Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

mata1001
25. nov 2009

a mm je uz zdravy?aj ty sa supni do postielky a potit sa!

lubka0506
25. nov 2009

no už mu je lepšie...dnes už čosi robil aj na dvore a ked som mala príst z práce tak skočil do pžama a teraz leží ale mama ho bonzla že bol vonku... 😀 a ja by som sa nespotila ani keby čo bolo...sa mi nedá... 😅

lubka0506
25. nov 2009

taba chrípka obchádza? 😒 ja by som si mala niečo kúpit na imunitu... 😒

makda
autor
25. nov 2009

ahojte, uz som tu 😀 .

mata1001
25. nov 2009

nas nastastie ano.nerada by som ju dostala,papam vitaminy a pijem caj aj ked je to gynastan ale newa.

ha ha mm to nevyslo okabatit ta!!! 😀 😀 😀

lubka0506
25. nov 2009

ahoj makdi...aký si mala den?

mata1001
25. nov 2009

makdi ahoj...ako?

makda
autor
25. nov 2009

ale da sa. dnes som bola u sefky na koberci 😨 . Najprv som si myslela, ze ma chce vyhodit (som este v skusobnej dobe), ale dozvedela som sa, ze su velmi spokojni a dostala som novu funkciu. tak neviem, ci sa mam radovat alebo mam byt nastvana.

mata1001
25. nov 2009

jeeeej makdi gtratulujem jasne ze sa mas tesit!!! a zdvihnu aj plat?lebo ak ano to je potom dvojnasobna radost... 😉

lubka0506
25. nov 2009

gratulujem k novej funkcii... 🙂

makda
autor
25. nov 2009

no neviem,ci je preco gratulovat. je to taka nevdacna funkcia, budem mat na starost ludi v sklade ☹. Neviem si to predstavit. Slubili mi aj vyssi plat, tak som zvedava. Ale dakujem 🙂

a ty co mas nove? videla som,ze si testovala. kolky si DC?

lubka0506
25. nov 2009

tak ty budeš pani vedúca...? 😵

mata1001
25. nov 2009

dneska som 29DC.tak som dufala ze by mohli byt //,ale nie su.

ale uvidis funkciu hravo zvladnes...casom sa vsetko naucis...

lubi dneska si akasi smutna....malo pises 😢

lubka0506
25. nov 2009

nie nie som smutná...som v pohode... 😉 ved nahod tému... 😀

mata1001
25. nov 2009

fuha nic ma nenapada....ja som dneska nemala dobry den....vsetku energiu som vycerpala v robote,este aj bud pravy vajecnik alebo slepak ma bolel cez den aj vcera.no picne ma ☹

makda
autor
25. nov 2009

lubi, no take nieco. ale netesim sa, lebo mat na starost ludi, to nie je nic moc. Hlasit sefke, ako robia, kto je najslabsi ... nie som nadsena ☹

mati, 29 DC este nic neznamena, nevesaj hlavu. Mozno ta boli vajecnik, lebo si tehu 😀

lubka0506
25. nov 2009

nemysli na to...musíš mysliet pozitívne... 😉 baby volala som zo švagrinou,zistovala mi o tom čo sa to platí do sociálky a oni ti potom pridajú peniaze k materskej...hovorila mi info...ozaj čítala som o tom aj tu na koníkovi...

mata1001
25. nov 2009

juuuujjjjj moja a to by teoreticky mohlo byt?ale zas 29 Dc je uz dost dlho,nie?ovu som mala 12.11. tak to by sa uz ukazalo keby nieco...

mata1001
25. nov 2009

no ved lubi napis a coide..ja somo tom pocula ale vobec som sa tym nezaoberala.

makda
autor
25. nov 2009

lubi ak myslis DNP, tak to si platim.

mati neviem, zvykne byt aj neskorsie. zalezi aky mas cyklus a aj od ovu. ved uvidis. kazdopadne drzim palce 🙂

makda
autor
25. nov 2009

mati, kocky z inej temy, do ktorej som chodila tvrdili, ze ich pichalo vo vajecnuku. a boli tehu. ale zase nechcem ta velmi namotavat, aby si potom nebola sklamana

lubka0506
25. nov 2009

...že vraj ide o niečo také že ideš na socialku vypíšeš žiadost a oni ti z tvojho platu vyrátajú kolko si budeš doplácat do soc. poistovne . treba to platit minimálne 270 dní a oni ti potom vyplácajú niečo k materskej...počula som že by to malo byt asi 5500 korún. sorry ale ja stále počítam v korunách... 😀 tak som nad tým rozmýšlala a dohodli sme sa s mm že to pojdem vybavit...možno nám sem niektorá z kočiek niečo k tomu napíše a budeme múdreišie... 😉

lubka0506
25. nov 2009

makdi tak nám o tom povedz...

mata1001
25. nov 2009

dakujem pekne si zlata ale uz pockam ms,mala by dorazit ned.pon.ut.neviem presne.

lubi prosim napis nieco blizsie o tej socialke.vdaka. 😉

baby idem panelakovat.ahojte a prajem vam krasny zajtrajsi dnik.... 😉

lubka0506
25. nov 2009

baby aj ja idem ...chýbam manželovi... 😀 papa a dobrú noc... 😉

v555
25. nov 2009

baby,chcem len niečo k tomu dobrovolnemu pripoisteniu,mne povedali.že budem dostavat maximum na PN,ked sa mi podari otehotniet a porodit tak do pol roka sa dostava 55%z hrubeho platu ale kto si toto plati dostava 110%.Musi sa to ale platit 270 dni-9 mesiacov.Malo sa to zrušit tento rok v januari ale nezrušili to,na stastie 🙂 aspon nejaka utecha.

v555
25. nov 2009

Oprava-pol roka po porode sa dostava 110%.

lubka0506
25. nov 2009

v555 dakujeme za info 🙂 ja som vedela že sa niekto ozve a ozrejmí nám to...ja to pojdem vybavit... 😵 ...inak aspon niečo k tej biednej materskej... 😉

makda
autor
25. nov 2009

no neviem, ci je to prave 110%??? Ved materska je vzdy nejakych 60% z platu. Ja si platim najvyssie odvody, mesacne je to 47,70. je to z max. zarobku a matersku by som mala mat z toho cca 15000 tis SKK. Ale kedze som zacala robit, od januara idem znizit platbu a budem si len doplacat k vyplate.
inak da sa tu o tom vela precitat

v555
25. nov 2009

mne to tak vysvetlili v socialnej poistovni,pišem len to čo mi povedali,ak ma klamali klamem aj ja.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre