Snažilkovanie, nadváha a problémy so štítnou žľazou

mimi223
13. okt 2017

Baby prosím poradíte mi ? S priateľom sa snažíme o bábo zatiaľ je to 9 mesiacov.
Ide o to, že mám zníženú funkciu štítnej žľazy, mám aj nadváhu, no cvičím neprejedám sa a podobné veci. Tento mesiac som si myslela, že už sa to podarí ale stále nič. Pred týždňom som si v lekárni kúpila kyselinu listovú. Na tú štítnu beriem euthyrox. Po bábätku veľmi túžime prosiim o nejaké rady.
Ďakujem každej jednej, musela som si vyliať srdiečko :(

karmela
13. okt 2017

@mimi223 ahoj skús si odsledovať ovulaciu napr ovu testami,hormonálny profil nech ti spraví gynekologička a keď bude všetko Ok tak sa len snažiť..Nám sa prvorodena tiež podarila až po 9 mes.Z gynekologickeho hládiska máš všetko Ok?

mimi223
autor
13. okt 2017

@karmela s gynekologickeho áno, keď som pred 6 mesiacmi bola na preventívnej prehliadke bolo tam všetko ok.. ďakujem, keď pôjdem k doktorke opýtam sa jej nato a potom už len sa budeme ďalej snažiť

karmela
13. okt 2017

@mimi223 takze stery výsledky všetko Ok no skús ju požiadať o ten hormonálny profil plus si odsleduj ovulaciu..alebo ti možno sama na hneď folikometriu,keď jej povieš že 9mes sa snažíte a ešte nič..A ľúbiť sa držím palce

mimi223
autor
13. okt 2017

@karmela Áno, áno stery a výsledky všetko ok aj na sone povedala, že je v poriadku všetko, že nič nevidí no poprosím ju o toto.. ďakujem krásne

sadika
13. okt 2017

ako prve treba riesit partnera. Aky ma spermiogram? Mas len 22 takze ak sa nedari len 9 mesiacov, lekari to nezvyknu velmi riesit.

nelinka2009
13. okt 2017

Skus kvapky gynex a nemysli na to stale 😂😁

roxy80
13. okt 2017

@mimi223 tak treba riesit partnera, ak ty si ok potom moze byt problem na partnerovej strane. Treba urobit podrobny spermiogram a uvidite na com ste. Drzim palce.

rheuska
13. okt 2017

Lekár začne niečo riešiť až po roku. Netreba stresovať zatiaľ. Samozrejme pomôcť môžete obaja zdravým štýlom. A priateľ nech nemasturbuje, ani nesexujte tak týždeň, dva pred ovulkov. Aj keď niekedy je najlepšie netlačiť na pílu a nechať tomu voľný priebeh. A orgazmus napomáha otehotneniu. Tak si to v prvom rade užite.

leria
14. okt 2017

asi to nebude rada na ktoru cakas....no najlepsie by bolo na vsetko sa vykaslat, uzivat si zivota, vela sa smiat....tu je tendencia ze sa zamotas, vyrobis problem tam kde nie je a potom bude velmi tazko sa z toho zacarovaneho kruhu dostat....tvoja psychika sa odrazi na tvojim tele a moze nastat blok a ta cesta k otehotneniu bude dlhsia....lahko sa radi, tazko praktizuje viem...ale som si to zazila, ten zbytocny cas cakania a mrhania energiou...meranie teploty, sklamania z kazdej menstruacie, milion vysetreni a zbytocny stres medzi partnermi....dokonca partnerovi vyslo ze je neplodny, boli sme totalne mimo....moj milovany chlapcek prisiel ked sme to vzdali...ale ten premrhany cas uz nevratime, ked sme chcli nieco na silu ...nechaj to dietatko samo rozhodnut kedy k vam bude chciet prist...pokial nemas vyslovene vazny problem a budete obaja v pohode, ono si k vam cestu najde....vela stastia 😉

sandrita124
18. okt 2017

@leria ahoj rada by som sa zapojila do diskusie.pises ze tvojmu priatelovi vyslo ze je neplodny,to znamená ze mal pomale spermie?alebo ake mal vysledky spermiogramu?my sa s drahym snazim uz viac ako rok,pricom sme boli na vyšetreniach v CAR kde u mna vsetko ok a drahemu vyslo ze ma pomale spermie a hned nam odporucaju ivf.co ja este nechcem riesit lebo verim ze by to mohlo ist aj prirodzene.len velakrat prepadam uzkostiam a strachu ci a kedy sa nam to podari.velmi tuzim po babatenku a ked vsade vidim mamicky s kocikmi a tehotne,mam z toho hlavu v smutku.chcela by som sa z toho psychického bloku o ktorom pises dostat a uvolnit sa.ako sa to tebe podarilo?😀

leria
19. okt 2017

@sandrita124 no už nepamatam presne ale tuším mal teratozoospermiu, nízky počet morfologicky zdravých spermií alebo tak nejak....no najlepšie by bolo si nájsť niečo, čo ťa úplne pohltí a nebudeš musieť myslieť na tehotenstvo...my sme napr. chceli odísť preč zo Slovenska, tak sme začali všetko okolo toho riešiť a úplne sme zabudli a vlastne už predtým aj vzdali sa túžby po dieťati...veľmi dobre si pamätám na to obdobie, keď sme sa lúčili s našou vlasťou, chodili každý deň na huby a tešili sa na nové výzvy a budúcnosť...predali sme firmu, v prípade mojho manžela sa dá povedať, že predali sme stres....proste boli sme totálne v pohode, ale neplánovane....ja neviem ako ti poradiť, ono to budeš mať stále v hlave...najlepšia by bola nejaká udalosť ktorá by vám prišla do života, ktorú by ste museli riešiť a pritom nemyslieť...samozrejme niečo pozitívne...niečo čo by vám robilo radosť....ale to je rada na základe mojej skúsenosti...ja som presvedčená, že to bolo presne tým ako sme boli psychicky nastavení 😉

someone99
24. okt 2017

@mimi223 ak je u teba vsetko v poriadku, posli priatela na spermiogram... 9 mesiacov je dost dlho, zvlast ak ste mladi... v dnesnej dobe je problem na muzskej strane v polovici pripadov neplodnosti...

nelinka2009
24. okt 2017

@someone99 ze v dnesnej dobe😁😂

someone99
24. okt 2017

@nelinka2009 hehe, mozno to tak bolo vzdy, akurat sa muzom nerobili vysetrenia 🙂

libawet
24. okt 2017

@mimi223 ako píše aj @nelinka2009...skús gynex, nič s tým nepokazíš, môže len pomôcť, je to čisto bylinný koncentrát. A tiež, ako píšu aj baby, nemysli na to, ako sa vraví -nechaj to koňovi, ten má väčšiu hlavu - a vtedy to príde, neboj.

snehuuulienka
24. okt 2017

@mimi223 alchemilku piješ??
A moja rada,vypusti to z hlavy,viem je to ťažké,no keď to budeš najmenej čakať, vtedy budeš tehu....😉netlač na pílu

sandrita124
25. okt 2017

@leria presne ako si mi napísala psychika vytvara bloky, u mna su to uzkosti a obavy zo vsetkeho.hladam sposoby ako to zmenit a uvolnit.lebo aj ked ma partner pomale spermie,blokujem to mozno aj ja.je to tazke najst cestu ako sa dostat do pohody.mam 30 co nie je malo na prve babo.tak asi aj preto mam z toho stres.ale dakujem za povzbudenie pomaha mi to veľmi 🙂

majkasmih89
9. okt 2019

@mimi223 ahoj skús si zistiť aj alternatívne spôsoby liečby napríklad nám pomohla kamoška, ktorá nám odporučila piť aloe vera gél z nemeckej firmy LR...neviem či je to tým ale po vypití jednej fľaše som otehotnela...snažili sme sa od mája minulého roku o otehotnenie...potom som sa aj zaregistrovala nakoľko sme chceli aj ušetriť lebo sú to drahšie produkty...a všade ich odporúčam ;)

mariamisko
6. mar 2023

@mimi223 skus inofolic...su drahe okolo 50e no mne pomohli tiez uzivam euthyroxin 25

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre