Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

ejasmeja
21. dec 2009

teda mati! bozinku - ja dnes robim same preklepy - to o kamoskach patrilo tebe 😀

ejasmeja
21. dec 2009

a co to mas za pracu, maji, ze tak dlho musis robit?
a fakt si urob ten cajik, najlepsie bylinkovy a s medom, aby sa na teba nenalepil ziaden virus. iba ak tehotensky virusik - ten jediny sa moze! 😉

majuska7979
21. dec 2009

ale eja, boli sme na dovolenke doma v novembri, to uz som nemala volno to za mna kolegyne robili, a ja to teraz musim vratit, robim na letisku, takze teraz je to tam na zabitie 😠
kazdy chce rychlo rychlo domov, a tak rychlo sa to dakedy neda pri tomto pocasti 😕
a este dnes ako naschval budem sama, 😖

mata1001
21. dec 2009

ejka uprimne nechcela by som byt na tvojom mieste....je mi to luto ze nikto sa nenajde kto by s tebou prezil taku krasnu ale sice bolestivu chvilu...sice ani ja neviem ci moj mm bude so mnou.my sme sa o tom ani nerozpravali.
my sa nevieme dohodnut ani na menach

ejasmeja
21. dec 2009

majka, tak zelam pevne nervi, vela sil a nedaj sa nikym "vytocit" 😀 teraz to tam musi byt naozaj "o drzku", viem si predstavit...

majuska7979
21. dec 2009

ejka, no to ti poviem, musim len vydrzat do toho 24 a uz bude potom klud a ticho 😀
a s tou zimou, no mne je asi tyzden taka hrozna, vcera som dosla z prace, bolo super, a po hodke mi zacala byt taka zima, mm na mna pozeral ako na choru, lebo kurenie bolo na plno a mala som oblecene uz 3 mikiny 😅
bodaj by ste mali pravdu s tym 😅

mata1001
21. dec 2009

majus jasne ze mame pravdu..ze ejka?my nikdy neklameme 😀 😀 😀

majuska7979
21. dec 2009

no mata aby ste mali pravdu lebo ak nie to..................vas budem aj tak mat rada 😵 😵

mata1001
21. dec 2009

aj ja vas mam rada...

ale viete co som s vsimla?ze uz sem nechodia vsetky baby.maya,natalca,lubky...

majuska7979
21. dec 2009

no velmi malo bab tu chodi 😕

mata1001
21. dec 2009

majus ty tiez zijes v Anglicku?

ejasmeja
21. dec 2009

mati, neboj, na mena mate dost casu a aj muzika si mozes pekne pripravit na to, aby s tebou pri porode chcel byt, vysvetlis mu co a a ko, vezmes ho ma predporodnu pripravu a neboj, prezijete to spolu 🙂

a ozaj! pre vsetky tehule:

!!!!!mate narok na 2 bezplatne zubne prehliadky v tehotenstve!!!! prvu asi v 3. mesiaci a druhu tusim v 8.!!!!

ja som o tom nevedela a tak som na prvu sla az v 5. a zubarka mi tym padom nechce urobit tu druhu zadara. ale skuste si zistit este podrobnosti, aj ja skusim, mozno mam narok aj na tu druhu, napriek tomu, ze som prvu nestihla v urcenom termine. lebo zubky sa vam mozu pokazit koli vapniku, ktory babo potrebuje a mozete ho mat nedostatok v strave, alebo ho telo nevie dost dobre spracovat. a v 8. mesiaci su uz ajd asna velmi citlive, krvacave, je treba ich osetrovat skustocne makkou kefkou. mozem odporucat aj znacku, ak chcete. pozistujte si info a vyuzite vsetko, na co mate narok, aj tak nam toho stat a ani nikto zadara nic moc neda. vsakze? 😀

mata1001
21. dec 2009

ejka ty mas take info ze az...ja vobec o nicom neviem...a predstav si boli ma zubok ked jem sladke...taha ma ta bolest az do neba....aaaaauuuuua musim dovrsit 3.mesiac?

majuska7979
21. dec 2009

mata no ja zijev v londyne, 😠 ale uz by som odtialto vypadla, 😠
eja, neviem ale myslim ze sem je to tak, ako nahle ti vystavy papier doky ze si tehula to mozes mat vsetko u zubara zadarmo, viem lebo moja svagrina tak bola 😀 neviem podrobnosti, 😖

mata1001
21. dec 2009

jaj baby zavidim vam ze viete po anglicky 😉

majuska7979
21. dec 2009

mata po anglicky to je nic, ja si myslim ze je to najlahsi jazyk, vsak nic nesklonuju, nemecky je horsi 😕
a ty ho urcite tiez ovladas 😉 kazdy kto sa ucil ho ovlada, 😉

ejasmeja
21. dec 2009

mati! ked ta boli zub, tak to nie je prehliadka, to bez ihned k zubarovi! ale povedz mu, ze si tehu, potom pojdes v 3. na prehliadku.
ja som sa to dozvedela az na predporodnej priprave a to uz bolo neskoro. gynekolog ma na to neupozornil ☹

maji, tu na slovensku mas narok iba na tie 2 prehliadky zadara, na nic viac. aspon o tom neviem... iba ak este na prehliadky u gynekologa, ale to je samozrejme 🙂

ejasmeja
21. dec 2009

baby! skruticu uz zmazali! 😀

mata1001
21. dec 2009

majus ucila som sa po anglicky a horko tazko som sa v tunise dohovorila.
ejka a bojis sa porodu?

mata1001
21. dec 2009

ejka mas zakazane chodit do tej temy!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majuska7979
21. dec 2009

no ejka o tych zuboch to sa budem informovat az ak budem tehula, co sa zatial nepotvrdilo 😖
dobre mam lebo svagrina mala babo tu, to vsetky onfosky mi potom da 😀

ejasmeja
21. dec 2009

mati, bojim sa necitliveho pristupu porodnikov pri porode, samotneho porodu sa zatial nebojim.
a ty?

ejasmeja
21. dec 2009

mati, uz nebudem chodit, neboj! 😀

ejasmeja
21. dec 2009

a do tejto este mooozem? 😕

mata1001
21. dec 2009

a nechces rodit na slovensku?ja sa strasne bojim...moj mm hovori ze zle znasam bolest aj ked si to ja o sebe nemyslim.no uvidime...kazdy koho poznam mi povedal ze porod je strasny a uz viac rodit nebudu...2 kamosky mi to povedali a asi im verim.ale zas chcem si to prezit aj ja.chcem vediet ake to byt matkou,prezit tu bolest a tu krasu ked ti daju do narucia dietatko...ja to pretrpim aj ked porod je urcite strasny...ale su tam ludia,lekari,sestry, ktori ti pomozu,teda aspon dufam...

mata1001
21. dec 2009

do tejto temy musis.... 😀

ejasmeja
21. dec 2009

Mati, porod nemusi byt az taky strasny, ked si zistis informacie, urobis porodny plan a das si ho schvalit primarovi, tak si nik nedovoli robit nieco ine, co podpisal primar a co by bolo v rozpore s tvojim prianiami. a ked mas pri sebe partnera, ktory sa ta zastane, nik si nedovoli na teba zvysovat hlas ani sa spravat hrubo, ani urobit zakrok, ktory si nebudes zelat - napr. epizotomiu, prepichnutie vody a podobne. a ak to bude nutne, musia sa ta opytat, a vysvetlit ti to.
a dokonca mas pravo odmietnut lekara, ak ti je neprijemny napriklad. nastuduj si svoja prava a nemusi to byt take zle. a nastuduj si rozne porodne polohy, ktore ulahcuju porod.
samozrejme, vzdy sa moze nieco skomplikovat a neist podla tvojich predstav, ale az vtedy su tam na to lekari, aby to riesili a pomohli ti.

ejasmeja
21. dec 2009

a som rada, ze do tejto temy "musim" 😀
ale o chvilu budem musiet ist zas upratovat, ach jaj! nechce sa mi!

ejasmeja
21. dec 2009

a je napriklad aj vela technik na ulavenie od bolesti, staci sa iba informovat, zaujimat, studovat, hladat... 😀
som ako Lenin! 😀

mata1001
21. dec 2009

ejka a ty to mas nastudovane?a odkial to vsetko vies?
a nechod upratovat.lahni si a pis si so mnou...aj ja lezim 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre