Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

lucy56
1. dec 2010

@zuzana0612 vsetko naj, a nech sa splni to po com tuzis

zuzana0612
1. dec 2010

@lucy56 u nás v práci je to tiež tak. sú tu mladé baby, takže každú chvíľu ide na materskú niekto. a pre mňa bolo asi uplne najhošie, keď som bola v kancelárii s kolegyňou, čo sme si robili vždy srandu, že máme aj menzes naraz aj chlapov rovnako starých, aj obe sme boli staršie od nich. a hovorili sme si, že aj na materskú pôjdeme spolu. a skoro sa to aj podarilo. ale u mňa to nedopadlo dobre. tak to si vieš predstaviť, ako som sa cítili, keď som s ňou potom bola v jednej kancelárii a videla na nej, že ja som mohla byť presne taká istá ako ona. potom zostala doma PN, tak to pre mňa bolo "trochu lepšie, keď som ju nevidela", ale keď sa malý narodil, tak som nemala ani chuť ísť ju pozrieť. ale potom som to nejako prekonala. človek sa tomu nemôže moc poddať

zuzana0612
1. dec 2010

@lucy56 joj, no tak to ja by som bola asi najšťastnejší človek na svete, keby sa mi splnilo, čo ja chcem.... 😵

lucy56
1. dec 2010

@zuzana0612 joj to musi byt strasne, mne sa stalo ze mi meskal menzes, co mne nikdy nemeska,mala som slabucke // ciarocky,ale do tyzdna som zacala spinit a odislo to same, tiez nie najlepsi pocit a doki povedal ze sa to stava bezne a neriesil to

zuzana0612
1. dec 2010

@lucy56 ano, hovoria, že sa to stáva. keď sa to stane raz, tak "ok", ale keď aj neskôr, tak by to mal riešiť

lucy56
1. dec 2010

@zuzana0612 no bolo to v auguste a odvtedy som este nemala meskanie cyklu, tak dufam ze na druhy krat sa zadari normalne a bude zivotaschopne a ked nie budem musiet pobehat vysetrenia

zuzana0612
1. dec 2010

@lucy56 to bude najlepšie. netreba hneď stresovať. uvidíš, či sa podarí a keď nie, tak navštív gynekolga, nech ťa pošle na vyšetrenia

lucy56
1. dec 2010

@zuzana0612 no mam to tak v plane,ved sa snazime len pol roka a to doki nechce robit nic do roka s tym

zuzana0612
1. dec 2010

@lucy56 to je všetko o doktoroch. mňa poslal doktor na genetické vyšetrenie už dávno, a to sme dieťa ani neriešili. ale mala som problémy a tak sa ma opýtal, či tam chcem ísť, že sa mu už stalo, že pacientak potratila niekoľkokrát po sebe a inak nič jej nebolo. nakoniec zistili, že má genetickú vadu a tak že keby sm išla, mala by som dopredu info a vedelo by sa čo a ako. tak som samozrejme išla a do papierov mi napísal, že sa snažíme a bolo. to je iba o ich prístupe. a veď on nemôže vedieť, koľko sa naozaj snažíte, predsa s vami nežije

lucy56
1. dec 2010

@zuzana0612 to mas pravdu, ale ja som doktora menila,lebo som menila aj bydlisko,takze tento novy ma nepozna a ja nepoznam jeho ale zatial sa mi nejavi bohvie aky, nevies ze ked sa zaregistrujem u doktora po akom case ho mozem zmenit

zuzana0612
1. dec 2010

@lucy56 to neviem, po akom čase si ho môžeš zmeniť. ale možno, keby si sa u nejakého išla objednať a opýtala by si sa ho, tak by ti vedel povedať. ja som mala kedysi takú starú doktorku, čo predpisovala lieky (antikoncepciu) tak, že ti dala zoznam liekov na papiery a že vyber si. fakt takto doslova. ona odišla a tento doktor po nej nastúpil. najskôr bolo z neho také mladé ucho, čo sa ti ani do očí nepozrelo, ale už je to lepšie. som s ním celkom spokojná.

annamary27
1. dec 2010

@lucy56 tak umelé oplodnenie platí 3cykly poisťovna,ale lieky,injekcie,zákroky a všetko také čo poisťovna z toho nahradí nás vyšlo po oba razy tak okolo 1000eur.

lubka0506
1. dec 2010

@annamary27 to je dobre že oddychuješ 🙂 Ja som bola dnes v práci. Snád 200krát sa mi zívlo...no hrozné! ☹ Pošli svokru aj k nám! 😉 Je to len nejakých 170km....
@lucy56 vitaj samozrejme že sa možeš pridat!...30 šup sem!... 🙂
@zuzana0612 všetko najlepšie už dnes keby sme zabudli na budúci týžden. 🙂

annamary27
1. dec 2010

@lubka0506 o.k. pošlem a ako dlho si ju tam necháš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty si 220krát zívla a ja som sa pekne vyhajala 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 ,som to ale agent provokatér,že?

janemari
1. dec 2010

@lucy56 vitaj medzi nami a nech sa ti coskoro zadari.
@annamary27 ci som spokojna s ucesom?Ale da sa,nemala som konkretnu predstavu,ale vlasy uz boli naozaj dhe,ze som sa prisadavala,konceky len take chvosty tak sme to smikli do postupna pod lopatky.Takze su dlhe ale nie uz tak.Do teraz som ich nosila vzdy len zopnute,teraz uz mozem aj volne pustene nevadia mi.

grenka
1. dec 2010

@tanyja heh ja som uz maminka 😉

janemari
1. dec 2010

@grenka jeeeeeee tak gratulujem a nech ste zdravy a vela mliecka 🙂

grenka
1. dec 2010

@janemari zatial mame len sa musim odsavat lebo maly pomalinky papa 🙂

tanyja
1. dec 2010

@grenka gratulujem, tak ste doma, neboj, mliečko sa pustí a malinký rozpapá... píšem z vlastnej skúsenosti 😵 😵
a meno tak ako ste vymysleli? Sebastian? alebo iné ?

grenka
1. dec 2010

@tanyja ano zostal sebastian 🙂 mlieka mam dost len maly malo odo mna taha radsej z flase,zvykol si uz v nemocnici,bol dlho ozarovany na zltacku tak mu dali flasku 😒

tanyja
1. dec 2010

@grenka aj môjmu malému dávali fľašku, ale našťastie mu neostala a doma ju nechcel dať ani do pusy - zabudol a bola som rada, lebo som sa bála, že nebude chcieť prsník
a zmeň si v profile stav 😵 - stále ukazuje, že v ktorom tt si 😵 😵

annamary27
1. dec 2010

@grenka gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂

grenka
2. dec 2010

@tanyja
@annamary27 dakujem baby 🙂

tanyja
2. dec 2010

@grenka na to, že sa narodil o mesiac skôr, mal super miery !!! to moje dieťa sa narodilo načas a malo 3380g a 53cm, takže malý Sebastianko je riadny puckoš 🙂 🙂
potom prilož fotečky a zruš si počítanie týždňov do pôrodu 😀 , lebo za 3 týždne sa budeme pýtať, ako sa volá malý a miery 😀 😀

grenka
2. dec 2010

@tanyja kde sa to rusi....skusala som a nejde....ze vraj som bola v termine 🙂

tanyja
2. dec 2010

@grenka v termíne? tak potom ako je to s tými tt?? niekde v nastavení to je
@lubka0506 ty bývaš od annamary len 170km , kde vlastne bývate, ja som z juhu stredného sk, ca 350km od BA - chvíľočka 😀
@lucy56 čítala som, čo si si písala so zuzkou, mne doktorka povedala, že zdravé bábo samé neodíde, a keď dôjde k samovoľnému potratu, tak je to vlastne obranná reakcia maternice, tvoj doktor to asi preto neriešil, že to bolo 1x, ale ak by sa to malo opakovať, tak treba nejakú preventívku

grenka
2. dec 2010

@tanyja asi doky zle vypocitala....maly bol v uplnom poriadku ale beru nas podla tehu knizky ako predcasny 😠

tanyja
2. dec 2010

@grenka nechápem, ako mohla doktorka zle vypočítať a ty keď si si počítala, tak kedy ti to vychádzalo?
ináč aj jedna kamoška z BB stále tvrdila, že termín má koncom novembra a nakoniec sa malý narodil začiatkom novembra a povedali jej, že dokonca preťahovala... tak to je tiež divné, kde vznikla chyba netuším

grenka
2. dec 2010

@tanyja neviem moja ani ja nezapieram ze som mohla v tedy otehotniet........ale stava sa to na porodnici sa stretnes s hociakymi pripadmi 😉

grenka
2. dec 2010

@tanyja ja som uz v 16 tyz.citila steklenie popod brusko a doky mi povedala ze su to creva 🙄 viem co je crevo a babatko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre