Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

ejasmeja
21. dec 2009

no ano, ale maly vyletik do prirody si kludne urobit mozes. ved to nemusi byt dnes. urcite najdes aj okolo londyna silne miesta. ved GB ich ma dost vela. hm?

majuska7979
21. dec 2009

no mozno ma, necham to na nahodu 😵 ale budem na to mysliet eja 😵
kde sa zas mata vyparila ?????????? 😠

ejasmeja
21. dec 2009

asi zas oddychuje, uplne ju chapem... 😀

majuska7979
21. dec 2009

no asi oddychuje 😉 potrebuje to 🙂

mata1001
21. dec 2009

ja som tu len som kukala film ale uz je koniec a este som si aj poplakala

a vy ako?

ejasmeja
21. dec 2009

mati a co si kukala?
ja som si prave pozerala temu Dula - je to vo fore o porodoch a ti tam prispievaju taki ludia, ktori nemaju ani sajn, o com praca duly je, zato posudzuju, odsudzuju a urazaju jedna "radost". ma tak vytocil kiraj a skrutica, ze az!

mata1001
21. dec 2009

z jojky taky roamnticko rodinny ilm.dievcatko malo leukemiu a zomrelo tak som plakala.

a ta tema je kde?

ejasmeja
21. dec 2009

klikni si na forum - pôrod - Dula. tam je tema. staci ti kuknut poslednu stranku. nedalo mi na ich dristy nereagovat a aj som ich nahlasila adminovi stranky, ved ked uz sa bavit a mam iny nazor, tak aspon slusne, nie? bez urazok... Kiraja rovno admini aj upravili a vymazali odtial vulgarizmy - bol fakt nechutny...
no a do toho ta skrutica! hneva ma, ked niekto odsudzuje druhych, pri tom ani nema dostatok informacii, ani v zivote odzite veci a mysli si, ze jeho nazor je jediny spravny a pri tom este nic nevidel, nepoznal...

a mati, ja take filmy pre istotu teraz nepozeram, a radsej ani spravy, je to strasne, co vsetko tam ukazuju, a nechcem sa stresovat, byt smutna a podobne, tak radsej len pekne veci pozeram... koli babatku sa snazim 😀

makda
autor
21. dec 2009

jaj babulky dakujem vam 🙂. velmi sa z toho tesim. este dufam, ze to aj dr. potvrdi 🙂

ejasmeja
21. dec 2009

makdi! dr. to urcite potvrdi! drzima palceky, aby bolo spravne uchytene a zdrave! a ty tiez! 😉

ejasmeja
21. dec 2009

aj moje babo drzi palceky! sak vsetky babatka sem ono privolalo! 😉

mata1001
21. dec 2009

ejka no citala som temu.zaujimave nazory...

makdi juj tak sa tesim...a ako sa citis?

ejasmeja
21. dec 2009

mati, kto o tom vie viac, tak nemoze napisat take bludy... vies, mne nema kto byt pri porode, aby ma povzbudil, masiroval chrbat, podal vodu, drzal za ruku a porobne. skratka bezne veci, ktore vacsinou zvlada partner, ak ma spravnu povahu a informacie. ved vies v akej som situacii...
a ked som sa opytala mojej mamky, ci by som mnou isla do porodnice ma povzbudit, tak odmietla.
preto si chcem najst dulu, s ktorou si tak ludsky sadneme, spriatelime sa a ktora ma bude pri porode povzbudzovat. a tak sa ma dost dotkli tie urazky, ktore tam ti dvaja napisali...

makda
autor
21. dec 2009

eji, tak dakujem aj tebe aj tvojmu babatku 🙂. dr idem az 4.1., lebo ma dovolenku. dufam, ze to do vtedy vydrzim 😀

mati, citim sa zatial normalne, ako by som ani tehu nebola. iba ma dost bolia prsia a hlava. a sem tam podbrusko, ako by som mala MS dostat. ale inak nic zatial 🙂

mata1001
21. dec 2009

jasne ejka,ty si v uplne inej situacii napr ako ja.ja ta neodsudzujem a keby som bola v situacii ako ty tak aj ja si najdem niekoho.a uz si sa pytala priatela ci by s tebou nebol pri porode?a preco maminka odmietla?ved by si potrebovala jej pomoc.a mama je mama...

ejasmeja
21. dec 2009

makdi, tak to je celkom prirodzene, ze sa takto citis a aj tie bolesti su uplne vporiadku! telo sa uz zacalo menit, aby vytvorilo to najlepsie prostredie na 9 mesiacov pre tvoje babatko a to sa celkom bez bolesti nezaobide. ale je to taka krasna bolest, ked poznas jej zmysel, vsak? 🙂

mata1001
21. dec 2009

makdi to aj mna.bolela ma hlava ale som si myslela ze je to z vankusa co som si vymenila a podbrusko ma aj teraz pobolieva,ale ja len lezim..

makda
autor
21. dec 2009

eji jasne, ze poznam zmysel 🙂. ale vobec si sama seba neviem predstavit tehu a s bruchom 😀 . je to taky zvlastny pocit. neviem, ci ste ho mali aj vy
mati a ty si ani netusila, ze mozes byt tehu? ja som mala trocha tusaka, aj podla BT a aj mi je poslednu dobu nejaka zima. sa mi to zdalo divne.

ejasmeja
21. dec 2009

mati, pytala, a aj som mu povedala, ze by som ho tam potrebovala, ale najako sa v poslednom case "odmlcal" a vies, my vlastne spolu uz nechodime. a nechcem ho drzat pri sebe iba koli babatku, na to nemam pravo. on sa musi rozhodnut, co chce. a ak chce mna a dietatko, tak sa musi zacat spravat ohladuplnejsie a konecne ako chlap aj voci svojej rodine. a este pri jeho povahe sa obavam, ze by ma len zbytocne znervoznoval, ked by tam bol. on nie velmi dobre znasa taketo vypate situacie, chcel by mi mozno nejak pomoct ale pri jeho povahe by som bola cela nesvoja, kedy sa tam na nejakeho lekara rozkrici... 😀 aj ked niektori by si to zasluzili... hehe! 😀
mamka mi moc nevysvetlila, preco tam nechce ist, ale nutit ju nebudem. vraj sa nechce pozerat, ako sa trapim, alebo cosi take mi povedala... no tak ale ked budem sama, tak sa budem trapit ovela viac, hlavne ak si ma nebude mat kto zastat pred personalom, aby mi nerobil to, co si nezelam, alebo aby na mna nezvysoval hlas...
zeny, ktore nemaju manzela to maju v tomto smere tazsie - to je skusenost aj kamosiek, ktore nemali manzela pri porde...
a naozaj si nemam koho ineho zavolat, tak radsej milu dulu, ako byt sama, no nie? 🙂

ejasmeja
21. dec 2009

makdi, ja si seba tiez neviem predstavit s velkym bruskom a to, ze budem mat dieta sa mi zda celkom neuveritelne a zvlastne! ale takym krasnym sposobom 🙂
a mne zas nebyvalo zima, ale horuco... 😎

majuska7979
21. dec 2009

ahojte babenky, sorky ale zaspala som na pol hodku,
a boli ma hlava, a troska sa mi v nej kruti ☹ ale musim ist zachvilku do prace 😢
a je mi nejak divne, ale to bude tym pocasim 😢 mne sa tak nechce ist do prace 😢 😢

mata1001
21. dec 2009

zo zaciatku nie ale potom mi uz bolo cudne tak som tusila 😉

ejasmeja
21. dec 2009

jeeej! baby! som si pozrela vizitky tych dvoch, co tak bohorovne odsudzuju a posudzuju v teme "Dula" a co ma tak vytocili a si predstavte - oni su par!!! to vysvetluje vsetko...
som to ja ale vsimava! hotovy detektiv! 😀

mata1001
21. dec 2009

ejka chapem ta.a nemas nejaku dobru kamaratku alebo sstru co by ti pomohla v tej chvili?

majus to bude tym druhym stavom 😀 😀
a aj mne je stale teplo a predtym som mrzla

mata1001
21. dec 2009

no ejka vobec sa tym nezaoberaj

ejasmeja
21. dec 2009

majuska, tu robotu ti nezavidim, ja nemam chut ani nos vystrcit do tej zimy! a tu este aj priserne fuka! brrrrrrr!
tak sa poriadne naobliekaj a navar si horuci cajik a davaj na seba pozor, dobre?

majuska7979
21. dec 2009

mata na druhy stav je skoro a test vysiel negativne 😒 asi na mna nieco lezie 😖

mata1001
21. dec 2009

majus a kde robis?nie firmu ale ako co?

ejasmeja
21. dec 2009

maji, vsetky kamosky, ktore by pripadali do uvahy a aj by boli ochotne byt tam so mnou byvaju strasne daleko, takze kym by prisli, stihla by som nielen porodit, ale aj durhykrat otehotniet! hehe! 😀
a mam iba brata... ☹
a mati, slubujem, za uz sa nad tymi dvoma rozculovat nebudem... 🙂

majuska7979
21. dec 2009

no budem na seba davat pozor 😉 idem sa pomaly obliekat a malovat, a dat sa dokopy 😅
dufam ze to vydrzim, fakt sa citim divne a hrozne unavena 🙄
a predstava ze 23 robim od rana 5 do 10vcera, to uz teraz mi je zle 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre