Prstíková metóda na otehotnenie. Poznáte ju?

dudulienka
11. okt 2006

Ahojte som tu zase.dufam ze tu tato tema ece nie je tak sa cem spytat ze ci niekto pocul o prstikovej metode.ja som o tom cital minuly tyzden na jednej stranke a baby ktore tam o nej pisali,vraveli ze hned ako to skusili im to vyslo.boli tam take pripady ktore sa snazili rok,aj dva a ked skusili toto tak im to vyslo.mi to skusame tyzden takze uvidime.rada si s niekym poviemienam skusenosti.drzim palceky.

veronika13
11. okt 2006

ahoj, môžeš o tom napísať podrobnejšie, lebo netuším o čom hovoríš 😀

ivush
11. okt 2006

Pointa je tuším v tom, že žena po pohl. styku sama prstíkom pomôže spermijkám preniknúť hlbšie...neskúšala som to síce ešte, ale tiež som o tom počula, že to funguje....hmm, možno čoskoro vyskúšam 😉

veronika13
11. okt 2006

ale zas ich môže aj viac dostať von, nie?

ivush
11. okt 2006

no teoreticky asi áno, ale zrejme je to napriek tomu úspešné práve kvôli tým, ktorým pomôže "dnu" 🙂 Neviem....

dudulienka
autor
11. okt 2006

veronika13 ahoj aspom mam s kym kecat.dufam ze to nebude vadit ale napisem to vlastnymi slovami pri ktorych sa budem moooc cervenat 😀 . takze ide o to ze ked sa domilujete a partner do teba da spermie,tak mas zostat lezat na chrbte a bud ty pokial si tam dociahnes,alebo partner ti s ukazovakom nahmata kaluzku 😀 spermatu a s namocenym ukazovakom ti bude potierat krcok maternite,aby sa spermiam zlahcila a hlavne skratila cesta.zevraj to vyslo aj takym ktorym lekaz povedal na spermiograme ze pohyblivost spermii je velmi mala.tak dufam 😉

veronika13
11. okt 2006

díky za podrobné vysvetlenie, ešte som o tom nepočula, ale môže to fungovať, prečo nie. A treba využiť všetky dostupné možnosti, najlepšie takého ako potom umelé 🙂

ivush
11. okt 2006

😵

dudulienka
autor
11. okt 2006

no mi skusame pol roka a nic.uz sme uvazovali ze ak do roka nic tak ze potom aj to umele co mi velmi neni po voli ale tak ak nie je ine vychodisko co uz.a potom som nasla toto ,tak skusame uvidime.dufam ze to naozaj funguje.snad za pol roka nebude mat manzel na prstoch mozole 😀

ivush
11. okt 2006

Snáď nám to všetkým, už pomocou akejkoľvek metódy, čoskoro vyjde...

ivush
11. okt 2006

A ozaj, počuli ste už o tom aj vy, že vraj zozadu je pre splodenie bába najvhodnejšia poloha? je to ozaj tak ? 😉

dudulienka
autor
11. okt 2006

ivush ja som o tom tiez pocula.ze najlepsia je misionarsa a potom zo zadu.lebo niekto ma posunutu maternicu.tak mi skusame raz misionara a potom odzadu a striedame to 😀

ivush
11. okt 2006

presne ako my 🙂

veronika13
11. okt 2006

tak skúšajte kočky až nezmozolnatiete 😀 Prajem veľa šťastia a pevnú ruku 😀

dudulienka
autor
11. okt 2006

vy sa uz kolko snazite?

dudulienka
autor
11. okt 2006

veronika13
aj tebe drzim palceky alebo ukazovaciky 😀 ?nech vam to vyde cim skor

shoshana
11. okt 2006

Baby, funguje to 😀 Este ucinnejsie to vsak je, ak (teraz sa zacervenam ja), vas pri tom prstikovani manzel privedie k orgazmu. Vraj sa to tam vsetko viac uvolni a urychli 😀

Good luck

ivush
11. okt 2006

Dudulienka, Veronika13 je už tehu....jej prajem už len zdravučké bábo... 😉 🙂

ivush
11. okt 2006

Takže proste prstíkový orgazmus 😎

veronika13
11. okt 2006

dadulienka, nám sa to už podarilo, ale bez prstíkov 😀 Ivush-dakujem, aj ja si to prajem 🙂

ivush
11. okt 2006

veronika a podarilo sa Vám to hneď ? alebo ste nejaký čas snažilkovali ? 🙂 poskytni prosím nejaky osobný "náááávod" 🙂🙂

veronika13
11. okt 2006

my sme trošku taký "iný" prípad. Nam to bolo rozkázané od doktora 😀 , lebo mám endometriozu, tak nám odporúčil čo najskôr mať bábo. Takže my sme moc nemohli rozmýšľať či sa nám to hodí, či neskôr, ale museli sme konať. No ale podarilo sa nám to na prvýkrát na prekvapenie nás aj asi doktora 😀 Popravde, ešte som si na to nezvykla, a ešte sa ani tak neteším ako by som chcela, ale dúfam, že časom sa to zlepší.
A návod: príjemná uvoľnená atmosféra, psychická pohoda, pohodlná posteľ, okúpaný partner 😀 a veľa chuti, a nemyslieť, že musíte splodiť 🙂

dudulienka
autor
11. okt 2006

veronika to som nevedela.tak to vam drzim moooc prstiky aby bolo vsetko v tom najlepsom poriadku,drzte sa 😀

dudulienka
autor
11. okt 2006

shoshana a vam sa to uz podarilo alebo este len snazilkujete?ak snazilkujete ako dlho ak sa mozem spytat? a ako dlho to praktizujete to prstikovanie?

bobicek
11. okt 2006

veronika, prosim ta a co je to ta endometrioza? 😒 nehnevaj, ale ja som o tom este nepocula... 😎 tak ako ty o "mojich" krc zilach

veronika13
11. okt 2006

pri endo. sa vytvorí cysta, najčastejšie na vaječníkoch,ktorá je naplnená krvou a pri každej menštruácii krváca aj vnútro tej cysty, tak sa zväčšuje, tiež sa vytvárajú zrasty, ktoré môžu spôsobiť nepriechodnosť vaječníkov a ak je to už väčšie štádium aj neplodnosť. Neviem to inak lepšie vysvetliť.
Cystu Ti zistia aj pri ultrazvuku, ale tam sa nedá určiť či ide o endo. alebo nie, to zistia až pri laparoskopii. Vtedy odstrania cystu, prečistia to tam a nasadia liečbu, ktorá obvykle trvá pol roka. A potom odporúčajú čo najskôr otehotnieť, lebo v tehu sa endo. nerobí, keď nie je menštuácia. Endometrioza sa nedá celkom vyliečiť, až po prechode.
Tie tvoje krčové žily pri maternici ma fakt prekvapili 😀 , nič v zlom.

shoshana
11. okt 2006

dadulienka, my sme nepouzivali ochranu celych 10 rokov, nikdy som neostala tehu. Jedneho dna sme chceli trosku obmenu v keksikovani (ach ale sa cervenam 😀 ) a sucastou uspokojenia (mojho) bola ta prstikova metoda. Teda to som vtedy este nevedela ze nieco take existuje a ulachcuje to oplodnenie. Skor to bolo hladanie mojho G-bodu 😀 Zistila som to az ked sa na nase obrovske prekvapenie ukazali po 10 rokoch na teste //.

O babo sme vsak pred 3 mesiacmi prisli a momentalne sa niejako aktivne nesnazilkujeme. Kym sa nedaju financie a psychika do poriadku. Ale ked sa rozhodneme pre babo, urcite znova vyuzijeme prstikovu metodu. 😉

Este na objasnenie, tych 10 rokov sme aktivne nesnazilkovali. Skor to bolo vzdy bud-alebo.

snemcurka
11. okt 2006

ahojte
nam sa to podarilo na druky krat a bola som tehulka 😀 skusila som tu prstikovu metodu (len tak pre zaujimavost) a mozno aj to dopomohlo k tomu, ze som tehulka 😀 😀

dudulienka
autor
11. okt 2006

tak to mi je naozaj luto.viem ze to psychicky pre teba velmi tazke ale mozem sa spytat ze preco a ako ste o babo prisli.ak neces nemusis odpovedat len ma to zaujima pretoze ja sa velmi bojim ze sa mi stane to iste,nemam ziadne zdr.problemi iba malinku cytu na pravom vajecniku tak preto.a ecce ma zaujima ci si zostala tehu hned v ten mesiac ako ste skusili prstiky.dakujem

shoshana
11. okt 2006

dadulieka, preco... na to uz nepride asi nikto. Jednoducho mi bolo povedane, ze v dnesnej dobe potrati kazda 5 zena. Ale myslim, ze babo sa prestalo vyvijat okolo 11 tyzdna - vtedy som stratila tehu priznaky. V 13 tyzdni som zacala krvacat, utekala na pohotovost. Tam ma lekar rucne vysetril a kazal mi prist na druhy den na ultrazvuk. V noci to vsak zo mna vsetko vyslo - rano len skonstatovali, ze uz ani kyret nepotrebujem. Takze vlastne nebolo z coho zistovat.

Ale pri druhom tehu sa to uz nestane. O tom som pevne rozhodnuta 😀

Neboj sa dadulienka a hlavne sa nestresuj. Bud pozitivna. Vela zalezi totiz od psychiky... takze usmev na tvar a sup do keksikovania a hladkania bruska 😉

A este ano, tehu som ostala prave v ten mesiac ked sme vyskusali prstikovu metodu...

dudulienka
autor
11. okt 2006

ja ti velmi velmi pekne dakujem.vies no ja som velky stresmen takze sa neak pokusim to prekonat a riadit sa tvojimi pokynmi.snad nam to vyde som vyssie pisala ze mi sa snazime len tyzden prstikovanim tak priebezne budem informovat.zatial papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre