Príznaky prechodu. Ako mám otehotnieť?

iwusa
8. dec 2008

ahojte kočky,

mám taký problém, že aj keď mám 23 rokov, tak moje hormóny sa správajú akoby som bola v prechode, mám návaly tepla, deprimujúce priberanie a čo je najdôležitejšie, nemám menštruáciu, čiže ani ovuláciu... a to je dosť veľký problém, lebo s manželom chceme bábätko. S doktorom sme sa rok snažili dať ma do poriadku, ale nedarilo sa. Po novom roku pojdem co CAR a preto by som sa chcela spýtať, či ste mali podobné problémy, ako prebiehala liečba, genetické testy a či sa vám aj pri takejto nepriaznivej diagnóze niektorej podarilo otehotnieť...

doki mi vravel, že by som mohla dostať vajíčka od darkyne, ale ja som z toho veľmi smutná, veď predsa chcem svoje bábätko, kt. by zdedilo po mne niečo dobré aj zlé. ☹

ĎAKUJEM

adelka89
9. dec 2008

iwusa: myslim si, ze pokud ti gynekolog nepotvrdil klimakterium , tak se nemas ceho bat.
Gynekolog na utz vidi jak vajecniky vypadaji a po menopauze se stavaji vajecniky scvrklymi a seslymi, coz by doktor poznal.
Pokud ti vyslovene doktor tuto dg nepotvrdil neztracej nadeji, jeste je tu moznost IVF 🙂

ywushka
9. dec 2008

Kdyz jsem byla na prvnim IVF byla tam pani ktera mela 30 a neco podobneho ji taky doktori rekli!Ja jsem taky nemenstruovala sama od sebe-vzdycky az po vyvolavacce!Zkusila bych vimenit gynekologa a hlavne navstivit CAR co nejdriv,tam uz si s tim poradi...

lenkacar
9. dec 2008

ahoj byla jsem minulý týden v caru a ptala jsem se jestli třeba nejsem v přechodu,když špatně reaguju na stimulaci a doktor mi vysvětloval ,že by to poznali z hormonálního profilu a hodnot hormonu vylučovaných hypofýzou a že v takovém případě opravdu zbývá jen vejce od dárkyně..ale pokud ti nikdo nic takového přímo neřekl,nevidím důvod ,proč byses měla nervovat,v carech jsou na tyhle problémy větší profíci ,určo něco s tebou vymyslí..jsi na tohle opravdu ještě mladinká..

lenkacar
9. dec 2008

zatím tě jen upozornil na možný rizika ,ale v carech se věnujou neplodnosti z různých příčin dnes a denně..a ikdyby nic jiného nezbylo,je přece lepší mít darovátko s manžovýma genama,než žádné mimi,je to anonymní,je jasné že byses s tím musela nejdříve psychicky srovnat,ale v bříšku bys to odnosila i porodila ,myslím ,že bys na to brzičko zapomněla...hlavně nebud smutná!

lenkacar
9. dec 2008

znám holku co má touto cestou nádherná dvojčátka a jinak by je neměla..myslim ,že když si je sama v bříšku odnosíš ,jsou jako tvoje vlastní..je třeba přemýšlet jestli je lepší být úplně bez miminka..přeju ti moc a moc štěstí ,aby ti to dopadlo jak nejlépe může.

iwusa
autor
11. dec 2008

4

iwusa
autor
11. dec 2008

jajha, čo som to spravila 😉

baby ďakujem za psychicku podporu!!! ja som si tiez myslela, ze to nie je až také hrozné ale doktor ma bohužial vyviedol z omylu! moje hormony su v takých hodnotách ako u zien v prechode, skúšali sme ich stlmiť rôznymi liekmi ale nedarilo sa, no a doktor mi vysvetlil, ze do CAR-u ma môže poslať až po roku snaženia sa. takže teraz v pondelok sme robili ešte nejaké tie testy, spíše správu a v januári môžem ísť do centra. Viem, že sú tam odborníci, ale ostala som v poslednej dobe veľmi pesimistická aj keď viem, že to mi už vôbec nepomáha! viete, ja som strašne rodinný typ a chcela by som aspoň 3 detičky, ale takto sa bojim, že nebudem mať ani jedno... a p. doktor mi spomínal aj darovanie vajíčok, ale asi budem musieť najskôr prekročiť nejakú psychologickú hranicu, lebo úprimne toho sa bojím viac ako adopcie... my sme si vždy s manželom hovorili, že nech sú naše deti v športe po mužovi a v matike po mne a proste bojím sa absencie toho môjho ja... 😢

lenkacar
11. dec 2008

iwusa jak to že tě může poslat až po roce? u nás se teda může objednat i bez doporučení lékaře kdokoliv do caru sám..to teda koukám,je ti asi blbý obcházet doktora ,myslím jako bez doporučení,ale možná kdybys někam zavolala do centra ,že by ti tam pověděli něco jiného..já si třeba neumim představit adopci,to je úplně cizí člobrda ,kdežto takhle víš že je to aspon od zdravé ženy ,která má za sebou spousty vyšetření,kdyby se jednalo o darovátka..chápu tvůj psychický blok ,já myslim ,že tohle by u náš těžko snášel manža ,ten řekl ,že raději bude bez děcka ,kdyby měli být darované spermie..já jsem v tomhle asi víc liberální..u nás v caru mi řekli ,že se to většinou nevede u žen v přechodu,aby ty hormony ovlivnili lékama ,proto nechápu na co tvůj gyndař čeká..každý rok je znát a tělo nemládne..přeju ti strašně moc síly a štěstíčka..vím ,že bys musela slevit hlavně ty ze svých přání ,ale pokud jsi tak moc rodinný typ,určitě bys měla o darovátkách přemýšlet,neříkej kdybys poprvé ucítila pohyby v bříšku a porodila zdravé miminko,že bys ho nemilovala...to snad ani nejde ,nemilovat maličkého bezbranného človíčka. 😉 🙂

rosienka
14. dec 2008

iwusa - no, to co pises, neznie velmi pozitivne a mam tiez obavy, ze by sa to dalo dat do poriadku, najmä ak pises o zlych hodnotach, chybajucom menzese a priznakoch klimakteria. Vies, ake vysoke si mala FSH, ktore to brali zaciatkom cyklu? Ak ho mas vyssi ako 10 ui, tak to nie je dobre. Druhy hormon, tzv. indikarot vyhasinajucich vajecnikov je Anti Mullerian Hormon AMH, jeho hodnota by nemala byt mensia ako 1microgram/l, cim vyssia, tym lepsie, ale hodnota

lenkacar
15. dec 2008

rosienka asi jsi lékař že? o těch hodnotách mi taky říkal v caru ,když jsem se ptala jestli nejsem v přechodu,teda ,že to může mít někdo tak mladý je opravdu zvláštní,ale člověk míní a příroda mění...iwus přeju ti moc štěstíčka a správných rozhodnutí..

rosienka
15. dec 2008

lenka - nie, nie som lekar, ale uz to mam vsetko za tie dva roky nastudovane 😉 Tiez som totiz hned na zaciatku mala vysoky FSH, az 22 UI, ale potom mi klasol na 5 a posledne nieco pod 9 UI, co je v poriadku. Lekar mi tiez vravel o znamkach predcasneho prechodu, ale podla mna sa to nepotrvrdilo, lebo ovulujem normalne, aj dost vajicok som tvorila na IVF, aj teraz na IUI som mala dve, tak to nie je take zle. Ale citala som tu o zenach s FSH 70, co je jednoznacne klimakterium a vyhliadky na dobru stimulaciu skoro ziadne 😔 Inak o predcasnom prechode sa hovori o zenach medzi 30-40 rocnych, ale ze jedna 23-rocna zena môze mat tiez takeho zle hodnoty ma ani nenapadlo...

binki
15. dec 2008

iwusa, tyhle návala, absenci mesíčků aj. jsem měla taky, bylo to kvůli zánětu štítné žlázy, od té doby, co beru léky se to postupně stabilizuje,...

shaarka
15. dec 2008

iwusa,
to iste poveadli aj mne. ale to nie je nic nove, ani prekvapive, ani nezname. tiez mam navyla tepla, som precitlivela, priberam nekonecne uz strasne dlho a proste mam asi vsetko, co moja mama 🙂))
neovulujem, mam blby HP a nemam menzes. ale to este nic neznamena. okrem toho ja mam 30 rokov 🙂) 12 rokov som brala HAK, ale ani v puberte som nemala menzes. geneticke testy mi vysli v poriadku.
takze sa neboj, v CARe ti spravia ine vystrenia a netreba hned uvazovat o cudzich vajkach, pretoze staci stimulovat ovulku, dozrievanie a praskanie folikulov, prefuknut vajcovody, pripadne doplnit hormony... a veeela vela keksikovat.
zbytocne ta nastrasil ten doktor.
okrem toho je milion pripravkov pre zeny v menopauze, pripadne pre tie, co im zenske veci nefunguju normalne. zadaj si do googlu a uvidis. ja som sice papala Sarapis, ale bez zmeny 🙂 treba skusit vselico, priroda a laska - to su mocne carodejky 🙂 ***

iwusa
autor
26. dec 2008

ahojte baby,
skor som sa sem nedostala, ale zodpoviem hadam na vsetko. bola som aj na vysetreni u endokrinologa ale stitnu zlazu mam v poriadku, z toho tie problemy nepramenia. co sa vysledkov krvi tyka: FSH - 70,74, LH - 33,45 a estradiol 38,9... ale nie su to aktualne hodnoty, potom sa este zvysovali, ked mi dal antikoncepciu tak sa znizili o nieco, ale teraz ju znova neberiem, takze urcite to vyskocilo hore... dufam, ze mi v CAR-e pomozu. uz som sa s tym asi vyrovnala, teraz mam dost pozitivne obdobie a hlavne bez placu... proste verim, ze po roku nicoho to bude krok do predu! a ked to nepojde normalne medzi mnou a manzelikom, tak sme debatili aj o vajickach. mam dotaz, je mozne aby mi vajicka daroval niekto z rodiny? napr. sestra?

a aby som nezabudla, oddychnite si a hlavne prijemne sviatky!

iwusa
autor
26. dec 2008

este k tomu FSH, normálna hodnota je 2,5 az 10,2 a ja sa nachádzam v rozhrani postmenopauza - 23,0 az 116,3... teraz bez liekov je to inak hrozne, stale mi je teplo, chudak moj manzel, v noci stale otvaram okno, co mi je teplo a on by mohol aj zamrznut ☹

labus
26. dec 2008

ahoj iwus ,
ja osobne poznám dve kočky sestry ktoré to takto vyriešili že jedna druhej darovala vajíčka takže je to určite možné

rosienka
27. dec 2008

iwusa- uuuha, tak predsa take vysoke FSH, coho som sa obavala. Je na druhej strane dobre, ze uz k tomu darovaniu vajicok zaujimate iny postoj, lebo to môze byt nakoniec naozaj vasa nadej. Zatial samozrejme skusajte v centre, co sa da, mas vyhodu, ze si mlada a vajicka môzes prijat aj o 10-15 rokov... ale jasne, ze chcete babo cim skôr. Co sa tyka darcovstva od sestry, myslim si, ze by to mohlo byt principialne mozne, lebo citala som, ze da sa mat vlastnu darkynu a v tom pripade jej hradite cely IVF cyklus sami, cize akoby si ho mala ty.

iwusa
autor
27. dec 2008

rosienka a ty chodis do nejakeho car-u? tu na slovensku ich teda nie je moc, co som pozerala na nete a jedina moja moznost je bratislava... neviem, niektore baby tuna chvalia, ine zasa nadavaju...

danielitka26
27. dec 2008

iwusa moc ťa nepoteším. hodnoty hormónov by som povedala že máme takmer rovnaké Estradiol 0,037 čiže málo LH 30,810 čiže veľa FSH 70,040 moc veľa. prešla som všemožné vyšetrenia čo existujú. chodila som do lubochne , nepomohlo, brala HAk nepomohlo, hormonálne injekcie nepomohli,od puberty nemám menzes prakticky som ho nikdy sama od seba nedostala vždy som ho mala vyvolaný liekmi alebo injekciami, prešla som dva CARy ISCARE blava a CRM Zlín ČR, v druhom som bola aj na KET nevedela som sa s tým zmieriť ale bolo mi povedané že to proste inak nejde. prešla som takmer dvojmesačnou prípravou na prijatie darovaného embrya nakolko som s týmito výsledkami zle reagovala na lieky, sliznica mi rástla moc pomaly tak som brala až trojnásobne navýšené dávky horm liekov na stimuláciu pred prijatím embrya.deň ked som prijala dvoch drobčekov do bruška bol zvláštny. potom ked sme sa dostali dom začali návštevy u lekára a neustále testovanie z krvy a k tomu sono. hormóny išli pomaly ale isto hore drobček sa ujal len jeden, ale aj ten ma po krátkom boji v 8 tt odišiel, lekár mi potvrdil tú najkrutejšiu správu v živote a ja som bezmocná s plačom bežala dom, zrútil sa mi celý svet. lekári kašlali na mňa ani ma nečistili vraj sa vyčistím sama a tak som aj dopadla. dva mesiace som žila v bolestiach :( až kým som sa naozaj nevyčistila úplne sama. potom prišli na rad rôzne ďalšie vyšetrenia a skúmanie príčiny prečo? znova som bola v zlíne znova mi vyštrili štítnu žlazu, prešla som odbermi krvi, a sonom štítnej. tá je v poriadku, katecholamíny (hormóny nadobličiek) taktiež v poriadku, SELLA mozgové centrum pre riadenie hormonálnych vecí v poriadku. akurát tieto tri hormóny mi takto lietaju. od lekára prišla ďalšia krutá
správa vraj sa ani nečuduje že som prišla o miminko pri takýchto hodnotách horm=onov, vraj asi sotva niekedy aj vynosím svoje dieťa a hned mi položil otázku prečo som ešte nepožiadala o adopciu :( moja odpoved bola že je to pre mna krajné riešenie, a jeho veta na mňa znela že by som mala požiadať čím skôr lebo na mimi sa čaká aj dva alebo viac rokov, po tom som odišla odtial zronená ale predsa mi v dušičke horí plamienok nádeje že to mám chuť ešte skúsiť aj ked to stojí kopec peňazí. v lete chcem začať prípravu a na jesen na druhý KET ktorý verím že vyjde. 😉

iwusa
autor
29. dec 2008

danielitka, poviem ti uprimne, ze ked som si precitala tvoj prispevok - som rada, ze si ho sem napisala, tak ma chytila strasna depka :( teda ostalo mi dost luto tejto nespravodlivosti... viem, ze mozno aj ja budem mat podobny osud, mozno nikdy nebudem mat svoje vlastne dietatko... uvidim, teraz sa dost sustredujem na novy rok, s manzelom sme sa zhodli, ze tento rok bol okrem svadby pre nas dost vycerpavajuci a velmi velmi tazky z viacerych dovodov, ale davame si nadej, ze zacatim noveho roka sa zacne aj nova kapitola pre nas, chcem urobit rozne zmeny v mojom zivote a proste verim! neda sa ani konkretizovat v co, ale VERIM! 🙂

lilix
30. dec 2008

a take daco neexituje zobrat vajicko dakryni a vstepit tam tvoj geneticky zaklad, to by bol klon? neviem... 😔
daco take sme sa ucili v skole, ale moc si to nepamatam, je to pre mna spanielska dedina..

rosienka
30. dec 2008

iwusa - hej, aj ja chodim do CAR-u, ale nie na SK a nemam darovane vajicka, ale spermie. Urcite sa to robi v Bratislave, ale myslim si, ze by to bolo mozne aj v hocijakom inom centre, ved to plati pre cele SK. Spytaj sa v tvojom najblizsom.

stingray
30. dec 2008

Zaujimavy problem danielitka doporucujem geneticke vysetrenie pre vylucenie chromozonalnej poruchy.....

iwusa
autor
30. dec 2008

lilix, na slovenske pomery mi to pripada uz ako sci-fi 😀

paaat
25. jan 2010

prosim pomozte mi hladam darkynu vajicok-oocytov.Dakujem
Paaat@azet.sk

ita111
31. jan 2013

baby ak ste z prešovského kraja,stretnime sa,poradíme Vám,máme už tehotenstvá z našej kuchyne a žiadne zákroky,liečenia,len prírodnou,prirodzenou cestou,odstránime zakyslenie.....iveta797@gmail.com

ita111
31. jan 2013

@danielitka26 vyšlo to ubehli skoro 5 roky odvtedy,napíš....iveta797@gmail.com,ak nie chcem ti pomocťťť..

mirkailavska
13. feb 2013

ja som si prežila si vzdelaná ale snáď sedliacky rozum zvíťazí, v rýchlosti ,mám 39 rokov 19 ročného syna ,1 ročnú dcéru a dalšiu čakám v máji.syna mám z prvého manželstva po 5 rokoch rozvod, zoznámila som sa s mužom s ktorým som 12 rok chceli sme dieťatko ale nijako sa nedarilo tak sme to neriešili len môj partner si myslel že je neplodný ,ale na ostatné zrelý, pochodila som po doktoroch pretože vekom sa pridružili problémy a aj partner , partner je plodný a potom je vo mne chyba, zase gynekologycké vyšetrenia, už aj liečiteľov som pochodila nič, nemala som už chuť ani energiu,až nám gynekolog predpísal antibiotiká a nato som otehotnela ,ale dlho som sa netešila v treťom mesiaci mi museli urobiť kyretáž (prestalo pracovať srdce plod odstránili) po roku kamarátka poslala za mnou jednu svoju známu ktorá ma prezrie s prístrojom diakom nevedela som čo to je ,ale už čo som mala za sebou som súhlasila, tam mi povedali že mám maternicu zanesenú baktériami a preto mi plod odumrel,mám zápal prívesku maternice, mám s krčkom maternice čosi a cysty presne to napíšem až keď pozriem do papierov , a aj celé telo mi zdiagnostikovala mala som všetko možné som laik takže aj tak píšem ohľadom medicíny. za vyšetrenie som zaplatila 12 eur som súhlasila veď u doktora som za každým platila 10eur. Lieky mi predpísala za 60 eur. aj to som si všetko u nej objednala a zobrala. Zároveň som sa objednala na další mesiac na kontrolu. Nevedela som sa dočkať kedy budú lieky a ja sa budem liečiť. Prešiel týždeň lieky mi prišli a začala som užívať za týždeň som otehotnela. Povedala mi že dost skoro pretože som sa dôkladne nevičistila od parazitov.
Mám zdravú dcéru aj napriek vyššiemu veku .
poviem ti na záver jednu skutočnost podáva lieky na prírodnej báze a na rovinu som dostala odpoveď ,že liekmi to trvá aj rok kým sa vyčistím ale je tu preparát ktorý to urýchli dala mi aj zarobený ho vypiť. požičala mi knižku a prečítaj si o tom ako to zoberiem, ja som sa hneď zaviazala že to môže objednať a si to zoberiem vlastne kúpim pomohlo mi to aj mojmu partnerovi aj synovi aj dceru v tom kúpem a nemusím už užívať kadejaké lieky ktoré sú syntetická chémia a tým zatažuju organizmus. ak tak si písala že finančné problémy nemáš tak skús povie ti všetko nie je to veštica ale múdra žena ktorá chodí na vysoku skolu a studuje vseobecné lekárstvo
ja som k nej vela ludí poslala ale nikto mi ešte nevynadal za to

mirkailavska
13. feb 2013

tu je stránka a aj knižku ti pošle v elektronickej forme prečítaj si ju a potom sa rozhodneš, mám známych a to s vysokoškolským vzdelaním a užívajú to. to čo som napísala je len kvapka, ale ešte niečo keď som porodila dcéru som po mesiaci bola strašne unavená a zničená stále som spala a nemohla som ani chodiť tak ma boleli kolená, objednala som sa na vyšetrenie, zistili mi že mám zlatého stfylokoka to čo je od kial, to je z pôrodnice je tam samá baktéria ale dala mi lieky a za 3 dni sa mi tak uľavilo to sa nedá opísať teším sa a aj sa budem som na to po zdravotnej stránke spokojná
ja ti môžem knižku tak isto preposlať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre