Prvé dieťa po 35-ke? Povzbudťe, že nie je nič stratené

floskula
1. jún 2009

zdravim vsetky zienky, ktorym sa z akychkolvek dovodov nedari mat potomka a vek maju viac nez pokrocily. rada by som vedela, ze tu nie som jedina. potesi ma, ak sa podelite o svoje skusenosti. na jednej strane tie, ktore mozno caka IVF a na druhej strane tie, ktore mali prve dietatko po 35-tke, aby povzbudili nas ostatne, ze nic nie je stratene a vek je naozaj len cislo. 😉

floskula
autor
26. nov 2009

no ahoj babule. mate niektora nieco nove? hlavne pozitivne by sa hodilo. 🙂

rosienka
26. nov 2009

ja mam nie co veeeeelmi pozitivne 😅 😅 😅 😅 😅 snad sme sa konecne dockali 😵

siouxie
26. nov 2009

rosienka, blahoželám! 😵

flos, ty si sa chystala na KET, nemá to byť teraz niekedy? 🙂

floskula
autor
27. nov 2009

rosienka, tak to je super, velmi sa tesim. davaj na seba pozor. 😉

siouxie, uz to mam za sebou. krv negativna. ☹ 2 krasne blastocysty a nic. nechytili sa. rovnako ako pri ivf. tak neviem. ty si kedy na rade?

matelko1
27. nov 2009

ahojte.mozem sa pridat?...tiez vas obcas citam.
ja mam tiez 35 rokov.som po ivf,a cakam svoje prve dieta,vlastne hned naraz dve 🙂 ....tiez sme sa dlho snazili,chodili s manzelom po roznych vysetreniach,mam za sebou laparku,hysteroskopiu.......takze hlavu hore a stale treba verit.

rsienka blahozelam,opatruj sa.

sylvusa co sa tyka toho pripoistenia v socialnej poistovni,tak to je dobrovlne nemocenske pripoistenie a niekedy sa muselo platit 9 mesiacov,ale uz to zvysili na povinne 2 roky a az potom mas narok na cerpanie.
ja som si to platila 3 roky,co bolo dobre,lebo teraz mi vysla aj nemocenska vysoka,som na rizikovom a aj materska bude o to vyssia.

mirinda10
27. nov 2009

babulky nezufajte hlasim 40 rokov a na 7mi pokus - ET sa nam to podarilo, musite verit ono to pride u niekoho skor u niekoho nie, netreba sa vzdavat vzdy je sanca
ak ste si vycerpali vsetko hradene cez poistovnu, tak potom odporucam Brno je to tam lacnejsie a kvalitou sa to ani neda porovnat nam sa to tam podarilo na soft na 2hy pokus a platila som menej ako cez poistovnu za IVF

moc vam vsetkym drzim palceky

siouxie
27. nov 2009

mirinda, čítam vás, takže viem tvoj príbeh a gratulujem! 😵
Dúfam, že sa až k vám nedostanem, ale keby dačo, Reprák mám na pamäti 😀 😀 😀

kamka17
29. nov 2009

čaute žienky...tiež som sa tu dlhšie neukázala, ale po tej mojej augustovej operácii sme mali povinne 2 mesice pauzu so snažením, takže nové nebolo nič, ale ako tak čítam, začína sa tu pekne tehulkovať, tak hádam sa čím skor dočkáme aj my ostatné snž 😉 😉

ja som tento cyklus brala clostil, plánovalo sa iui, len sa mi vytvorilo až 5 folíkov a to nechceli v CAR riskovať, že by to mohli byť aj trojičky...tak teraz si počkáme na schválenie žiadosti na ivf a niekedy po novom roku sa na to asi vrhneme...aj keď podobne ako floskula ani mne sa do tých hormónov príliš nechce...mala som dosť teraz s toho clostilu, tak si tie reakcie pri ivf nechcem ani predstaviť 😒

floskul... ☹ 😢 ...a plánujete niečo ďalej ??

rosienka
29. nov 2009

dakujem kocky za gratulacie, ako pise mirinda, kazdej sa snad raz podari, len treba trpezlivost, ale podla mna aj zamestnat mysel niecim inym, lebo inak by sme sa po rokoch urcite zblaznili...
matelko- tiez blahozelam, aj moja svagrina ma okolo 14.2. termin 😉
floskula- je mi luto, ja som tiez nikdy nechapala, preco sa krasne embrijka bezpodmienecne nezavrtaju...je to zvlastne a jedine, co je uplne na prirode...ale mozno nabuduce to vyjde, pokial tvoris vajicka tak sa niet coho bat 😉

floskula
autor
30. nov 2009

dakujem za mile slova, babule.

kamka17, planujeme dalsie ivf, tak nejako na marec to vidim. kym este stiham platene pokusy, tak asi do toho pojdem, aj ked tie hormony mi lezu krkom. ☹

vsetkym vam drzim palce, aby sme sa raz konecne bavili uz aj o inych veciach. 😉

matelko1
30. nov 2009

rosienka dakujem.mne vsetci lekari povedali,ze ja mam byt uz v januari pripravena,ze dvojky sa rodia skor,tak uz teraz vsetko chystam,periem,zehlim.
baby my sme tiez dlho cakali-5 rokov...kazdej sa to podari,u niekoho chce to cas,alestale treba verit a byt trpezlive. 🙂

floskula
autor
7. jan 2010

no prosim. Monika caka vo svojich 45-rokoch druhe dieta. a prve mala ako 40-rocna. no ake pozitivne pre nas, co mame 40-tku predo dvermi? 😎

http://www.topky.sk/cl/15/646829/Talianska-kras...

floskula
autor
8. jan 2010

no co, nikto sa z toho netesi? 😕

siouxie
8. jan 2010

flos, nestraš! 😀 ja ju ešte nemám pred dvermi 😀 😀

floskula
autor
8. jan 2010

no jasne, chapem. ty si mladica. ale ja som myslela seba. 😀

siouxie
8. jan 2010

tak vieš, čím viac sa to bude blížiť, tým to budem odďaľovať 😀 Ale nie, ešte som ani 35-ku nemala. Aj keď už mi dýcha na krk veľmi hlasno 😀

floskula
autor
8. jan 2010

brala by som o 2-3 rocky menej, ach jaj. no idem si pozret filmik z dvd, tak sa mi maj. dalsie ivf ideme v podobnom termine? ja na prelome febr a marec.

siouxie
8. jan 2010

zatiaľ to tak vyzerá, veď si napíšeme, čoskoro 😉 drž sa a pekný večer 🙂

mery35
8. jan 2010

Caute baby 🙂 🙂 🙂 Mam 35 za sebou 1ivf,1ket neuspesne ☹ ☹ ☹ 2ivf pred sebou.O dieta snazime uz 9 rokov.Vsetkym vam drzim palce......... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

floskula
autor
8. jan 2010

mery, vitaj v klube. mas za sebou presne to co ja, len sa snazime trochu kratsie. tiez ma caka 2 ivf. snad si coskoro aj dobre spravy budeme pisat. drzim ti palce. daj o sebe vediet. 😉

kacarina
8. jan 2010

ahojte, ja mam 36 a druhe IVF pred sebou ... drzim palce vsetkym spolubojovnickam 🙂

kamka17
9. jan 2010

žienky prajem krásny víkend... 🙂
takže žiadosť na ivf schválená, v piatok ideme na pohovor, bude to moje prvé a verím, že zároveň posledné ivf 😅 začiatok mi vychádza niekedy po 20.1. a veľmi sa na to teším...teda som psychicky pripravená na všetko dobré a negatíva zatiaľ neriešim, tak verím, že všetko dopadne tak, ako si predstavujem 🙂

a držím stále palce aj vám ostatným, nech sa tento rok zadarí a pod budúcim stromčekom nech je čo najviac živých darčekov 😉

floskula
autor
9. jan 2010

kamka, drzim palce. mne to terminovo vychadza podobne ako tebe. ty pojdes asi v ziline, hm?

kacarinka, my stymi nasimi zhodnymi diagnozami 😔 , moc drzim palce.

kacarina
9. jan 2010

floskulka ahoj ty moja dvojicka 😅
my este v januari trosku ponavstevujeme priatelov, lebo sme sa s nimi od leta poriadne nevideli, nejaka ta lyzovacka asi bude a vo februari uz sa budem nejako psychicky pripravovat, ak vsetko dobre pojde, tak 2. IVF bude v marci 🙂

drzim vam vsetkym palce, kt. to uz teraz rozbiehate prip. uz rodite !!! 😉

kamka17
11. jan 2010

floskul...na ivf idem do martina chodiť do heliosu...v žiline je síce pobočka helíku, robí tam akýsi jamriška, ale zatiaľ mi o tom v martine nikto nehovoril že by som aj tu mohla absolvovať nejaké vyšetrenia...ale skúsim sa opýtať, či aspoň odbery krvy a sono sa dá riešiť tu v žiline

penelopa
1. okt 2011

Ahojte,babenky!
My čakáme taktiež prvý zázrak v mojej 35.

penelopa
1. okt 2011

Ahojte!
Vek je fakt len číslo.My sme otehotneli(s mužíčkom) na prvý pokus a mám 34,rodiť budem v 35-Nič nie je nemožné,hlavy hore a hlavne pozitívnu myseľ prajem všetký babuláááám.

odrik
1. okt 2011

Babulky, strasne vam vsetkym drzim palceky!!! Jasne, ze nic nie je stratene 🙂!!! Krasny vek mat dietatko 🙂! Ja mam jedno, mala som ho v 28 rokoch a uz mam 38, nedari sa, aj som potratila, ale veriiiiiiim!!! A mozno sa potom zaradim do temicky deticky po 40 - tke 🙂!!! Vela stastia vsetkym!!!

dejka77
1. okt 2011

@floskula Ak ti je dieta sudene tak ho mat budes, treba mysliet hlavne pozitivne 🙂 . Viem, mne sa to lahko hovori, ja som nemala problem otehotniet. V kazdom pripade tebe aj ostatnym snazilkam prajem, aby sa vam ten sen mat dietatko splnil.

floskula
autor
1. okt 2011

no baby, medzi casom mam 39 a nic. ale nezufam, to je podstatne. len asi sa presuniem do temy dieta po 40_tke. dufam, ze o 5 rokov nebudem zakladat temu dieta po 45-tke. 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre