Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

janemari
4. okt 2011

@tanyja ja mám takú "cibuľku" to len stačím a ked to pustím tak to soplík vytiahne.Pozerala som aj tú čo máš ty,ale toto sa mi zdalo praktickejšie a hygienickejšie. Malá síce reve ako tur,ale hlavne že jej to pomôže a to si neviem predstaviť tú na vysávač,ved to musí byť iný ťah 😅

jazv
4. okt 2011

Ahojte. Ja som otehotnela az ako 35 rocna, dokonca neplanovane 😉 a vobec nic som nezmeskala 😀 . Teraz si materstvo ovela viac uzivam 🙂

tanyja
4. okt 2011

@janemari to musí vytiahnuť aj mozog, tiež nie som zástanca takých odsávačiek 😝
@jazv vitaj medzi nami, ty si dobrá výnimka - v 35 neplánovane a ešte aj bez problémov otehotnieť, no nie všetky to môžeme povedať, takže patrí ti veľká gratulácia 🙂 🙂
a máš chlapčeka alebo dievčatko a v akom veku?
@aadulik2110 jasné, ešte je skoro , ale myslela som to postupom tehotenstva a samozrejme, hlavne nech je mimi zdravé a má všetko čo má mať 😉

katmi
4. okt 2011

@janemari @tanyja odsavacka na vysavac je perfektna vec, hlavne ak ma dieta huste sopliky.. a nieje to ziaden obrovsky tah,pretoze samotna odsavacka je hadicka s takym nadstavcom, ktory reguluje ten vykon vysavaca.. okrem toho vsade na takychto odsvackach sa pise, ze pri vykonnejsich vysavacoch treba stiahnu prikon vysavaca na minimum....
ja by som si osobne bez tejto odsavacky nevedela uz vobec predstavit byt, je to obrovska pomoc a chvalim vyrobcov,ze vobec nieco taketo prakticke vymysleli 🙂

janemari
4. okt 2011

@katmi aj moje kamošky majú tú odsávačku na vysávač.Zatiaľ som použila moju len pár krát,mala som kúpenu už dávnejšia,ale otvárala som ju až včera a zatiaľ stačí.Dúfam,že maličká nebude bývať často chorá kým sa naučí fúkať noštek a dovtedy si snád vystačíme s touto.Nejako nedôverujem tej na vysávač,deti sa potom boja vysávača.

jazv
4. okt 2011

@tanyja dakujem pekne 🙂 Jasne, na prvy šup 😀 Bolo to riadne prekvapko 😅 Asi preto to tak vyslo, ze to bolo neplanovane. Mam par znamych, ktori planuju, skusaju.. neuspesne. Skoda ☹ Drzim Vam vsetkym palce. PS: mam synceka 🙂

katmi
5. okt 2011

@janemari moja s tym nema najmensi problem.. nikdy sa vysavaca nebala a pouzivali sme ju hlavne vtedy,ak sme mali velmi huste sopliky,pretoze tie tou rucnou nevytiahnes.. nevies si predstavit,aka je to ulava,ked moze dieta v noci kludne spat,lebo nema zapchaty cely nostek.. drzim palce, nech vas choroby cim dalej obchadzaju 🙂

tanyja
5. okt 2011

@katmi ja už malého učím fúkať soplíky, a keď chce a snaží sa, tak mu vcelku ide 😉 , no veď už aj má 2 roky, teda v nedeľu bude mať 2 roky a tiež poznám pár báb, ktorých na deti používali vysávačový odsávač a teraz si buď samé ťahajú soplíky, proste nechce sa im fúkať 😀 , alebo sa boja 😖
môj vyberá vysávač, ale preto, že chce vysávať 😀 😀
@jazv tak ste dobrí, keď takto na prvý šup a bez plánovania, my sme neplánovali, ale proste mala som problémy, takže nemôžem povedať, že na prvý šup, aj keď vlastne to prvý šup bol, ale po 4x 😀 , proste po dlhšej prestávke sme si povedali, že to ešte skúsime a konečne to vyšlo 😀 😀
a malý má koľko rôčikov alebo len mesiacov ?
@janemari ja som tiež mala takú čo stlačíš, ale pripadala mi slabá a nakoniec švagriná mi dala po synovi, mojom milovanom synovcovi 🙂 🙂

aadulik2110
6. okt 2011

tak dievčence, včera som bola u uja doktora, už som videla aj akciu srdiečka toho nášho drobčeka a rovno ma doki nechal mesiac na PN...

tanyja
6. okt 2011

@aadulik2110 krásny pocit však, a prečo ťa nechal na pn? akú máš prácu? ja som od 4 mes bola na pn, hneď po amniocentéze a do roboty som sa už nevracala, lebo ja som bola len na záskok počas materskej a práve o mesiac sa kolegyňa vracala do práce a teraz ide znova na materskú... 😉

@katmi malý ti zvykne byť chorý ? mne našťastie zatiaľ nebol chorý, iba keď ho mordovali očné, tak mal 3 dni teplotu, ináč nemal zatiaľ nič, do škôlky ešte nejde, ale už sa teraz pripravujem na to, že je všetko možné ...

aadulik2110
6. okt 2011

@tanyja špinila som - pred týždňom, potom mi to prešlo a teraz opäť, tak ma nechal doma, vychádza mi to skoro do konca 1. trimestra a potom uvidím, ale dúfam, že sa ešte vrátim do práce. Učím na základnej škole a viac menej kvôli stresu a tomu špineniu ma nechal doma.

katmi
6. okt 2011

@tanyja mám dcérku.. a našťastie tak často choré nebývame.. ale keď,tak potom vždy už poriadne :-/ a chodíme do školky,takže tie školkárske bacile máme na programe každú chvílu...

tanyja
6. okt 2011

@aadulik2110 aj ja som predtým a dr mi povedala, že to si plod robí hniezdočko 😵 a našťastie sa nič nestalo, samé to prešlo a zvyšok tehu bol bez problémov 😉
ja bývam pri ZŠ a včera sme počuli deti spievať na hudobnej 😀 😀 😀
@katmi a najlepšie je, keď mamička dá do škôlky choré dieťa a ostatné to potom chytia, mama robila v MŠ, takže by vedela rozprávať ..
tak máš doma už veľkú slečnu, aj ti recituje alebo rozpráva, čo všetko robili? môj synovec zakaždým povedal, že nič nerobili 😅 😅

tanyja
28. okt 2011

@aadulik2110 @katmi @janemari baby kde ste, nejako tu viazne komuniknácia ? 😉 nemám čo čítať, malá sa ako drží?

aadulik2110
28. okt 2011

@tanyja no ja som mala pokazený notebook.... tak som dajako vrámci možností aspoň poupratovala skriňu, spravila si návrh kuchyne.... a ty ako? kedy sa chystáš k dokimu?

tanyja
28. okt 2011

@aadulik2110 ja už mám doktorku za sebou, v utorok som zbehla a tak super, že nikoho nebolo v čakárni a spokojnosť na oboch stranách - všetko na svojom mieste, všetko v poriadku 😉
idete robiť novú kuchyňu? ja som tiež upratovala ako divá, ke´d mi nešiel nb 😀 a pri malom sa mi super upratuje, pomáha takže ide to rýchlejšie 😉 😉

aadulik2110
28. okt 2011

@tanyja no my staviame domček.... manžela mám buď v práci, alebo na stavbe s mojím ocinom, chceli by sme stihnúť sa nasťahovať aj s mimi, ale neviem, či to stihneme, bo je tam ešte kopec práce... teraz sme momentálne vo fáze plánovania a tak keď mám teraz čas a som na PN, tak aspoň nejako sa snažím volačo vymyslieť, keďže to bude atyp a ešte ja som si vymyslela, aby som mala dres vyvýšený, nech sa nemusím pri umývaní zohýnať....

tanyja
28. okt 2011

@aadulik2110 to si taká výška? ja som taká menšia kopa 😀 165cm a nemala si náhodou narodeniny?
roboty na dome je stále dosť a vždy niečo prekvapí, my sme v paneláku, predtým môj mm sníval o dome, ale financie nepustia, takže sen sen nesen konať sa určite nebude

aadulik2110
28. okt 2011

@tanyja áno, mala som narodeniny :D nie som vysoká, ale pred nejakým časom som bola v dekodome a tam mali kuch. linky normálne a potom ako je dres, tak to bolo zdvihnuté.... neviem o 10-15 cm a dobre to vyzeralo a hlavne mi to prišlo dosť praktické, som si to odskúšala, a keďže manžel bude robiť kuchyňu, tak si môžem vymýšľať :D

janemari
28. okt 2011

@tanyja ak sa nechceš rozčúliť,tak ti ani nenapíšem ako sa má malá vdaka ockovi 😠

tanyja
28. okt 2011

@aadulik2110 takže máš šikovného manžela, je stolár? alebo to má ako hobby? dodatočne všetko najlepšie 😉

@janemari tak aj toto mi stačilo, aby som sa zase rozčúllila, ak by sa mi dostal do rúk, tak by som si ho teda riadne podala..... 😠
moja malá hviezdička, takého planého oca má ☹ ☹

janemari
28. okt 2011

@tanyja zostáva mi len dúfať,že bude silná,prejde to bez ujmy a raz sa spravodlivosť konečne prejaví. 😔

tanyja
28. okt 2011

@janemari tak budem s tebou dúfať, lebo ja by som také niečo veľmi zle prežívala 😖
a teraz idem spať, lebo poslednú noc som veľa nepospala a úúúúúúúúúúúžasne sa mi drieme 🙄 😨 (dlho som pracovala a skoro ráno vstávala - o 7hod : "mama dobré ránko" zahlásil môj syn 😀 )

aadulik2110
29. okt 2011

@tanyja ďakujem za blahoželanie, narodky oslavujeme hromadne....lebo brat má v ten istý deň a manžel o 4 dni skôr ako ja..... a čo sa týka manžela, tak je stolár, ale ako povolaniu sa tomu už nevenuje, tak len, čo je treba doma a tak....

tanyja
29. okt 2011

@aadulik2110 takže máte doma veselo kým všetky narodky naraz oslávite 😀 😀 a brat je tvoja dvojička? alebo je mladší či starší ? môj mm je maliar, aj maľuje, keď má čas, a tiež sa tomu ako povolaniu nevenuje, predtým mal živnosť, ale v zime bola robota nula bodov, tak to zrušil 😉
@janemari dnes ste neboli na žiadnej akcii, ? ako sa mi má moja malá hviezdička krásna?
malý dnes na obed nespal neboli sme doma, tak večer už pred siedmou zaspal

annamary27
30. okt 2011

ahojte,ja som sem tiež dávno nepísala,čakám na ms a ideme na kET.Každý víkend hostíme nejakú rodinu kvoli svokriným narodkám,či kvoli navštevovaniu hrobov.Tento víkend máme s mm predlžený,tak budeme trošku viac spolu ako cez týžden,ked je to len samá práca .

janemari
31. okt 2011

@tanyja boli sme a bola som plne účastná aj ja . Takže hviezdička mala menší stres a prežili sme celkom v pohode.Ale večer ked mala spať,zaspala a zobudila sa s histerickým plačom a mala som čo robiť,aby som ju ukľudnila a trvalo kým zaspala. ☹
@annamary27 tak ako vidím,žiješ aj nadalej plným tempom. Ako pokračuje chudnutie?

aadulik2110
31. okt 2011

@tanyja brat nie je moja dvojička, je o 7 rokov starší, len sme sa v rovnaký deň narodili :D a u nás je to komplikované s tými oslavami..... ja mám len brata a rodičov, ale manžel má 4 súrodencov a rodičov.... tak každú chvíľku sa niečo oslavuje....

annamary27
31. okt 2011

@janemari s chudnutím nemám takú pevnú vôľu ako na jar,takže kilami stagnujem,ale cítim sa lepšie ako ked som sa na to odhodlala.čakám každú chvílu ms,aby som mohla začať papať estrofem na Ket. 😀 😀 😀

janemari
31. okt 2011

@annamary27 tak tak radšej byť v pohode a čakať na drobčekov a pripraviť im sladký domov v brušku,ako sa trápiť s násilným chudnutím 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre