Problém otehotnieť

pifpaf8061
28. dec 2006

Ahojte... predpokladám, že na týchto stránkach sa už o probléme otehotnieť popísalo dosť, prinajmenšom by z toho mohla byť už aj nejedna literatúra... Týmto by som aj Ja rada prispela, prípadne by som rada bola v kontakte s niekym, kto má takýto kvázi problém... vymenila zopár informácií, skúseností atď... Keďže je práve čas sviatočný, predpokladám, že veľa z Vás si v týchto dňoch sadá , tak ako aj Ja k PC, aby ste sa dozvedeli niečo nové... aby ten budúci rok bol pre nás už určite ten plodný a radostný...
Na úvod by som asi napísala, že o bábätko sa snažíme už asi štyri roky... preskákali, teda obaja už toho dosť... a dodnes ani náznak tehotenstva... Takže ďakujem všetkým, ktorý na moje písmenká zareagujú... verím, že ďalšie rozvíjani a prehĺbovanie informácii bude prospešné pre obe strany...
Veľa šťastia v NOVOM ROKU

pifpaf

patricek
1. feb 2007

Govinda aj ja tebe prajem vsetko dobre a vela vela stastia urcite sa vam to podari pomodlim sa za to🙂

fedra
3. apr 2007

Ahojte,
precitala som si tu dost vela prispevkov a tak pridam jeden moj. Uz asi 8/9 mesiacov sa snazime s manzelom o babiku. Manzel absolvoval spermiogram, ten dopadol super a doktor poznamenal, ze tak dobry vysledok uz dlho nevidel. Takze sme zacali hladat problem vo mne. Ale zatial je vsetko negativne a OK. Folikulometria je OK, hormonalny profil v norme ... jediny problem je zatial v tom, ze mam nizko polozenu sliznicu. Stretli ste sa s tymto problemom niektora ?

ika_ba
3. apr 2007

ahoj fedra,
az taky odbornik nie som, ale mne lekar povedal, ze mam nizku sliznicu, ale jej vyska sa da liekami trocha ovplyvnit, nic ti neporadil?

fedra
4. apr 2007

ahoj,
este ma objednal na folikulometriu v dalsom cykle. Vraj sa uvidi ako to bude vyzerat a dohodneme sa na dalsom postupe. Sama som zvedava ...na jednej strane som rada,ze to nie je nic ine, mozno vaznejsie, ale aj tak.
A ty uzivas nejake lieky ?

govinda
4. apr 2007

fedra, tak v tomto sa veľmi nevyznám ani ja, ale uričte sú nejaké lieky, ktoré pomôžu sliznici 🙂

alexa27
4. apr 2007

Ahojte kocky, stretli ste sa prosim niektora s takym niecim ako vyssie polozena maternica?

zrzuska
4. apr 2007

pokial viem, tak napr pri brani HAK sa vlastne nevytvara sliznica a preto nie je mozne tehotenstvo. su aj rozne tabletky, ktore si davaju zeny po pohl.styku ked nechcu otehotniet a tie sposobuju pokles progesteronu a preto sa neuhniezdi oplodnene vajicko.
tym len chcem povedat, ze mozno je problem v niecom co sposobuje rast sliznice, ked ju mas nizku. napr. v zltom teliesku, progesterone alebo neviem. ved lekar ti nepovedal, co to moze sposobit?
podla mna sa to da upravit liekmi 😉

lucka13
4. apr 2007

Ahojky všem....na www.mamaaja.cz jsem se zapojila do Soutěže o nejkrásnější zážitek v sekci Těhotenství. Můj článek je hned první s názvem Můj nejkrásnější zážitek. Jestli budete mít chuť, můžete hlasovat....díky Lucka 🙂

govinda
4. apr 2007

lucka, za tvoj príbeh by som zahlasovala aj bez toho, že by si tu písala. Bože, to je hrozné, čo sa vám prihodilo. Prajem krásne tehulkovanie 🙂

erika153
4. apr 2007

lucka krasny clanocek aj ja som zahlasovala 😉

erika153
4. apr 2007

a strasne drzim palce aby to vyslo tentoraz!!!

sroubek
4. apr 2007

lucko, držím palečky 🙂

radka4
10. apr 2007

Ahojte, pridavam sa k vam. S mojim uz coskoro manzelom sa snazime otehotniet uz nieco vyse roka a stale nic. Chodime po roznych vysetreniach a zistuju nam pricinu. Vsetko trva dost dlho ☹

Ja mam zdravotny problem s crevami (nespecifikovana kolitida).Zijem s tym uz asi 7 rokov, ked sa to zhorsi liecim sa a ak je fajn, tak som rada ze nemusim brat lieky. Nedokazem pribrat, stale vazim cca 43kg, co je na tehotenstvo malo a jem v malych porciach ale vkuse.

Priatel chodi na vysetrenia, pretoze mu zistili ze ma menej spermii ako by mal mat, ale lekar vravi ze to by nemala byt vazna pricina. Hybat sa mu nastastie hybu a tak by sa to snad podarit malo. Nema niektora z vas skusenosti, ako to je s otehotnenim s takouto diagnozou aku mam ja??? Vravia mi ze ak sa nam podari otehotniet, tak moje zdravotne problemy sa mozu upravit a uplne zmiznu. Ale neviem nic viac. Budem rada, ak mi niektora z vas pomoze a uz teraz vam dakujem.

janula_nz
26. máj 2007

alexa tusim aj mne take povedal dr. ale neviem o tom nic konkretnejsie 😖

rajeca
28. máj 2007

ahojte vie mi niektora z vas povedat ako sa zistuje sliznica maternica? 😕

hanulik
28. máj 2007

Ahoj i já už se pomalu k vám můžu přidat. Poprvé se nám to povedlo po třech měsících, ale nebylo nám dopřáno. Teď už se snažíme přes půl roku a nic. Rajeco, myslím, že se zjišťuje ultrazvukem u doktora. Nebo mě to alespoň povídal na kontrole po potratu, že mi sliznice pěkně narůstá.

ika_ba
28. máj 2007

ahoj hanulik,
mas pravdu, je to vidiet na sono, kde ti mozu zmerat aj jej hrubku

airamh
1. jún 2007

Ahoj hanulik,
ja som dopadla tak ako vy. Na prvy krat nam nebolo dopriate a teraz sa uz tiez snazime asi 4 mesiac. Kedy si zacala chodit po vysetreniach? Od kedy ti to bolo podozrive, ze sa nic nedeje?

govinda
1. jún 2007

rajeca, tá hrúbka maternice sa dá zistiť pri ultrazvuku. Mne to robí pri folikulometrii 😉

jarmilka.p
2. mar 2009

Ahojte 🙂 Chcela by som sa poradit.Uz rok skusam otehotniet a stale nam to nejde. ☹ Ale ked som mala menzes,bol slaby.Moze to byt priznak tehotenstva alebo mozem mat prechladnute vajecniky?

lenulka1982
3. mar 2009

ahoj jarmilka, no je to ťažké my sa snažíme už 1 rok a 3 mes a nič beriem duphaston, užívam už 8 mesiacov babyplan a nič a potichu závidím babám čo hneď otehotnejú.. a to s tým menzesom mám podobnú dilemu... ale všetko ukáže až ďalší menzes či ho dostaneš alebo nie resp. urob si test

szilvia31
3. mar 2009

ahojte,Lenulka dufaston ti vypisal dr,alebo ho beries sama?

bodzlomu
3. mar 2009

..pridavam sa aj ja ku vam 🙂
tiez sa snazime rok a nic ☹
szilvia... ja beriem duphaston uz rok a predpisal mi ho lekar, najskor na upravu cyklu a potom pre pripad, ze by sa mi vytvorila dostatocne vysoka sliznica, aby sa malo kde oplodnene vajicko uchytit ale zatial sa nam nepodarilo... najhorsie je u nas to, ze priatel nehce ist na ziadne testy ☹ ☹ ☹ a sama si s tym asi tazko poradim....

bublinka11
3. mar 2009

Ahojte kocky...tak neviem, co to maju lekari za moresy, ale mne tiez Dr., ked som jej povedala, ze sa nam nedari otehotniet, predpisala duphaston. Nakoniec zistila, ze bol asi zbytocny...lebo moja LF je dostatocne dlha. Tak teraz to je na volno...a ja dufam, ze sa to podari aj bez liekov.
Ale u mna to bude aj dost psychika...ja strasne totiz chcem a dufam...len vykaslat sa na to jednoducho u mna neda, myslim na to hadam kazdu minutu 🙂

jituska666
25. jún 2013

ahojte, kto mi poradi? dnes mi kamoska povedala o doktorovi Jonasovi,tak som sla na jeho stranku a vyplnila som kontaktny formular a odoslala. vie mi niektora z vas povedat aky je dalsi postup? ozvu sa mi s nejakou prihlaskou?
dakujem vopred za info

mirus_123
14. okt 2013

Ahojte chcem viem že kopa zien je takych čo chce a nemôze otehotniet aj ja som uz zufala. chcem sa spytat kolko sa snazite o babo? ja uz 9mesiacov a nic. Teraz pri poslednej menstruacii som sa dost zlakla ked so mna isli kusy krvy take zrazeniny mala som aj dost silne bolesti neviem ci to moze nieco znamenat alebo sa len jednoducho vylucilo neoplodnené vajicko. Mala to uz niektora z vas?

martapir
15. okt 2013

ahojte ja sa po druhom spontannom potrate snažim o babo s manželom a tiež nedari sa, po hematolog. vyšetreniach mi zistili mutaciu genu - heterozygot, t.z. že mi obyčajna kys. listova ktoru som uživala je na nič lebo moje telo ju nevstreba, vid članok http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...,

baruskas
15. okt 2013

my sa už snažíme dva roky...o jedno dieťa sme prišli pri mimomaternicovom tehotenstve( dvojičky ževraj). Prišla som o jeden vajcovod v januári tohto roku...že môžme po troch mesiacoch skúšať...je október a nič...vždy deň pre ms mám pozit. test a o 24 deň mrcha dojde...môj dr. to nerieši...že som ešte mladá a mám byť trpezlivá...a pri min. vyšetrení mi povedal, len tak mimochodom že aj na zostávajúcej strane sú cysty a mám niečo v maternici, niečo vodové...a stále mám hcg do desať...čo ked nejsom tehotná by tam asi byť nemalo byť nič...moje psychické rozpoloženie po dvoch rokoch je na dne...a viem že v prvom rade musím zmeniť gynekológa...

monicka79
15. okt 2013

My sa snažíme presne tri roky a nič. Som po laparoskopii, kde zistili že mi vlastne nič nie je, manžel spermiogram dobrý, hormonálny profil mám tiež dobrý a predsa sa nedarí 😒 Už to pomaly vzdávam, zmenila som prácu, mám sedemročnú dcérku, tak som si povedala, že ked sa nepodarí, tak sa nepodarí, už mám svoj vek, tak tomu veľkú šancu nedávam...

kakya
24. nov 2013

Ahojte vsetky 🙂 .,.,chceme z priatelom babo a nedari sa nam pani dochtorka povedala ze mam malu manternicu a je mala sanca ze sa mi podari otehotniet ☹ .,.,bol to taky velky sok,ale neako to hadam zvladneme a budeme sa dalej snazit 😵 dufam ze nam to vinde a som rada ze som neni sama co ma teky to problem ako ja .,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre