Prstíková metóda na otehotnenie. Poznáte ju?

dudulienka
11. okt 2006

Ahojte som tu zase.dufam ze tu tato tema ece nie je tak sa cem spytat ze ci niekto pocul o prstikovej metode.ja som o tom cital minuly tyzden na jednej stranke a baby ktore tam o nej pisali,vraveli ze hned ako to skusili im to vyslo.boli tam take pripady ktore sa snazili rok,aj dva a ked skusili toto tak im to vyslo.mi to skusame tyzden takze uvidime.rada si s niekym poviemienam skusenosti.drzim palceky.

franco25
2. júl 2007

poviem len tolko, ze vzivote som na takychto ludi neveril mal som snimi totiz svoje skusenosti no pred tymto panom dam klobuk dole. Cela moja rodina ked ma nejake zdravotne problemiky ideme namiesto lekara k nemu. Nemusite mu nic povedat co Vam je on vam to povie sam, neni ziaden vestec ale maser!!!. Treba zazit. http://www.pmo.szm.sk/

Franco

viera100
16. feb 2009

Ahoj dievčatá aj ja sa s vami podelím so svojimi skúsenosťami.Ja mam 2 zdrave deti z prveho manželstva.Mám noveho partnera vyše 4 roky,v r.2006 sme čakali bábätko ale v 7 t.t.som potratila.O pol roka som otehotnela znova,všetko prebiehalo uplne super až jedného dňa mi z ničoho nič odtiekla plodová voda-bola som v 23t.t.Desať dní som si poleźala v nemocnici,ale o dieťa som prišla.A od vtedy sa pokušame splodiť ďalšie-je to už 2 roky a nejde to.Tento rok budem mať 35r. a už som s toho na nervy.Prečo sa to stalo nezistili-podĺa lekarov bolo všetko v poriadku a aj na genetike sme boli.Veľmi boli strata toho dieťatka a ešte viac to,že sa nam nedarí splodiť ďalšie.Viera

marccelita
17. feb 2009

ahojte je tu niekto 🙂

kolienko
17. feb 2009

ahoj marccelita. 😉

bzzmajka
24. okt 2009

S mnaželom sme o nej už počuli ale neskúšali, nám totiž nedozrieva vajíčko, ovulka nie je každý mesiac.

somov
31. okt 2009

Ahojte. Celkom ma zaujala tá metóda, len keby niekto viac popísal, že prenich bola úspešná, alebo si myslia že im pomohla.

ikuska6
1. nov 2009

urcite to dnes vecer vyskusame, ved o nic nejde. bud sa to podari alebo nie. ale aj tak v kutiku duse dufam ze ano. 🙂

bzzmajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvusa
5. nov 2009

ahojte , sledujem Vás, nedávno som bola na IVF a neúspešne, sú tu nejaké kočky čo otehotneli touto metódou, keď manžel mal pohyblivosť 10 % a pat. 90 % ďakujem

bubulka722
5. nov 2009

No za skúšku nič nedáš, len ako to povedať polovičke?

osky
17. nov 2009

ked tak toto citam-ani som nevedela ako,ale objavila som tuto metodu bez toho,aby som ju poznala .a ked ratam par mesiacov vzad,vyslo to asi aj vdaka nej.
ja nie vzdy dosiahnem orgazmus pri sulozi,niekedy musime dokoncit takymto niecim-a o dieta sme sa snazili cielene-cez plodne dni.vyslo to asi po 2 mesiacoch snazilkovania-podotykam,ze nie vzdy sme tuto metodu pouzili,lebo ked dosiahnem orgazmus,prstovanie uz netreba 😉 .
sice som o dieta prisla-mam uterus septus,musim ist na operaciu.ale aspon viem,comu vdacim za to,ze som otehotnela tak rychle 😵

stanca22
6. okt 2011

Ahojte baby, my s mm snažilkujeme okolo tých dvoch rokov a pol, nedarí sa nám, mm má spermiogram vraj slušný a tak vraj len snažilkovať a čakať, povedala doky ... teraz prerábame si svoju chalupu, aj tak mi to moc nepomáha nemyslieť na to, že sa ťažko môžem stať matkou ... čo sa týka teda psychiky, som skoro na dne a čo sa týka postele, skúšame rôzne polohy, potom že mám telo hore značky, aby to do mňa vtieklo čo najviac a najhlbšie 😉 O prstíkoch som nič ešte nepočula, až teraz mi to poradila jedna známa od modrého koníka, tak ideme skúšať 😉 U mňa bola aj tá hádam nevýhoda, že som nemávala ovuláciu, až teraz beriem na ňu tabletky, aby som ju mala tretí mesiac, mám ísť aj na konci mesiaca na kontrolu čo a ako sa zlepšilo, tak uvidíme ... 😉 Všetkým babám držím palčeky a snažilkujme 😉

stanca22
6. okt 2011

@bubulka722 Myslím, že z toho nemusíš mať nijakú depku, ak chcete obaja dieťa, treba spolu vyskúšať všetko možné i nemožné, môj m to všetko akceptuje s čím prídem za ním a rád skúša a objavuje nové veci so mnou, takže pre dieťa všetko, ako sa to vraví 😉 Proste ak smiem poradiť, krásne sa pomilujte, zakloň sa tak, aby to do Teba vtieklo čo najviac a najhlbšie, podopri sa aspoň na 20 minút vankúšom pod zadok, zatlač si to sama dnuka alebo manželovi povedz na rovinu, je to ľahké a ak sa hanbíš pred svojim manželom, nemyslím si, že taká vec je na hanbu ale len na dobro, budete to možno mať z toho aj nový úžitok, zážitok alebo aj miminko 😉

monkka21
6. okt 2011

tak nam prstikova metoda pomohla k babatku neviem cio to je nahoda ale prave vtedy ked sme ju robili tak sme splodili nasu dceru

lea1333
6. okt 2011

No baby ako som si precitala prispevky tak dnes ideme na to aj my som zvedava potom vam dam vediet ci zabralo:Dmy sme skoro 7mes po kyrete a nedari sa nam tak dufam nam to to pomoze;)

katrin21
6. okt 2011

@veronika13 upresnujem tvoje info o endometrioze. pricinou nie je cysta,ale endometrium, cize vystelka maternice, ktora sa pri MS uvolnuje a odchadza spolu s krvou prec.. lenze niekedy neodide ,ale prilepi sa niekde v brusnej dutine , alebo na vajecniku a moze znej vzniknut endometrialna cysta... atku som mala na vajecniku aj ja... 4cm.. ale vybrali ju a vajecnik by mal fungovat OK 🙂
Cize nie cysta je pricinou, ale cysta je len nasledok 🙂 su baby, co cystu v zivote nemali, ale zato kopec endometrialnych lozis kade tade v brusnej dutine ( v extrem. pripadoch za pri zaludku) a vytvorili sa im z toho zrasty.. a maju velke molesti napr. pri milovani, alebo MS.... Pliaga je, ze to endometrium sa chova ako zive . cize pracuje, zvacsuje sa , ako ked bolo v maternici, z toho tie zrasty.... pri operacii sa loziska vypaluju laserom a potom sa nasadzuje liecba antagonistami gonád ( pohl. žlazy), cim sa chemicky odtsavia vajecniky na pol roka ( umelo sa vytvori prechod, so vsetkym co k nemu patrui- navaly tepla apod... brrr) a vtedy zena nema MS a teda nekrvaca a loziska sa vysusia.... Ale niekedy sa to aj tak vrati... Najlepsia liecba je otehoteniet a 9mes nemat MS, ale to nie je take jednoduche, ako to vyslo napr. vam, že jo... su baby, co sa snazia roka a vela z nich skonci na IVF, najma kvoli zrastom... takze tak....

mmaarriinnaa
6. okt 2011

ja som sa o tejto metóde dozvedela z tejto diskusie 😲 aaaa určite vyskúšam ,,, snažíme sa o druhé bábo a akosi to nejde . aj pri prvom tehu to tak bolo - čakala som na svoju dcéru 2 roky - brala som lieky , potom injekcie - chodila som na ultrazvuk a nič - až keď som to prestala riešiť tak to vyšlo 😀 tak čakám na vaše ďalšie ohlasy - či táto metóda zaberá. zatiaľ pa

bubulka722
7. okt 2011

@stanca22 Príspevok si písala s podstatným oneskorením, my už bábätko máme. 😉

poisonblu
15. okt 2011

to taketo nieco fakt funguje? 😲 ved ked dojde k ejakulacii, tak to je taka sila a vystrek, ze tie spermie musia dojst az do maternice, aj keby co bolo....nam sa podarilo otehotniet na prvy krat, a to si ani nepamatam ci som vtedy mala orgazmus, a nerobila som ani stojky ani podobne veci....moj manzel ked ejakuluje mimo mna, tak mi to casto skonci az na pleci, takze sila toho ejakulatu tam je....:D

iveenka
18. okt 2011

@poisonblu ono tak nejde o silu 🙂 ale o mnozstvo a rychlost tych malych jednotlivcov...a nie celeho "obsahu" 🙂 nie kazdy ma to stastie na prvy sup...

gloria9
29. okt 2011

ahojte tak nam sa podarilo za pomoci tejto metody snazili sme sa rok a pol

pet28
30. okt 2011

nám se povedlo po prvním vyzkoušení této metody. Bohužel jsme minulý týden v 10tt o miminko přišli

adka_pajerska
3. nov 2011

AHoj zienky chcem sa opytat, pomohla niektorej tato metoda k otehotneniu???

lienkapp
3. nov 2011

Vyskúšali sme to aj my tento cyklus, uvidíme ako to dopadne. Dúfam, že tak ako u báb vyššie 😎

suz2
9. nov 2011

no, baby som prekvapena, že aj takéto niečo funguje....ale človek by pre ten malý zázrak spravil všetko...tak prečo nie aj toto ? 🙂 dúfam, že manžel sa s tým "vyrovná" 😀
tak držte palce:o) aj ja vám všetkým držím palčeky... veď niečo už zabrať musí, no nie?:o)

miriamka3
20. mar 2012

pridávam sa.... 1x odskúšané a pozitívny tehu test 😉

vicky35
28. máj 2014

Ahojte kocky. 🙂
Som tu nova.mam 35 rokov a ziadny pojem.....

lulecko2311
17. júl 2014

Ahojte prstikove snazilky,
dneska som manzelovi poslala o tento metode link a uz Sa nevie dockat kedy mi moze s tym pomoct chichi. Snazime Sa asi 18mesiacov a v pondelok idem na hormonalne krvne testy a manzel na spermiogram...
No vyzera to, ze coskoro Sa Nam podari vdaka tento metode, dakujem baby za dalsiu nadej a sexualnu pomocku chichi

snehulienka99
17. júl 2014

baby nemyslíte, že prstíková metóda môže "pomôcť" k tomu, že sa k vajíčku dostane práve nie moc schopná spermia, z čoho je následne potrat? veľa báb to tu písalo... rozmýšlam nad tým aj ja, ale toto ma odrádza..

dvnz
24. aug 2016

Baby zabudla som sa Vám podakovat za metodu :D.....uz sme v 16tom tyzdni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre