Problém otehotnieť

pifpaf8061
28. dec 2006

Ahojte... predpokladám, že na týchto stránkach sa už o probléme otehotnieť popísalo dosť, prinajmenšom by z toho mohla byť už aj nejedna literatúra... Týmto by som aj Ja rada prispela, prípadne by som rada bola v kontakte s niekym, kto má takýto kvázi problém... vymenila zopár informácií, skúseností atď... Keďže je práve čas sviatočný, predpokladám, že veľa z Vás si v týchto dňoch sadá , tak ako aj Ja k PC, aby ste sa dozvedeli niečo nové... aby ten budúci rok bol pre nás už určite ten plodný a radostný...
Na úvod by som asi napísala, že o bábätko sa snažíme už asi štyri roky... preskákali, teda obaja už toho dosť... a dodnes ani náznak tehotenstva... Takže ďakujem všetkým, ktorý na moje písmenká zareagujú... verím, že ďalšie rozvíjani a prehĺbovanie informácii bude prospešné pre obe strany...
Veľa šťastia v NOVOM ROKU

pifpaf

fomarik
29. dec 2006

Ahoj Bublinkajasminka. My s drahím to skusame 8 mesiacov. Viem, nie je to vela, ale nam sa to zda, ako keby to bola nekonecna doba.

loss
30. dec 2006

ahojte vsetky
aj my si zelame velmi malice a tiez sa nam to nejak nedari,dva krat sme ho uy cakali ali nikdy sme sa nedockali,MS mam pravidelnu podla lekara je vsetko suprove a nic.Vela savravi ze ked sa na to moc sustredime tak to nevychadza tak ja neviem,verim len ze novy rok nam vsetkym prinesie aj novu sancu mat babenko a verim ze sa nam to vsetkym splni a podari.Tak vam zelam vela,vela stastia v snazikovani 😵

ika_ba
30. dec 2006

Ahojte,
vsetky mame rovnaky problem, chceme miminko. Napiste, ake mate skusenosti s reakciami svojho okolia. Mna rodina a priatelia podporuju, nechavaju nas na pokoji a nekladu zbytocne otazky. Aspon vacsina. Ale na vlastnej kozi som zazila velmi neprijemnu skusenost, ked moja kolegyna, ktora vedela, ze som uz raz potratila, a ked sa rozpravalo o detoch, tak sa mi skodoradostne usmievala priamo do tvare. Poviem Va, citila som sa strasne neprijemne a ja som sklopila oci. Moj manzel mi povedal, ze si to prilis beriem. Od nej by som to nebola cakala, lebo oni sami mali problemy mat deti a maju adoptovanu dceru. A co Vy?

karotky
30. dec 2006

Já jsem potratila jednou a až po 3.letech se nám(za pomocí lékař.vědy)zadařilo.Věděli o tom jen moji rodiče a byli fajn,taky žádné otázky-smířovali se se skutečností,že vnouče mít od nás nebudou.Za to v práci jsem si teda užila.Kolegyně moje problémy odsuzovaly tím stylem,že si za to můžu sama,že jsem úplně neschopná.A ty,co během té doby spontálně bez problému otěhotněly,se mě při každé příležitosti jedovatě ptali,proč se nám to ještě nepovedlo apd.Chce to hroší kůži a pevné nervy.

bublinkajasminka
30. dec 2006

fomarik - hmm to verím že to čakanie je nekonečné - my sme skúšali naostro len prvý mesiac a poviem ti ked prišla mrcha bola som sklamaná....je mi jasné že to hned nevyjde - resp. je malá šanca, ale teraz by sme to malinké taaaak chceli veľmi a teda eviem - asi naozaj nato nemyslieť....
loss - veeeru všetkým nám želám nech nový rok nás úspešne postaví do roly budúcich maminiek....
ika_ba a karotky - holky veľmi ma trápi ako sa zachovali vaše kolegyne - nerozumiem ako môže byť niekto šťastný a tešiť sa z nešťastia druhého človeka - však to je absolútna hrôza...... nechápem tú závisť ľudí že ešte aj bábo môžu závidieť a ak náhodou to nevychádza tak sa vysmejú - je to pod ľudskú úroveň - nikdy sa nikomu za nič nesmejem, lebo človek nikdy nevie čo ho v živote stretne....

alena22
30. dec 2006

ika moja kolegyna si stale zo mna utahovala ze nemozme mat babo ked som konecne ostala tehu islo ju roztrhnut od jedu ale pre jej radost som v januari 06 o babo prisla v 7tt a to mi davala znacne pocitovat aku jej to robi radost,nehadala som sa snou ani nic podobne bola som ticho boli sme dve v jednej kancelarii nechcela som robit problemy,a to som sa dozvedela ze sa pokusa o babo aj ona,my sme to s muzom vzdali kedze sa nam nedarilo a povysili ma povedali sme si ze ak sa stane stane sa ak nie mame este cas, a samozrejme hned na to som ostala tehotna v auguste a lekar ma hned vypisal na rizikove.To vsak moja kolegynka nezvladala,tajne sa o mne informovala od inych ludi z prace s poznamkami ze aj tak to zasa potratim a ze ona mi dietatko nezela a pod. psychicky labilne reci. Teraz som v 20tt uz niesom pn vratila som sa do prace a moja kolegynka sa na mna ani nepozrie lebo teraz by som mohla asi ja jej povedat ze je neschopna ked este stale nieje tehu i ked to by som ja nepovedala nikdy ja jej totiz to babetko zelam.Ale aspon vidim ze väcsinou je to ozaj pravda ze ak neprajes inym zvykne sa to otocit proti tebe.Inak nas cela rodina podporovala v tom aby sme babetko mali a tesili sa a tesia sa spolu snami na mesiac maj kedy by sa mal ten maly drobcek uz konecne vyklut z bruska. 🙂
Drzim vsetkym mamickam cakatelkam a aj tym ktore si len babetko zelaju aby boli silne a nenechali sa znechutit alebo ponizovat trapnymi ludmi z okolia pretoze kazdy kto povie ze nezela to rozprva len zo zavisti sam tuzi po dietatku.

karotky
30. dec 2006

Přesně tak bublinko.Abych Ti pravdu řekla,jsem ráda,že ty čarodejice nevidím.Jsem od začátku těhu na kontrolce a tak se do práce podívám jen jednou za měsíc s papírem na peníze a ta hodinka,co tam strávím,mi úplně stačí.U nás je tako vé pořekadlo:"Boží mlýny melou sice pomau,ale jistě."
Já nikomu nič špatného nepřeju,ale někteří lidé by se měli nad svým chováním zamyslet. 😠

bublinkajasminka
30. dec 2006

alena22 ...veľmi prajem aby to bábenko bolo zdravučke aj ty, aby ste boli v poriadku a tešili sa z maličkého uzlíčka a koľko ste snažilkovali???? máte krásne vianoce, malinké je v brušku a budúce vianoce už budete mať darček veliký pod stromčekom - ten najkrajší.....
karotky - vy ste teda koľko skúšali???

karotky
30. dec 2006

Já moc po slovensky neumím.Pokud si tím koľko myslela,jak dlouho jsme se snažili,tak tedy 3roky.Až poslední rokjsme strávili u specialsty.

bublinkajasminka
30. dec 2006

karotky - ano to som myslela - dakujeeem- tehdy dekuji

alena22
30. dec 2006

no my sme zacali v lete (august)05 a podarilo sa nam vlastne az v decembri 05 v januari 06 som o babetko prisla koli chorej stitnej zlaze tak tu mi v maji 06 zobrali a po troch mesiacoch po operacii mi lekar odporucil kvapky na rovnovahu vajecnikov volne predajne a tie som nasadila hned po MS a uz dalsia MS neprisla takze ten druhy krat to bolo rychle.Aj koli kvapkam aj koli psychike lebo sme si povedali ze to ma cas,je to tazke prestat na to mysliet ale mne pomohlo to povysenie ze som ani nemala casu premyslat ze by sa mi nedarilo.Tie kvapky sa volaju mastodynom a mne vazne pomohli.Stoja tusim okolo 80sk.Je to na rovnovahu vajecnikov a aj ak ma niekto bolesti pri MS a podobne veci.
A velmi pekne dakujem bublinkajasminka dufam ze tento raz uz to dotiahneme do stastneho konca 😉

bublinkajasminka
30. dec 2006

alna - dotiahnete uvidíš.......som rada že po preliečení so štítnou žľazou sa vám podarilo bábenko.......budete mať velikú radosť.....

karotky
30. dec 2006

My už obědváme.Mysleli jsme s mimi,že na manžu počkáme,ale on se nemá k návratu.Tak všem přejeme Dobrou chuť.

ika_ba
30. dec 2006

Ahojte, zabudla som napisat aj druhu stranku. V centre asist. reprodukcie, ked sa stretavam s babami ako sme my, a cakame na odber alebo transfer, tak sa rozpravame. Nikde som nezazila taku podporu, ako tu. Tam vacsinou nevidtite ziadnu zavist, lebo kazda z nich si presla svojim "peklom" a viec, co to je cakat na babo a vacsina urpimne zela ostatnym, aby to vyslo.

karotky
30. dec 2006

To je pravda.Kdo to nezažije,těžko pochopí,jaké to je.

alena22
30. dec 2006

bublinka mne ju nepreliecili jednoducho mi ju celu vybrali tam uz nebolo ako liecit ale som stastna bez stitnej sa da zit v pohode kazde rano si supnem tabletku a ta jazva na krku sa krasne hoji a ja ju ani nejako nevnimam i ked sem tam ludia poskuluju ze co to je.
ika urcite je plno ludi co babetko zelaju a tomu verim ze kto si takymto niecim presiel tak uprimne zo srdca zela babetko aj ostatnym 🙂
tak vam vsetkym drzim palce nech je ten rok 2007 pre vas uspesnym 😉

loss
30. dec 2006

no mile tehulky zelam krasne dotehulkovanie a krasne,zdrave a vesele drobceky a nam co sa snazime zelam coskoro vesele miminecko do bruska 😵 a hlavne stastny novy rok cely bez problemov 🙂

rstanka
30. dec 2006

Ahojte snazilky. My sa snazime asi 8 mesiacov. Min. mesiac som bola na preventivke a ked som lekarovi povedala, ze sa snazime a zatial nic, tak ma objednal na odber krvi kvoli hormonom a manzela hned poslal na spermiogram.Som velmi rada, lebo vacsina lekarov sa s vami bavi az po roku neuspesneho snazenia sa. Inak, ten calibrum baby plan mi odporucal brat uz tri mesiace pred zaciatkom snazilkovania. Takze sa to nemusi brat az ked ste tehotne. A co sa tyka okolia a reakcii inych - moja svagrinka je v 12 tt a mam pocit, ze rodinka je velmi ohladuplna a snazi sa, aby som sa necitila menejcenna. Vsetci nam drzia palce.Hlavne moja svokra je velmi zlata. Ona si to tiez prezila. Je ale urcite pravda, ze ten, kto si to neprezil, nevie, co to je. Veeelmi rada by som na to nemyslela.Ale neda sa. Mohli by sa aj na to "nemyslenie" podavat nejake vitaminy 🙂 Myslim, ze vacsine z nas by sa to potom podarilo hned 🙂

bublinkajasminka
30. dec 2006

rstanka - ja si dávam ten calibrum - ty sisi dávala určite tiež....začala som ho brať asi pred mesiacom a mooooc by sme chceli mimi

rstanka
30. dec 2006

bublinkajasminka-beriem uz tretie balenie. Pokial su to len vitaminky, tak je to v pohode. Ked raz budem tehotna, tak budem uvazovat, ci brat dalej aj calibrum mami. Z vela stran som pocula, ze sa z toho rodia veeelke deticky.

marse
30. dec 2006

ahojte babky, som tu poprvy krat, a som rada ze nie som sama co ma take problemy, snazim sa mat mimi ale akosi to nejde, pocula som ze ryby tuk je velmi dobry a podporuje....neviem co...... co vy nato?

karotky
30. dec 2006

Nám nakonec pomohla láhev vína,kterou jsme vypili s kamarádem.Vyšlo to zrovna na mé plodné dny a s manželem jme měli před tím 3denní pauzu.

marse
30. dec 2006

tak to ste mali dbre, a bolo cervene alebo biele to vino???? 😀 😀

lilinka3331
30. dec 2006

ahojte, pridám sa k vám do diskusie, my sa snažíme ak sa dá niekolko mesiacov - lepsie povedané 5 mesiacov a nedarí sa nám, ale zatial este stále dufame, a asi to budeme musieť skúšať oveľa častejšie ako pár krát do mesiaca alebo len zrovna pri plodných dnoch.

adia
30. dec 2006

Ahojte keby pomohlo to víno tak by som pila na litre. Ale vážne aj ja sa snažím už pol roka po potrate a stále nič. Calibrum - babyplan som brala tri mesiace a nič. No najhoršie je čakať.

marse
30. dec 2006

adia- to cakanie je fakt hrozne, a pre mna je horsie ked si myslim ze uz to bude test ukaze daco ine.... je mi potom na plac ☹ ☹ ☹ ☹

adia
30. dec 2006

Ja som sa marse tešila ako malá keď mi tento mesiac meškala menštruácia deň. Urobila som si test no ukázal že nie som v tom. Potom mi meškala týždeň. Bola som u lekára ten mi povedal že mám prísť neskôr .- nedá mi vyvolávačku lebo môžem byť v tom. Prišla som asi o päť dní dal mi injekciu. No do piatich dní som to dostala. Najhoršie je na tom to že ak to dostanem "revem" ako divá. Hroznéééééé

marse
30. dec 2006

viem co prezivas, uz som skusala rozne, sex pred mrchou, po nej, v strede stale nic neviem co bude, niekedy ma prepadne hysteria ze nie som ok, som chora , neplodna atd..... 😒

rstanka
30. dec 2006

Clovek si mysli, ze po tolkych rokoch s MS uz svoje telo pozna. Minuly mesiac som sa citila uplne inak ako doteraz.Mala som bolesti v podbrusku asi 2 tyzdne a prsia ma doslova palili. To sa mi este nikdy nestalo.Tak som sa aj tesila, ze sa to asi podarilo a ... zasa nic. Keby ten cyklus trval o polovicu menej, bola by som ovela spokojnejsia. Najhorsie je, ked dostanem MS, vzdy si uvedomim, ze zasa musim cakat minimalne 28 dni, ked budem vediet, na com som ☹ No, ale nadej predsa zomiera posledna.

adia
30. dec 2006

Vieš čo každý mi radí na to nemyslieť. Ale im sa to povie nemysli. Moje kamošky nevedeli ani kedy otehotneli - ale vedeli len ja si to tak poviem. Len poviem ti čakať rok a po roku otehotnieť dva týždne radosti a potom bum- potrat a teraz pol roka snažilkovania. No otras. Už si začínam myslieť že to tehotenstvo bola iba náhoda.

Ale hlavu hore ženy - musíme byť silné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre