Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

zuziklc29
13. dec 2011

@zuzana0612 komu? jaaaj maminke ja ze svokre . .ja keby som kupila svokre radio,tak by ho prekricala a este by sa pretekala a nenechala by ho ani dorozpravat 😉 ja ti mam ukecanu svokru . .aj moja babka je taka . . . . . ach jaj este stastie,ze to poznam z domu

zuziklc29
13. dec 2011

@tanyja no a ja musim schovat pernicky lebo muzik mi ich spapa skor ako odidem do rakuska . . . . 😉

tanyja
13. dec 2011

@zuziklc29 ja som ani nepiekla, ale už je zamiesené z 2 dávok pri mamči, budeme makať 😀
ja spravím nepečenú kokosovú roládu, to je moje každoročné mňam 😝 a skúsim tie burizónové guľky a ešte jeden koláčik

zuzana0612
14. dec 2011

@zuziklc29 tiež to poznám. drahého rodina je taká. tí keď sa stretnú, tak kecajú jeden cez druhého.... 🙂 . nestíhaš sledovať. keď som to videla prvýkrát, tak som len čumela... 😀

zuzana0612
14. dec 2011

@aadulik2110 čo to čítam.... čo si také veci začínaš pred vianocami, odpadnúť u zubára..... 😖 . a už je všetko ok?

zuziklc29
14. dec 2011

@tanyja ja som si to zjednodusila . . .tie burizonove gulky uz robim inak . .mne sa gule nechceli robit tak som do formy od srncieho chrbata dala foliu a vyliala som to do toho . . . . .potrebovala som dve formy ,nechala vychladnut dala som to do chladnicky a vytiahla za pomoci folie,potom foliu dala prec,nakrajala a bolo.a forma ostala cista a ja som nemala spalene prsty 😉

zuziklc29
14. dec 2011

@zuzana0612 mna upozornil tesne pred tym a doporucil mi ibalgin . . . .takze som si radsej dala dve tabletky . . .vies pre istotu . . . . .a to bolo otazok . . . .jaaaaaaj. . ..teraz ma svokra tiez dokaze prekvapit ale tak uz to nie je take ako na zaciatku . . . . . 😉

zuziklc29
14. dec 2011

@tanyja
@zuzana0612 kocky musim vyzdobit medovnicky ked sa mi nechce a aj tak viem,ze sa zjedia? 😀

zuzana0612
14. dec 2011

@zuziklc29 my ich nezdobíme..... 🙂 .toľko k tvojej otázke 😀.

zuziklc29
14. dec 2011

@zuzana0612 😀 ja si tiez myslim,ze je to zbytocne . . . . .ved iba sa za nimi zaprasi . . . .

zuzana0612
14. dec 2011

@zuziklc29 keď má niekto z toho radosť a vie to pekne spraviť.... mne sa to nechce, lebo sa mi to nedarí. jediné, čo dávame na medovníky je oriešok. to je celá výzdoba.

lili_mia
14. dec 2011

nakoniec som napísala niečo ako mail s tým, čo ma dusilo a chcela som mu to vykričať .. napísala som to, teda vyťukala do klávesnice, vraj som to robila tak rýchlo, že som bola ako ďateľ 😝 vypísala som sa a je mi dobre, už nemám potrebu mu niečo dokazovať .. je to síce dlhý rozpísaný mail, ale písaný vo vetách súvetiach, v konkretizovaní ... a je mi dobre

nina55
14. dec 2011

@zuziklc29 tuto otazku si kladiem vzdy ked idem pripravovat obed alebo veceru a moj mi zahlasi, ze chce k mäsku hranolky alebo opekane zemiaky.
Hranolky ani opekane zemiaky sa mi robit nechce a tak zemiacky radsej len uvarim, lebo šak naco budem opekat alebo smazit ked sa to vsetko aj tak zje? 😀 😀

pancuska
14. dec 2011

@lili_mia no co sa tyka prsnikov chodim k prof.Slobodnikovej do TN,neviem kde byvas a tak ti neviem poradit 😉 ale mne stale hovorili "no snazte sa otehotniet ono sa vam to vstrebe"

pancuska
14. dec 2011

@zuzana0612 eeeeej takze podla tvojho vyjadrenia sa tu uz nieco tusi 😉 takze u kadernicky? ja som kedysi robila kadernicku a stale rozmyslam ci sa k tomu remeslu nevratim lebo ma to bavi a nema ma kto ostrihat 🙂

pancuska
14. dec 2011

@zuzana0612 z toho si nic nerob,ja v robote nemozem ist na net a doma niekedy nemam cas a tak tiez toho vela nestiham ale ked budem cez sviatky doma budem sa vam naplno venovat.....mala by som este 2 okna umyt ale myslis ze sa mi chce? este ani medovniky nemam aaaach 😉

pancuska
14. dec 2011

@tanyja no tusim ani ja nebudem sirsia tieto Vienoce lebo som bola vcera u zubarky a ten zub ma stale boli akonahle nieco zjem takze radsej nejem 😉

pancuska
14. dec 2011

@zuziklc29 a do rakuska ides autom? ja len rozmyslam ze ako to tam prenesies tu tortu 😉 ty si zena plna elanu to by som aj ja potrebovala.....nemas nejaky recept?

zuzana0612
14. dec 2011

@pancuska ahoj, tak to určite s tým začni zase. keď ťa to baví a ide ti to, tak nemáš čo stratiť. kaderníčiek je aspoň tu u nás dosť, ale dobrých.... to sa povedať nedá.... 😒 . ja k tejto chodím už asi 3,5 roka. a som spokojná. mám dlhé vlasy a bol to pre mňa vždy trest, keď ma kaderníčka ostrihala viac ako som chcela.
ty máš niečo s prníkom? ja mám na pravom takú malú hrčku, už asi tak od 20. doktor tvrdí, že to nič nie je. bola som aj na viacerých vyšetreniach aj opakovane. iba občas, keď mi je zima, prechladnem alebo tak, tak ma to prso bolí

zuziklc29
14. dec 2011

@zuzana0612 no oriesky mam len kto ich upravy na pozadovany tvar 😀 ku svokre sa mi to nechce ist cistit . . . .zeny ja som taka leniva ked zase odchadzam,ze konecna . . . .ani kopanec do zadku by mi nepomohol . . . . 😀

zuziklc29
14. dec 2011

@nina55 ty si prakticka ako aj ja . este ze vymysleli hranolky mrazene 😀 ale dlho to trva a fritezu este nemame . .. ..ale tak v cera som nahodou robila zemiakovy salat ale nie kvoli muzikovi ale kvoli sebe lebo v rakusku jedia ten ich bez majonezovy ☹ a ten mi absolutne nechuti.ale ja viem preco sa nam nechce . . .to je to pocasie . . .inak sme sikovne a vynaliezave neznejsie polovicky . . . . no kocenky nemam pravdu? 😀 😀

zuziklc29
14. dec 2011

@pancuska ale iste co by nie . . ..prid na kavu a dame si pokec 😀 ja mam elan ked sa vecer napojim na nabijacku 😀 😀 ako moj muz stale vravi,pod milacik napojime ta na hlavny istic 😀. . . . .jaaaaaj len tento cas ma zahlusi . . . . .kocenky budete mi chybat . .idem ja teda robit tu tortu a dobosove rezy lebo zajtra idem ku lekarovi co mi zase povie ked sa vytrepem na tu kozu. . . . .to je jedine zviera co ma uvladze a drzi ma bez reptania 😀

nina55
14. dec 2011

@zuzana0612 bola si aj na mamografii?

zuzana0612
14. dec 2011

@nina55 nie nebola. bola som na sone.

zuzana0612
14. dec 2011

@zuziklc29 😀 . akú torto ideš robiť? mne sa inak tiež moc nechce. máme tu hmlu a otrasné počasie. mala som ísť dnes k doktorke na injekciu. ale sa mi nechce. tak skúsim, či zajtra nebude lepšie počasie

zuziklc29
14. dec 2011

@zuzana0612 ale nejaku zbucham . . . .uz vcera som premyslala aku idem upiect a ked som chystala muzovi veci na futbal tak namiesto ponoziek tie co su pod kolena som mu dala moje silonky 😀 😀 😀 jaaaj sa smejem az placem . . .ale nehral v tom neboj sa . . . . .to sa mi nestava casto ale tak mam toho vela . . . .a idem asi upiect tu ich rakusku sacher tortu . . . .mam tam otvoreny lekvar marhulovy tak nech to uz dorobim . . . . . 😀 pod zajtra na injekciu,budem trpet spolu s tebou.ja idem tiez do banoviec,lebo mi meskaju a nejak sa im nechce spustit . . . . .budeme trpitelky Zuzky 😀

lili_mia
14. dec 2011

@pancuska ja som z Ke, ale ak mi dáš konkrétny názov toho ako sa volá tá odbornosť, z pečiatky či z podpisu Mudr. tak už budem vedieť konkrétnejšie hľadať lekára s danou odbornosťou .. mne len lekár vzal vzorku na cytológiu a o týždeň som síce čítala tú správu, ale bola som z toho tupá .. poggoglila som, na primar.sme.sk som našla zoznám nádorov, cýst a ták a tam bolo, že to mám nezhubné, ale neboli vysvetlené ostatné slová .. lekár mi iba podpísal správu s tým, že je to nezhubné a o polrok kontrola a ked narastie, tak pôjde von a poslal ma za obvodným gyndošom, ale tam som iba dala správu sestričke a ona, že nech si postrážim termín kontroly .. takže ani neviem na čo sa mám pýtať pri nasledujúcej kontrole, nech som "múdrejšia" 😎 v tom čo to vlastne v sebe nosím 😀 kamarát z nemocnice mi vedel povedať iba to, že kľudne to môže byť aj dedičné, ako sa vraví, že rakovina prsníka prechádza z babky na vnučku a to že moja babka doteraz nemá diag. rakovinu ešte neznamená, že tie gény v sebe nemá a tak som teda mimo ohrozenia .. jednoducho, v má v sebe silnejšie gény, kt. rakovinu potlačili (zjednodušene povedané) a u mňa sa to prejavilo .. ale na druhej strane, aj miómy sa radia medzi cysty a nádory a moja mama bola operovaná pred rokmi práve kvôli nim ... takže sa nad tým ani nezamýšľam, že či mám zatiaľ v sebe tichého zabijaka, alebo nie .. ale ked som na monitore usg videla tú guľu, tak ani neviem ako som potom došla domov ... teraz mám akurát len dilemu, či to dať alebo nedať von, akosi vo mne skrsli obavy, že to neskôr ohrozí možnosť kojenia

nina55
14. dec 2011

@zuzana0612 v kazdom pripade si daj urobit mamogradiu. Nie je normalne, aby ta tam pri zmene pocasia cokolvek bolelo. Normalne je, ze ta neboli (prevencia je velmi dôlezita) - som prekvapena, ze ta tvoj doktor na toto vysetrenie este neposlal - budem drzat palce aby to bolo vsetko OK 😉

tanyja
14. dec 2011

@zuziklc29 dobrý nápad s tými burizónovými guľkami, formu mám aj ja 🙂 , takže to tak urobím 🙂 🙂 , recept je na chladničke a bratove deti to majú radi a ja tiež 😉 a ten rakúsky šalát mne zase chutí, je ohodne ľahší ako ten náš, len mi nešla do hlavy ich kombinácia: šalát s nokerľami, už si to tak jedla? a mne babka zase, že jej nejde dokopy naša koložvárska kapusta 😀
@zuzana0612 ja som bola už 2X na mamografii, a pri preventívke dr pozerala kedy som bola, už ma chcela znova poslať, ale bola som minulý rok 😉 , ináč keď som bola 1x, tak sa dr čudoval, že prečo tak skoro - mala som vtedy 30 rokov, možno aj preto, že som išla na IVF , aby bolo v papieroch, že som celá ok

tanyja
14. dec 2011

@zuziklc29 ps: ja medovníky zdobím iba orieškom, aj tie už mám načistené, už len využiť na niečo 😀
@pancuska včera si pozerala ordináciu? hovorili tam o endometrióze a tiež tej babe dr odporučil po liečbe otehotnieť ... 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre