Prvé dieťa po 35-ke? Povzbudťe, že nie je nič stratené

floskula
1. jún 2009

zdravim vsetky zienky, ktorym sa z akychkolvek dovodov nedari mat potomka a vek maju viac nez pokrocily. rada by som vedela, ze tu nie som jedina. potesi ma, ak sa podelite o svoje skusenosti. na jednej strane tie, ktore mozno caka IVF a na druhej strane tie, ktore mali prve dietatko po 35-tke, aby povzbudili nas ostatne, ze nic nie je stratene a vek je naozaj len cislo. 😉

odrik
2. okt 2011

@floskula
Zlatko, aj taka temicka tu je 🙂, ale Ty uz tam patrit nebudes, pretoze onedlho budes krasna tehulienka 🙂!!! Ja Ti strasne moooooc drzim palceky!!! Ja budem mat 39 v januari, velmi by som chcela druhe dietatko, uz dlho sa nam nedarilo, jedeho anjelika mam od maja v nebicku, ale tiez veriiiiiiiim!!!

floskula
autor
2. okt 2011

@odrik tak nam obom drzim palce! aj ja mam dvoch anjelikov, ale ideme dalej. 😉

odrik
2. okt 2011

@floskula
Ideme moja!!! A dakujem!!! Je mi velmi luto, ze musime aj taketo veci zazivat, obe vieme, kolko sily je potrebnej na vysporiadanie sa s tym ☹!!! Ale o to viac si zivot a jeho hodnoty vazime 🙂!!! Tak vela stastia!!!!!!!!!! Drzime si palceky 🙂!!!

syslica
3. okt 2011

@floskula Odrik túto tému pozná... všetci tam teraz veselo tehotnejú ... aj dáma po 40-ke, čo už je babička... aj bojovníčka po 5 potratoch ... je to rozhodne momentálne najpozitívnejšia téma na celom Koníku: https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/najdu-sa-tu-snazilky-40-nicky/

floskula
autor
4. okt 2011

@odrik jasne, drzime si palce a verime, bo verime. 😉
@syslica dakujem za povzbudenie, cloveku to dava stale nadej a to fakt potrebujeme. 😔

azzura
29. nov 2011

Ahojte, mozem sa k vam pridat?

sofia7
13. sep 2013

Ahojte, ja si to tu citam a akoby sa tu zabudalo aj na ten fakt, ze nie kazda ma to stastie stretnut toho pana
praveho do urciteho veku. Nie je predsa ciel mat dieta stoj co stoj len preto ze uz ma zena vek.A potom dolezity je aj zdravotny stav zeny, psychika a vsetko. Ak je zena zdrava a v dobrej fyzickej kondicii, stara sa o seba a lekar jej aj povie ze nevidi pronlem preco nemat dieta aj po 35 ci este tesne po 40? Su aj mlade zeny ktore maju zdravotne komplikacie aleno porodia chore dieta. A tiez bydneho vrecq som nehadzala vsetky starsie matky do jedneho vreca. Ja poznam zenu co porodila v 36. prve a v 39. druhe obe deti su zdrave a ich mama to s nimi zvlada s lavou zadnou dokonca je aj uspesnou zurnalistkou. Skor mam pocit ze starsie pary si to viac uzivaju, nie su vynervovani a vedia uz co je dolezite. Nechcem sa nikoho dotknut ale stale vo mne je pocit ze slovenska spopocnowt ma silne predsudky. Vsetkym mamam co sa snazia o babo drzim palce.

sofia7
13. sep 2013

Ahojte, ja si to tu citam a akoby sa tu zabudalo aj na ten fakt, ze nie kazda ma to stastie stretnut toho pana
praveho do urciteho veku. Nie je predsa ciel mat dieta stoj co stoj len preto ze uz ma zena vek.A potom dolezity je aj zdravotny stav zeny, psychika a vsetko. Ak je zena zdrava a v dobrej fyzickej kondicii, stara sa o seba a lekar jej aj povie ze nevidi problem preco nemat dieta aj po 35 ci este tesne po 40? Su aj mlade zeny ktore maju zdravotne komplikacie alebo porodia chore dieta. A tiez by som nehadzala vsetky starsie matky do jedneho vreca. Ja poznam zenu co porodila v 36. prve a v 39. druhe obe deti su zdrave a ich mama to s nimi zvlada s lavou zadnou dokonca je aj uspesnou zurnalistkou. Skor mam pocit ze starsie pary si to viac uzivaju, nie su vynervovani a vedia uz co je dolezite. Nechcem sa nikoho dotknut ale stale vo mne je pocit ze slovenska spolocnost ma silne predsudky. Vsetkym mamam co sa snazia o babo drzim palce.

zuzicek88
12. nov 2013

Ahojte dievcata,prave som sa prihlasila,dufam,ze sa mozem ku vam pridat.Mam 37 rokov ,viem,ze je to uz dost vela,no az teraz som nasla toho praveho a uz pol roka sa snazime o miminko,no zatial sa nedari,mohla by mi napisat,alebo poradit mamina,ktora ma,alebo caka miminko v starsom velku? Mam dost strach,ze sa nam nepodari a s manzelom po miminku velmi tuzime za odpoved vam predom velmi pekne dakujem

vroni
12. nov 2013

@zuzicek88, ja som "toho praveho" stretla v 34 rokoch s diagnozou primarna i sekundarna neplodnost (moja, nie jeho). Dva roky na to sa nam narodila dcera (prirodzene, neplanovane, "zazrak" odkyvali pani doktori) Druhe sme neplanovali a nechceli, takze doktorka ma priebezne sledovala, ci sa nemeni moj hormonalny profil a zostava diagnoza (nechcela som sa zbytocne pchat atk, ked i tak nemozem otehotniet) az mi medzi dvoma kontrolami vysiel pozitivny test a na kontrole uz bolo vidno aj gestacny vak... Takze budeme mat deti dve, druhe bude po 40, neplanovane, prirodzene, napriek veku a diagnozam, vzdy sa "utrpne" uskrnam, ked citam o klesajucej plodnosti u zeny po tridsiatke...

dada7701
12. nov 2013

@floskula Ahoj, vydávala som sa, ked som mala 34.....dlhšie ma už trápili problémy s platničkou....nepomáhalo už nič...začala mi odchádzať noha...samozrejme sme chceli bábo s manželom...lekárka ma poslala na konzultáciu a lekár mi odporúčil operáciu chrbtice a až potom bábätko...vieš si predstaviť čo to robí s psychikou, ked bio hodiny tikajú....no nič...všetko prešlo - v skratke - operácia dopadla dobre, potom liečenie, potom snaženie o bábo asi 4 mesiace a podarilo sa. V 36 som porodila malú princeznú, síce SC,ale to nič, hlavne že je zdravá. Teraz máme 5 mesiačikov. ( ešte som zabudla, že další šok prišiel v tehotenstve, ked vyšiel pozitívny tripletest - podozrenie na Downov syndrom....našťastie sa nepotvrdil....potom sa nám nedarilo kojiť, kvôli SC - neskoré priloženie a malá sa nechcela prisať...odsávanie mliečka....vydržali sme 2,5 mesiaca,potom sa mliečko postupne stratilo...prvé tri mesiace boli veľmi náročné pre mňa....dlho mi trvalo, kým som pochopila,že malá je tu veliteľ a nie ja 🙂....nedostatok spánku...v našom veku je už regenerácia trošku náročnejšia....ale všetko prejde...aj to zlé aj to dobré....manžel by chcel ešte syna 🙂 ...prajem všetkým, ktorí sa snažia o bábo v takom veku,aby Vám to čo najskôr vyšlo....teraz už viem,že by som to neodkladala až na taký vysoký vek....snad po 30...ale nie po 35...ale čo už, ked ten pravý sa ohlásil tak neskoro 🙂

zuzicek88
12. nov 2013

@vroni velmi pekne ti dakujem za povzbudenie,potesila si ma

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre