Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

tanyja
20. dec 2011

@zelovocka @camelco dúfam, že sa zuzi nenahnevá, že som to napísala prvá, ale aj tak by nám dala vedieť, kedže sme všetky netrpezlivo čakali na výsledok ☹ a o to horšie, že pred sviatkami....

zelovocka
20. dec 2011

@tanyja @camelco tak hádam sa nenahnevá, aspoň sme v obraze a nemusí nám to tu vysvetľovať ☹ to je hrozné inak tieto prípady, pomaly aby s tým každá rátala, že raz príde o bábo či čo?! 😒 fakt nepoznám ani jednu kamarátku, čo by na prvý šup všetko prebehlo ok, mladšie, staršie... všetko jedno, proste príroda si selektuje.
včera mi kamarát prezradil, že oni tiež nepočali na prvý raz, ako sme si všetci mysleli, ale jeho priateľka mala MA, potom jej lekári dávali 1 % šancu otehu, tak úplne rezignovali a bum. teraz majú nezbedníka.

tanyja
20. dec 2011

@zelovocka no a to všetko je o psychike, ako hovoríme stále.....proste treba rezignovať a potom postupom času to príde samo..... ja som akože relatívne rýchlo otehotnela, len keby neboli zakaždým problémy, a trvali 7 rokov, kým sme sa dopracovali k zbojníkovi
teraz máloktorá otehotnie na 1 šup, síce minule som stretla kamošku, čakajú 2.bábo a ona mi povie - že oni to tak plánovali, no tak to je jedna z tých šťastnejších, ktorá si môže dovoliť plánovanie rodičovstva, ja by som si to nemohla a ani nedovolila

camelco
20. dec 2011

@tanyja moja, tá tvoja kámoška je fakt jedná z tých šťastnejších 🙂
.... dúfam, že nám sa tiež podarí, keďže sa snažíme už pomaly 5. rok 😖

tanyja
20. dec 2011

@camelco tak vieš ako? my čo si nevybojujeme, to ani nemáme, a ja som vlastne už tiež pokuse rezignovala, keď som zistila, že som tehotná......
zbojník konečne zaspal, mala by som sa vrhnúť na nepečené "pečenie" , potom sa mi už nebude chcieť ako sa poznám......

camelco
20. dec 2011

@tanyja ......... ja to pečenie poznám 😀 včera som sa rozhodla, že idem baliť darčeky, a dopadlo to tak, že mám 2 dni voľno 😀 😀 😀 ......... ale dnes ich už musím zabaliť, ostáva strašne málo času, a to chcem ešte napiecť a stavať stromček, som zvedavá či to vôbec dnes všetko stihnem 😀

zelovocka
20. dec 2011

@tanyja tak hor sa na to, ale večer sa tu ešte zastav, možno tu nejaké blbiny popíšeme 😉
@camelco jejda, piaty rok? 😒 už to riešite cez CAR, či ako? beháte po vyšetkách? to musí byť na psychiku dosť záťaž. tuto tanyja písala tuším že 7 rokov, no amen-tma, by som už na psychiatrii bola ja osobne, baby, klobúk dolu 😉

camelco
20. dec 2011

@tanyja príjemné pečenie aj nepečenie 😀
@zelovocka to máš pravdu, na psychiku je toho až až 😠 😖 ........... riešime to cez CAR, inak to asi nepôjde 😖

zelovocka
20. dec 2011

@camelco tak hlavne že to riešite a ono to pôjde 😉 ktovie ako my dopadneme, keď ešte len teraz začíname. najviac mi je smiešne, keď nejaká 22-ročná babulka fňuká, že oni sa UŽ DVA MESIACE snažia a niiiiič 😀

camelco
20. dec 2011

@zelovocka to si tak krásne napísala 😀 ......... vieš koľko mladších ročníkov sme v CARe videli, minule o tom bola aj relácia na 2-ke, o neplodnosti, že čím ďalej tým nižší vek 😖

zelovocka
20. dec 2011

@camelco ja som počula, že to je z chemických zvyškov HAK v pitnej vode 😖 proste veľa žien užíva HAK a močom sa tie hormóny dostanú do vody a čističky to zatiaľ nevedia zachytiť, takže to pijeme dokola všetky, síce mikromnožstvá, ale stále. 😒 podľa mňa niečo pravdy na tom musí byť, toto nie je možné, čo sa deje. a ten stres do toho 😝 ešte sa vyšpikujeme s tým snažením že "teraz sa to musí podariť" a ono sa nedarí a potom sme na nervy 😉 takže relax a v CARe vám isto pomôžu 🙂

camelco
20. dec 2011

@zelovocka napísala so ti do IP ......... inač túto info o HAK čítam prvý krát, ešte som túto teoriu nepočula, ale určite na tom niečo bude 😠

zelovocka
20. dec 2011

@camelco ja si myslím, že sa hrozne podcenil vplyv liekov na životné prostredie. veď si zober, koľko ľudstvo pojedlo chemikálií za napr. posledných 100 rokov! a cirkuluje to tu vo vode, v pôde... 😠
odpísala som 😉 jediné, čo môžeme my spraviť, je ozaj sa dať do pohody psychicky, ale to ide ťažko 😝 niekedy aj Koník pomôže 🙂

zelovocka
20. dec 2011

@mmisu ďakujeme za linky. inak vraj existujú filtre vody na domáce použitie, ktoré odstránia aj toto. máte s tým niektorá skúsenosti? lebo určite sú drahé.. a ja pijem väčšinou vodu z kohútika, lebo mi chutí 😖

tanyja
20. dec 2011

@camelco @zelovocka tak ja som už dopiekla to nepečené a večer, ak ma nevysáčkuje mm, lebo už 2 dni chce ísť na pc a ja ho nepustím 😵 , zbojník nakoniec pospal 1,5 hodiny a ešte ideme do obchodu niečo kúpiť ocíkovi 😉
a k tej neplodnosti, môj brat povedal, že podľa neho to má aj černobyľ na svedomí, čo verím aj tomu 😠 😒 😒

tanyja
20. dec 2011

@zelovocka tie filtre, minule o tom dávali, že zlikvidujú aj to, čo má naše telo prijímať.....tak radšej si ju prevariť ako filtrovať, a mne tiež chutí voda z vodovodu 😝

zelovocka
20. dec 2011

@tanyja uf, inak vidíš, my sme tu prakticky spádová oblasť, no pekne 😖 tak príjemné nákupy, zbojník je vyspinkaný, bude poslúchať isto 😀
pozdravujeme mm, že PC je tvoj 😝 😀

camelco
20. dec 2011

@zelovocka ja používam vodu filtrovanú cez kanvicu - brita, som veľmi spokojná, chuť kávy a čaju sa nedá porovnať 😉

camelco
20. dec 2011

samozrejme, nepoužívam vodu z kanvice na všetko 😀 ....
@tanyja príjemné nakupovanie 😀
budem o chvíľu musieť off, končí mi pracovná doba, konečne 😀 😀 😀

zelovocka
20. dec 2011

@camelco jasné, aj ja mám britu, ale tá tuším len chlór odstráni, zvyšky liekov určite nie, na to je slabá.

zelovocka
20. dec 2011

@camelco maj sa pekne, konečne si freeeee 😀

camelco
20. dec 2011

majte sa zatiaľ pekne, a ak budem mocť, tak sa prihlásim, ale dnes som si toho toľko naplánovala 😀 no neviem neviem

annamary27
20. dec 2011

Ahojte,dávno som sem nepísala,ešte s kočkami @tanyja a trochu s @camelco dávnejšie.
Nám nevyšiel Ket z druhého IVF začiatkom decembra.Dnes sme boli podpísať žiadosť na treztie ivf,ale zároven sme boli u homeopata v Nitre,lebo minulý rok sme odflákli jeho návštevu a kontaktovala ma kočka,ktorej sa to u neho podarilopo 3-4sedeniach,tak to skúsime poctivo u neho a možno 3. ivf ani nevyužijeme,keby sa zadarilo prirodzene 😀 😀 😀

zelovocka
20. dec 2011

@annamary27 ahoj, tak bodaj by ste 3. IVF nevyužili, držím moc moc palce! 🙂 čo vám dal ten homeopat?

annamary27
20. dec 2011

@zelovocka dal nám rybí olej,lebo hlavne obličky máme v zlom stave a potom nám ešte dá každému zvlásť také gulôčky na prírodnej báze a na každej flaštičke bude napísané kedy to máme brať.mužovi zakázal piť kávu,colu a musí piť viac vody ,čajov a ja si mám z času načas vypiť urologický čaj,lebo mám náchylné obličky na prechladnutie a aj to seknutie chrbta s ktorým som teraz vypísaná pramení z toho a dá mi gulôčky aj na lepšiu výstelku maternice.
manžel k nemu chodil pred rokom a spermiogram mal skoro 2krát lepší,len nám to potom časovo nejak nevyšlo a prestali sme k nemu chodiť.

bugynka
20. dec 2011

Ahojte babule , tak co uz z vami lomcuje pred Vianocna nalada ? 😀 u mna si dava trochen na cas 😉 ale verím ze vcas dorazí 🙂

zelovocka
20. dec 2011

@annamary27 júj, tak paráda, snáď vám to pomôže, teraz si daj hlavne chrbát do poriadku, ten sa ešte zíde, keď budeš bruško so sebou všade vláčiť 😉
@bugynka ahojky, so mnou nelomcuje až tak, asi to bude absenciou snehu 😉 ani výzdobu doma nemáme zatiaľ, "piecť" budem až v piatok a v sobotu ráno (budem u mamky, ona bude mať čo-to napečené, takže ja už len pridám to moje tiramisu a zdravé mafiniky a hotovo 🙂 ) presne ako hovoríš, ono to ešte príde 😀
hlavne keď budem v robote v piatok 17.30 ešte 😀

annamary27
20. dec 2011

@zelovocka hej,hej,lieky chvalabohu zaberajú a potom začnem aj cvičiť aspon si pri tom aj kilečká zhodím 😀

lili_mia
20. dec 2011

@tanyja čiže dobre videli, že sliznica je prekrvenejšia a hneď na to .. to? uff nech sa drží

... neberte to ako zapáranie, počula som o injekciách, kt. sa pichajú pred otehotnením a potom aj počas celého tehu, aby sa plod a následne bábo udržalo v maternici, vraj je to niečo ako to, že maternica odmieta odmieta oplodnené vajíčko prijať .. čo je to presne? neá to byť, že teraz idem babám, kt snažilkujú a nedarí sa, vykladať, nech skúšajú aj to, ja netuším čo tie názvy liekov znamenajú a o čo ide .. proste zbieram info o tom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre