Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

nina55
30. nov 2011

@zuzana0612 sak prave! aj u nas je diametralne rozdielna velkost, ............veci sa majú tak, ze ten môj vobec, ale vôbec nevie nakupovat - ani sebe 😢 = sa cudujem co sa to s tymi ponozkami po oprati porobilo 😖 .........no este stastie, ze ma mna 😵

zuzana0612
30. nov 2011

@nina55 ale aspoň má snahu si tie ponožky kúpiť. moj si nekupoval ponožky ani spodné prádlo už asi 5 rokov, asi toľko, čo sme spolu...

azzura
30. nov 2011

@zelovocka hej, moj je zdravi, uz bol 2x na spermiograme. Lekar hovoril, že chlapom sa kazdiy polrok može meniť spermiogram, takze ked ja som bola na tom zle on bol ok....a potom ked som bola nastavena s tabl. tak vtedy on mal zly smg. Ale len co sa týka pohyblivosti a množstva, ale uz je to dobre...vraj na vsetko ma závislosť ten naš životný štýl-stres.

Moj drahy je zlaty, ani som ho nemusela nutit a isiel sam na smg.

azzura
30. nov 2011

@nina55 dik, prečitam

nina55
30. nov 2011

@zuzana0612 neeeee - zle si to pochopila, ani môj si nenakupuje oblecenie odkedy sme spolu 😵 . Ide o to, ze ak robil "nakupy", tak vtedy, ak bol napr. mimo domova (sluzobka alebo narodeniny-meniny v rodine,.....atd.....) a chcel ma potesit = by sme dopadli ak by to robil on 😀 😀 😀 😀

nina55
30. nov 2011

@azzura ma napadol este Jonáš = cca pred rokom som videla v tv reportaz (Reflex) a tam mu na Markize venovali cca 10 min. priestor..........tvrdil, ze ziadne zena nie je neplodna a kazda môze otehotniet........vedel vypocitat den kedy treba pocat....bla..bla.... Nevenovala som tomu az taku pozornost kedze my s tym problem nemame 😉

tanyja
30. nov 2011

@nina55 prakticky zmýšľajúci manžel, môj takéto veci necháva na mňa 😀 😀 a @zuzana0612 my tiež nemáme rovnaké, keďže ja čisto čierne nemusím 😀

tanyja
30. nov 2011

@nina55 a napríklada taká, ktorá má nefunkčné vaječníky alebo vajcovody? potom čo? na to vedel vysvetlenie? ja som mala tiež od Jonáša zoznam, že kedy máme skúšať a že bude to napr dievčatko, skúšali sme a veruže nevyšlo mu to a ani nám, takže ja tomu veľmi neverím 😉

nina55
30. nov 2011

@tanyja ufff, no to je smola ☹ - potom uz len verit a dufat, ze sa to podari. Prajem tento pocit byt matkou kazdej jednej.

tanyja
30. nov 2011

@nina55 mňa smola neopúšťala v žiadnej situácii, či sa to týkalo práce, dieťaťa, nevydarených lások (to je to najmenej), proste stále niečo , no ale raz asi smola odbehla, lebo nakoniec sa nám malý poradil normálnou cestou a zdravučký 😵 😵 😵

nina55
30. nov 2011

@tanyja teraz ma napadlo, - jednu maminu som poznala, ktora sice mohla otehotniet, ale jej pomohol s pohlavim. Doma mala 2 chlapcov (uz su dospeli) a muz sa nechcel dat na tretie, lebo sa bal mat opät chalaniska. Nakoniec to dopadlo k spokojnosti vsetkych = narodilo sa dievca.
Malá ma teraz nejakych 5 rokov.

azzura
30. nov 2011

@nina55 ale jeho vypocty funguju u zdravej zeny,

nina55
30. nov 2011

@tanyja no vidis, pozeram, ze mas doma slniečko 😉

nina55
30. nov 2011

@azzura no vidis, to ja si uz presne nepamätam, kedze to davali cca rok naspät - utkvelo mi v pamäti, ze tvrdil, ze neplodna zena neexistuje. Vraveli tam aj nieco o tom, ze su zeny, ktore si myslia, ze nemôzu otehotniet a oni môzu, ale povedzme len raz za rok.
Nie som odbornik, ani astro vede moc nerozumiem, takze fundovanu odpoved ti nedam. Z môjho pohladu je to skôr o viere a nadeji, ze raz to pride 😉

tanyja
30. nov 2011

@nina55 proste všetko je o psychike, pri zdravej žene, pri problémoch s otehotnením treba samozrejme navštíviť odborníka
včera v ordinácii sa mi nepáčilo, aká bola kurátorka nepríjemná a do všetkého a každého slova vŕtala, ktoré povedali mladomanželia Burgerovci 😒 , neviem či aj v skutočnosti sú také, ale podľa mňa by mali navštevovať mnohopočetné rodiny a zisťovať, či vôbec bude o dieťa postarané, keď ich už poniektorí majú aj 9 - 15, poznám jednu, ktorá v 35 už mala 15-te dieťa......o čom to je?

nina55
30. nov 2011

@tanyja ale ako vie zena, ze je zdrava? Ja som si tiez myslela, ze som zdrava a dieta som mat nemohla. Bola som u lekarky a podla nej tiez nic nebrani tomu, aby som otehotnela lebo vraj som zdrava. Nakoniec som dopadla tak, ze ja som zdrava MM bol zdravy a deti nikde.
Neskôr som otehotnela, ale bolo to vo chvili, ked som hodila flintu do zita a zmierila sa s tym, ze deti mat nebudem. Zrazu TO prislo.
Naopak, teraz riesim skôr ako neotehotniet, pretoze teraz staci aby muz presiel okolo mna a hned som v tom 🤐 .

zuzana0612
30. nov 2011

@nina55 a koľko máte detí? to je tá psychika, keď sa človek na to nesústredí, tak vtedy to príde. to čo človek najviac chce a moc sa na to uplne, tak to sa mu potom väčšinou nepodarí

nina55
30. nov 2011

@zuzana0612 teraz mame 8 mesacne. hodim ti IP

azzura
30. nov 2011

@nina55 🙂

aadulik2110
30. nov 2011

ahojte, tak po dlhej dobe odmlky sa opäť hlásim (nešiel nám internet) včera som bola u lekára.... všetko je v poriadku, maličké si cmúľalo prštek, v pondelok ešte idem na krv na AFP, tak dúfam, že aj to bude v poriadku a budem sa naďalej tešiť a čo máte nové?

nina55
30. nov 2011

@bugynka ahoj, som velmi zvedava ako si dopadla s muzom. Daj vediet - si urobila riadne ofuky - mas moje sympatie 😉

zuzana0612
30. nov 2011

@bugynka ako sa máš?

bugynka
30. nov 2011

No dosla som domov , on mi povedal ,, prijemny vecer prajem ,, a ja na to ze no uz skoncil ... a ticho 🙂 uvidime , neviem ako sa mam chovat ale budem sa tvarit veselo aj ked to boli ..ale mám neskor´ý príchod z práce ... v piatok idem k segre a vrátim sa az v utorok ... 5 dni ma neuvidi , nebude o mne pocut ... tak uvidime .. zatial ma na haku ... no cim dlhsie on tym sa viac vzdialuje odo mna ....

tanyja
30. nov 2011

@bugynka to je smutné, keď ťa má na háku, práveže ty by si ho mala mať, netvár sa pred ním veselo, podus ho, potráp ho, zaslúži si to 😠 😠 😠 , ja by ho medzi prstami rozdrvila a pomaličky, aby si to užil poriadne ako to bolí !!!
@aadulik2110 tie testy AFP by mali zrušiť, pretože sú strašne nepresné a vo väčšine prípadov aj zle ukazujú výsledky, je tu aj jedna téma na tieto testy a veľa báb písalo, ako mali zlé výsledky a pritom bábo je zdravé 😉
@nina55 no to ja neviem, na to sú lekári aby to stanovili

aadulik2110
30. nov 2011

@tanyja ja tie testy beriem, že musia byť a neriešim výsledok... všade sa píše, že to je len vyjadrenie rizika.... tak to tak aj beriem

tanyja
30. nov 2011

@aadulik2110 dobré stanovisko, však si videla, ako si malé cmúľalo prštek, kým sa vám neotočilo ritkou, je fajn 😀 , malá je už teraz slušne vychovaná 😵

bugynka
1. dec 2011

@tanyja a čo mám robit ?

zuzana0612
1. dec 2011

@bugynka dobre ráno. ty si ale ranné vtáča. si na MK skôr ako ja. už si v práci? alebo z domu takto skoro?

bugynka
1. dec 2011

@zuzana0612 Ahoj z domu som písala , ty už z práce ?

nina55
1. dec 2011

@tanyja ved stanovili (ze po zdravotnej stranke vsetko OK) 😀 = ved som to uz pisala °-)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre