Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

zuzana0612
2. dec 2011

@bugynka to ti tvoja mamička dobre radí. a ako som ti už napísala. najlepšie bude, keď si všetko pekne v klude premyslíš. možno ešte aj on spraví niečo, čo ti v rozhodovanie "pomôže".

pancuska
2. dec 2011

@bugynka myslela som ze to bude uz vyriesene ale naozaj taka zalezitost ako v tvojom pripade sa neda vyriesit tak rychlo!....tiez som pred mm mala vztah s muzom ktory sa nevedel uskromnit len so mnou,no na stastie na osahavanie inych zien si predomnou nedovolil,samozrejme ked som zistila ze ma podvadza najprv som tomu nechcela verit ale ked mi napisala sms ta dotycna tak som uz pochopila.....rozisli sme sa potom sme sa dali zasa dokopy,ze sa zmenil a podobne....tak som mu dala este sancu,potom zacal strasne pit....a tak som si povedala ze mu dam par otazok a tak ked mi odpovedal ze nechce deti a nechce ani po 8rokoch so mnou zit tak som si povedala ze to je KONIEC a mala som tak urobit uz davno!! Ale to je osud keby to urobim skor potom by som nestretla mojho mm...... 😉

pancuska
2. dec 2011

@zuzana0612 a ty si odkial? ved uz neviem 😉

zelovocka
2. dec 2011

@zuzana0612 no veru. normálne mám podozrenie, že je to aj výchovou. teraz čo je generácia mužov 25 - 35 rokov, akosi rozmaznaní, nesamostatní sa mi zdajú, proste mamičky si vychovali maznáčikov nezodpovedných 😠 pravdaže, vôbec nie všetci sú takí, len akosi veľa sa mi ich zdá 😖

zuzana0612
2. dec 2011

@zelovocka uplne súhlasím. ja si stále hovorím, že budem svoje deti vychovávať k samostatni a k zodpovednosti

bugynka
2. dec 2011

@zuzana0612 tak dufam ze nie vatcsiu hlupost 🙂

pancuska
2. dec 2011

@bianca2 no tak to mas dobre ze ti to vyslo......moj pripad nie je na tom az tak dobre,najskor nevhodny partner, potom prisiel moj mm ale hned po roku som musela ist na operaciu chrbtice a tehulkolstvo som mala rok zakazane a este mi aj povedali ze ak chcem mat este deti musim ist na operaciu!! no a deti nemam doteraz a neviem co si mam o tom mysliet!! 😉

zuzana0612
2. dec 2011

@bugynka uvidíme ... 😉

tanyja
2. dec 2011

@pancuska môj je niekedy aj slovom decko, musím ho brať s rezervou, predsa len sú tí naši chlapi mladší od nás a nemusí to byť ani vedecky dokázané, že chlapi pozdejšie dospievajú..........
som zvedavá, s čím príde môj mm na moje narodky, dnes je doma, a malý jasné cirkus, nechcel spať, stále len :ocko ocko. . ale už hurá spí 😀
@zuzana0612 môžem aj ja s vami oslavovať? ja mám síce len v januári narodky, ale rada sa pridám ako hosť 😀
@lili_mia nejako mi to ušlo, ako dlho si bola s partnerom, kým si ho opustila? čo sa vlastne stalo? a je pravda, radšej so žiadnym chlapom ako s chlapom podrazákom 😠

zuzana0612
2. dec 2011

@tanyja jasné, ty sa môžeš kludne vždy pridať 😉

tanyja
2. dec 2011

@zuzana0612 😀 ja som ani minulý rok nezabudla 😀 😀

zuzana0612
2. dec 2011

@tanyja ja viem, ty si vysoko spoľahlivý človek, nezabúdaš 😉

pancuska
2. dec 2011

@tanyja
@zuzana0612 ja obdivujem ludi ktori maju dobru pamat.....ja neviem ci je to po tych narkozach ale strasne zacinam zabudat hlavne datumy a co mi kto povie.....pikosky a tak.......teraz ma sokla kolegyna-jej dcera cakala babinko o tyzden by rodila nejak na nase narodky a ze jej zomrelo udusenim pupocnej snury,bolo to zdrave dievcatko......ma doma sice chlapceka ale cakas cakas vsetko je ok babinko je zdrave a naraz.....a to som jej trocha zavidela ze je tehulka lebo sme zostali rovnako len ja som to mala mmt.....takze nemala som jej vlastne ani co zavidiet.....

tanyja
2. dec 2011

@pancuska tak dátumy som si vždy vedela zapamätať, robila som s číslami, takže mi nerobili problémy, klebety by som nenarobila, lebo na mená som dutá - zabudnem a polovica mi ujde
bábätko jej umrelo ešte v brušku? strašné, božinku, úprimnú sústrasť ☹ , takto umrelo dieťatko mojej spolužiačke, malé sa prestalo hýbať a doktori ju nechali tak, že počkajú na termín, a samozrejme bábo už bolo mŕtve ☹ ☹ ☹ , dnes má už síce 3 ročnú slečnu, a z prvého manželstva už skoro slečnu doma, ale je to strašné takto prísť o dieťatko ☹ ☹

pancuska
2. dec 2011

@tanyja ze? a ja som taka ze hned sa do takej veci moc precitim a dostanem strach.....mala by som so sebou nieco robit 😉 ano zomrelo jej v brusku.....keby aspon bolo krajsie pocasie,este mi tu aj MK vypadava,ale asi bude nejaka zmena pocasia lebo ma boli chrbat,neviem teda ako je u vas ale u nas zamracene,ale sak mm pride za hodku z roboty tak dame kavu a nieco pojdeme robit.... 😉

annamary27
2. dec 2011

Ahojte dlho som sem nechodila,naše tretie Ket dopadlo negatívne,takže vypisujeme tretiu žiadosť na ivf a snád v novom roku sa zadarí už konečne.

aadulik2110
2. dec 2011

@nina55 pozrieš inokedy 🙂 my sme ten film videli s manželom v kine a vždy si na to spomenieme, keď sa otvorí fľaša vína :D

aadulik2110
2. dec 2011

@annamary27 budem držať palčeky

aadulik2110
2. dec 2011

Tak dievčence dnes som sa dozvedela jednu takú veľmi pozitívnu správičku 🙂 na ulici, kde staviame - 5 domov za sebou budú samé malé mimi :D v prvom dome čakajú v marci, v druhom dome sa narodilo teraz v septembri, v treťom dome čakajú v júli, my čakáme v máji a v poslednom dome majú od augusta maličkú bábiku. Tuším by sme mali nejaké spoločné ihrisko poriešiť :D

lili_mia
2. dec 2011

@tanyja @bugynka neopustila som ho, on si našiel inú.. vyvádzala som, zúrila, ved toľko toho som s ním preskákala a on čo? prišla atraktívnejšia a ešte sa obraňuje, že ja mu toľko toho tolerujem a pritom nemusím, čiže on si ma nezaslúži .. bla bla .. kaleráby .. čiže najprv šok ..potom nervy, divné vypisovanie jemu na pokeci až to vo mne buchlo, napísala som mu sms že ako dúfam v to že takého kreténa ako on ktorému robí dobré klamať a oblbovať, už nestretnem .. je to smutné, ale až dva mesiace po rozchode mi trklo, že ten debil (poznám aj iné výrazy, ale admini by asi túto tému vymazali 🙂 sa niekde poflakoval a ja nechcem robiť hysterku, tak som veľmi nezisťovala, kde je, no ked už bol konečne online, tak som sa spýtala, že kde sa flákal .. že mal rande .. vzala som to ako vtip, že ma chce možno nabudiť, kedže v tom čase som bola nijaká, nič sa mi nechcelo .. nebolo ho ani cez víkend, od pondelka po víkende sa učil na skúšky v robote, takže ani žiadna reč s ním nebola, k nemu som nechodila, no nejak vtedy načrtol, že situácia sa vyvíja, že na mňa nebude mať čas .. reku dobre, asi treba doma, v rodine pomáhať ako cez leto spomínal, že rozbiehajú jednu renováciu .. stále v nevedomosti už kupujem vianočné darčeky pre neho, chystám prekvapenie po skúškach a ták .. prišiel piatok, dnes skúšok, ani sa mi neozval, nooo ktovie, tak idem na pokec, tam celý vykekešený, že spravil a ták, zrazu po polhodine že ide preč a už bol off a to bolo krátko po 19tej ... čumím .. začala som byť nasratá, že čo si dovoľuje .. tak fajn.. poriešim ho na další deň .. teda ozval sa v sobotu, že či ideme von, šli sme ... on s anejak nemal do reči, kecal o kravinách, tak som sa vyrútila, čo to má byť že nebudeš mať na mňa čas? ... mám kamošku .. akú kamošku .. takú s ktorou chcem byť ... šok, zdesenie a pod, nevládala som hovoriť .. a to si mi to nemohol hned napísať, kde som sa ťa pýtala, že prečo nebudeš mať na mňa čas? .. lebo nie som chrapúň čo sa rozchádza cez mobil .... časom mi došlo že ma radšej zavádzal takmer dva týždne a už vtedy ktovie čo s ňou robil, než by si našiel čas a povedal to hned ... na jednej strane mi chýba, na druhej, predstava že takto so mnou jedná otec mojich detí (iba hudba budúcnosti) ma hneď preberie, nech sa s ním trápi tá druhá .. dnes je našťastie doba, že žena radšej bud sama s dieťaťom ako sa vydá, lebo sa to patrí, tak ktovie či ten chlap vôbec spozná manželstvo trvajúce až po dôchodok

tanyja
2. dec 2011

@lili_mia takže spolu ste nebývali ak som to dobre pochopila, bolo to len randenie, no trošku divný s tým naťahovaním a možno rozmýšľal, že ktorú chcel viacej a nakoniec si to rozmyslel s tou druhou.....
dúfam, že ťa to trápenie už prešlo, nie je jediný, ja som sa tiež dlho spamätávala z rozchodu, a po 4 rokoch ma to konečne prešlo 😀
@annamary27 nový rok, nové sily, tak už nech to do tretice dobre dopadne, ste fakt zohratý párik, že ani tieto neúspechy vás neodradili od ďalšieho pokusu, máš môj obdiv, my sme takto bojovali tiež, ale s tým, že sme boli len na 1 IVF + PiGD, nakoľko peniažky sa minuli, to PiGD to najviac vytiahlo 😢 a po každom chorom mimi sme skúšali znova a znova, síce bol v tom aj strach, ale túžba bola silnejšia
minule som čítala o postihnutiu, ktoré malo naše prvé mimi, tak som až plakala, keď som to dočítala a videla tie fotky tých strašne postihnutých bábätiek ☹ ☹ ☹ , dlho som s tým bojovala, že čo keď bolo predsa len zdravé, ale ukľudnila som sa vlastne po prečítaní toho článku 😢 😢 , že veľa šancí by nemalo a vtedy sa ma ľudia pýtali, že či sa dáme na druhý pokus a nakoniec náš zbojník je pokus číslo 5 😵
takže nepárne čísla vedú a 3 bude v tvojom príde verím, že už pozitívna 😉

lili_mia
2. dec 2011

@tanyja haha 4roky .. díky 🙂 bývali nebývali, akosi to došlo k tomu, že som uňho v podstate bola nonstop, ale oficiálne som tam ešte nebývala .. mala som tam nejaké veci, aby som vyzerala ako človek, ked ráno vstanem, prípadne hygiena pred spaním .. zač roka bol veľký preplesk, rozchod kvôli tomu že jeho okoliu sa nepáčim a podobné drísty, ale mesiac a zase sme sa frajerovali, no zrejme vtedy som ho mala kompletne poslať preč .. ušetrila by som si pokazené leto a nemusela by som brať na neho ohľady ... bola som jeho 7dma frajerka a on mi povie že mal málo vzťahov, aby vedel ako má v nich fungovať a to chlap má 32rokov ! proste drísty .. sú ľudia, čo sa zaľúbia na strednej a vydržia až do dôchodku, tak potom ako oni vedia ako fungovať vo vzťahu? uff zachádzam do divných detailov, čo tak ma ten hajzel ešte rozčuľuje .. ale pikoška, odkedy sa on so mnou rozišiel, tak sa stretávajú u nej doma a zrejme tam aj prespáva .. a mne tvrdí, že je stará škola, že chce ísť na vec pomaly ... pomooooc zúrim

lili_mia
2. dec 2011

a ešte sa chcem spýtať .. v manželstve sa inak pozerá na trápenia medzi partnermi? pretože ja som to brala aj tak, ved mu nedám kopačky pre takú vec, že si neuvedomuje, že kompromis znamená, že aj on pristúpi na niečo, čo ho veľmi neláka, nie iba ja, stále presadzoval to svoje, ale nebolo to často, kedže takmer vždy sme sa zhodli, len nie na takých veciach ako napr. výstava motýľov v botanickej záhrade, ja som chcela, aby ma s nimi pofotil, nedám predsa foťák niekomu cudziemu a on mi povie, nech idem so sestrou a pritom stále skritizuje fotky od druhých ľudí, kedže on je majster sveta a ták 🙂 tak neviem do akej miery je to malichernosť a do akej vážna vec, ktorú nemusím tolerovať a zas, z manželstva sa odchádza ťažšie, či sa mýlim?

zelovocka
2. dec 2011

@lili_mia no z toho, čo píšeš, moja milá, tak sa mi otvára nožík vo vrecku 😠 dobre sa ti stalo, že si sa ho zbavila, veru má on pravdu, že si ťa nezaslúži, kvietok jeden 😠 tak ti prajem oveľa lepšieho partnera do budúcna, ktorý si ťa bude vážiť 🙂 otca tvojich detí 😉

lili_mia
2. dec 2011

@zelovocka to áno, už len čakám na deň, kedy ma ten človek už nebude trápiť, ale už vôbec, pretože teraz takto po večeroch sa umáram smútkom za všetkým pekným .. zrejme to bude tak, že na ex zabudnem až ked stretnem iného

zelovocka
2. dec 2011

@lili_mia želám ti z celého srdca, nech stretneš toho pravého 😉 a neumáraj sa smútkom, spomeň si skôr na to, prečo váš vzťah nefungoval a ako by si sa s ním natrápila. tak sa dá ľahšie "zabudnúť".

lili_mia
2. dec 2011

@zelovocka ďakujem no ja som taká povaha, dlho sa nehnevám, skôr trápim, tak zostanem pritom, ako sa ma nezastal pred kamarátmi a ako ma 2týždne naťahoval s rozchodom .. len sa sama sebe čudujem, že toľko chlapov pred ním som poslala do prdele, ale myslím takých, maximálne kamarátske vzťahy, ktoré som dôvernejšie nepestovala, a zrazu príde on, kompletne mi poblázni hlavu .. ešte aj jeho otec do mňa, že prečo som s ním ked sa takto ku mne správa .. neverila som ľuďom ktorí vraveli,že k sebe nepasujeme, stačí sa na nás pozrieť, teraz si už na to budem dávať pozor

tanyja
2. dec 2011

@zelovocka ja som po rozchode tiež myslela ako @lili_mia len na tie pekné chvíle, preto aj tak dlho trvalo, kým som sa s tým vysporiadala, ale keby som mala riešiť ďalší rozchod , tak s tým, že čo vo vzťahu nefungovalo, bolo by to jednoduchšie a rýchlejšie a hlavne pre mňa menej bolestivé 😉

pancuska
2. dec 2011

@lili_mia
@tanyja ja ked som riesila rozchod po 8 a pol roku snazila som sa dat dokopy dobre a zle spomienky a dobre a zle vlastnosti a kedze tych zlych bolo viac o to viac ma to posuvalo dalej a ked som si predstavila ze by som mala aj byvat a mat rodinu s takym kretenom hned som vedela ze ho uz nechcem nikdy viac ani vidiet a ani pocut....po roku sa snazil mi volavat s utajenym cislom ale ked som zistila ze je to on tak ma presla chut,lebo neviem preco sa snazil.......niektori chlapci su proste ze nozik pichnut do hlavy!! 😉

tanyja
3. dec 2011

@pancuska alebo žeby aj niekam inam? 😀 no to sú chlapi bez IQ , ja som raz dala jednému kopačky a ten zase zavesil moje číslo na net s tým, že poskytujem isté dámske služby......... tak čo na to povedať 😠 a veru nenechala som mu to len tak 😀 😀 , a potom už radšej aj mobil zrušil 😀
a presne mať sa takýmito kreténmi dieťa? no nehrozí, to radšej budem sama a bez dieťaťa 😨
sama som nezostala a bez dieťaťa tiež nie som 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre