tanyja
3. apr 2011

@annamary27 tak to radšej nie 😒

@lubka0506 dnes bolo krásne, ja som zase vechslovala veci v byte - mám rada zmenu a kedže nábytok sa mi už nedá , tak aspoň drobnostiam stále hľadám nové miesto a nakoniec malý išiel s tatom vyčistiť auto, tak som sa realizovala, pustila som si rakúske rádio O3 a hned mi bolo veselšie pri práci
malý je poriadny huncút, on je za 5 detí ( o 4 sme prišli a malý je 5. v poradí ), ale som rada, že ho mám, zavše ho volám - malý dirigent, lebo mi ukazuje čo kde má byť
a dnes si všimol, že som mu do detskej zavesila slnečnice, ktoré predtým viseli v kuchyni, a jasné môj chlap si nič nevšimol, len ked mu to ukazoval malý 😀 😀 😀 !!!
@janemari kde si? hádam nerodíš? ty už len oddychuj a nič nerob prosím ťa, nič nerob 😉

janemari
3. apr 2011

Caute nerodim,tu som,len momentalne som taka rozculena ze ... zase mm uz mi je od zlosti do placu. ☹

lubka0506
4. apr 2011

@janemari čo sa stalo???

janemari
4. apr 2011

@lubka0506 co asi je taky drzi,ze nema hambu sirit take reci o mne a ja sa nema ako branit. Na jednej strane mi je to jedno,lebo viem aka je pravda,ale na druhej ma ide rozhodit. Okrem toho nastava probllem,ze sa bojim,kym budem v porodnici ze vyzdvihne rod.list dietata a ja sa k nemu uz nedostanem a potom co.On si vybavi vsetky prispevky,porodne a podobne zalezitosti a ja ako budem bez rod.listu a bez penazi fungovat s malym dietatom?

mabumi
5. apr 2011

@janemari bože takéto nervy ti musí spôsobovať ten blázon. nemôžeš dať splnomocnenie svojim rodičom aby prevzali ten rodný list? a ste už rozvedení? lebo ak nie, potreboval by oba vaše občianske aby ho mohol vyzdvihnúť. a do pôrodnice by za tebou mali prísť z matriky, tak skús sa s nimi porozprávať aby mu ho nevydávali. tam by si mala aj niečo podpísať, tak to radšej nepodpisuj, že radšej prídeš na matriku a podpíšeš to pri prevzatí rodného listu....
ja si myslím, že to nemôže byť také jednoduché, aby si on vybavil všetky výhody pre seba keď dieťa nebude v jeho starostlivosti. viem, že to nie je jednoduché, ale skús nemyslieť na to najhoršie, možno sa nebude o to pokúšať.

lubka0506
5. apr 2011

@janemari nemám slov!....@mabumi má pravdu až také jednoduché to s tým vybavením asi nieje. Ale ak to nemáš daleko tak si tam zájdi a nechaj nejakú žiadost že nemajú nikomu vydat rodný list a veci s tým súvisiace. Aspon budeš nejako krytá. A čo povedat na ostatné?...Hajzel 😠 Bud rada že nieje s tebou...budeš to mat tažké ale zvládneš to neboj!

tanyja
5. apr 2011

@janemari jeho by mali zavrieť na psychiatriu... 😠 , on nie je normálny
a ty sa nestresuj, radšej si napríklad kým malá nie je ešte na svete vbehni na matriku a zisti si, ako to je, ale myslím, že on by si asi tak jednoducho nemohol vybaviť všetky peniaze, to by určite muselo prejsť nejakýcm súdnym rozhodnutím, že jemu je zverené dieťa, predsa len nebývate na rovnakej adrese a úrady si takéto veci zisťujú
a pekné foto si nahodila 😉

janemari
5. apr 2011

@tanyja
@lubka0506
@mabumi zevraj ako otec tam musi ist aj on podpisat papiere a ked tam bude moze RL aj vyzdvihnut.Chystam sa tam zajtra zajst po poradni,len si nic neplanujem,lebo od rana mam take krce v zaludku,hnacku a zvraciam ze az ☹ Neviem ci je to nejaka viroza,alebo z oci,alebo z toho d....a co ma nervaci 😔

mabumi
5. apr 2011

@janemari áno, to som si prečítala, ale to je v normálnom manžestve, že otec ide pre rodný list. ale to bývajú spolu a musí mať aj vtedy oba vaše občianske. neboj sa, určite to nie je také ľahké. a ešte mi napadlo, ako sa on dozvie, že už je dieťa na svete? má to odkiaľ vedieť predtým, ako sa ty dostaneš z nemocnice? no nič, skús tam zájsť na tú matriku ak sa ti bude dať. niet čudo, že máš taký žalúdok rozhádzaný. dúfam, že sa ti polepší.
a inak, určite ti bude lepšie bez neho, o 100%. ešte že máš rodinu, ktorá ťa podrží. skús sa ukľudniť, aj keď to nie je jednoduché, ale už si skoro v cieli 😉

tanyja
5. apr 2011

@janemari alebo keby si ho neudala ako otca dieťaťa, lenže to potom by si si nemohla od neho uplatniť nárok na výživné na malú, keď vás rozvedú, takže túto radu si neber k srdcu odo mňa, to bol chvíľkový nápad 😉
a rozvod kedy budete mať?

@mabumi ahoj, všimla som si, že si tu nová, tiež pracujete na mimi ? a ako čítam, vyznáš sa, pracuješ tým smerom?

janemari
5. apr 2011

@mabumi zajtra sa popytam a uvidim a aj v porodnici poviem,nech nahlasia,ze doklady podem vyzdvihnut osobomne.A ako sa dozvie?Vet ten ma spehuje na kazdom kroku,vsade ma svojich spiclov.Ked som prvy krat lezala v nemocnici som mu nedala vediet a este som tam nebola vari ani hodinu a uz mi volal ze vie ze som v nemocnici.Takyto ludia maju kopu znamych po uradoch a podobne.
@tanyja presne ako pises to by bola jemu voda na mlyn a dosiahol by co chce,aby nemusel platit 😠

mabumi
5. apr 2011

@tanyja ahoj, som sa vám tu trochu vtrela 😵 . ja poznám janemari z iných tém, kde som "členom" a občas nakuknem aj sem, ale nikdy som nepísala, lebo ešte nemám po 30-ke 😖 . teraz mi to nedalo, keď som náhodou čítala jej príspevok, tak som chcela poradiť. nepracujem v tejto oblasti, ale pohľadala som na nete 😉
my pracujeme tiež na mimi, už 3 roky. sme po neúspešnom IVF a čakáme na KET 😒 . tak dúfam, že raz sa zadarí.
prajem vám všetkým veľa šťastia 😉 😉 😉

mabumi
5. apr 2011

@janemari a keby si išla rodiť niekam inam, to by bol veľký problém? ani by sa to možno nedozvedel, a aj rodný list sa vybavuje v mieste pôrodnice. neuvažovala si aj nad takou možnosťou? možno by ťa tam vaši zaviezli alebo...

tanyja
5. apr 2011

@mabumi a keď sa nezadarí ani KET, tak sa nakoniec zadarí normlánou cestou ako nám a to sme tiež chodili do centra 😉
a @janemari sa nedá, ved je bojovníčka 😉 a kto môže nech pomôže !!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre