Recept na čaj plodnosti

adulak
27. nov 2006

100 g vňate lubovníka bodkovaného (ňati třezalky)
100 g listu žihlavy (kopřivy)
100 g vňate alchemilky (ňati kontrihelu)
50 g kvetov hluchavky
30 g kvetov nechtíka lekárskeho (měsíčku)
20 g rebříček obyčejný (řebříčku)

Všetko sa zamieša a pije sa prvý deň po skončení MS. 3x denne sa sparí pol lyžice 1/4l vody a nechá sa 15 min. vyluhovat. POZOR: nepiť počas MS. Po využívaní dávky necháme 14 dní kľud pre organizmus a potom sa ešte 2x opakuje.

tak toto mi mozno pomohlo k //. pila som to len jeden mesiac.
ak mate niektora skusenosti s inymi cajmi, tak sup sem s nimi 😉

tu je tiez zopar linkov:
http://www.emimino.cz/pages/story/3713
http://slnieckova.sk/bylinky/imelo-biele/

kim
27. nov 2006

Ahoj Adulak:
Prosím trochu tomu nerozumím, po využívání dávky...to jako po celém množství této směsi, vždyť toho je tolik, že by to vystačilo na rok 🙂 Já piju přesně stejnou směs a namíchala jsem si jen poloviční množství a je toho strašně moc.Piju to první měsíc a teď se mi už 3.den rozjíždí MS a ne a ne se rozjet, myslíš, že by to mohlo být tím čajem??Ani jsem nikde nečetla, že se má přestávat při MS - nevíš proč??DÍKY

dalida
27. nov 2006

adula, blahozelam. Citala som tv. prispevky aj na fertility... Tak ten cajik vyskusam a uvidim... Adula, akosi mi to vypadlo, brala si aj nejake lieciky alebo iba ten spominany cajik 😀 a meranie teplotky. A vies, ja nepoznam ziadne take cajove "kury", ale v encyklopedii myslim, ze sa volala DOMACI LEKAR, bolo cosi pisane o spravnom hliene a nespravnom hliene v plodnom období mesiaca zeny a ich rada znela asi takto: ak hlien nie je spravny, treba pouzit bielko z vajicka, vraj ma podobnu konzistenciu a ulahci tak prienik spermii do dutiny maternice resp. predlzi ich zivotnost. To som ale neskusala.

xctij01
27. nov 2006

Dalida - to jako použít bílek a dát si ho "tam dolů"? TO bych se bála, abych si tam něco nezanesla... To je zvláštní...
Na čajíky už mám taky nějaký recept, ale jsem děsně líná shánět bylinky a míchat si to. I Kontryhel piju naporcovaný v sáčcích 😉

dalida
27. nov 2006

Hmm, ved prave preto som to ani ja nevyskusala. A na tie cajiky sa uz chystam.

kim
27. nov 2006

xctij01: a přestáváš s pitím při MS??

mufy
27. nov 2006

Adulak téma čaje na plodnost už jsou v tématech.Přidejte se tam. 🙂

dalida
27. nov 2006

Ja este len M cakam a pit zacnem podla adulkinej rady. Jej prispevok je prvy a ona zalozila temu.

xctij01
27. nov 2006

Kim - pila jsem to pořád. Automaticky v práci jeden velký hrníček. Pak mi tu někdo psal, že se to má o MS vysadit, takže jsem tentokrát během MS nepila...

mufy
27. nov 2006

Téma čaje podporující plodnost už jsou v tématech na str.3.Je tam plno příspěvků,třeba vám to pomůže. 😲

len
27. nov 2006

Díky za ty překlady, jeden by neřekl, jak může být Čeština a Slovenština rozdílná v názvech bylinek 😀

len
27. nov 2006

Jo, to téma je tady, jenom asi nebylo otevřeno na slovenské verzi stránek 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Hned na první straně je asi deset dalších receptíků 🙂

kim
27. nov 2006

Holky, právě z této stránky mám stejný recept, co tady píše ADULAK, tam ho psala RADY, ale rozhodně tam neni napsané, že se má při MS vynechat.Jak už jsem psala rozjíždí se mi MS už 3.den a jsem už nevrlá, tak by mě zajímalo, jestli to má souvislost s tím čajem, ale večer si ho už neudělám i kdyby to souvislost nemělo 😉

adulak
autor
27. nov 2006

kim
neviem preco sa ten caj nema pit pri MS. ale kvoli niecomu to bude, si myslim 😅 ja uz som nestihla nepist pocas MS lebo uz som tehu. 🙂
ja som si to namiesala cele a za mesiac som toho ani moc neminula. asi je to nejaka silna zmes, ked sa musi po vyuziti davky urobit prestavka. a este som citala, ze tento caj pomohol vela babam k tehulkovstvu 🙂

mufy
ta tema bie je na slovenskej verzii. mozno preto som tuto zalozila. ale inak diky moc za upozornenie

len
tie nazvy byliniek su fakt prastene. nemozu mat rovnake nazvy? zabralo mi to veru dost casu, kym som prisla na to, ze co sa ako vola v cestine 😅

adulak
autor
27. nov 2006

kim
a este som zabudla. urcite ti MS nemeska len kvoli tomu caju 😉

adulak
autor
27. nov 2006

dalida
na teba by som zabudla. prepac 😅 nie, nebrala som ziadne lieky. len som si merala BT a pila ten caj. ani babyplan som nejedla 🙂

bosorenka
27. nov 2006

Teeeda adu, gratulujem!!!! 😀

samera
27. nov 2006

jeeej adu to vazne 😵 gratulko 😵

adulak
autor
27. nov 2006

baby diky diky diky 😵

silvinecka
27. nov 2006

ty si v tom

samera
27. nov 2006

a odkedy?

kim
27. nov 2006

ADULAK: to myslíš, že to jako třeba taky vůbec nedostanu? 😀 No sice jsme zkoušení plánovali na jaro, ale jestli to přišlo už teď tak budu jedině ráda.Jo a samozřejmě taky MOOOOOOC gratuluju k Tvému těhu!!!!Ať vše probíhá v pohodě.

herminka
27. nov 2006

Taky se mi zdá divné, proč se ten čaj nemá pít při MS - vždyť právě naopak měsíček, kontryhel a řebříček bývají součástí ženských čajů, které se mají pít při MS a ulevovat bolestem 😒 To, že se má dělat při pití pauza je ale logické a má to být u jakýchkoli bylinek - při delším užívání si tělo zvykne a čaj nemá už tak léčebné účinky, navíc při dlouhodobém pití některých bylinek (např. mateřídoušky a máty) přestává být tělo "vnímavé" k ostatním bylinkám.

barbi4
29. nov 2006

Ahojky, chcela by som sa opytat ci niekto neviete kde v Bratislave by som si mohla dat namiesat tento caj plodnosti. Alebo si musim tie bylinky pozhanat a namiesat si to sama? A kde sa daju zohnat? Dakujem. 🙂

adulak
autor
29. nov 2006

ahoj barbi. ja som si vsetky bylinky zohnala v cajovni a v lekarni. ale mozno, ze nejaky podobny caj zozenies aj namiesany 😉

barbi4
29. nov 2006

Dakujem za radu adulak 😀 😀

lubecka
29. nov 2006

adulak, takze to mozu byt bylinky z lekarne? a este mi povedz, kedy to mam zacat pit, ked mi zatial neprisla MS, a an neviem kedy pride..nemohl aby som to zacat pit hocikedy?

adulak
autor
29. nov 2006

lubecka, ja som si pockala az ked mi skonci MS. ale ak ti doteraz mrcha nedorazila, tak to kludne pit mozes. ale potom pozor, ked pride mrcha, tak prestat s pitim 🙂
len neviem ako to je, ked je zena uz tehotna, ze ci sa tento caj moze pit. ci niektore tie bylinky nemozu uskodit.
ale este si kukni pre istotu sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

barbi4
29. nov 2006

adulak, este som sa chcela opytat kolko to asi zhruba stoji?

adulak
autor
29. nov 2006

barbi
mna vsetko vyslo okolo 250SK

gangulienka
29. nov 2006

Ja som si vcera kupila toto : Apana tea - Himalájsky bylinný čaj. Napomáha pri menstruacnych problemoch, podporuje cinnost a funkciu zenskych a muzskych pohl. organov. Tak uvidime 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre