Prvé dieťa po 35-ke? Povzbudťe, že nie je nič stratené

floskula
1. jún 2009

zdravim vsetky zienky, ktorym sa z akychkolvek dovodov nedari mat potomka a vek maju viac nez pokrocily. rada by som vedela, ze tu nie som jedina. potesi ma, ak sa podelite o svoje skusenosti. na jednej strane tie, ktore mozno caka IVF a na druhej strane tie, ktore mali prve dietatko po 35-tke, aby povzbudili nas ostatne, ze nic nie je stratene a vek je naozaj len cislo. 😉

floskula
autor
23. jún 2009

siu, postupujete vlastne presne ako my. ja som po prvom pohovore sla na HP, bol uplne v poriadku. dali sme si spravit vsetky stery na patogeny, cize na chlamydie, ureaplazmy atd. potom IVF a po neuspechu este partner bol u urologa, kt. mu robil tiez spermiogram a mal ho uvela lepsi ako pri IVF. takze sa to asi meni. ale nasadili sme aj my vitaminy. moj muz je o 4 roky mladsi. a teraz si myslim, ze ma mozno spermiogram fakt aj lepsi, ale skratka neviem si prestavit, ze by sme teraz skusali len tak rok doma, ci sa podari. takze v auguste ideme skusit tych mrazacikov. to sa stimuluje len sliznica maternice tabletkami, nie injekcie, ziaden odber vajicok, tak je to trosku mensi zasah. a uvidime vysledok.
ale ten vek u muza sa mi nezda taky vazny, ako spominas. viem o jednom, ktory mal 75 rokov, mladucku manzelku a boli na IVF a uspesne! dokonca dva krat, lebo nechceli len jedno dieta. ze ako z neho tie spermie dostali, to si neviem predstavit. 😀 😀

siouxie
23. jún 2009

😀 😀 😀 Ja viem, len tá naša kombinácia, to už asi lekári dvíhajú obočie, že čo sme robili doteraz (a to sa bojím povedať, koľko sme už manželia a koľko rokov sme spolu dokopy 😀 ). No čo, nejako to uletelo 😀 . Aj tak mne všetci hádajú o 8-10 rokov menej a mužovi vlastne tiež, je taký bez typ "bez veku".
Vidíš, dobrý nápad, ja tiež okrem HP poprosím gyn. o tie stery, aj tak to asi kvôli poisťovni budem potrebovaťn a IVF 🙂 .

floskula
autor
23. jún 2009

siu, mozno kvoli poistovni ani nie, ale keby si otehotnela, aby ti to nerobilo sarapatu, nejake ureplazmy alebo nieco. ono sa to da chytit aj inak ako sexualnou cestou, tak preto. ale povedz doktorke, ci ti to moze otestovat PCR metodou, tak je spolahlivejsia ako kultivacna metoda.
moj tiez vyzera ako studentik a ja o trosku mladsie, tak nejako lekar sa nepytal, co sme robili doteraz. ale my sme sa spoznali ked som mala 31, takze hned sme nezacali plodit. to na zaciatku vztahu asi nikto hned na to neskoci. proste ja som toho praveho aj na deti stretla vo vyssom veku, s tymi predtym som plodit nechcela. 😀

siouxie
23. jún 2009

😀 Nám to nikto zatiaľ nepovedal, ale vidím tie ksichty 😀.
Ja mám Dôveru a vraj oni chcú pred IVF aj test na chlamýdie, takže sa mi to asi zíde 😉 . A dík za rady, budem si to pamätať.

floskula
autor
23. jún 2009

no nad tiez ksichty sa treba povzniest jednoducho. co ine nam ostava? tak sa mi maj, idem zehlit, uz si to odkladam par dni a furt ta kopa nemizne sama od seba . 😀

siouxie
23. jún 2009

jasné, ja to celé (zatiaľ) beriem s dosť veľkým humorom (aj keď sa snažím nič nezanedbať). Ha a aby som nezabudla, už dávno som chcela pochváliť tvoj lingvistický nick, hneď ma zaujal 😉

sylvusa
24. jún 2009

ahojte, chcem sa Vás opýtať ako je to s našim vekom 35? máme nárok ísť hneď na rizikové ? niektoré holky tu spomínali, že bude malá materská, neviem či viete o poistení v Sociálnej poisťovni, treba si platiť poistné viac ako 9 mesiacov, zaleží akú veľkú chcete materskú, ja som chcela tú najvyššú a to je 16 700 SK a platím si poistné 33 EUR ( 1 328 Sk mesačne ) , tiež nemám veľa peňazí, lebo som doma, ale keď si pomyslím, že mám mať materskú - smiešnu sumu, a keď viem, že už v auguste začnem, tak som si tento mesiac už zalatila. Paničky v poisťovni o tom nechú hovoriť, ale poradil mi to bratranec, ktorý tam pracuje.

deny3
24. jún 2009

neviem či je strop pri materskej, ale tých 28 týždňov je to ako PN, čiže 55% z denného vymeriavacieho základu, ale rátajú sa aj soboty a nedele.
čo sa týka rizikového, ani vek ani IVF nie je dôvod ísť na rizikové, ale lekári pre istotu radšej vypíšu, netreba sa o PN prosiť. Ja som už od marca doma a keď sa pýtam do roboty, tak lekárka na mňa pozrie, či som OK, že načo, radšej v kľude doma.

shaarka
24. jún 2009

ahojte, ja si to dobrovolne platim tiez, ale zenska v poistovni ma upozornovala, ze SA to kedykolvek moze zrusit. proste ze budem platit par mesiacov a zrazu to zrusia a nedostanem nic. a ze ci naozaj chcem. dost ma to znervoznilo, ale povedala som si, ze to risknem.
tak neviem, ako sa to potom bude riesit (klop, klop, dufam, ze k tomu nedojde), ale hadam nas, buducich mamiciek, bude viac, aby sme sa ozvali!

sylvusa
24. jún 2009

aj mne to povedal, bratranec, že mu panička vravela, že sa to mám rušiť, ale ževraj v novinách dávali, že to ostáva, mne to pripadá ako keby nás od toho odhovárali. Ja mám v pláne teraz podstúpiť do konca roka 3 cykly IVF+ICS, a keď to nevyjde ta to zruším. Čo už? A koľko si mesačne platíš a dlho?

shaarka
24. jún 2009

sylvus, tusim, ze len nejaky druhy mesiac. a platim si ani neviem kolko, lebo mam staly prikaz, ale tusim, ze nejak okolo 20€... mala som platit menej, ale oni (...dopln si lubovolnu nadavku) maju stanovene minimum, ktore musis tak ci tak platit. takze toto platim ja.

sylvusa
24. jún 2009

ja som tam mala bratranca, ja som povedala, že keď platím, tak teda nech má tú najyššú materskú, ale tam sú také pi................, kebyže to sama tak neviem, či to mám, ako keby by dávali zo svojho

nanenka
25. jún 2009

ahojte kočky, už som tu medzi vami naspäť. robili mi laparku, HSK aj chromoperubáciu. výsledky však nie sú bohviečo: mám vyvinutú iba ľavú časť maternice, pravá časť je nevyvinutá a nepriechodný pravý vajíčkovod. objednali ma ešte na HSG vyšetrenie, to by to malo ešte ozrejmiť a potom uvidíme další postup. má niektorá z vás nejaké podobné skúsenosti s takouto diagnózou ? dakujem , že ste na mna mysleli . inak to prešlo všetko ok.

nanenka
25. jún 2009

chcela som sa ešte spýtať, či ste niektorá krvácala po laparke, ako dlho a ako vám potom prišiel menzes ?

marta222
25. jún 2009

Ahojte dievčatá, sledujem Vás od začiatku, aj ja k Vám patrím, mám už po 35-ke a dieťatko nikde. Nanenka, ja som bola na laparke a HSK vlani v máji - odstaňovali mi hysteroskopicky septum z maternice. Mám za sebou aj 2 x HSG vyšetrenie - 1.krát pred operáciou a 2. krát tento rok v marci po 2. potrate. Ako pozerám - aj ty máš vrodenú vývojovú chybu maternice, síce trošku inú ako ja - ja mám "uterus subseptus". Po laparke a hysteroskopii som nekrvácala vôbec a o 3 dni mi prišiel menzes (trošku skôr - asi na 25. deň cyklu). Nemyslím si, že po laparke by si mala krvácať, pri laparoskopii pozerajú maternicu zvonku cez optiku zavedenú cez bruško, možno skôr po HSK - vtedy zavádzajú optiku cez pošvu dovnútra maternice. Ale, ja som nekrvácala vôbec, lebo mi dali dovnútra na 24 hodín taký balónik kvôli dezinfekcii a zároveň, aby nekleslo dno maternice. Takže - moje skúsenosti sú takéto. Ak máš ešte nejaké otázky, kľudne sa pýtaj. Som rada, že existuje MK, aspoň si môžeme vymieňať skúsenosti. Pekný deň Vám všetkým prajem.

sylvusa
25. jún 2009

ahojte, dneska mi volali z centra FC, v júli sa dohodneme na august, zároveň sa teším aj mám strach

lauritka
25. jún 2009

ahojte , som rada, ze v tom clovek nie je sam 😉 v minulom storoci by nas uz odpisali, 35 a mimi nikde 🙂
stale vsak verim, ze sa raz podari. 😉 drzim vsetkym palceky a nevzdavajte to 🤐
ved do prechodu casu dost 😀

lara75
26. jún 2009

ahojte, téma je aktuálna, mať dieťa po 35 je v mojom okolí úplne v norme, dokonca je priam žiadúce, aby žena mala ukončené študium, prax v práci a trochu aj možnosť cestovať. Samozrejme neodsudzujem nikoho, kto má dieťa v 19. 😉
Vydala som sa v tridsiatke a na bábo sme čakali 4 roky(absolvované boli všetky vyšetrenia, potom IVF, KET...), ale svitla sa nádej a čakám bábo po 3. KET. Rodiť by som mala ako "35 ročná" 😀

nanenka
26. jún 2009

lara blahoželám a želám veľa šťastia, aby si to všetko šťastlivo a v pohode zvládla. tvoj prípad je povzbudením pre ostatné, že sa netreba vzdávať a stále treba iba veriť, že raz sa to podarí.

v555
1. júl 2009

ahojte babenky,nemam sice 35,ale mam problemy ako tu všetky,som velmi rada že existuju aj taketo temy.mam sice 32 ale vyskušali sme vela veci 3krat IVF neuspesne,ideme dalej 😉

floskula
autor
5. aug 2009

ahoj spolubojovnicky. mate niektora nieco nove? ako sa ktorej dari? ja som mala ist teraz na KET, ale posunula som to na sept, viac mi to vtedy vyhovuje.

siouxie
5. aug 2009

ahoj 🙂 . My sme v štádiu "vyšetrovania" andrológom. Dôvod problému je podľa všetkého identifikovaný - dosť neskoro zostúpený jeden semenník. Čakáme na ďalší spg, sme veeeľmi zvedaví či sa bude líšiť od tých v FC. A následne sa dozvieme čo sa dá robiť a či vôbec niečo... Takže nálada nič moc 😒

nanenka
6. aug 2009

ahojte. ja som po HSG vyšetrení, ktoré potvrdilo jednorohú maternicu a nepriechodnosť pravého vajíčkovodu. teraz pôjdem na kontrolu k môjmu dokimu 24.8., takže potom budem asi o niečo múdrejšia a uvidíme čo on potom povie a aký určí další postup.

cukor
7. aug 2009

ahoj 😝 tak aj ja by som sa chcela pridat k vám-bojovníčkam 😀 .ja mám 38 a pol a tiež dieta nikde.pred 3 rokmi som potratila a potom nastal maraton vysetrení a CAR.mam za sebou 4xIUI,2xIVF,2xKET .vo februári som otehotnela a v apríli znovu potrat.. 😀 😀 😀 šok,plač,beznádej....potom mi zistili ešte aj trombofíliu....takže teraz toto riešim a v oktobri ,novembri opät skúsime umelé......s manželom sa mame velmi radi tak snád si zaslúžime zdravé babo 😲 .....ale ja stále verím.....a držím aj vám všetkým palce 😉

kamka17
7. aug 2009

pekný dník prajem aj ja po dlhom čase 😉 našťastie nie ste veľmi ukecané, tak som vás rýchlo prečítala 🙂

ja mám za sebou trošku stresové obdobie a pred sebou operáciu... po preventívnej prehliadke mi vyšla 2x zhoršená cytologia a poslali ma na operáciu, konizácia krčka, termín mám teraz 17.8., takže práve vybavujem aj predoperačné...no strach a hroza, hlavne tu v žiline...takže tým pádom sa celé naše snaženie posúva o ďalších pár mesiacov...ale radšej nad tým veľmi nepremýšĺam, lebo potom ma napadajú také hovadiny, až sa hanbím samapred sebou 😕

cukor..je mi ľúto, že máš za sebou také neúspechy ☹ nie že buy som chcela radiť, ale jedna známa má tiež problém s potratmi a zistila, že dokonca borelióza na to može mať veľký vplyv, tak skús sa možno nechať otestovať aj na to... a do ktorého CAR chodíš ??

cukor
7. aug 2009

joj..kamka...nestras ešte aj s boreliozou......to asi nie.....

CAR košice

😉 a ja ti velmi budem držat palce a neboj sa ,sme silne baby a všetko zvládneme.....

cukor
8. aug 2009

ahojte všetky trošku staršie snažilky....ale len trošku 😝 😝 😝 ............ako sa máte?
konečne som dostala tretiu menštruaciu po potrate.....stale pijem alchemilkový aj,nech sa ta maternica zotaví...a ešte 2 tyždne a vyrazíme niekam k moru....hurá.....tam si vzdy dobre oddychnem....a potom sa budeme s lekármi snažit a snažit a snažit 😀 😠 😅 a verit.... 😲

monzak
17. aug 2009

Ahoj dievcata po 35. Po precitani celej temy som usudila, ze veru patrim medzi Vas. O nase druhe dieta sa snazime uz treti rok /s prestavkami/. Pocas snazenia som brala Clostilbegyt, neskor robili HSG a laparku. Potom vlastne skoro rok nic som nebrala, len chodila na rozne krvne testy.
Zaciatkom leta sme sa vsak zacali velmi intenzivne venovat pocatiu. Lekar mi opakovane urobil krvne testy /aj manzelovi/. Pichol agolutin /nemam pravidelnu MS/. Po 5tich dnoch brania clostilbegytu som dnes dostala prvu injekciu Merional.
Na sono videli dve folikuly. Vo stvrtok idem opakovane na sono. Hm a uz mam u lekara v chladnicke pripraveny Pregnyl. Dufam, ze coskoro sa zaradim do radov tehuliek a kazdej z Vas to prajem. Nakolko uz dieta mam, viem, ze je porod je sice nieco velmi bolestive 🙂 ale ten pocit po tom, ked sa pozerate na ten krasny kusok z Vas.... to sa proste neda opisat...to treba zazit.

ikke
30. sep 2009

marinakk • 28. sep 2009 o 13:22
Ahojte!
chcela by som dat nadej " buducim maminam".
ako 6 rocna mi prasklo slepe crevo a bola som v nemocnici 2 mesiace - presla som lavorovanim vnutornosti - co malo za nasledok zrasty - ale totalne / chodila som na wc 1 za 3 dni/
nejak som si na to zvykla a v 25rokoch prisla sprava, ze mam miom a tak som podstupila laporoskopicku operaciu. lekar mi oznamil, ze mam endometriozu a ak by som chcela byt niekedy tehotna, tak mam zacat po 1/2 roku a snazit sa, lebo v buducnosti sa mi to nemusi podarit. brala som nemestran 1/2 roka/ hormonalny liek/ po ktorom som pribrala 25 kg a ostali na mne. zmenila sa mi farba hlasu, plet a mam hustejsie vlasy. po vybrati liekov sme zacali planovat s priatelom rodinu, ale nedarilo sa ...
ked som mala 30 rokov moj priatel trag. zahynul a musela som sa cez to dostat. o rok na to som dostala plucnu emboliu/ bolo to z tej bolesti/ a to som skoro nerozchodila, ale vdaka bohu dostala som sancu a som tu. zacala som zit a v podstate som sa nejak zmierila s tym, ze dieta mi ostane ako sen. dnes mam 36 r. a som v 9 mesiaci 🙂 ...dakujem
cele sa to zbehlo mimo mna... nevedela som, ze som tehotna. zistila som to az zaciatkom 3 m / nebolo mi zle/ zistil to moj homeopat, ked som bola na merani, tak mi povedal " chodte si kupit tehot. test... a usmial sa - podla merania boli moj rozmnoz. aparat v skvelej forme, lebo pri prvom merani bol sokovany a povedal, ze ma da do poriadku. moj muz skoro plakal a ja sa odvtedy usmievam.
kazdy z nas ma svoj nazor na homeopaiu, no a ja chcem povedat, ze je to jedinecna medicina na vratenie organov do zivotnej formy.
dakujem, dakujem, dakujem....

misi33 • 28. sep 2009 o 13:47
Marinakk to sa dobre cita.Drzim palce nech tii vsetko dobre dopadne.Nech mate zdrave krasne babo.

marinakk • 28. sep 2009 o 13:54
vdaka...🙂)

floskula • 28. sep 2009 o 14:07
marinakk, silny pribeh s krasnym koncom. drzim palce, potom pridaj fotku babatka. a na toho homeopata posunies kontakt? dakujem.

puska16 • 28. sep 2009 o 14:24
marinakk drzim palceky, a coze to bol za homeopat???lebo niejako sa mi to zda povedome...ako myslim meranie a tak...daj vediet

moniq • 28. sep 2009 o 16:44
jaj ako dobre, ze sa niekedy pribehy fakt koncia stastne...
prajem ti vela stastnych chvil s tvojim babom a muzikom, ktory ti dufam bude oporou
a nam vsetkym ostatnym prajem napodobne dobre konce

zuuuzana7 • 28. sep 2009 o 18:44
jeee happyend
tak len verit, ze nas vsetky caka na tejto ceste za babetkom happyend!
marina vsetko dobre do zivota v 3

marinakk • Včera o 21:20
dakujem dievcata... prajem len to naj a treba verit v co chcete aby sa stalo vasim zivotom.

marinakk
30. sep 2009

tak fajn je nas tu viac 😉 som spokojna, lebo sa citim taka zrela, taka plna zivota pre bejby...
tak Vam prajem vela stastia a odhodlania...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre