Problém otehotnieť

pifpaf8061
28. dec 2006

Ahojte... predpokladám, že na týchto stránkach sa už o probléme otehotnieť popísalo dosť, prinajmenšom by z toho mohla byť už aj nejedna literatúra... Týmto by som aj Ja rada prispela, prípadne by som rada bola v kontakte s niekym, kto má takýto kvázi problém... vymenila zopár informácií, skúseností atď... Keďže je práve čas sviatočný, predpokladám, že veľa z Vás si v týchto dňoch sadá , tak ako aj Ja k PC, aby ste sa dozvedeli niečo nové... aby ten budúci rok bol pre nás už určite ten plodný a radostný...
Na úvod by som asi napísala, že o bábätko sa snažíme už asi štyri roky... preskákali, teda obaja už toho dosť... a dodnes ani náznak tehotenstva... Takže ďakujem všetkým, ktorý na moje písmenká zareagujú... verím, že ďalšie rozvíjani a prehĺbovanie informácii bude prospešné pre obe strany...
Veľa šťastia v NOVOM ROKU

pifpaf

zanetik
19. jan 2007

To právě nevím dr. nic neříkal, myslím že se to operuje od 6cm víš, tak ty moje by se měly vstřebat nebo odplavit s MS uvidíme!

emmaelzer
19. jan 2007

neviem, ci som v obraze govinda (ze cakas na MS) ak ano, dufam, ze ju nedostanes...
zanetik, neboj vsetko bude ok

govinda
19. jan 2007

emma, som 25 dc, ale neviem, kedy by mohla mrcha prísť, pretože minule som mala mrchu až 42 dc, tak neviem, ako to mám počítať. 😖

emmaelzer
19. jan 2007

mavala si vzdy tak nepravidelnu MS?

govinda
19. jan 2007

áno, veď práveže vždy a ani moje výsledky hormonálneho profilu nie sú nič moc 😖

majusa
19. jan 2007

govi, ja 35 ☹

govinda
19. jan 2007

ahoj majusa, dlho som ťa nevidela 😉 . No nie je to hrozné s takým dlhými cyklami? 😖

majusa
19. jan 2007

no poviem ti, že je, lebo každý mesiac neviem, na čom som. Aj teraz neviem, čo si mám o tom myslieť, lebo mávala som na 35.deň, ale dnes žiadne príznaky / a to ich mávam tak týždeň dopredu/. Akurát ma bolia prsia. Myslím si, že asi fakt nie sme v poriadku ☹

govinda
19. jan 2007

majusa a dnes máš 35 dc?

emmaelzer
19. jan 2007

ja som vela citala, ze aj nepravidelny cyklus je ok, aj ked sa musi dlhsie sledovat koli ovulacii. Asi je najlepsie, ked si to kontrolujete kazdy mesiac, zapisujete a na internete, vam automaticky zrataju priemer a vypocitaju buducu ovulaciu aj ked je to nepravidelne.
Govinda s tym hormonalnym vysledkom urcite nieco doktor moze urobit

govinda
19. jan 2007

emma, aj ja tomu verím, ale bola by som radšej, keby sa vôbec nič robiť nemuselo 😉
Už som dohodnutá s lekárom, že hneď ako príde mrcha mi urobia nový hormonálny profila urobia ultrazuvky - skrátka, budú ma sledovať celý cyklus, aby vedeli, či mám ovu a tak 🙂 . Som pokojnejšia, keď viem, že sa toh niekto ujal a že nebudem len doma sa ma vyčkávať a hádať, čo mi asi tak je 😀

nenka
19. jan 2007

govi,držím palce určite to vyjde 😉 ...máš pravdu že je lepšie keď si pod dohľadom lekára ako keby si mala uvažovať že čo to asi môže byť

govinda
19. jan 2007

veď práve pre to som pokojnejšia 🙂

emmaelzer
19. jan 2007

bud rada. Mne po 8 mesiacoch snazenia (obaja sme s manzelom po 30-ke) hovorili (zijem v Anglicku), ze nam mozno urobia nejake vysetrenie az po roku alebo roku a pol...(zlate Slovensko), lebo ze sme velmi mlady, na IVF by sme tu cakali do 35-ky.
Som si iste, ze s tou starostlivostou na SK ti pomozu.
Ale fakt, najdi si na internete ovulacny kalendar a to ti pomoze vypocitat priemer, ked astane ovulacia.

nenka
19. jan 2007

emmi,no to je teda a to som si myslela že v zahraničí to je všetko o inom že tam to ide všetko ako po masle...

govinda
19. jan 2007

emma, tak to je teda sila 😕 .
Inak, ja kým som našla nejakého lekára, ktorý by bol ochotný mi aspoň hormonálny profil urobiť, tak som menila lekára 4x. Tento je vynikajúci, pretože hneď chce pomôcť. Ale načo čakať, keď viem aj ja aj on, že mám nejaký hormonálny problém???
Som registrovaná na fertilityfriend, tak čakám kedy dorazí mrcha, začnem merať BT a tam si to budem značiť. Keď som sa pýtala lekára, kedy u mňa môže prebiehať ovulka, tak povedal, že ťažko odhadnúť, keďže som mala od vysafdenia len jednu mrchu.

dicinka1
20. jan 2007

a d u l i k potrebujem s tebou popismenkovat...

dicinka1
20. jan 2007

kde si?kedy prides na net?

akatka
21. jan 2007

caute kocky, kde ste? asi varite obedik... 😝
vcera mi kamoska vravela, inak podla mna je to blbost, ze si mame do spalne zavesit detsky cumlik alebo nieco babatkovske... vraj to zarucene do roka pomoze....
ale tak hadam do roka uz nieco konecne vystreli, nie?
ale asi to vyskusam.... 😅

govinda
21. jan 2007

akatka, keby toto malo pomôcť, tak to povešiam aj na záchod 😀 . Proste všade. 😀

akatka
21. jan 2007

tiez nad tym uvazujem....
vsade okolo mna sa dozvedam, tamta je v tom mesiaci tamta v onom mesiaci, tak cumel za pokus stoji, no nie?

govinda
21. jan 2007

akatka, aj okolo mňa sú samé tehulky a ja stále nič. Asi som imúnna voči tehu vírusu, či čo? 😀 Žeby som išla dnes kúpiť cumlík? Manžel si už pomyslí, že mi totálne šibe 😀 Síce minule, keď som robila sviečku, už si to o mne myslel, tak už neviem, či ho ešte môžem niečím zaskočiť 😀

akatka
21. jan 2007

govi,
sviecku? a naco si ju robila? 😲

katy2
21. jan 2007

Ahojte, aj okolo mna sa to stehotnieva a ja stale nic. Prave ma riadne picha vajecnik - urcite ovulacia... Keby to teraz vyslo!!!!!

akatka
21. jan 2007

katy2,
tak len hupnut nato, kym to picha... 😀

govinda
21. jan 2007

katy, tak čo robíš tu na nete? Nemáš snažilkovať? 😀

akatka, myslím sviečku po sexíku, aby chvostíkaté potvory zostali tam kde majú byť a aby sa dostali čím skôr na správne miesto 😉

akatka
21. jan 2007

govi
tak dufam ,ze toto zaberie....
i ked mne jedna zdravotna sestra vravela, ze tiez sa dlho snazili(asi 8rokov) a
ani nohy na lustri jej nezabrali 😅
tak neviem...
nahodou by som si zlomila krk alebo nieco podobne.... 😅

govinda
21. jan 2007

akatka, veď za tú sviečku nič nedám, tak prečo nevyskúšať, nie? Ja som ochotná vyskúšať všetko, ak to pomôže 😀

akatka
21. jan 2007

oki govi, idem varit obedik, tak zasa niekedy...
drzim palceky, nech ti sviecka prinesie stastie. ja si asi kupim ten cumel
😉

nenka
21. jan 2007

no baby tak to aj ja vyskúšam s tým cumlom 😉 bodaj by to vyšlo 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre