Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

tanyja
24. jan 2012

@lili_mia už sa neoplatí platiť si to, pretože páni politici to pozastavili, pretože je to umelé navyšovanie si materskej a asi sa veľmi nechcela chváliť, kým neprešli prvé 3 mesiace, tie zvyknú byť najrizikovejšie , ja som tiež nikomu nič nehovorila až do výsledkov z amnia 😎

lili_mia
24. jan 2012

@tanyja všetci v kancli o tom vedeli a zas, ja som tam prišla v novembri a pri predstavovaní ma predsa neovalí správou, mimochodom, som tehotná 🙂 čo som pochopila, tak to dnp sa neoplatí pre nezam, študentky a ženy doma s deťmi, pre pracujúce tam veľmi zmeny nie sú, kedže im zamestnávateľ prispieva na základné nemocenské, dôchodok a neviem čo ešte tam vypichli, ale finančne som sa na to nepozerala, viem o "systémových" zmenách

bulik30
25. jan 2012

@tanyja no ked to tak vezmem tak od juna sme mali nechránen , a cca 3 mesiace sa snazime cez plodne dni 🙂
čítala som tu dost aj o bylinkach , mate s tým niekto skúsenosť ?

lili_mia
25. jan 2012

@bulik30 ja teraz pijem alchemilku, nejak od piatku, dúfajúc, že ma nebude bolieť brucho počas dní po ovulácii a tesne pred krámami, ale bolí, síce nie až tak intenzívne ako kedysi

bulik30
25. jan 2012

@lili_mia ja som ju tiež začala pit tesne pred MS a si predstav že brucho ma bolelo malinko , co ja mavam bolesti take že sa škriabem dobre že nie po stene , takže ta alechemika ma nieco do seba . Mala by sa pit po plodne dni a potom az po , že ? Kolko salok na den ? Ja mam sackovu ktora sa zalieva pol/ litrom vody.

lili_mia
25. jan 2012

@bulik30 na krabičke je že max dve vrecká denne a ja si to dávam do pollitráka 🙂 mám taký zvyk, že to vrecko potom ešte raz zalejem, to už mám síce slabšie, ale stále ma striasa z tej chuti 🙂 ak chce žena otehu, tak vraj po celý čas piť, kvôli sliznici maternice

bulik30
25. jan 2012

@lili_mia nechutí ti ten caj ? Mne hej 😀 Pre chlapov su nejake bylink alebo caje co zvysia počet bojovníkov , nevieš?

lili_mia
25. jan 2012

@bulik30 nezisťovala som 🙂 ale viem, že strava a pohyb urobia svoje na zdatnosť bojovníkov, na počet veľmi nie .. prípadne nech nemá notebook a podobnú elektrinu vo svojom lone, nech aj mobil dáva radšej do tašky

bulik30
25. jan 2012

@lili_mia este jednu otazku ? stale som mala cyklus 28 a teraz posledne dva mesiace to vychadza na 25 , cim to može byt ? Predtym som stale zacala silno krvacat presne v ten den ako som mala a teraz to maám tak že sa mi to cca 3 dni rozbieha a az v 28dc to zacne normalne . Ratat to mam uz od toho dna ked len zacinam spinit ?

lili_mia
25. jan 2012

@bulik30 ako to myslíš rozbieha? niečo na spôsob bežného výtoku ale je to hnedasté, či do červena? mne sa stalo na vaginálom usg, riadne krvavá vložka, začalo večer predtým, ale gyndoš, do správy napísal, ešte sa to rozbieha .. tak ti neviem, určite si do záznamu napísať špinenie, ale neviem, či to už rátať za krámy .. mne sa stávalo, cez zimu som mávala už na 23DC, ale cez leto sa natiahlo aj na 26-27DC, pripisujem to vplyvu tepla, lenže túto zimu mávam 25-26DC, možno vplyv pravidelného cvičenia, posilňovania svalov, kegelove cviky .. krámy sú zrejme už vtedy, ked si dávaš riadnu vložku prípadne tampón, nie iba intimku kvôli špineniu

bulik30
25. jan 2012

@lili_mia malinko krvy , na vlozke nic len ked som bola na wc tak som to mala . Nemohla to sposobit aj alchemika? Lebo dva dni potom co som ju pila sa mi spustila aj krv z nosa , a ta sa mi naposledy pustila jak decku. 😀

lili_mia
25. jan 2012

@bulik30 poznám, mne sa tak spúšťa pol dňa než sa naštartuje, ak večer predtým, tak ráno už vodopád 😀 tak až od rána rátam 1DC .. ak ráno zistím to spúšťanie a kým idem spať sa spustí, tak tiež 1DC, inak až na ďalší deň .. skúšala si volať svojej gynde, či ti sestra vie poradiť, či to môže byť z alchemilky? .. ale ja už od leta tie spúšťače nemám, rovno už na gaťkách uvidím fľak a ked sa utriem, tak je jasné, že som hned vhupla do krámov .. krámy majú termín až túto nedeľu, zatiaľ iba bolí brucho a prsia ma tááák tlačia až mi zavadzajú ked šibrinkujem rukami

bulik30
25. jan 2012

@lili_mia skusim cinknut , ja len preto sa pytam lebo neviem kedy potom ratat tie plodne dni 😀 😀

lili_mia
25. jan 2012

@bulik30 tak podľa merania BT by si vedela 🙂

bulik30
25. jan 2012

@lili_mia to sa merá po skoncení ms ?

lili_mia
25. jan 2012

môžeš aj počas, ak si meriaš BT v ústach, ale treba dávať pozor, že 1DC začína dňom ms

mirela40
25. jan 2012

@lili_mia s toho si nic nerob ja som minule povedala jednej zakznicke ,ze kedy mas termin a ona nato ,ja niesom tehotna ,mam vyrastky v bruchu mala by som ist na operaciu 😀

wp
25. jan 2012

Ahojte my sme dieťatko veľmi chceli,je mi po 30tke .My sme nato nemysleli či sa to podarí a či nie.Kamarátku sa rozviedla nakoľko nechcela čakať a nemohla sa cez to preniesť ,že sa to nedarí bolo to hrozné,ale už ničomu nedávala zmysel-hlavne netreba tlačiť na partnera,milovanie je láska manželov a nie nástroj len na dieťatko.Ja si myslím,že je to psychika .Samozrejme som si aj poplakala,keď mi prišla menštrúacia ale zostala som silná a trpezlivá.Tak hlavne veľa šťastíčka prajem a podarí sa to raz určite. 🙂

pancuska
25. jan 2012

@tanyja no aj ja si to platim ale uz len mesiac a bude to tych 270dni tak uz to rusit asi nebudem..... 😒

tanyja
25. jan 2012

@lili_mia @bulik30 mne dr dávno povedala, že ms je aj len obyč špinenie a potom len príde riadna ms, proste už je to ms, no ale v možno to spôsobuje aj tá alchemika, ktovie, to už sa asi treba spýtať kompetentných
@pancuska keď teraz menia všetko aj 3x za mesiac, človek nevie, čo platí a čo nie
@wp my sme boli potom už len ako mašinky na výrobu miminiek, keď dr do mňa pichala hormóny s nádejou, že sa niečo podarí a nepodarilo sa nič, nakoniec to prišlo samo, už sa ti to pomaly kráti, tak si užívam kľudné chvíľky doma, mimi obráti celý zabehnutý režim 😉 , ale je to zlaté, keď ku mne malý príde: mama dám ti pusu 😵

wp
25. jan 2012

@tanyja ďakujem ešte odpočívam ale už sa nevieme dočkať

lili_mia
25. jan 2012

@mirela40 ale nieeee nerobím, ja robím aj hrošie trapasy 😀 😀 😀

mirela40
25. jan 2012

Cavte kocky tak ako dnes ,nejako nas tu pribuda kazdym dnom 😉

mirela40
25. jan 2012

@lili_mia zeby a co take ?

lili_mia
25. jan 2012

@mirela40 to sa mám takto verejne priznať?

mirela40
25. jan 2012

@lili_mia preco nie ?kludne aj cez IP 😉

tanyja
25. jan 2012

@lili_mia môžeš, ale neviem čo 😀 , nejako už strácam prehľad o to, čo tu všetko preberáme
@wp krásne meno ste vybrali pre malú, dnes už pomenej používané 😵 a baba je isto istá?

lili_mia
25. jan 2012

@tanyja priznať sa k mojím verejným trapasom 😀
@mirela40 v štýle, že som pred zamestnancom jedného podniku kritizovala nedostatky a že ako to riešia inde a čo im tam chýba .. samozrejme, že ked som to nenašla, tak som si mala otvoriť hubu a spýtať sa či to ponúkajú a nie rovno, že taký podnik a oni si dovolia neponúkať onaké možnosti

tanyja
25. jan 2012

@lili_mia každý máme nejaký ten svoj verejný trapas, takže to je úpne v pohode 😉 a na slovensku je viac talianov, ktorí nechápu mnoho vecí 😲 ani to, ako to riešiť 😅 😅

lili_mia
25. jan 2012

@tanyja ved ja nič 🙂 písala som to pod nátlakom @mirela40

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre