Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

lucy130881
5. jan 2012

ahojte aj ja sa pridavam k vam v lete som mala 30 a uz druhy rok sa snazime o babetko nedari sa uz sme objednany aj do martina . a vy mate ake problemy?

zuziklc29
5. jan 2012

@tanyja to maaas to srdce? ty general 😀
@lili_mia zahod za hlavu myslienky na neho . . .nevravim,ze nmu mas priat zle veci ale tak kaslat na neho . . .je velmi vela chlapov

zuziklc29
5. jan 2012

@lucy130881 pekne Ta tu viiiitame .. . . . .no ja som sice v martine este nebola ale chodim do banoviec je tam jeden odbornik a snazi sa . . . .tento rok nam tu kocenky davaju nadej . . . . . . takze co treba robit? netreba na to mysliet a urobit si pekny a romanticky vecer . . . . . .

tanyja
5. jan 2012

@lucy130881 kam do Martina, aké je tam centrum? viem len, že je tam pobočka Iscare , alebo som sa sekla?
tých problémov, čo som ja mala, bolo viac než dosť, ale podaril sa nám nakoniec "na posledný pokus" náš malý zbojník normálnou cestou 😀

tanyja
5. jan 2012

@zuziklc29 ale no, jasné, že mám srdce, už bol relatívne dlhšie ticho, ale to naberal sily na ďalšiu dávku revu 😀 , takže som išla znova k nemu, znova ukľudnila a nakoniec ma chytil sa prst a zaspal za minútu

lucy130881
5. jan 2012

ano ved to sa povie nemysliet na to ale dodrzat je to tazsie aj tych romantickych vecerou uz bolo 🙂 ja som zvedava co mi povedia zas v martine ideme tam 13teho. a tebe robia aj dake vysetrenia lebo ja uz mam vsetky za sebou j laparoskopiu na priechodnost a zaujimave vsetko v poriadku a aj tak sa nedari nevedie prist na to preco mi nechce dorats folikul.

lucy130881
5. jan 2012

@tanyja ahoj my ideme do heliosu to je centrum na neplodnost to iste ako iscare. a ake problemy si mala ty?

tanyja
5. jan 2012

@lucy130881 kuk IP

zuziklc29
5. jan 2012

@tanyja no ved jasne ja to viem,ze ake to je . .niekedy sa tym placom unavy a potom rychlejsie zaspinka .. . .

zuziklc29
5. jan 2012

@lucy130881 ja mam syndrom polystickych vajecnikov . . . . .preto som aj potratila. . . . . .neviem ake a co bude dalej . . .muzik ma v poriadku drobcov? 😉 kamosku poslali do martina kvoli sonu . . .

lili_mia
5. jan 2012

no tak pre dnešok príjemná správa .. neželaný útvar v prsníku nenarástol, takže žiadne rezanie 😅 dúfam, že sa týmto začala vlna dobrých správ

tanyja
5. jan 2012

@lucy130881 no máme to všetky nejaké nahnuté čo sa týka práci na miminkách..., ale však, ja som sa dočkala a dočkáš sa aj ty 😉
@lili_mia no vidíš, aj to je dobrá správa , hlavne, že nerastie 😅
@zuziklc29 to je čo polystické vaječníky, poprosím laický preklad výrazu 😀

annamary27
5. jan 2012

@lucy130881 ahoj,my máme zlý spermiogram a po troch pokusoch/vkladoch/ čo sa u mna embryjká neudržali sa inú závadu neprišlo,ale skúšame dalej. 😀

lili_mia
6. jan 2012

@tanyja podľa toho, čo viem ja, tak tie vaječníky, bud neprichádza ovulácia, prípadne prebieha anovulačný cyklus a výnimočne prebehne ovulácia, potom je tam aj problém s mužskými žľazami, ich vylučovanie vraj prevažuje nad ženskými, prípadne cystické zmeny na vaječníkoch .. nie všetky faktory naraz, stačí jeden, ale prevažne sú v tom tie cysty .. ak sa mýlim, @zuziklc29 ma opraví 😉

timona
6. jan 2012

Caute, chcem sa poradit...beriem siofor mam PCO, v stredu som bola u Dr. v Iscare, vtedy som mala endometrium 7 mm folikul 19 mm, aj som citila ze bude ovulka-popichavalo ma v podbrušku. Dr. ked videl toto sono , povedal ze folikul praskne o 48 hodin t.j. dnes, predpisal mi estrogenovu naplast, ktoru som si aj nalepila a duphaston, ktorý som mala užívat od vcera. Lenze ovu testy su negativne, co si myslim ze ak by ovulka mala byt v najblizsom case, ovu test by mal byt uz pozit. Takze duphaston som si este nedala, lebo sa bojim ze by zastavil ovulku, ak by mala byt neskor. Ale uz asi dva dni necitim ani popichavanie v podbrusku ako pred ovu. Mohlo sa stat ze ta naplast zastavila ovu? alebo , ze ako my vysetroval tou intravaginalnou sondou, tak mechanicky podrazdil folikul aten praskol?Mam si dat ten duphaston, aj ked si myslim ze ovu dnes urcite nebude? Neviem naco mi daval tie hormony ked vsetko bolo aj bez nich na dobrej ceste...bojim sa ze tym sa to vsetko pokazilo...

lucy130881
6. jan 2012

@annamary27 jaj zeny ktorym sa podari babo na prvy krat si nevedia ani predstavit co musime mi prekonat a aku dlhu cestu trapenia prejst ale verim ze coskoro bude kazda jedna z nas drzat svoj poklad v naruci 🙂 nadej odchadza posledna

tanyja
6. jan 2012

@lucy130881 naša posledná nádej bola v našom "poslednom pokuse" a ani sa nenazdám, je tu marec a zápis do škôlky.....
ja tiež len žasnem, keď počujem nejakú babu: bože som tehotná, čo teraz; alebo: som tehotná, lebo sme plánovali, že teraz budeme mať druhé bábo..
no nemôžeme mať všetko hned na 1. pokus

zuziklc29
6. jan 2012

@lili_mia
@tanyja ppresne tak . . .viac muzskych hormonov,hrozi vela potratov,akne,cysty na vajecnikoch,nadvaha. takze to je asi tak celkovo . . .v mojom tele nedochadza ku ovulacii to znamena ze mam anovulaciu.Sem tam sa podari ovulacia ale len vdaka liekom.nakolko su to hormony tak sa od nich super pribera a schudnut sa da len velmi tazko. ☹ ja som uz na nervy z tohto

pancuska
6. jan 2012

@zuziklc29 ahojky ako sa mame? ja ti chcem hlavne napisat ze moja kamaratka zostala tehu hned po 1,5mesiaci ale v 8tt to potratila a to uz mala aj tehu knizku,hovorila ze prislo len spinenie a potom krvacanie a potom isla na utz srdiecko uz nebilo a tak ju poslali domov ze ked to nevyjde same mame prist na kyret a si predstav ze ako isla na wc tak jej to vypadlo do wc no ked mi to hovorila som mala dost,ono fakt ked nie je vhodna doba a zdravy plod tak to telo odmietne.....neboj sa mozno ma este aj predbehnes na druhy pokus.....

pancuska
6. jan 2012

@lucy130881 ahoj vitaj medzi nami.....ja to tu sice v poslednej dobe zanedbavam,ale sem tam sa sem pozriem no potom nie som v obraze ale co ma tesi ze je nas viac a viac!!! a trochu ma ukludnuje to ze nie som s tymto problemom sama...... 😉
@zuziklc29 no tak o priberani mi nic nehovor,doteraz mi nikto nevedel presne povedat aky mam vlastne problem a konecne sa mi moj novy dr vyjadril ze mne sa tvoria velmi male foliky ktore neprasknu lebo su male a tak sa nema co oplodnit.....teraz ma nadstavil zasa clostyllom a mala som foliky az 25mm,tak teraz len verit!!a takze je ten moj problem podobny tvojmu? 😉 kamaratka ma nahovara aby som isla tiez do nejakeho centra a podstupila IVF ale ja citim ze to nebude treba.....neviem preco mam ten pocit..... 😉

lili_mia
6. jan 2012

@pancuska no bleeee, horor zaživa pri plnom vedomí .. ale asi radšej takto do wécka, ako v obchode v rade pri pokladni a potom to cítiť ako sa prevaľuje v gaťkach .. jasi vravím, že radšej na začiatku si prežiť rôzne "nástrahy, hrôzy" života a potom nech je už len dobre

@zuziklc29 tak mňa akné trápi doteraz a vie byť aj poriadne hnusné, naberie to veľké rozmery, naplní sa, ale prasknúť nechce, aby som to vydenzifikovala, tak len chodím s hrčkami ☹ žeby som popýtala gyndu o krvné testy ohľadom hormónov? usg neukázalo žiadne cysty

aadulik2110
6. jan 2012

je krásne cítiť ako sa mimi hýbe a v posledných dňoch mi to dáva riadne najavo..... také kopance 🙂

lucy130881
6. jan 2012

@pancuska ahoj dakujem za privitanie.

pancuska
6. jan 2012

@lucy130881 no a kedy ides do Martina? alebo uz ste boli?

tanyja
6. jan 2012

@aadulik2110 a to budú ešte väčšie, teraz je mimčo ešte malé, ale počkaj nejaký ten týždeň a to bude rošambo 😀
@pancuska to by som nechcela zažiť, čo tvoja kamarátka, fakt nič príjemné.. ☹
dúfam, že to žiadnu z vás nezastihne a našu @zuziklc29 dupľovanie nie, že už bude bruško len rásť a hlavne mimčo 😉

aadulik2110
6. jan 2012

@tanyja ja viem.... a pripravujem sa na to :D je to milené, ale niekedy mi uštedrí taký kopanec až ma trhne a zľaknem sa

tanyja
6. jan 2012

@aadulik2110 žeby to mal byť nejaký futbalista? ten môj bude asi kontrolór....už teraz kontroluje moje nervy, hlavne vtedy, keď má spať a vymýšľa..... 😠 žubrienka jedna prešpekulovaná 🙄
@lucy130881 takže teraz idete 1. do centra? začiatok trvá dlhšie, ale potom to už ide 😉

aadulik2110
6. jan 2012

@tanyja nie nie, to bude buď motorkár alebo motorkárka :D

tanyja
6. jan 2012

@aadulik2110 žeby ste mali v rodine takto športovo nadaných ? môj chlap tu pozerá film šakal a veru hnus, až mi z toho blbo je....nemusím takéto filmy 😠
ja chcem romantiku, alebo idem spať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre