Problém otehotnieť

pifpaf8061
28. dec 2006

Ahojte... predpokladám, že na týchto stránkach sa už o probléme otehotnieť popísalo dosť, prinajmenšom by z toho mohla byť už aj nejedna literatúra... Týmto by som aj Ja rada prispela, prípadne by som rada bola v kontakte s niekym, kto má takýto kvázi problém... vymenila zopár informácií, skúseností atď... Keďže je práve čas sviatočný, predpokladám, že veľa z Vás si v týchto dňoch sadá , tak ako aj Ja k PC, aby ste sa dozvedeli niečo nové... aby ten budúci rok bol pre nás už určite ten plodný a radostný...
Na úvod by som asi napísala, že o bábätko sa snažíme už asi štyri roky... preskákali, teda obaja už toho dosť... a dodnes ani náznak tehotenstva... Takže ďakujem všetkým, ktorý na moje písmenká zareagujú... verím, že ďalšie rozvíjani a prehĺbovanie informácii bude prospešné pre obe strany...
Veľa šťastia v NOVOM ROKU

pifpaf

sandrika
2. jan 2007

Govi a bola to normálna mrcha? Inak ďakujem Ti pekne, keby tak bolo tvoje prianie vypočuté 😀

govinda
2. jan 2007

sandri, no zhruba na 37 dc som mala špinenie, trvalo 3 dni. Potom 2 dni nič a na 42 dc normálne došla mrcha. Tak neviem, čo sa dialo. Chystám sa k lekárovi, nech ma objedná na hromonálny profil, pretože ten som nikdy nemala v poriadku a kvôli tomu som mala nepravidelný cyklus. A taktiež chcem zistiť, či mám vôbec ovuláciu, pretože pred rokom to vyzeralo všelijako, len nie dobre 😖

sandrika
2. jan 2007

No ja som na tom podobne, tiež pochybujem, že vôbec mávam ovu, tento týždeň sa mi nedá, potom som 2 týždne preč , no potom chcem aj ja zájsť k dokymu, ale najskôr ho musím zmeniť.

govinda
2. jan 2007

no áno, niekedy je naozaj ťažké nájsť dobrého lekára 😠 . Ja som svojho našla až na štvrtý krát 😀
A už máš niekoho vybratého?

stromboli
2. jan 2007

Ahojky doufám, že neva když se připojím...govido chci se tě zeptat jestli jsi měla pocit nafouklého břicha a ten hormonální profil ti doktor udělá sám od sebe nebo si ho musíš objednat???? já mám totiž ty samé problémy co ty

bublinkajasminka
2. jan 2007

govi - inak veľa holiek píše že po vysadení HAK maju problemy s mrchou...našťastie ja som vysadila pred 3 mesiacmi a pekne mrcha prišla každý mesiac - minulý mesiac hoci meškala štyri dni ale prišla.....tak to je v rámci normy - 4 dni si myslím a tento mesiac prišla presne

sandrika
2. jan 2007

Nie nemám, lebo dobrý sú v nemocnici ,no tam mi robí mama a tá o mimi nechce ani počuť, tak tam nemôžem no musím porozmýšlať a dúfam, že nejakého nájdem, hlavné je,že mu budem môcť povedať, že sa snažím o mimi, aby ma vyšetril, lebo moja terajšia je tiež maminka kamarátka, tak to nešlo ☹

govinda
2. jan 2007

stromboli, samozrejme si tu vítaná 🙂
Mne pred rokom robil ten hormonálny profil, pretože som mu povedala, že mám s cyklom problém a musela som chodiť na vyvolávačky, aby som vôbec mrchu dostala. Takže mi vzal krv v tých dňoch cyklu, v ktorých sa má brať a potom zhodnotil celé výsledky, len si už nepamätám, čo tam bolo. Nejaké hormóny boli nad normou, niektoré zase pod normou. Lenže vtedy som opäť začať brať HAK, tak sme to nijako neriešili. Teraz som HAK vysadila a lekár povedal, že mám počkať, ako to bude s prvou mrchou po vysadení a potom sa mám ukázať. Našťastie, mrcha došla sama od seba bez vyvolávačky, aj keď na 42dc. Takže sa u neho určite ukážem a dohodneme, ako to budeme riešiť.

bublinka, 4 dni je podľa mňa v norme, keby to tak bolo aj u mňa, super. No ja som nikdy nemala pravidelný cyklus 😠

stromboli
2. jan 2007

hej tak to mám to samé...po vysazení HAK jsem mensturaci dostala pravidelně 3 měsíce po sobě a pak jsem chodila jen na vyvolávačky a bez toho nic...a to se táhne skoro rok...a žádný hormonální profil mne nenabídl 😕

govinda
2. jan 2007

stromboli, ja som svojej bývalej lekárke hovorila, či so mnou aj niečo plánuje robiť, keď mám taký nepravidelný cyklus a stále musím chodievať na vyvolávačky. Povedala, že sa to snáď upraví a keďže sme vtedy nesnažilkovali, tak povedala, že je zbytočné mi robiť nejaké vyšetrenia. Zrejme ju vôbec nezaujímalo to, že ja si chcem dať cyklus do poriadku skôr, ako začnem snažilkovať. Tak som zmenila lekára. Ten nový lekár mi okamžite urobil hormonálny profil, ultrazvuk a podobne. Skús sa svojej lekárkz na to opýtať. A vy snažilkujete?

leila
2. jan 2007

govi ahooj stastny novy rok ti prajem 🙂 a uspesne snazilkovanie, kedze citam, ze mrcha prisla ☹

govinda
2. jan 2007

leila, ďakujem. Ja sa utešujem aspoň tý, že prišla sama od seba, keď už mala prísť 😉

stromboli
2. jan 2007

Já jsem právě změnila doktora kvůli tomu že moje předchozí doktorka...mi na nepravedelný cyklus doporučšovala znovu brát HAK a já jsem odmítla a přešla jsem k tomu mému on mně HAK nenutí ale zas...mi nenabídnul ten hormonální profil...a já si osobně myslím, že něco s hormonama mám jelikož mám i problémy s pletí...atd...

govinda
2. jan 2007

stromboli, tak mu skús povedať, že či by u teba nebolo vhodné urobiť hormonálny profil. Ako dlho to už máš tak rozhádzané? A snažilkujete, či nie?

stromboli
2. jan 2007

omlouvám se byla jsem na chvílu pryč...mám to rozházené od března 2005 - ještě se nesnažíme..ale nebude to trvat dlouho a budeme chtít...chci to mít vyřešené dřív než později

govinda
2. jan 2007

tak to už máš teda dosť dlho tak rozhádzané 😒 . To sa ti tak pokašlalo po vysadení HAK? Najlepšie je ísť k lekárovi a povedať mu, že to chceš nejako riešiť, pretože vyvolávačky nie sú riešením takýchto problémov. Ak je nejaký problém s hormónmi, nech sa rieši čím skôr

stromboli
2. jan 2007

přesně tak po vysazení HAK...2 měsíce po sobě jsem brala jaké si hormony a teď to 2 měsíc příšlo ale až po 43 dnech...taď na to čekám...

govinda
2. jan 2007

a teraz máš ktorý deň cyklu?

stromboli
2. jan 2007

44 den

govinda
2. jan 2007

a mrcha stále nikde?

govinda
2. jan 2007

inak, mne tak blbol cyklus stále. Pred rokom a pol som vysadila HAK a to boli len samé vyvolávačky, sama od seba mrcha nikdy nedorazila. Pred pol rokom som opäť prešla na HAK, pretože sme mimi ešte neplánovali, no žiadna HAK mi nesadla, tak som ju po 6 mesiacoch - v novembri vysadila. No a mrcha dorazila až na ten 42 dc, našťastie sama od seba. som zvedavá na ďalšiu

acika
2. jan 2007

dakujem vavka za tú adresu ak môžem aj ja pomôžem.Pokúšame sa o dieťatko už 5r.Mne zistili endometriozu ktorú sa my pokúšali vysušiť alebo niečo také.Manžel má biedne spermie tak sme v tom až po uši.Už som bola na IVF ale len na vstreknutí nepomohlo to.Babulky netrápte sa meranim bazálnej teploty lekár my povedal že je to zastaralá metoda.Ultrazvukom je to na %.Chodíme do Blavy do centra asistovanej reprodukcie GinFiv.Ak máte neaké otázky ohladom tohto tak Vám rada odpoviem na hocičo.

govinda
2. jan 2007

acika, no možno budem vyzerať trošku blbo, ale ja skutočne neviem, čo je presne endometrioza. 😕 .

acika
2. jan 2007

endometrioza je hnusoba bráni my otehotnieť.Je to taká krvná zrazenina ktorá sa usadí bud na vaječníkoch a tým ich znepriechodní!Ja ju mám v malej panve.Ak by som neako otehotnela a porodila tak sa to vstrebe a mala by som po probléme.

govinda
2. jan 2007

acika, tak ti držím pästičky, aby to nakoniec nejako vyšlo 😵

rstanka
2. jan 2007

caute kocky, ja mam uplne pravidelny cyklus, dokonca som vzdy citila oculaciu(alebo som si to aspon roky myslela). Bola som u lekara, robil mi hormonalny profil a kazal mi merat si BT.Tak meriam kazdy den v rovnakom case a sledujem, ze sa mi teplota vobec nezdviha a to uz mam 16 DC. Tak tomu vobec nerozumiem, to asi nemam vobec ovulaciu. Zvysenu teplotu som mala pocas mrchy a par dni po nej. Je to vobec mozne?

govinda
2. jan 2007

rstanka, tak to ti ja neviem, ja som si BT nikdy nemerala

sandrika
2. jan 2007

rstanka u niektorých žien bohužiaľ k zvýšeniu BT nedochádza, neviem, ale prečo, ale skús merať ďalej možno budeš mať ovulku až ten 18-19 DC

rstanka
2. jan 2007

govinda, no ved ani ja som tomu doteraz nevenovala pozornost. Ak mam pravdu povedat, dokedy som sa takto nesledovala, bolo vsetko OK 😖 . V strede cyklu som mavala bolesti vo vajecnikoch, niekedy som si musela az sadnut, co ma to tak zabolelo, mavala som hlien. a teraz, podla BT mi vlastne vobec neprebehla ovu, ani hlien som nepozorovala. Som zvedava, co na to povie lekar.

govinda
2. jan 2007

myslím, že niekedy, keď sa človek viac pozoruje, tak je to len na škodu 😀 . Ale čo robiť, keď si chceme takto dopomôcť. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre