Recept na úspešnú plodnosť, otehotnenie a pôrod

mimusiacik
25. júl 2008

🙂 Mozno by viacerym pomohol suhrn cennych informacii o tom ako zlepsit svoje sexualne zdravie a co podla Vas zabralo a sposobilo,ze ste nakoniec donosili a porodili dietatko...
Co podla Vas snad najviac zabralo z mnozstva toho co ste vyskusali?Comu pripisujete najvacsiu vahu Vasho uspechu?
Alternativne metody,bylinky,caje,masaze,kury,liecitelia,brusne tance,akupunktura,liecenia - kde a ake procedury,ake lieky na podporu coho,ake vysetrenia ste podsupili...?
Dakujem.

mimusiacik
autor
25. aug 2008

Zvýšená funkcia štítnej žľazy
Nadmerne vysoká činnosť štítnej žľazy sa nazýva hypertyreóza a môže spôsobovať alebo prejavovať sa v nasledovných stavoch: zvýšené bazálne teploty, slabá menštruácia, dlhé cykly a neplodnosť.

Tento problém je opakom zníženej funkcie štítnej žľazy, avšak môže tiež prispievať k nepravidelnosti cyklu a neplodnosti. Vyskytuje sa však zriedkavejšie ako znížená funkcia štítnej žľazy. Okrem vyššie uvedených symptómov môže hypertyreóza spôsobovať aj ďalšie symptómy, ktoré nesúvisia s vašim plodným menštruačným cyklom, ako je nadmerné potenie, trasenie rúk, úzkostné stavy, zvýšená kľudová srdečná frekvencia a úbytok váhy. Endokrinológ Sheldon Stoffer, M.D., poznamenáva, že aj najmenšia porucha funkcie štítnej žľazy môže spôsobovať symptómy, ktoré súvisia s plodnosťou a že pravdepodobnou príčinou hypertyreózy je nadmerná medikamentózna liečba štítnej žľazy
Samotná výživa však nedokáže zlepšiť určité typy hypertyreózy a v takýchto prípadoch je potrebný zásah lekára.

zaenab
25. aug 2008

Mimusiačik, přidávámm něco z vlastní zkušenosti na téma hmotnost:

V době, kdy jsem vážila 48 kg(160 cm), jsem měla naprosto pravidelný cyklus, ale krátký. Vždy 21 dnů. Nicméně ovulace byla vždy, 10 den. Po přibrání 4 kg (záměrně) se mi cyklus prodloužil na 24-25 dnů, ale je většinou anovulační. Je to zvláštní, ani doktoři neví, co se stalo. Ale souhlasí s tím, že vyšší váha je u mě spíš plusem, dělali mi i testy na procenta tuku, vody a svalové hmoty a z nich vyplynulo, že mám trochu zvýšit svalovou hmotu a držet si váhu (tj. hlavně nehubnout).

mimusiacik
autor
25. aug 2008

Podarilo sa otehotnieť
Neviem, ako by som v rýchlosti začal písať, lebo zhustiť sedem rokov problémov na trochu papiera je pre mňa trochu ťažké.
Keď sa manželke nepodarilo otehotnieť do pol roka, išli sme hneď za lekármi skúmať, prečo a čo je vo veci. Manželke našli na HSG vyšetrení nepriechodný jeden vajíčkovod, mne zase zápaly, ktoré treba liečiť. Tak som sa najprv ja liečil antibiotikami, potom neskôr len vitamínmi (C,E,CARNITIN), ale aj tak sa to napriek všetkým snahám nepodarilo.
Potom sme sa dostali k metóde sledovania hlienu – Billingsovej ovulačnej metóde. I napriek sledovaniu mnohých cyklov nebol žiaden pozitívny výsledok. Po dlhom čase nás už unavovalo robiť zápisy, tak sme to nechali voľne plynúť. Záznamy ukazovali plodné obdobie okolo 14. dňa, tak sme sa podľa toho zariaďovali. Raz nás po omši zavolal vdp. Ivan Š. a dal nám knihu o symptotermálnej metóde. Čítali sme ju a robili sme si záznamy, ktoré ukazovali znovu 12. - 14. deň ovuláciu. Keďže sa nám stále nedarilo otehotnieť, nakontaktovali sme sa na MUDr. Ivana W. ten nás odporučil na oddelenie MUDr. K., ktorý sa týmito problémami zaoberá. On diagnostikoval manželke polyp v maternici a potom aj endometriózu, ktorú aj s nejakými cystičkami odstránili pri laparoskopiach. Nastala liečba Merionalom. Vajíčka sa dobre tvorili, ale k tehotnosti stále neprichádzalo. Opäť sme záznamy vynechali a kupovali si vitamínové prípravky. Toto sa odohralo za sedem rokov nášho spoločného manželstva.
Tento rok na jar nás znovu oslovil vdp. Ivan Š. a odporučil nám manželov Košťálovcov. Po absolvovaní ich prvej a druhej časti kurzu sme začali opäť robiť záznamy, aj keď sa nám veľmi nechcelo.
Teraz príde to najdôležitejšie:
Prvý aj druhý záznam ukázal, že k ovulácii prišlo, ale luteálna fáza bola krátka. Konzultovali sme to aj s MUDr. K, ktorý nám odporučil už len umelé oplodnenie v Bratislave a to sme odmietli. Ešte podotkol, že Duphastonom sa luteálna fáza predĺži, ale ak je slabá ovulácia, tak je aj slabá luteálna fáza. Išli sme od neho trochu sklamaní, že niet inej možnosti. To sme si už robili aj tretí záznam s tým, že je to posledný. V Trenčíne som kúpil na Vašu radu Sarapis a manželka ho užívala. Ja som užíval od firmy Swiss liek Energiman libido (kotvičník podzemný). Záznam sme ešte neurobili do konca a stala sa jedna udalosť, ktorú musíme spomenúť. V jednu júnovú nedeľu na sv. omši nás vdp. Ivan Š. vyzval, aby sme si priali niečo, čo je pre nás dôležité. On sa pomodlí za všetkých prítomných modlitbu, ktorá bola vtedy aktuálna na príhovor zosnulého sv. Otca Jána Pavla II. Po omši sme navzájom zistili, že obaja sme si priali to isté. Buď, aby sme počali bábätko, alebo aby sa nám podarilo adoptovať si nejaké (čakali sme naň už 3 roky).
Tento týždeň bol pre nás požehnaním. 6.júla nám zavolali zo „sociálneho“, že v Žiline je pre nás „odložený“ novorodenec – zdravý chlapček . Dali sme mu meno Lukáško. Ten „posledný“ záznam sme si začali robiť v čase, keď sa narodil malý Lukáško (23.6.2005). Možnosť Lukáškovej adopcie nám oznámili 6.7.2005. Vtedy sme ešte netušili, že manželka po dlhých rokoch čakania otehotnela v tomto 3. sledovanom cykle. Nemôžem to komentovať inak, iba tak, že Božie milosrdenstvo je veľké a veľa pomôže príhovor. Nechcem tu spomínať všetkých, ku ktorým sme sa pred tým modlili a o príhovor žiadali. Bola by ich pekná hŕstka – sv.Brigita, sv.Júda Tadeáš, sv. Anna a sv. Joachim, sv.Prokop a sv. Vít,.... a naposledy sv. Otec Ján Pavol II.. A všetko to tak vyšlo aj prostredníctvom Vás, Ligy pár páru, lebo bez Vás by sme sa tiež na všetko a zvlášť na záznamy už boli vykašľali. Vy ste sa objavili práve vtedy, keď sme potrebovali opäť podporiť a povzbudiť v sledovaní a vyhodnocovaní manželkiných cyklov.
Pán Boh nech odplatí všetkým, čo nám už akýmkoľvek spôsobom pomohli.

Manželka je teraz v treťom mesiaci tehotenstva a Lukáško bude mať tri mesiace.

Manželia D.

mimusiacik
autor
25. aug 2008

STM nám pomohla
O symptotermálnej metóde PPR sme počuli už pred uzavretím manželstva, no vtedy sme nevedeli, ako veľmi ju budeme potrebovať – nie pre oddialenie tehotenstva, ale na jeho dosiahnutie. Hneď po svadbe sme túžili po bábätku, no bábätko neprichádzalo. Veľmi sme sa trápili, veď obaja milujeme deti a túžili sme po veľkej rodine.
Všetky naše modlitby, sv. omše, adorácie sme prosili o to jediné: mať aspoň jedno vlastné dieťa. Pomedzi to sme absolvovali rôzne vyšetrenia (ja som bola v poriadku, manžel mal zlé výsledky spermiogramu, v dôsledku čoho bol na operácii), no vedeli sme, že aj tak je všetko hlavne v Božích rukách. Asi po jeden a pol roku manželstva sme sa začali zaoberať otázkou adopcie. Boli sme spolu ako manželia veľmi šťastní, ale túžili sme túto našu a hlavne Božiu lásku dávať ďalej. Na jeseň roku 1999 sme sa dozvedeli o kurze PPR organizovanom Ligou pár páru, ktorého sme sa v Ružomberku zúčastnili. Následne sme sa snažili dodržiavať všetky pravidlá na dosiahnutie počatia podľa knihy UPPR, dopovali sme sa vitamínmi a „zahodili“ slipy... Na moje meniny 18.12. som dostala menštruáciu, no to sme vtedy netušili, že najbližších 9 mesiacov ju nedostanem. Na Silvestra sme očakávali príchod Nového – Jubilejného roku v kostole pri adorácii a pri požehnaní sme obidvaja jednomyseľne prosili za dar dieťaťa a Pán nás vypočul!Druhé výročie sobáša sme už oslavovali traja, 26.9. 2000 sa nám narodila dcéra Terezka – jubilejné dieťa v plnom zmysle. Cyklus mi nabehol po piatich mesiacoch (ekologicky som dojčila, ale Terezka si namiesto cumlíka cmúľala palček) a po predchádzajúcej skúsenosti sme ďalšie tehotenstvo neodkladali. Počali sme hneď v druhom cykle, tak sa nám po niečo vyše roku narodila druhá dcéra – Klára. Potom prišlo 2,5 roka dojčenia a sledovania plodných a neplodných dní. Obávala som sa, že mi dojčenie blokuje ovuláciu (hoci som mala hlien) a približne pol roka sme sa snažili dosiahnuť tehotenstvo. Už som prijala aj možnosť dať výpoveď v práci a zostať doma s deťmi (rodičov nemám a svokrovci bývajú 250 km od nás).
V decembri – mesiac pred Klárkinými tretími narodeninami – som sa bola informovať v zamestnaní a vyzeralo to tak, že mi dajú výpoveď. No stal sa ďalší zázrak, počali sme bábätko, ako vianočný darček, a tým som prešla plynulo do ďalšej materskej (bola som na rizikovom tehotenstve). Boh sa stará o každú oblasť nášho života, keby som otehotnela o mesiac neskôr, už by som bola prepustená z práce a bez finančných prostriedkov z mojej strany (manžel je, vďaka Bohu, zamestnaný).
Teraz máme 4-mesačnú tretiu dcéru Uršulu a pripadáme si veľmi „bohatí“, pretože naše deti nás každý deň obohacujú a sú našou radosťou.
Slávka

mimusiacik
autor
25. aug 2008

Dosiahnutie tehotenstva
Známe prístupy napomáhajúce dosiahnuť počatie:

Správne načasovanie intímneho styku.

Aj keď presný deň ovulácie sa pomocou PPR nedá určiť, manželom môže pomôcť znalosť predchádzajúcich cyklov a informácia, že:

- vrcholný deň hlienu, jeden deň pred vrcholom a prvý deň vysychania hlienu sú najpravdepodobnejšími dňami ovulácie.
- pokles teplotnej krivky, pokiaľ mu predchádzalo niekoľko dní plodnejšieho typu hlienu, môže byť znakom najplodnejšieho obdobia ženy. Preto môže styk ráno dňa výrazného poklesu teploty na konci hlienového príznaku byť veľmi blízko k ovulácii. Prvá zvýšená ranná teplota môže byť len niekoľko hodín vzdialená od ovulácie a styk toho rána môže byť plodnejší než tento deň večer. Skúsenosť ukazuje, že páry s normálnou plodnosťou majú prvý deň zvýšenej teploty veľmi plodný.
Presné zadefinovanie vrcholného dňa hlienu, vysychania a potrebného teplotného vzostupu môžete nájsť v základnej učebnici STM: Príručka symptotermálnej metódy PPR.

Zabezpečenie dostatočného množstva oplodnenia schopných spermií.

- zdržanlivosť prvých 5-14 dní cyklu. Tá pomáha zabezpečiť najvyšší počet vyzretých spermií.
- nemať styk v dvoch po sebe idúcich dňoch a nie viac než raz denne.

Frekvencia pohlavného styku.

- mať v plodnom období styk každý deň

- mať styk dvakrát za sebou v cca 45 minútovom odstupe.
Tento prístup vychádza zo zistenia, že u niektorých mužov s poruchou plodnosti nie sú pri prvej ejakulácii ešte dostatočne otvorené / spriechodnené cesty pre spermie, a preto je ejakulát chudobnejší na spermie ako pri následnom styku.

To, že bola snaha o dosiahnutie tehotenstva úspešná, ukazuje teplotná krivka, ktorá zostáva 21 dní zvýšená. Ak zostanú teploty zvýšené o 7 dní dlhšie, ako je normálna dĺžka luteálnej fázy ženy, prišlo s 99% pravdepodobnosťou k počatiu a žena je tehotná. Pri každodennom zázname bazálnej teploty nie je potrebné, aby si manželia kupovali na potvrdenie tehotenstva tehotenský test.

mimusiacik
autor
25. aug 2008

Čínsky lunárny kalendár

Dvoma najdôležitejšími astronomickými objektmi na oblohe sú Slnko a Mesiac. Ich cykly oddávna pútali pozornosť, rozvíjali predstavivosť u ľudí a sa stali základom merania času podľa období, teda pre kalendáre. Samozrejme kalendár musel mať náležitosti odrážajúce potreby každodenného života. Zahŕňal informácie o zdraví, počasí, pohybe planét, vhodný čas na hospodársku činnosť, obrady, počatie, aj kedy sa kúpať, či strihať. Už kultúrne vyspelé staroveké národy ako boli Asýrčania, Babylónčania, Egypťania, Gréci, Rimania, či Mayovia využívali rozličné kalendáre, no s rovnakými časovými jednotkami deň, mesiac, rok, z ktorých sa okrem iného pochopiteľne snažili odvodiť aj osud a budúcnosť mysliacej súčasti tohto kolobehu - človeka s konkrétnym časom narodenia.

Slnečný horoskop, podľa ktorého je obloha rozdelená na dvanásť častí a každá nesie meno jedného zo znamení zverokruhu od Barana až po Ryby a vy si môžete pripísať charakter niektorého znamenia na základe toho, v ktorej časti oblohy vďaka pohybu Zeme sa v deň vášho narodenia nachádzalo Slnko, netreba predstavovať. Tieto rozdelenia, rovnako ako rozdelenie nášho gregoriánskeho kalendára, nie sú v žiadnom vzťahu s pohybmi Mesiaca. Západný kalendár, založený na pohybe Slnka, je síce logickejší a ľahšie sa dá sledovať, no lunárny kalendár východu presnejšie zaznamenáva zmeny v ročných obdobiach a vývoj všetkého života vo vesmíre.

Tak je to aj v súvislosti s čínskych horoskopom vychádzajúcim z čínskeho lunárneho kalendára založený na obehu Mesiaca okolo planéty Zem. Označuje sa za najstarší kalendár. Čínsky lunárny kalendár vznikol v roku 2637 pred n.l. Zaviedol ho legendárny Žltý cisár Chuang-ťi v 61. roku svojej vlády. Za jeden lunárny mesiac sa podľa tohto kalendára považuje doba od novu Mesiaca, teda keď je Mesiac spojený so Slnkom, do ďalšieho novolunia, tzv. synodický mesiac. Toto obdobie zodpovedá približne dĺžke 29,53 dňa a tak sa v roku striedajú 29 a 30-dňové mesiace. Dvanásť mesiacov tvorí jeden lunárny rok, ktorý má iba 353, 354 alebo 355 dní. Rozdiel je zhruba o 11,25 dňa menej ako je doba obehu Zeme okolo Slnka.

Na vyrovnanie straty sa približne každé tri roky vkladá 13. priestupný mesiac. Číslo 13, v našej kultúre všeobecne považované za nešťastné, je v Číne symbolom jedinečnosti, mágie a prináša zdravie a spokojnosť nielen v danom priestupnom roku. Na zistenie, či je konkrétny rok priestupný alebo nie, je potrebné zistiť počet novov medzi 11-tym mesiacom, lebo je to mesiac, v ktorom je zimný slnovrat, jedného roku a 11-tym mesiacom nasledujúceho roku. Ak je v tomto období 13 novov, treba vložiť priestupný mesiac. Priestupný rok má 383, 384 alebo 385 dní. Takýto systém prináša pohyblivý lunárny Nový rok, čo je prvý deň prvého lunárneho mesiaca a môže pripadnúť niekedy na náš 17. január a inokedy zase na 19. február.

Na rozdiel od väčšiny ostatných kalendárov, čínsky kalendár nepočíta roky do nekonečna. Namiesto toho roky majú mená, ktoré sa opakujú v rovnakej kombinácii názvu každých 60 rokov. Spomínaný Žltý cisár Chuang-ťi uviedol prvý cyklus tohto zvieratníka a vybral 12 zvierat za jeho strážcov. Podľa legiend však stál pri jeho zrode sám Budha, ktorý zvolal všetky zvieratá, aby sa s ním prišli rozlúčiť pred odchodom zo Zeme. Prišlo ich dvanásť. Za odmenu im venoval vládu v čase a pomenoval po každom z nich jeden rok, a to v poradí, v akom prišli. Prvý sa dostavil Potkan, potom Byvol, Tiger, Zajac, Drak, Had, Kôň, Ovca, Opica, Kohút, Pes a Kanec. A tak máme dnes dvanásť zvieracích znamení.

Nakoľko je legenda o závode zvierat k lôžku umierajúceho Budhu pravdivá, nedokážem posúdiť, keďže taká stará naozaj nie som a moja karmická minulosť sa viaže v tomto období k iným častiam sveta, ale vznikla pravdepodobne až, keď v piatom storočí vtrhli z mongolskej oblasti do severnej Číny Tatári a spravili z budhizmu oficiálne čínske náboženstvo. Systém, ktorý tvorí základ dvanástich znamení v dvanásťročnom cykle sa skôr vyvíjal postupne na základe puta človeka a zvieraťa, ktoré bolo nevyhnutným predpokladom na prežitie v hlbokej minulosti. Potom, čo boli niektoré zvieratá domestikované, začali tí vzdelanejší, zvyčajne kňazi, pozorovať ich zvláštnosti a rysy. Postupne vyvinuli systém dvanástich zvierat a dvanásťročného cyklu, s tým, že jednotlivé roky odpovedali určitým povahovým a telesným vlastnostiam človeka. Zviera vládnuce roku, v ktorom ste sa narodili, má veľký vplyv na váš život. Ako vravia Číňania : "Toto zviera sa ti skrýva v srdci".

Úplný cyklus čínskeho kalendára tvorí šesťdesiat rokov a skladá sa z piatich jednoduchých cyklov po dvanástich rokoch. Každé zo zvieracích znamení, nazývaných aj dvanástimi časťami Zeme, sa spája s piatimi základnými živlami : kov, voda, drevo, oheň a zem. Tie sa delia na negatívne a pozitívne magnetické polia nazývané jin /-/ a jang /+/. Popri živle roku má každé znamenie svoj vlastný živel a ročné obdobie. Sedemdesiaty ôsmy cyklus tohto kalendára sa začal 2. februára 1984 rokom Dreveného Potkana v jangovom stave a končí sa 28. januára 2044 Vodným Kancom v jinovom stave. Tento rok je rok Červeného, alebo Ohnivého Psa jang /+/ zameraného na nadmernú ochranu domova a tradičných hodnôt a podľa čínskeho lunárneho kalendára začal 29. januára 2006 a končí 17. februára 2007.

Ak chcete spoznať svoj charakter, osud podľa čínskeho horoskopu, okrem lunárneho znamenia, živlu, magnetického poľa v roku, kedy ste sa narodili, je potrebné poznať aj jeho nemenný živel, lunárne znamenie ovládajúce hodinu vášho narodenia, lebo v lunárnom kalendári sa deň začína o 23. hodine a nasledujúcich dvadsaťštyri hodín je rozdelených do dvanástich dvojhodinových úsekov a lunárne znamenie zodpovedajúce vášmu solárnemu znameniu. Dokonale pochopíte nielen sami seba, ale ak sa tieto všetky údaje vsadia do konkrétneho roku pod vplyvom znamenia, živlu a magnetického poľa môžete predvídať, čo môžete očakávať od osobných, partnerských, či profesionálnych vzťahov.

pozrite si širšie informácie ... numerologia.sk

boncusik
25. aug 2008

Holky díky všekty tie info !!!!!

zaenab
25. aug 2008

Tohle mě docela vyděsilo: http://www.blisty.cz/2006/7/26/art29521.html - je to o sóji

Jinak vlastní zkušenost s Utrogestanem: dnes jsem dostala menstruaci, výrazně bolestivější než jindy. A to baštím 1 tbl Utrogestanu denně (přiírodní estrogen). No nevím, tohle na mě nezabralo.
Ale po plodných dnech se má zavádět, tak uvidím.

mimusiacik
autor
26. aug 2008

Tajomstvá luny: Kedy otehotnieť a kedy nie?

Niektoré z vás túžia otehotnieť, ale stále sa im to nedarí. Naopak, iné z vás sa potrebujú poistiť, aby ich neprekvapili žiadne nečakané okolnosti. Ponúkame päť rád pre oba prípady.

5 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak NECHCETE otehotnieť:
1. KEDY STE NAJMENEJ A KEDY NAJVIAC PLODNÁ
Technicky je oplodnenie možné iba počas ovulácie – to je v priebehu 12 – 24 hodín života dozretého vajíčka, no v praxi je to zložitejšie. Ak chcete zistiť, kedy približne ovulujete, odpočítajte od počtu dní vášho cyklu 14 dní. Takže, ak má váš cyklus 32 dní, po odpočítaní 14 dní vám vyjde, že ovulujete v 18. deň od začatia menštruácie. No keďže sa váš cyklus môže z mesiaca na mesiac meniť, za najrizikovejšie dni z hľadiska otehotnenia môžete brať aj dva dni pred predpokladanou ovuláciou a dva dni po nej – to je celkovo päť dní. Riskantných však nie je len 5 dní okolo dňa ovulácie, ale teoreticky plodná ste aj tri dni predtým, pretože spermia môže vo vašom tele prežiť až 72 hodín a dožiť sa ovulácie. Najmenej plodná ste 10 dní pred menštruáciou a týždeň po nej. Ak v tom máte zmätok, používajte ochranu alebo antikoncepciu stále – vyhnete sa omylom s malou násobilkou. Okrem toho, sexuálne prenosné choroby nemajú svoje plodné a neplodné dni.
2. AKO ZISTÍM, ŽE OVULUJEM?
Dva až tri dni pred ovuláciou vám výtok zosilnie tak, že to určite neprehliadnete. Je priehľadný a má konzistenciu ako surové vajíčkové bielko. Po ovulácii (keď vajíčko odumrie alebo je oplodnené spermiou) výtok zhustne a je ako pasta – no mnohým ženám zoslabne tak, že ho ani nespozorujú. Ovuláciu môže naznačovať aj jemná bolesť v jednom z vaječníkov, ktorá sa prejaví, keď sa z nich vajíčko chystá na odchod, no a tiež zvýšené libido. Štúdie dokonca dokazujú, že ženy majú väčšiu chuť na sex počas svojich plodných dní ako po zvyšok mesiaca.
3. NEMENŠTRUUJETE? OTEHOTNIEŤ MÔŽETE TAKISTO!
Ak nemávate menštruáciu, pretože máte príliš nízku hmotnosť, alebo vám príde, kedy sa jej zachce, o to viac by ste mali dbať na ochranu a antikoncepciu. Ovulovať totiž môžete kedykoľvek. Ak ste veľmi štíhla, dokonca aj malá zmena hmotnosti môže vyvolať ovuláciu.
4. BERIEM ANTIKONCEPCIU, TAK SOM V POHODE…
To áno, len dozrite na to, aby ste brali pilulky načas a nie každý druhý deň po dve. Najriskantnejšie je zabudnúť zobrať prvú a poslednú pilulku z balenia, pretože si tým zvýšite možnosť, že sa vám vrátia prirodzené hranice hormónov do normálu a že začnete ovulovať.
5. VKRADLA SA CHYBIČKA
Ak nechcete otehotnieť, mali by ste vždy používať určitú formu ochrany. Ak vám antikoncepcia náhodou zlyhá počas vašich plodných dní, nebuďte lenivá a nespoliehajte sa na to, že „určite sa nič nestalo“. Namierte si to rovno do lekárne a pýtajte si tabletku „deň po“ (najlepšie je mať ju doma poruke) – potrat je už zložitejší a nechcené dieťa ešte viac…

5 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak CHCETE otehotnieť

1 KEDY MAŤ SEX
Veľa párov si myslí, že ak chcú počať dieťa, vyriešia to tak, že budú mať sex každý deň, ale práve to môže spôsobovať problém. Muži totiž potrebujú okolo 36 – 48 hodín na to, aby sa im obnovili dostatočné zásoby „plnohodnotných“ spermií, potrebných na oplodnenie vajíčka. Takže ak máte sex denne, môže to znamenať, že váš partner nebude mať dostatočný „arzenál“ práve v čase, keď vy ovulujete. Ak tomu chcete predísť, lekári radia, aby ste mali počas plodných dní sex len každý druhý deň.
2. AKO DLHO TO POTRVÁ?
Ak je váš vek i vek vášho partnera menej ako 35 rokov, každý mesiac máte 10- až 15-percentnú šancu počať dieťa. Áno, síce sa to nezdá, ale spermia sa musí stretnúť s vajíčkom v správny čas na správnom mieste. Keď ste obaja zdraví a budete sa snažiť, štatistiky hovoria, že 88 % zdravých párov splodí dieťa do roka a 95 % párov do dvoch rokov. Ak máte s partnerom vek pod 30, v priemere vám to potrvá 6 mesiacov, ak máte okolo 35 rokov, tak až 9 mesiacov.
3. ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL
Schopnosť otehotnieť ovplyvňujú predovšetkým tri faktory – váš životný štýl, vaša hmotnosť a váš vek. Ak náhodou nepatríte medzi tých, čo žijú najzdravšie, počas snahy o otehotnenie a samotného tehotenstva je najlepší čas na zmenu. Mali by ste prijímať minimum alkoholu, kofeínu a nemali by ste fajčiť, pretože štúdie dokazujú, že chemikálie v cigaretách sťažujú produkciu estrogénu, ktorý je nevyhnutný na dozretie vajíčok. Navyše fajčiarky majú o 50 % väčšie riziko potratu ako nefajčiarky. Čo sa týka hmotnosti, ak chcete otehotnieť, nemali by ste byť ani príliš vychudnutá, ani príliš obézna. Oba extrémy môžu ovplyvniť hladinu vašich hormónov, ako aj váš menštruačný cyklus.

Z hľadiska veku si síce mnoho žien nevyberie, kedy stretnú toho pravého „spermodarcu“, ale platí čím skôr, tým lepšie. Napriek tomu, že sa v médiách občas objavia správy o tom, že aj ženy po 50-ke porodili zdravé deti, štatistiky hovoria, že po 35-ke sa vaše šance otehotnieť výrazne znižujú. Ak chcete počať bez problémov a prirodzeným spôsobom, najlepšie je naplánovať si prvé tehotenstvo do tridsiatky – v 40-ke bude totiž kvalita vašich vajíčok až o polovicu nižšia.
4. KAŽDÝ MESIAC MÁM INAK DLHÝ CYKLUS. ČO TO ZNAMENÁ?
Je prirodzené, ak sa dĺžka vášho cyklu v jednotlivých mesiacoch o deň-dva zmení, ak však máte problém s počatím už vo svojich dvadsiatich alebo tridsiatich rokoch, začnite si viesť podrobný menštruačný kalendár. Za normálnu dĺžku cyklu sa považuje 21 – 35 dní. Ak ho máte dlhší, kratší alebo ak krvácate každý mesiac inak (množstvo, farba krvi), vyhľadajte svojho lekára. Môže ísť o problém, ktorý vám bráni v otehotnení, ako napríklad zrasty, myómy, cysty na vaječníku…
5. NEEXISTUJE MAGICKÁ POZÍCIA
Ak ste náhodou niekde počuli, že zaručenou pozíciou, ako otehotnieť, je ležať po styku dvadsať minút na chrbte s nohami vo vzduchu, aby sa spermie ľahšie dostali k vajíčku, nenamáhajte sa zbytočne – je to pozícia dobrá tak na odľahčenie nôh, ak máte kŕčové žily. Pravda je taká, že keď sa raz dostane spermia do tela, svoju cestu k vajíčkam si nájde, či už sedíte, ležíte, stojíte, alebo robíte stojku na hlave.

Tina Bergerová

mimusiacik
autor
26. aug 2008

Zvýšenie pravdepodobnosti počatia

Pravdepodobnosť počatia zvýši styk počas plodných dní - ovulácie
Je niekoľko ukazovateľov plodných dní:
Plodné dni je možné vypočítať pomocou Jonášovej metódy, ktorá sleduje súvsťažnosť narodenia ženy s aktuálnou pozíciou luny. Profesionálny astrológ môže vypočítať tieto pozície a tým pomôcť k spresneniu času obdobia plodných dní a počatiu bábätka.
Rast a dozrievanie vajíčka je sprevádzaný zvýšeným vylučovaním hormónov estrogénov. Ich zvýšená tvorba zapríčiňuje zmenšovanie vylučovania iónov zásaditých prvkov z organizmu, čo spôsobuje ich zvýšenú koncentráciu v krvi a slinách. Toto využívajú rôzne testy na testovanie slín a krvi a tým aj presnejšie testovanie obdobia ovulácie.
Plodné dni doprevádza zvýšená tvorba hlienu zvanom tiež cervikálny v pošvovom hrdle. Tento hlien je priehľadný a riedky. Ovulácia prichádza niekoľko hodín po maximálnom vylúčení tohoto hlienu.
Pri ovulácií alebo presnejšie povedané v poovulačnom období v dôsledku zvýšenia progesterónu sa tiež zvyšuje teplota tela asi o 0,5. Ak nameriame zvýšenie teploty, tak to môže signalizovať práve prebiehajúcu ovuláciu. Pre presnejšie meranie je dobré merať priamo v pošve v tú istú hodinu.
Prítomnosť ovulácie tiež môžete zistiť hmataním krčka maternice, ktorý je počas ovulácie mäkký, jemný a otvorený. V ostatnom období je znateľne tvrdý a uzavretý.
Ovuláciu môže rozbehnúť aj veľmi intenzívny orgazmus ženy, preto prirodzený a vášnivý sexuálny život prispieva k počatiu dieťatka.

Muž - Spermie
Počet a pohyblivosť spermií môžete ovplyvniť sexuálnou zdržanlivosťou niekoľko dní pred plodnými dňami.
Sexuálna poloha môže zvýšiť pravdepodobnosť stretnutia sa spermie s vajíčkom.
Polohy pri ktorých využívame gravitáciu na lepší prechod spermií k vajíčku a možnosť dostať sa mužovi hlbšie do vnútra ženy, sú najvýhodnejšie pre počatie dieťatka.
Doporučované polohy:
Misionárska poloha – muž leží na žene
Poloha žena je na boku

Žena – vajíčko
Obmedzte príjem kofeínu a nikotínu(aj pasívne). Vplývajú na schopnosť uhniezdiť sa vajíčka v maternici.

Psychika muža
Vylúčiť stres - môže výraznou mierou vplývať na počet a pohyblivosť spermií. Podobne na priebojnosť spermií vplýva vysporiadanie sa muža s budúcnosťou, ktorá nastane po počatí z pohľadu rodiny aj z osobného pohľadu.

Psychika ženy
Psychická otvorenosť u ženy vplýva na prijatie spermie a uhniezdenie vajíčka. Takže nevysporiadané polopravdy, nepravdy a nevypovedané z minulosti môže vplývať na počatie dieťaťa. Podobne je dobré keď si žena vie povedať čo chce a potrebuje.

mimusiacik
autor
26. aug 2008

Chcem dievčatko!
Akú máte šancu, že ovplyvníte pohlavie dieťaťa ešte pred jeho splodením?

15.05.2008

Ak chcete dcéru, podľa britských vedcov by ste nemali raňajkovať. Ak syna, mali by ste si dopriať výdatné raňajky a v jedle sa veľmi neobmedzovať. Dôležité je, aby ste v čase oplodnenia vajíčka jedli stravu bohatú na draslík, vápnik, vitamíny C, E a B12. To by vraj malo zvýšiť vaše šance na splodenie mužského potomka.

Nie je to zadarmo
Chcete istotu? Môžete sa vybrať na istú americkú kliniku. Počas piatich dní, ktoré na splnenie svojho sna potrebujete, vám odoberú vajíčka, oplodnia ich spermiami vášho partnera a neskôr podľa odobratých buniek zistia pohlavie embryí. Chcete teda dcéru? Lekári vám do maternice vložia zárodok vášho vytúženého dieťaťa a ďalej bude tehotenstvo prebiehať normálne. Cena zákroku je približne pol milióna korún, k tomu si pripočítajte náklady na cestu a pobyt. Táto metóda funguje na 100-percent a je rovnaká ako pri umelom oplodnení. U nás však s podobnou požiadavkou nepochodíte. „Zákon povoľuje vybrať pohlavie dieťaťa, len ak hrozí choroba, ktorá je viazaná na pohlavie,“ vysvetľuje docent Jozef Války, vedúci lekár centra asistovanej reprodukcie Iscare
v Bratislave. Robí sa to pri hemofílii, poruche zrážania krvi, ktorá trápi iba chlapcov.

Bez šance?
O pohlaví vášho budúceho potomka rozhodujú partnerove spermie. Ak v súboji o vajíčko vyhrajú tie s chromozómom Y, budete mať syna, ak budú úspešnejšie spermie s chromozómom X, detskú izbu vymaľujte na ružovo. V jednej veci sa však odborníci zhodujú – „dievčenské“ spermie sú o niečo väčšie, pomalšie a dlhšie žijú na rozdiel od ich síce pohyblivejších, ale menších „chlapčenských“ kolegýň. Žeby práve to bol kľúč k ovplyvneniu pohlavia vášho budúceho
dieťaťa?
„Ak chcete podľa tejto teórie syna, mali by ste sa o neho pokúsiť v deň ovulácie alebo tesne po nej. Ak chcete dcéru, tak by ste sa mali milovať dva dni pred ovuláciou,“ hovorí gynekológ Peter Ilavský. Zároveň však dopĺňa, že tieto odporúčania zatiaľ nikto nedokázal. Na rovnakom poznaní je založené aj tvrdenie, že dcéru splodíte vtedy, ak sa budete milovať čo najviac, chlapca, ak budete v sexe striedmi. Zaručený recept však podľa odborníkov neexistuje. „Babskými metódami môžete upokojiť svedomie, že ste urobili všetko, čo bolo vo vašich silách, ale istotu vám nedajú. Je to lotéria,“ myslí si Peter Ilavský a s úsmevom dodáva: „Šanca, že sa vám to podarí, je vysoká – päťdesiat na päťdesiat.“

Žiadne rozdiely
Vraví sa, že chlapci sú ako bábätká chorľavejší, neskôr sa naučia rozprávať a dievčatká sú vraj zase menej obratné. Plusy ani mínusy závislé od pohlavia nenájdete v žiadnej múdrej knihe a s podobnými tvrdeniami nemajú skúsenosti ani detskí lekári. „Počas svojej dlhoročnej praxe som si žiadne výrazné rozdiely medzi dojčatami nevšimol. Akurát to, že chlapcov častejšie trápia bolesti bruška,“ hovorí pediater Mário Moro. Pozná dievčatká, ktoré začali behať od deviatich mesiacov, aj chlapcov, ktorí začali rozprávať oveľa skôr ako ich rovesníčky.

Vyskúšate?
Dievčatko vraj splodíte, ak:
budete jesť viac zeleniny a rýb
doprajete si sladkosti, hlavne čokoládu
čiastočne sa vzdáte solenia a nahradíte ho bylinkami
pri milovaní budete dávať prednosť misionárskej polohe alebo by ste mali byť navrchu
dosiahnete orgazmus skôr ako partner

Výbavičku pre syna môžete chystať, ak:
v strave dáte prednosť červenému mäsu
budete viac soliť
po sexe si na chvíľu ľahnete a nohy opriete o stenu
budete sa milovať v stoji alebo zozadu
najskôr dosiahne orgazmus partner, až potom vy
váš partner bude nosiť slipy namiesto trenírok


Pomôžu,nepomôžu...
1 Slovenský lekár Eugen Jonáš sa už dlhé roky venuje pomoci neplodným párom a vraj dokáže určiť aj dni, počas ktorých môžete splodiť dievča a počas ktorých chlapca. Na to potrebuje poznať miesto vášho narodenia, deň, mesiac, rok a čas vášho príchodu na svet s presnosťou na štyri minúty. Cena za takýto výpočet je 650 Sk.
www.jonas.wz.sk

2 Marián Kováčik je zástancom alternatívnej medicíny. Pri svojej práci využíva biorytmus tela, o ktorom hovorili už starí Číňania. Vytvoril počítačový program, ktorý vám dokáže určiť plodné a neplodné dni, ale vraj aj najvhodnejší termín na splodenie chlapca alebo dievčaťa. Svoju metódu si dal patentovať, kombinuje ju
s akupunktúrou, reflexnou terapiou, odporúča Mojžišovej cviky a zmenu životosprávy. Za výpočet fertilného biorytmu na 18 mesiacov zaplatíte 590 Sk.
www.plodnost.szm.sk

3 Podľa astrológa Igora Manicu máte pohlavie prvého dieťaťa predurčené, druhé však môžete ovplyvniť. Pomôcť by vám v tom mal výpočet urobený z vášho dátumu narodenia, čas musíte vedieť s presnosťou na 30 minút. Podľa cenníka na stránke zaplatíte 750 Sk.
www.afrodias.szm.sk

Lekári neveria ani jednej z trojice „záruk“ istoty.

ALENA JURISOVÁ

mimusiacik
autor
26. aug 2008

Ahojte, neviem ci som to do nadpisu napisala spravne, ale pocula som, ze existuje nejaky vypocet - nieco so siedmimi rokmi a vekom buniek - podla ktoreho sa da spolahlivo odhadnut pohlavie dietata

neviem nakolko su tie vypocty pravdive, ale vraj to funguje tak, ze:
kazdych 7 rokov sa obnovuje krv (bunky). ten z partnerov, ktory ma "mladsie" bunky ovplyvnuje pohlavie dietata. cize ak mas ty napr. 25 rokov a partner 30, tvoje bunky maju 4 roky, partnerove 2 roky, cize narodit by sa mal chlapec

ahojte, ja poznam este dalsie dve metody, ktore sa vo vacsine stotoznuju.

podla jonasa, (aj ked sa tvari ake to je tajne a fundovane), je to tak, ze najlepsi cas pre pocatie zdraveho jedinca u zeny je presne 29,xxx neviem ake drobne cisla odo dna narodenia. kto vie trosku nemecky, moze si to "zdarma" nechat vypocitat na nasledovne tri mesiace: http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog... a mate tam aj pohlavie.

druha metoda je asi taka, ze vyplyva z datumu narodenia zeny - prve dieta je stanovene vopred. robila som si prieskum- vyslo to 17z 20 pripadov (mojich znamych). a ze druhe sa da ovplyvnit podla toho, v akom dni dojde k oplodneniu podla lunarneho kalendara.

a tretia je najspolahlivejsia - nechaj to na pana Boha a bude to co ma byt. aj tak sa budes radovat

Chce to obycajny lunarny kalendar. Dievcata by sa mali pocat v dnoch: Ryby, Rak, Skorpion, Byk, Panna, Kozorozec a chlapci v tych ostatnych.

a este su aj take teorie, ze dievcata su vtedy, ked zeny iniciuju styk a naopak chlapci vtedy, ked muzi iniciuju.

a zevraj dievcata vtedy, ked je pocatie rano a chlapci vtedy, ked je pocatie vecer.

a zevraj dievcata vtedy, ak je styk dlhsie pred ovulou, tak 2-3 dni a ze chlapci vtedy, ked je styk presne v ovule.

Takze ked skombinujes toto vsetko, mozno sa to podari... Alebo Ta aj prejde chut

Ale Jonas to vraj vie tiez vypocitat. A pozri si ten link http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog... - tam mas tiez pohlavie W- dievcatko, M - chlapec.

nech vam vyjde

vies ze ani neviem kde som to citala... dost dlho sa tocim okolo astrologie, fakt si nespominam...
princip je v tom, ze zena su vodne a zemne znamenaia a muzsky princip maju ohnive a vzdusne znamenia.

skus si overit to prve - chlapca, ci ti to vyslo podla datumu narodenia: http://www.zverokruh.sk/lunarny-kalendar-uvod.php
zadaj tam datum a hodinu a ukaze TI, v akom dni bola vtedy Luna, ked si sa narodila. nakolko mas chlapca, pravdepodobne si sa narodila v den, kedy prechadzal mesiac baranom, blizencom, levom, vahami, strelca alebo vodnara.

aspon sa zaradis do statistiky, co je na tom pravdy a daj vediet, ci vyslo...

mimusiacik
autor
26. aug 2008

Luna a plodnosť

Výpočet plodných dní

Už od dávnych dôb astrológovia vedeli, že dominantná pre plodnosť ženy je Luna. Od nej sa odvíja jednak ženský cyklus, tak aj obdobie plodnosti či neplodnosti. Nakoľko sa však poznatky starovekých astrológov do súčasnosti nezachovali, museli sa znovu objavovať a formulovať v druhej polovici devätnásteho a v dvadsiatom storočí.
Jedným z mužov, ktorí významne prispeli k formulácii astrologických zákonitostí týkajúcich sa plodnosti a výberu pohlavia bol slovenský lekár Eugen Jonáš. Ten v päťdesiatych rokoch minulého storočia overil na veľkom súbore dát, že žena je plodná vtedy, keď sa Luna na oblohe nachádza v rovnakej fáze, aká bola pri jej narodení. Žena je podľa Jonáša najplodnejšia 24 hodín pred uzavretím presného uhla medzi Lunou a Slnkom (teda určitou fázou Luny). Faktom však ostáva, že rovnaká fáza Luny, ako bola pri narodení ženy, neurčuje jediné možné termíny počatia...
Navyše bolo odhalené, že pokiaľ sa Luna pri uzavretí tej správnej fázy nachádza v mužských znameniach (teda v nepárnych), narodí sa potomok mužského pohlavia, pokiaľ v ženských (párnych), narodí sa dieťa ženského pohlavia. V prípade, že je Luna v onom okamihu 5° pred koncom alebo na začiatku znamenia, predpoveď výsledného pohlavia je sporná a výsledok nie je istý.
Pripájame pravidlo pre určenie pohlavia dieťaťa podľa známeho francúzskeho hermetika a lekára Gerarda Encaussa, ktorý žil koncom minulého storočia. V jeho diele Praktická mágia (vydané v češtine na začiatku storočia v knižnici ISIS) sa hovorí: Ak nastal nový Mesiac v deviatich dňoch po narodení ženy, bude dieťa dcérou. Ak nie, bude to chlapček. Pre ďalšie deti – ak nastal nový Mesiac v deviatich dňoch po narodení posledného dieťaťa, bude nové dieťa opačného pohlavia než dieťa posledné. Ak nie, bude nové dieťa rovnakého pohlavia.

Pôvodná Jonášova práca
Prvé verejné vydanie Jonášovej práce nesie názov: „Zistenie období plodnosti u ženy, pohlavia a životaschopnosti plodu.“ Nitra 1969. Copyright by MUDr. Eugen Jonáš, Astra, Nitra, Czechoslovakia. Ďalej nasledujú citácie: „Ja som sa sústredil na preverovanie jedného z hlavných astrologických zákonov, a to na staré asýrsko-bybylónske tvrdenie, že „žena je plodná v určitej fáze Mesiaca“....“(str.5). Ďalej na str.6: „Na základe starobylej astrologickej...., objavil som tri nové zákonitosti, ktoré som experimentálne overil. Sú to 1.) Optimálny čas plodnosti u ženy sa dostaví v tej fáze Mesiaca, ktorá bola pri jej narodení, nezávisle na čase menštruačného krvácania. 2.) V čase plodnosti udáva poloha Mesiaca v kladnom alebo zápornom úseku ekliptiky mužské alebo ženské pohlavie budúceho dieťaťa. 3.) V čase plodnosti zapríčiňujú nepriaznivé rozloženie blízkych nebeských telies vzhľadom k Mesiacu a jeho dispozítoru menšiu životaschopnosť počatého plodu, a to podľa náchylnosti, ktorú signalizuje radix ženy.“ Str.24: „Pôvodne som predpokladal, že žena je plodná iba vo fáze Mesiaca, aká bola pri jej narodení a nebral som do úvahy jej individuálny ovulačný cyklus.“ Ďalej autor hovorí o tom, ako predal svoje výsledky v roku 1959 Prof. MUDr. Kurtovi Rechnitzovi, profesorovi Budapeštianskej univerzity, ktorý sa samostatne venoval ich klinickému praktickému overovaniu a Jonášovu metódu ďalej zdokonalil. Bola vzatá do úvahy teória Ogino-Knaus-Schroder. Výsledky kombinovanej teórie potom boli použité i pre aplikácie výpočtu neplodných dní resp. antikoncepcie s dobrými výsledkami. Ďalšie práce či publikacie MUDr. Jonáša nepoznáme. Z citovanej pôvodnej práce vyplýva, že pôvodná Jonášova metóda nie je dostatočne vhodná pre prax neplodných dní, že Jonáš prihliadal k radixu (viď citovaný text), i keď táto téma nie je v tejto práci sledovaná. Pokiaľ sme Jonášovu metódu aplikovali, vždy sme prihliadali aj k radixu. Bez ohľadu na uvedené, ak nemáme rektifikovaný horoskop na asi +- 30" je i jeho využitie neúplné.
Odporúčame prečítať si originál Jonášovej práce, z ktorej sme uvedené tri body presne citovali. Tieto tri body všeobecne popisujú astrologické podmienky na tri rôzne požiadavky ad 1.) čas plodnosti, ad 2.) pohlavie prípadne počatého dieťaťa a ad 3) jeho zdravie či životaschopnosť. Bod 3.) vedie ku dvom skúmaniam a) aspektácia Luny (prípadne aj jej dispozítora) v horoskope okamihu opakovania Soli-Lunárnej fázy a b) skúmanie radixu ženy, či má možnosť porodiť zdravé dieťa a prípadne kedy. Hoci body 1.), 2.) 3.a) sú ľahko mechanicky skúmateľné či splniteľné, 3.b) je záležitosť znalostí a praxe dotyčného astrológa, a aj tak je to vždy práca neistá a často i sporná, ale tak už to v poznávacích procesoch chodí. Vo všeobecnosti - prihliadnutie k radixu nemení na možnosti stanovenia podmienok bodov 1.) a 2.) vôbec nič, ale pokiaľ radix ukazuje na poškodenie orgánov ženy atď. k počatiu nemusí dôjsť atď. variánt a príčin všetkého možného je nekonečné množstvo. Z toho všetkého je zrejmé, že Jonášova metóda je len určitou malou časťou poznávania astrologických súvislostí počatia a narodenia zdravého dieťaťa.

Funkčnosť a úspešnosť
Sami sme sa presvedčili, že táto metóda je funkčná, avšak Dr. Jonášom uvádzaných 98% úspešnosti sa nám zdá značne nadnesených. Naše odhady sú tak 70%, ale aj to je veľmi dobré. Úspešnosť Jonášovej metódy sa dá astrologicky zvýšiť niekoľkými spôsobmi. Jednak odporúčať termín počatia taký, keď mundánne konštelácie sú priaznivé a navyše vytvárajú voči horoskopu ženy harmonické aspekty a to najmä na Lunu, Venušu, dispozítora a signifikátora piateho astrologického domu, ktorý vypovedá o potomstve.
Zohľadnenie relevantných mundánnych konštelácií voči horoskopu ženy v zmysle predchádzajúceho textu vykonávame pri výpočtoch v astrologickom štúdiu ANTEAR pre naše klientky a úspešnosť je pomerne vysoká. Objednať si ich môžete na stránke (kliknite na tento odkaz) Výpočet optimálnych termínov pre počatie zdravého dieťaťa, ako službu nazvanú Kalendár počatia. Týmto spôsobom sa však samozrejme problém stáva nesporne zložitejším a nakoniec môžu zostať napríklad 2 - 3 termíny v jednom roku. Ale ani to nie je vždy cesta k úspechu, pretože v prípade, že v horoskope ženy sa nachádza napríklad Saturn v piatom dome v kvadratúre na Venušu či Lunu, nemusí dôjsť k počatiu kvôli organickým poruchám a tu potom nepomôže ani to najlepšie načasovanie.

Vesmír si do toho tak či tak nenechá kecať...
Táto myšlienka určite nie je od veci. Komplikácie pri tehotenstve či prípadná neplodnosť je vidieť často už z Luny či 5. domu ženy. U veľkej väčšiny žien, ktoré za nami s týmto problémom prišli, bolo možné už pri zbežnom pohľade na ich radix horoskop rozpoznať problematické dispozície v základnom horoskope a deti jednoducho mať nemohli. Navyše v dobe keď za nami prichádzajú, im buď Lunu alebo planétu v piatom dome či piatemu domu vládnucu napadá zlá direkcia či tranzit pomalej planéty.

Bezplatný výpočet plodných dní verzus platené služby
Keď astrológ zostavuje kalendár plodných dní pre ženu, nehľadá len tie dni, kedy má najväčšiu pravdepodobnosť na počatie, ale zároveň sa snaží vylúčiť riziká, ktoré by mohli pri otehotnení, v priebehu tehotenstva alebo pri pôrode nastať. Inými slovami povedané - táto služba je určená ženám, ktoré majú s počatím závažné problémy, napríklad ohrozujúce zdravotný stav budúcej matky. A presne medzi tým je rozdiel. Zatiaľ čo bezplatné výpočty na internetových stránkach počítajú plodné dni, rizikami sa už nezaoberajú, čo je veľký nedostatok. Potom sa nemôžeme diviť, ak sa jedného dňa objaví žena s mimomaternicovým tehotenstvom, tvrdiaca, že počala touto metódou publikovanou na webe.

Astrológ je navyše schopný naozaj presným výpočtom eliminovať najhoršie tranzity a direkcie na radix a týmto spôsobom predísť nepríjemným udalostiam, ktoré nastali v priebehu niektorého z predošlých tehotenstiev a na základe tejto skúsenosti ženu pred rovnakým problémom ochrániť. Ak teda v minulosti nastal napr. samovoľný potrat a žena sa snaží tomuto riziku pre budúce tehotenstvo vyhnúť, potom je možné túto metódu s úspechom využiť.

Programy na bezplatné výpočty sú navyše tak trochu alibistické, pretože znázorňujú tri až päť dní za sebou, pričom pravý je len jeden. Myslím, že budem hovoriť za všetkých astrológov, keď napíšem, že neuvážené použitie výstupov týchto bezplatných výpočtov možno z určitého hľadiska hodnotiť dokonca ako životu nebezpečné, pretože tieto programy nevylučujú rizikové aspekty v niektorých dňoch. Pokiaľ teda budete voliť medzi astrológom vypočítaným Kalendárom počatia a výpočtom zdarma, zvážte, či to stojí za riziko.

zaenab
26. aug 2008

Hezký večer všem pátralkám (pátralům) po všem, co by mohlo pomoct při cestě za miminkem.

Právě jsem sklidila poslední dnešní dávku úrody ze zahrady a tak chci všem jen sdělit, aby co nejvíc využili toho, že je teď dostupná spousta zeleniny a ovoce z našich končin 🙂 V Caru mi řekli, že na podzim mají vyšší úspěšnost dokonce i s přirozenými početími, a je to podle nich tím, že je v létě člověk odpočatější, svítí sluníčko a hlavně má víc přirozených vitamínů, minerálů a přírodních látek. Tak to hojně využívám a denně baštím dokonce víc, než povinnou 😉 dávku půl kila ovoce/zeleniny.

mimusiacik
autor
27. aug 2008

zaenab - dobre ranko,pekny den...si sovicka,i po narocnom dni zajdes do temicky a povzbudis dalsimi pismenkami,vdakaaa! 😉

sylvuska - pri prilezitosti oslav tvojho mena zelam pevne zdravicko,kazdodenne ludske stasticko,opatovanejlasky nadostac,nech sa Ti splni to ,po com tuzis! 😉

zaenab
27. aug 2008

Ahoj holky,
Sylvia, přidávám se k svátku - hepy svááááááááááááátek tu jů!
Podle českého je dnes Otakar, podle církev. sv. Monika, tak nebýt mimusiačka, nevím o tom slovenském.
Takže ještě jednou hepy sváááátek a brzy // 🙂 🙂 🙂 🙂

A pokud budeš mít cestu okolo Brna, zvu tě na gratinované ostržiny na tvoji počest!

kikusa100
27. aug 2008

ahojte kocky.. aj ja som nieco nasla a prispievam k rozsireniu tejto temy.. snad niekomu pomoze...
ja som is kupila AGNUCASTON je to vytazok z vitexu jahnacieho... tak uvidim.. dam vediet ako zebera.. posobi dobre na hormonalny system na upravu progesteronu, a prolaktinu.. zacala som brat aj na spinenie ascorutin. tak som zvedava.
berie niekto z vas vitex - agnucaston??

ŽENSKÉ OCHORENIA

Rebríček obyčajný – používa sa pri menštruačných ťažkostiach, pri nadmernom krvácaní, pri kŕčoch a pri problémoch v klimaktériu.

Alchemilka žltozelená – zmierňuje krvácanie, posilňuje maternicu v gravidite i po pôrode.

Pastierska kapsička – používa sa pri silnej a bolestivej menštruácií a k celkovému posilneniu organizmu pri vyčerpaní.

Prvosienka jarná – zmierňuje menštruačné a klimakterické ťažkosti najmä u intelektuálne založených žien s častými migrénami.

Hluchavka biela – odporúča sa pri nepravidelnej menštruácii, zápaloch v podbrušku a pri výtoku.

KOŽNÉ OCHORENIA a KŔČOVÉ ŽILY

POTRAT (predčasný pôrod)

Veľa žien často predčasne porodí, nemôžu svoje dieťa donosiť. Tieto ženy by mali siahnuť po rebríčkovom a alchemilkovom čaji a užívať dve až tri šálky denne. No pomôžu aj mladé výhonky hrabu, ktorý sa často vysádza ako živý plot okolo domov. Mladé výhonky s tromi lístkami sa varia v mlieku. Mlieko sa scedí, rozmieša sa v ňom žĺtok a nakoniec sa pridá zápražka z kúska masla a múky. Takúto polievku treba jesť niekoľko týždňov, ba mesiacov na večeru. Potom už žena sotva potratí.

KRVÁCANIE (menštruačné krvácanie)

Pri silnom menštruačnom krvácaní sa pije ráno na lačno pol hodiny pred raňajkami zápar z týchto bylín: 25 g kvetu arniky, 50 g koreňa valeriány, 25 g pľuzgierky islandskej, 25 g medovky, 25 g rebríčka a 25 g šalvie. Dáva sa 1 vrchovatá čajová lyžička zmesi na 1/4 litra vody, zaparí sa a nechá 3 minúty lúhovať. Čaj sa môže užívať, aj keď sa krvácanie normalizuje. Od podbrušia sa šíri dobrý pocit, nenastávajú žiadne vedľajšie ťažkosti a účinok bylín trvá niekoľko rokov. Pred rokom ma prosila jedna mladá žena o tento recept. Mala nepredstaviteľne silné menštruačné krvácanie a už jej robili dva zásahy na klinike jej brata, gynekológa, no márne. Čaj jej pomohol veľmi rýchlo a takisto aj mne, keď som po ťažkom ochorení na týfus začala krvácať a nedalo sa to zastaviť. Môj ošetrujúci lekár vtedy povedal, že to musíme skúsiť s bylinami. Tak sa dostal tento zaujímavý recept do mojich rúk. Viac ako rok a pol som trpela na menštruačné krvácanie, ktoré trvalo 14 í viac dní. Byliny som užívala presne Štyri týždne a mesačná pravidelnosť sa normalizovala. Bez prerušenia som pila čaj celých päť rokov.
MATERNICA (obrátená maternica)

Denne treba po dúškoch piť štyri šálky alchemilkového čaju. Na 1/4 litra vody sa dáva vrchovatá čajová lyžička byliny. Zaparí sa a krátko vylúhuje. Nadrobno narezané stonky, kvety a listy kapsičky sa naložia do fľaše po hrdlo a zalejú sa 38 až 40 % liehom, 10 dní sa všetko nechá stáť na slnečnom mieste alebo v blízkosti tepelného zdroja. Táto esencia sa niekoľkokrát denne vtiera do pokožky počnúc od pošvy až po podbrušie. Súčasne sa týždenne robia 3 sedacie kúpele z rebríčka: 100 g rebríčka dáme na noc do studenej vody, nasledujúci deň prihrejeme a urobíme sedací kúpeľ, ktorý trvá 20 minút. Voda na kúpanie sa môže ešte dva razy naliať na byliny, takže z nich možno pripraviť celkove tri kúpele.

Dúška tymianová je známa už od staroveku. Až do našich čias sa traduje: ,,Tymian je predovšetkým ostrý a pálivý. Upravuje odtok moču a menštruáciu, pomáha pri potratoch a pri pôrode urýchľuje normálny výstup dieťaťa z tela matky. Z neho pripravený čaj čistí jemné vnútorné časti tela." Abatiša Hildegarda z Bingenu hovorí, že tymian je liek proti malomocenstvu, proti ochrnutiu a nervovým chorobám. Kto ráno vypije šálku tymianového čaju miesto kávy, čoskoro na sebe zbadá liečivé účinky: duševnú sviežosť, dobrý pocit v žalúdku, rána bez kašľa a celkový pocit blaha.

Po imele môžu siahnuť aj ženy. Normalizovaný krvný tlak pôsobí priaznivo na poruchy maternice a menštruácie, predovšetkým silné mesačné krvácanie, ako aj krvácanie šestonedieľky. Pri ťažkostiach v prechode sprevádzaných búšením srdca a zrýchlením tepu, návalmi krvi do hlavy, pocitmi strachu a ťažkosťami s dýchaním možno niekoľko rokov sústavne piť tento čaj. Ťažkosti sa úplne stratia a žena nemá pocit, že je v prechode. Čerstvá šťava z imela odstráni neplodnosť ženy. Imelo treba dobre vymyť a ešte za vlhka odšťaviť v odšťavovači. Užíva sa po 25 kvapiek,

zamiešaných do trošky vody. Pije sa pol hodiny pred raňajkami a večer pred spaním. Imelové kvapky dostať v lekárni (v Rakúsku, pozn. prekl.).

Od kresťanských čias je táto rastlina zasvätená Panne Márii. Alchemilka blahodarne pôsobí nielen pri menštruačných poruchách, výtoku, pri ochorení podbrušia a nevoľnostiach v prechode, ale pomáha tiež v začínajúcej puberte a spolu s rebríčkom obyčajným (myší chvost obyčajný) priaznivo ovplyvňuje menštruáciu. V prípade, keď mladé dievčatá napriek liekom nemajú pravidelnú menštruáciu, alchemilka spolu s rebríčkom obyčajným (zmiešať v rovnakom pomere) dajú všetko do poriadku. Alchemilka pôsobí sťahujúco (zvieravo) a veľmi rýchlo lieči. Používame ju ako prostriedok odvodňujúci a posilňujúci srdce pri traumatických horúčkach (horúčka z rany), hnisavých ranách a zanedbaných vredoch. Po extrakcii zubov sa alchemilka odporúča ako najlepší hojivý prostriedok. Po viacnásobnom vyplacho-vaní zahojí ranu v priebehu dňa. Odstraňuje tiež slabosť svalov a končatín. Pomáha pri málokrvnosti.

Alchemilka veľmi pomáha pri poranení pri pôrode, pri ochabnutí podbrušia žien, ktoré majú ťažký pôrod alebo sklon k potratu, upevňuje plod a posilňuje väzivo maternice. Ženy so sklonom k týmto ťažkostiam by mali od tretieho mesiaca piť alchemílku. Ona je všeliekom na všetky ženské choroby a pomáha dokonca spolu s kapsičkou pastierskou pri obrátení maternice a slabinovej prietrži. V uvedených prípadoch sa pijú štyri šálky čaju z alchemilky, pripraveného podľa možnosti z čerstvo natrhaných bylín, denne po dúškoch. Okrem toho masírujeme postihnuté miesto tinktúrou z kapsičky pastierskej, pri obrátení maternice začneme natieraním zvonka, počnúc od pošvy smerom hore. Tu sa uplatňujú doplnkové sedacie kúpele z rebríčka obyčajného (100 g byliny na jeden kúpeľ; dohromady tri kúpele týždenne; keď sa voda vo vani zohreje, môže sa ešte dva razy použiť).

Rebríček obyčajný je liečivá rastlina, bez ktorej si náš život ani nevieme predstaviť. Pomáha nám pri mnohých ťažkých chorobách, no v prvom rade je to liečivá rastlina žien. Ctihodný otec Kneipp píše vo svojich spisoch: „Ženy by sa uchránili pred mnohými chorobami, keby občas siahli po rebríčku!"

A to nielen mladé dievčatá, ktoré mávajú nepravidelné mesačné krvácanie, ale aj staršie ženy bezprostredne pred prechodom, alebo ak tú hranicu už prekročili. Aj pre mladú, aj pre staršiu je dôležité vypiť si šálku záparu z rebríčka. Rebríček skvele vplýva na podbrušie žien, preto ženy urobia pre svoje zdravie najlepšie, ak si na prechádzkach po lese alebo poli nazbierajú kytičku čerstvého rebríčka. Táto bylina rastie vo veľkom množstve na lúkach alebo poľných chodníčkoch, na okrajoch ciest a obilných poli. Kvety sú v úborových chochlíkoch s obojpohlavnými kvetmi, ktoré majú na obvode piestíkové lupienky bielej, niekedy ružovej alebo červenej farby a na slnečných miestach ostro aromaticky voňajú. Kvety (kvetenstvá) trháme za slnečného dňa, keď sa ich éterické oleje a liečivá sila zmnožujú.

Poznám mladú gazdinú, o ktorej sa zrazu začalo hovoriť, že ochorela na rakovinu podbrušia. Ožarovali ju kobaltom. Príbuzným oznámili, že jej choroba je nevyliečiteľná. Spomenula som si na ctihodného otca Kneippa a odporučila som mladej žene, aby denne vypila toľko rebríčkového záparu, koľko len znesie. Veľmi som sa začudovala, keď ani nie o tri týždne prišiel list, že sa jej darí výborne a pomaly, no iste sa jej vracia zvyčajná váha.

Pri zápale vaječníkov takmer prvý sedací kúpeľ odníme bolesti a zápal začne pomaly ustupovať. Takéto kúpele sú rovnako účinné pri nočnom pomočovaní detí a starších ľudí, ako aj pri bielotoku. Vtedy treba denne piť dve šálky záparu z rebríčka. Pri obrátení maternice sa dlhší čas robia sedacie kúpele z rebríčka, po dúškoch sa pijú štyri šálky alchemilkového záparu a robí sa masáž tinktúrou z kapsičky od pošvy hore cez podbrušie. Sedacie kúpele z rebríčka, keď sa robia denne dlhší čas, odstránia aj myómy (maternice). Užívajú sa tak dlho, kým lekárska kontrola neukáže negatívny nález.

Mladé 19-ročné dievča nemalo vôbec menštruáciu. Odborný lekár, gynekológ, jej predpísal tabletky. Menštruácia sa síce nedostavila, no dievčaťu sa veľmi zväčšili prsníky. Odmietla tablety ďalej užívať. Jej ustarostená matka prišla ku mne. Poradila som jej, aby dievčaťu denne na lačno podávala šálku rebríčkového čaju. Po štyroch týždňoch bolo všetko v poriadku a tak to aj zostalo do dnešného dňa. Spomínam si na iný podobný prípad, ktorý sa skončil v ústave pre choromyseľných, lebo nič nezaúčinkovalo. Škoda, že som vtedy nemala takéto skúsenosti s liečivými rastlinami.

Aj v prechode by mali ženy usilovne piť zápar z rebríčka. Vyhli by sa vnútornému nepokoju a iným podobným stavom. Na zdravotný stav veľmi dobre pôsobia aj sedacie kúpele. Pri zápaloch nervov rúk a nôh veľmi blahodarne pôsobia kúpele s prísadou rebríčka. Rebríček však musíme zbierať za slnečného poludnia. Zväčša tieto kúpele pomôžu už na prvý raz a bolesti zmiznú.g

NECHTÍK LEKÁRSKY

JAK MOHOU POMÁHAT POTRAVINOVÉ DOPLŇKY PŘI NEPLODNOSTI U ŽEN
Většinu doplňků uvedených v tabulce můžete užívat v kombinaci s multivitaminovými a multiminerálními přípravky bez ohledu na to, jakou má neplodnost příčinu. Bez problému je lze užívat i s klasickými léky. Výsledky se dají pozorovat za tři až šest měsíců. Neváhejte a poraďte se s odborníkem, jsou-li tyto léky pro vás vhodné. B komplex pomáhá udržovat zdravý reprodukční systém.
Otěhotníte-li, bude hrát zásadní roli v časném vývoji plodu; zvláště kyselina listová brání vzniku vrozených defektů. Vitamin E je mocný antioxidant a snižuje hladinu volných radikálů (nestabilních kyslíkových molekul), které mohou narušit normální funkci vaječníků a dělohy. Zinek je nutný ke správnému dělení buněk, ale je nezbytné přidat měď, protože užívání by mělo být dlouhodobé Omega- 3 mastné kyseliny z rybího tuku (nebo lněného oleje) podporují správnou funkci dělohy a vaječníků. Je-li neplodnost důsledkem nepravidelné ovulace, zkuste směs bobulek drmku (nazývaného také vitex) s rostlinou ProDoscidea louisianica ke stimulaci tohoto pochodu. O drmku se prokázalo, že ovlivňuje hladinu dvou ženských hormonů - progesteronu a prolaktinu. Nízký progesteron nebo vysoké hodnoty prolaktinu snižují ovulaci; drmek zvyšuje tvorbu progesteronu a snižuje tvorbu prolaktinu.
vitamin B komplex
dávkování: jednu tabletu každé ráno při jídle
doporučení: užívejte B-50 komplex s 50 mcg vitaminu Bil a biotinu, 400 mcg kyseliny listové a 50 mg ostatních B vitaminů
vitamin E
dávkování: 250 mg dvakrát denně
pozor: užíváte-li léky proti srážení krve, poraďte se s lékařem
zinek
dávkování: 30 mg denně
doporučení: užíváte-li zinek déle než měsíc, užívejte doplněk obsahující i 2 mg mědi
rybí tuk
dávkování: 2 lžičky denně
pozor: užíváte-li léky proti srážení krve, poraďte se s lékařem
doporučení: vegetariáni mohou užívat lžíci lněného oleje denně
drmek
Dávkování: půl lžičky tinktury dvakrát denně
pozor: zjistíte-li, že jste těhotná, přestaňte ihned užívat
CO JEŠTĚ MŮŽETE DĚLAT - NEPLODNOST U ŽEN
o Jezte stravu s dostatkem celozrnných obilnin a pětkrát denně zeleninu a ovoce.
o Nekuřte; kouření cigaret snižuje plodnost a může závažně poškodit zdraví a vývoj vašeho děťátka, když otěhotníte.
o Máte-li nadváhu, snažte se zhubnout; naopak se snažte přibrat, jste-li příliš hubená.
o Přiměřeně se pohybujte a cvičte, ale nadměrné cvičení může narušit ovulaci.
o Nepijte alkohol nebo jen v malém množství. Kávy vypijte nejvýše dva šálky denně.
Podle jedné z nedávných studií ženy, které pijí více než polovinu šálku černého nebo zeleného čaje denně, mohou zdvojnásobit své šance na otěhotnění. Odborníci zkoumali účinek kofeinu na plodnost u 187 žen. Přestože podle této studie nemá pití kávy nebo čaje na plodnost žádný vliv, nemohli badatelé přesvědčivě vyloučit negativní dopad. Zjistili, že příznivé účinky čaje souvisejí s některou složkou obsaženou v odvaru nebo že je to tím, že pijáci čaje jednoduše mají lepší zdravotní návyky než pijáci kávy.
Mnoho žen používá ke zjištění ovulace domácí testy, ale když dojde k ovulaci, je už vlastně pozdě. Podle studie 221 žen ve věku od 25 do 35 let je nejvhodnější dobou k otěhotnění pět dnů před dnem ovulace. Sexuální styk v jinou dobu pravděpodobně nepovede k těhotenství.

Zväčšiť
Menopausal Formula
( CaliVita )

Cena (kus): 1 448.00 Sk (vrátane DPH 19 %)
________________________________________

Multivitamín s jedinečným zložením, obsahuje liečivé rastliny, vitamíny a minerálne látky zodpovedajúce špecifickým potrebám žien v klimaktériu. Jednotlivé zložky prispievajú k optimálnej funkcii metabolizmu a zmierňovaniu nepríjemných prejavov sprevádzajúcich menopauzu.

Menopauza („zmena života“) sa začína zvyčajne prejavovať v období medzi 40. až 55. rokom života, keď ženy postupne prestávajú menštruovať. Jedným z prirodzených znakov sprevádzajúcich stratu menštruácie je znížená produkcia ženských pohlavných hormónov estrogénu a progesterónu. Premenlivosť hladiny hormónov často sprevádzajú nepríjemné príznaky- návaly horúčavy, potenie, depresie, podráždenosť, nespavosť, únava. Mnohé ženy sa sťažujú na suchú pošvu. V čase prechodu ženy viac trpia rôznymi chronickými ochoreniami ako v redchádzajúcich rokoch svojho života. V tomto období sa napríklad často vyskytujú choroby ako cukrovka, vysoký krvný tlak, srdcové choroby a osteoporóza. Ak niektorou z chorôb žena trpela aj predtým, jej symptómy sa počas menopauzy môžu ešte zhoršiť. Nepríjemné príznaky menopauzy možno zmierniť pomocou prírodných aktívnych zložiek. (Liečba hormónmi by sa mala aplikovať len v nevyhnutných prípadoch.) Účinok vitamínov, minerálnych látok a liečivých rastlín sa výrazne zvýši každodenným pravidelným cvičením a relaxáciou.
Príjem vápnika a vitamínu D3 je zvlášť dôležitý na ochranu zdravia kostí, pretože práve tieto látky v strave žien často chýbajú. Veľmi dôležité je aj podávanie horčíka, bóru, chrómu a zinku. Antioxidanty chrániace bunky – vitamín A, C, E, betakarotén a selén – zvyšujú imunitu organizmu. Praslička roľná má diuretický účinok, angelika čínska posilňuje svalstvo maternice. Sibírsky ženšen je stimulátorom duševných a fyzických schopností, zmierňuje príznaky spôsobené úbytkom ženských pohlavných hormónov. Sladké drievko pomáha zmierňovať depresie, posilňuje imunitný systém a ochraňuje pečeň. Cerbernia je tiež veľmi účinná pri problémoch s nervovým systémom. Agnus čistí krv a napomáha tráveniu. Koreň ploštičníka strapcovitého stimuluje tvorbu progesterónu.

Harmonická premena.
Dlhší popis
Dávkovanie 3x3 kapsuly denne. Dávkovanie môže byť zmenené podľa individuálnej citlivosti. Prípravok je vyrobrný výlučne z prírodných látok a môžu ho užívať aj alergici.
Množstvo 135 kapsúl
Zloženie
vitamín A 150 mcg
betakarotén 4.5 mg
vitamín D3 2 mcg
vitamín C 100 mg
vitamín E 40 mg
vitamín B1 2.5 mg
vitamín B2 2.5 mg
vitamín B3 7.5 mg
vitamín B4 40 mcg
vitamín B5 5 mg
vitamín B6 2.5 mg
vitamín B12 5 mcg
biotín 30 mcg
PABA (kyselina para-amino-benzoová) 2.5 mg
cholín 2.5 mg
inozitol 2.5 mg
vápnik 100 mg
horčík 50 mg
draslík 10 mg
zinok 3 mg
meď 200 mcg
železo 1 mg
mangán 500 mcg
jód 15 mcg
selén 10 mcg
chróm 20 mcg
molybdén 15 mcg
bór 300 mcg
praslička roľná 650 mcg
Angelika čínska 7.5 mg
sibírsky ženšen 10 mg
koreň zo sladkého dreva 10 mg
koreň ploštičníka strapcovitého 10 mg
Cerberia (Blessed Thistle) 10 mg
Agnus (Chasteberry) 10 mg
komplex bioflavonoidov 1 mg

Bee Power
( CaliVita )

Cena (kus): 399.00 Sk (vrátane DPH 19 %)
________________________________________

Prípravok obsahujúci včeliu kašičku je špeciálnou výživnou látkou bohatou na proteíny a aminokyseliny. Je vhodný pre každého bez ohľadu na vek a pohlavie. Má prírodný pôvod a slúži ako doplnok výživy pre tých, ktorí chcú mať viac energie a vitality.
Včelia kašička je produktom včiel-robotníc. Vzniká v ich slinných žľazách a slúži ako potrava pre včeliu kráľovnú. Tento zvláštny výživný koncentrát jej umožňuje žiť dlhšie ako päť rokov, kým včely- robotnice žijú len 2 – 4 mesiace. Včelia kašička umožňuje včelej kráľovnej uložiť v čase kladenia 2000 – 3000 vajíčok v priebehu 24 hodín. Obsahuje tiež celý komplex vitamínov B, najmä vitamín B5 (kyselina pantoténová) a vo vysokej koncentrácii aj vitamín B6. Je jediným prírodným zdrojom acetylcholínu. Včelia kašička obsahuje vitamíny A, C, D, E, minerálne látky, enzýmy a 18 druhov aminokyselín. Osviežuje a podporuje organizmus, udržuje kosti a kĺby v dobrom zdravotnom stave. Je vynikajúcim revitalizačným prostriedkom a výživnou látkou výrazne zlepšujúcou imunitu organizmu.

Sila kráľovnej.
Dlhší popis
Dávkovanie 1 kapsula denne, alebo podľa rady lekára.
Množstvo 50 kapsúl
Zloženie
koncentrát z včelej kašičky 50 mg

NEPLODNOST U ŽEN
AbecedaZdraví.cz > Nemoci > Neplodnost u žen
Nemůže-li žena otěhotnět má stresující pocit bezmocnosti a frustrace. Klasicky léčit neplodnost u žen může mít někdy vedlejší účinky a nejednou staví postižené před finanční a etické problémy. Pro některé ženy mohou být potravinové doplňky účinnou alternativou.
CO TO JE NEPLODNOST U ŽEN
O ženské neplodnosti mluvíme, když žena neotěhotní během roku, v němž měla opakovaně nechráněný pohlavní styk během nejplodnějších období svého menstruačního cyklu (pět dnů před ovulací a v den ovulace). Pro neplodnost u žen lékaři doporučují, aby žena, které je více než 35 let, čekala pouze šest měsíců s vyhledáním pomoci, protože plodnost s věkem klesá. Asi 15 procent dvojic má problémy s početím, z toho ve třetině těchto případů oba partneři. Ve zbytku případů jsou příčiny rovnoměrně rozděleny mezi obě pohlaví.
PŘÍZNAKY NEPLODNOSTI U ŽEN
• neschopnost otěhotnět trvající 6 až 12 měsíců
• u některých žen chybějící nebo nepravidelná menstruace
• u některých žen infekce chlamydiemi, endometrióza nebo zánětlivé procesy v pánvi
PŘÍČINY ŽENSKÉ NEPLODNOSTI
Při normální ovulaci se uvolní vajíčko z vaječníku v polovině menstruačního cyklu. Vajíčko pak z vaječníku cestuje vejcovody, kde může být spermií oplodněno. U některých žen se objevuje neplodnost proto, že jejich ovulace je nepravidelná, nebo že k ní vůbec nedochází. U jiných mohou být vejcovody jizevnatě změněné a špatně průchodné. Lékařské vyšetření a zhodnocení stavu je bezpodmínečně nutné, aby bylo možné stanovit příčinu neplodnosti. Ženy s nepravidelnou menstruací nemají pravděpodobně ani pravidelnou ovulaci.
V některých případech však přes pečlivé vyšetření nelze stanovit příčinu neplodnosti.
K nepravidelné ovulaci dochází častěji u žen starších 35 let Hormonální nerovnováha, ať už z jakýchkoli důvodů - problémy s nadváhou, přehnané cvičení a sportování -, to vše může ovulaci potlačit nebo jí zabránit. Chorobné stavy jako infekce chlamydiemi, endometrióza nebo záněty v pánvi mohou způsobit jizvení a organické překážky
JAK MOHOU POMÁHAT POTRAVINOVÉ DOPLŇKY PŘI NEPLODNOSTI U ŽEN
Většinu doplňků uvedených v tabulce můžete užívat v kombinaci s multivitaminovými a multiminerálními přípravky bez ohledu na to, jakou má neplodnost příčinu. Bez problému je lze užívat i s klasickými léky. Výsledky se dají pozorovat za tři až šest měsíců. Neváhejte a poraďte se s odborníkem, jsou-li tyto léky pro vás vhodné. B komplex pomáhá udržovat zdravý reprodukční systém.
Otěhotníte-li, bude hrát zásadní roli v časném vývoji plodu; zvláště kyselina listová brání vzniku vrozených defektů. Vitamin E je mocný antioxidant a snižuje hladinu volných radikálů (nestabilních kyslíkových molekul), které mohou narušit normální funkci vaječníků a dělohy. Zinek je nutný ke správnému dělení buněk, ale je nezbytné přidat měď, protože užívání by mělo být dlouhodobé Omega- 3 mastné kyseliny z rybího tuku (nebo lněného oleje) podporují správnou funkci dělohy a vaječníků. Je-li neplodnost důsledkem nepravidelné ovulace, zkuste směs bobulek drmku (nazývaného také vitex) s rostlinou ProDoscidea louisianica ke stimulaci tohoto pochodu. O drmku se prokázalo, že ovlivňuje hladinu dvou ženských hormonů - progesteronu a prolaktinu. Nízký progesteron nebo vysoké hodnoty prolaktinu snižují ovulaci; drmek zvyšuje tvorbu progesteronu a snižuje tvorbu prolaktinu.
vitamin B komplex
dávkování: jednu tabletu každé ráno při jídle
doporučení: užívejte B-50 komplex s 50 mcg vitaminu Bil a biotinu, 400 mcg kyseliny listové a 50 mg ostatních B vitaminů
vitamin E
dávkování: 250 mg dvakrát denně
pozor: užíváte-li léky proti srážení krve, poraďte se s lékařem
zinek
dávkování: 30 mg denně
doporučení: užíváte-li zinek déle než měsíc, užívejte doplněk obsahující i 2 mg mědi
rybí tuk
dávkování: 2 lžičky denně
pozor: užíváte-li léky proti srážení krve, poraďte se s lékařem
doporučení: vegetariáni mohou užívat lžíci lněného oleje denně
drmek
Dávkování: půl lžičky tinktury dvakrát denně
pozor: zjistíte-li, že jste těhotná, přestaňte ihned užívat
CO JEŠTĚ MŮŽETE DĚLAT - NEPLODNOST U ŽEN
o Jezte stravu s dostatkem celozrnných obilnin a pětkrát denně zeleninu a ovoce.
o Nekuřte; kouření cigaret snižuje plodnost a může závažně poškodit zdraví a vývoj vašeho děťátka, když otěhotníte.
o Máte-li nadváhu, snažte se zhubnout; naopak se snažte přibrat, jste-li příliš hubená.
o Přiměřeně se pohybujte a cvičte, ale nadměrné cvičení může narušit ovulaci.
o Nepijte alkohol nebo jen v malém množství. Kávy vypijte nejvýše dva šálky denně.
Podle jedné z nedávných studií ženy, které pijí více než polovinu šálku černého nebo zeleného čaje denně, mohou zdvojnásobit své šance na otěhotnění. Odborníci zkoumali účinek kofeinu na plodnost u 187 žen. Přestože podle této studie nemá pití kávy nebo čaje na plodnost žádný vliv, nemohli badatelé přesvědčivě vyloučit negativní dopad. Zjistili, že příznivé účinky čaje souvisejí s některou složkou obsaženou v odvaru nebo že je to tím, že pijáci čaje jednoduše mají lepší zdravotní návyky než pijáci kávy.
Mnoho žen používá ke zjištění ovulace domácí testy, ale když dojde k ovulaci, je už vlastně pozdě. Podle studie 221 žen ve věku od 25 do 35 let je nejvhodnější dobou k otěhotnění pět dnů před dnem ovulace. Sexuální styk v jinou dobu pravděpodobně nepovede k těhotenství.

Neplodnost a bylinky
Někdy se bohužel naše ženskost dostane do malé či větší krize a najednou toužené početí vlastního miminka se stane problémem, můrou, která nás trápí, bere úsměv a nenechá v noci v klidu spát.
Bylinky jsou malým zázrakem přírody, ale jejich léčivá moc se neobejde bez Vaší síly, touhy, pozitivního myšlení, radosti a kvalitní zdravé stravy. V neposlední řadě také navštivte odborné pracoviště, které se tímto problémem zabývá. Lékaři jistě najdou důvod, který brání otěhotnění a spolu s bylinkami Vám k miminku pomohou.
Zdravá strava je základem zdravého těla, zdravých orgánů, které nemusí bojovat s toxiny. Proto doporučuji jíst jen přírodní, kvalitní, chemicky nezatíženou potravu. Vynechat veškerou potravinářskou chemii (konzervanty, barviva, aromata apod.), konzervované, instantní a syntetické potraviny, jako např. uzeniny, paštiky, polotovary, hotové výrobky, potraviny s dlouhou záruční lhůtou, brambůrky, cukrovinky, limonády, živočišné tuky, atd.). Jezte hodně syrové zeleniny, ovoce, obiloviny, luštěniny, kvalitní maso, ryby, mléčné výrobky. Když budete mít zdravé čisté tělo, bude takové i Vaše miminko.
Také doporučuji svoje tělo co nejvíce vyčistit od všech nečistot a toxinů obsažených v potravě. Vynikající kůrou na čištění krve je pití čaje z čerstvých kopřiv, tento čaj prý také pomáhat otěhotnět. Protože stav našich střev se odráží na všech zbývajících orgánech a čistí tělo, doporučuji jíst potravinové doplňky s lactobacilem (např. Acidophylus nebo Yogurt). Je to tělu přirozená bakterie, která udržuje rovnováhu poševní a střevní flóry, působí také proti kvasinkám způsobujícím záněty a kožní problémy, zvyšuje imunitu.
Problém s plodností souvisí s imunitou, proto doporučuji ji posilovat. Imunitní systém posiluje vitamín C a A, vitamín E tzv. imunitní systém buduje, je také vitamínem plodnosti. Na posílení imunity konzumujete ovoce a zeleninu pro dostatek vitamínů a minerálů, česnek zabíjí choroboplodné zárodky, vláknina čistí trávící ústrojí a med ji posiluje. Dbejte na dostatek pohybu, pitný a spánkový režim. Z bylinek imunitní systém posiluje třapatka nachová, doporučuji výluh z kořene, žen-šen, propolisové kapky či mateří kašička.
Zde uvádím několik bylinkových receptů, které mají tu sílu pomoci. První tři recepty jsem získala od lékařky, porodní asistentky a kamarádky, které s nimi mají zkušenosti. Další recepty jsou z knih.
Čaj na otěhotnění báby Radnické
Složení : 70g heřmánek, 150g dobromysl, 50g sléz, 150g šípek, 100g maceška, 100g jablečník, 150g čekanka, 100g mařinka, 200g řebříček, 200g meduňka
Bylinky promíchat. Hrst bylinek dát do 300ml vody, nechat přejít varem, promíchat a luhovat 15 min. Pít nejlépe nalačno - 30 min. před snídaní a večer 30 min. před spaním.
Měl by pomoci upravit cyklus a těm, kdo se chystáte na IVF, pomůže dostatečně prokrvit sliznici dělohy. Musí se vypít nejméně jedna dávka.
Bylinkový čaj na podporu ženské plodnosti
Složení : nať kontryhelu 5 dílů, nať řebříčku 2 díly, nať šalvěje 2 díly, tinktura ze jmelí
Dvě lžíce směsi dát do půllitru vroucí vody a nechat asi 10 minut vylouhovat. Přecedit, přidat 2 kapky tinktury ze jmelí a pít 3xdenně třetinu množství.
Čaj na otěhotnění, starý recept od pratety
Složení : 10g světlík lékařský, 10g třezalka, 10g kontryhel, 10g yzop, 10g mateřídouška, 10g řebříček, 5g heřmánek, 10g tužebník jilmový
1 polévkovou lžíci přelít 1/4 l vroucí vody, nechat 1/4 hod. louhovat a slít. Pije se po menstruaci prvních 7 dní dvakrát denně - nalačno a večer, zbylé dny cyklu jednou denně ráno nalačno. Při menstruaci pití vynechat a pokračovat až po skončení. Opakujte 3 měsíce.
Čaj na neplodnost pana Josefa Suchého
Složení : 30g divoký chmel, 100g kontryhel, 50g řebříček, 10g routa, 20g komonice, 20g květ levandule , 20g kořen puškvorce, 20g květ měsíčku, 50g šípek
1 lžičku směsi na 1/2l vody, vařit 2 minuty a pít 3x denně šálek čaje před jídlem.
nebo výplach pochvy před pohlavním stykem
Složení : 25g truskavec, 25g šalvěj, 25g kopřiva, 35g dubová kůra, 30g heřmánek, 15g květ měsíčku
4 lžíce směsi na 6 šálků, vařit 5 minut a přecedit.
Čaj na neplodnost domácího lékaře
Složení : stejný poměr těchto bylinek : kontryhel, zeměžluč, třezalka, meduňka, srdečník, rozmarýn, kostival
Jednu čajovou lžíci směsi přelít 1/2l vody, 10 min luhovat. Pít ráno a večer 1 šálek.
Čaj je vhodné 2x týdně podpořit teplými zábaly ze senných strusů přes ledviny a břicho. Zábal ponechejte cca 1,5 hod a jděte si lehnout. Léčebná kůra trvá 1 měsíc, vynechejte při menstruaci.
Kontryhel
Na jakýkoliv gynekologický problém, včetně poruchy plodnosti se od pradávna doporučuje čaj z kontryhelu. Naše prabáby říkaly, že tato skromná a nenápadná bylinka má přímo ženské a mateřské poslání, a proto to byla magická bylinka k čarování pro lásku a krásu. Kontryhel posiluje ženské pohlavní orgány, především dělohu. Zpevňuje podbřišek, tím zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí . Je jedinečný při menstruačních poruchách, a to oslabené nebo slabě vyvinuté menstruaci. Tlumí menstruační bolesti. Upravuje nadměrné krvácení Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, včetně zánětu vaječníků. Působí proti bělavému výtoku a svědění, kde jsou dobré sedací koupele. Více, viz, článek Naše ženské bylinky na gynekologické problémy na těchto stránkách.
Čaj z kontryhelu: 2-4 čajové lžičky drogy vhodíme do 1/4 litru vroucí vody a necháme jen krátce přejít varem; poté necháme 10 minut ustát. Pijeme 2 šálky denně.
V prodejnách zdravé výživy se dá koupit směs s extraktem byliny Brahmi (Bacopa monnieri), což je tradičně užívaná bylinka indické ajurvédské medicíny pro léčbu mužské a ženské neplodnosti.
Zejména při mužské neplodnosti je doporučována pravidelná konzumace carnitinu, který napomáhá zejména tvorbě či zkvalitnění spermií. Není problém ho zakoupit v lékárně. Dále se doporučuje konzumace několika kapek propolisu denně a kyseliny listové (droždí, sója, fazole, špenát, zelený salát, kapusta, brokolice, červená řepa, cereální produkty, ořechy, játra).
Pohlavní orgány a plodnost lze také posilovat aktivací vhodných akupresurních bodů. Jeden z nich se nachází pod kostí vnějšího kotníku a další tři ve středu každé stydké kosti. Pokud se pro tuto podporu rozhodnete, vyhledejte odborníka.
Pokud máte dotazy k tomuto článku, chybí Vám zde nějaká informace nebo nám chcete sdělit vlastní zkušenosti s tímto problémem určitě to udělejte, ráda Vám odpovím či na toto téma „pokecám“ a určitě nebudu jediná, připojí se naše čtenářky a čtenáři.
Věřím, že Vám moje rady alespoň trošku pomohly

mimusiacik
autor
27. aug 2008

kikuska 100 - vrucna vdaka za nove a poutave info,velmi potesi novy prispievatel,vdaka,vdaka,vdaka!
nech sa dari,pekny den! 😉

Agnucaston som uzivala cca 6 tyzdnov pred piatimi rokmi a po 6t uzivania som prirodzene otehotnela 😀 😉 + po inych dalsich nakumulovanych pozit.veciach 😅
Gynekolog mi ho predpisal na znizenie prolaktinu,lebo po Parlodeli naordinovanom inym dr.som skolabovala...
Po agnucastone som sa citila ako golem,mohla som hory prenasat,fungovala som ako duraccelll 😀 😅 palilo mi to na 300%,nic nebolo nemozneee...aspon na mna fungoval takto,po zisteni tehu som ho vysadila 😉

Vela stastia!

mimusiacik
autor
27. aug 2008

pre hanculku z IP
okopirovane z temy na MK - MUDr.Jonas

http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

do ktorej kolonky mam co napisat ... nerozumiem nemecky ...dakujem
ta stranka znamena - pre ženy/kozmobiologicke planovanie počatia

Ihr Name: zadas svoje meno
Bitte hier Ihr Geburtsdatum eingeben:
zadaj datum a cas svojho narodenia.
Tag: den
Monat: mesiac
Jahr: rok
Uhrzeit: priblizny cas Tvojho narodenia
Potom klikni na: Ich will schwanger werden.(chcem otehotniet)
Vyhodi Ti to tri datumy:
Prvy je zaciatok plodneho obdobia
Druhy: Vrchol plodneho obdobia
Treti: koniec
Pri roznych inych vypoctoch to vzdy hodi ten stredny datum.

K oplodnujici soulozi je treba pristoupit 6-12 hodin pred danym terminem (ne mene nez 6 hodin a ne dele nez 12 hodin). V ostatnich dnech je treba ochrana pred pocetim ze dvou důvodů - jednak aby bylo zajisteno, ze dite bude skutecne pocato pouze ve vhodny termin pro poceti, tehotenstvi a porod a take aby byla jistota, ze bude urciteho pohlavi.

VYJIMKA - Ve dnech, kdy mate zaroven svůj biologicky plodny den, nelze zarucit dite urciteho pohlavi, zvysuje se schopnost otehotneni. Doporucuji Vam merit si bazalni teplotu a sledovat stav vaseho cipku a hlenu. Nebo pouzit ovulacni testy.

http://www.antear.com/link2.html

Potravinový doplněk s "pylem perga" - SARAPIS - přírodní progesteron
Přírodní léky a potravinové doplňky

Přírodní nehormonální preparát SARAPIS

díky vyjímečně širokému složení, včelí mateří kašička ( Gelée Royale ), květní pyl, fermentovaný pyl (perga), koenzym Q10, selen, lecitin, beta karoten, železo, vitamín C a vitamín E může v mnohém konkurovat hormonální léčbě.
Menopauza v pohodě
Publikováno: Čtvrtek, 16.09. 2004 Schválil: steinert Poslal: steinert

Stále více žen se obrací na bezplatnou poradenskou telefonní linku Centra život a zdraví s dotazem, zda mohou hormonální léčbu nahradit léčbou přírodní a zda tato léčba plně nahradí léčbu hormonální.
Mnoho žen hormony odmítá pro jejich vedlejší nežádoucí účinky a rizika, která tato léčba přináší. Proto by si měla každá žena, dříve než začne užívat jakýkoliv lék, pozorně přečíst příbalový leták, který podává přesné informace o daném léku. Ve světle nových lékařských studií realizovaných v posledních letech v USA a Anglii, byly u řady hormonálních léků užívaných v přechodu prokázány závažné nežádoucí vedlejší účinky. Nehormonální léčba však tyto vedlejší účinky nemá.
Lékaři vítají, že v lékárnách jsou také preparáty na přírodní bázi, jejichž užívání vede k výraznému zlepšení zdravotního stavu jejich pacientů. Stále více lékařů považuje nehormonální přípravky za dostatečnou náhradu hormonální terapie.
Jedním z nejúčinnějších přírodních nehormonálních preparátů určených nejen pro ženy s klimakterickými obtížemi je SARAPIS, který svými účinky může v mnohém konkurovat hormonální léčbě a v některých účincích ji i předčí. Sarapis nemá vedlejší nepříznivé účinky. Mezi ženami je velmi oblíben, jelikož přes svou vysokou účinnost nezvyšuje tělesnou hmotnost uživatelek a mohou jej užívat i ženy s bolestmi hlavy a migrénami, tromboembolickým onemocněním, zánětem žil, křečovými žílami, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, epilepsií, myomy, bolestmi a otoky nohou, chronickými poruchami jaterních funkcí aj.
V posledních pěti letech se o přírodních preparátech na bázi včelích produktů a rostlinných hormonů a jejich použití v léčbě klimakteria přednášelo na mnoha našich i zahraničních lékařských konferencích. Této problematice byla věnována i řada studií publikovaných v odborném tisku. V české studii byly použity testy estrogen deficitního syndromu vyhodnocované dle Kuppermanova indexu. Výsledky této české pozorovací studie prokázaly, že po jednom měsíci užívání Sarapisu došlo k podstatnému zlepšení celkového zdravotního stavu u 84% pacientek.
Tuto vysokou účinnost včelích produktů potvrdily také výsledky tříleté, dvojitě zaslepené pozorovací studie, která byla provedena v Hamburgu a Vídni. Autory této studie jsou K.H. Adam, K.S. Marien, W. Salomon, G. Selle, P. Sever a zúčastnilo se jí 1 300 žen a 260 gynekologů. U 82% až 90% zúčastněných žen došlo během této studie k odstranění klimakterických obtíží. V závěru jedné z vědeckých konferencí bylo našimi předními odborníky na klimakterium konstatováno, že léčba včelími produkty je plně přijímána a jsou s ní velmi dobré výsledky.
Přírodní nehormonální preparát SARAPIS je díky svému výjimečně bohatému složení - včelí mateří kašička (Gelée Royale), květní pyl, fermentovaný pyl (perga), koenzym Q10, selen, lecitin, beta karoten, železo, vitamín C a vitamín E - ve většině případů vhodnou a dostatečnou alternativou hormonální léčby.
Včelí mateří kašička v kombinaci s květním a fermentovaným pylem obsahuje: vitamíny A, B1 až B6, B12, C, niacin, enzymy, 18 různých aminokyselin, minerální látky, stopové prvky - Ca, K, Mg, Cu, P, Fe, Mn, Zn, Co, S a Si. Pyl obsahuje 12 mastných kyselin. Látky obsažené v těchto včelích produktech působí mimo jiné proti depresím, obnovují duševní rovnováhu, udržují vysokou obranyschopnost imunitního systému a vyvolávají pocit spokojenosti a chuť k životu.
Klimakterium
SARAPIS velice dobře zabírá na tzv. vegetativní klimakterický syndrom, který mimo jiné zahrnuje návaly horka a potu, bolesti hlavy, migrény, bušení srdce, podrážděnost, deprese, zvýšenou únavu, poruchy koncentrace, závratě, nespavost aj. Používá se i na posilnění funkce vaječníků, čehož se využívá i při léčbě nepravidelné a bolestivé menstruace a některých poruch plodnosti. Pomáhá také při léčbě chronických zánětů, jejichž léčba je často zdlouhavá a obtížná.
Osteoporóza
V letech 1999 až 2000 byla v ČR provedena jednoletá pozorovací studie vlivu přírodního preparátu Sarapis na osteoporózu. Dle výsledků této studie došlo po ročním užívání Sarapisu k zastavení osteoporózy, nebo k mírnému nárůstu hustoty kostí. Výsledky obou českých studií byly prezentovány v následujících odborných časopisech: Klimakterická medicína 3/2001 a 4/2001, Zdravotnické noviny (a jsou umístěny na níže uvedených internetových stránkách).
SARAPIS je volně prodejný v lékárnách.

Prodejní cena 30-ti kapslového balení je přibližně 240 Kč a cena 60-ti kapslového balení činí přibližně 450 Kč.

SARAPIS je nejprodávanějším nehormonálním preparátem pro ženy v ČR.
Jestliže jste vyzkoušeli již \"všechno\" a stále Vás tyto obtíže trápí, zavolejte na bezplatnou poradenskou linku Centra život a zdraví, kde obdržíte podrobné informace o léčbě těchto obtíží a také kontakt na lékaře, kteří mají s touto léčbou dlouhodobé zkušenosti.
Telefonní čísla této bezplatné linky jsou 800 100 464 a 800 100 140. Volat můžete bezplatně i z telefonních automatů. Linka je v provozu od pondělí do čtvrtka od 9 do 16 hod. a v pátek od 9 do 12 hod.
Své dotazy můžete také diskrétně zasílat na emailovou adresu: poradime@volny.cz
Rozhodně zavolejte nebo napište. Společně jistě dokážeme najít vhodné řešení Vašich zdravotních obtíží.

Včelí mateří kašička v kombinaci s květním a fermentovaným pylem obsahuje: (vitamíny A, B1 až B6, B12, C, niacin, enzymy, 18 různých aminokyselin, minerální látky, stopové prvky - Ca, K, Mg, Cu, P, Fe, Mn, Zn, Co, S a Si). SARAPIS velice dobře zabírá na tzv. vegetativní klimakterický syndrom, který mimo jiné zahrnuje: návaly horka a potu, bolesti hlavy, migrény, bušení srdce, podrážděnost, deprese, zvýšenou únavu, poruchy koncentrace, závratě, nespavost, ale i na jiné problémy spojené s přechodem, jako například poruchy menstruace, močová inkontinence, vypadávání vlasů, zvýšená lomivost nehtů, zhoršení zraku, pálení a svědění v pochvě, suchost kůže a sliznic, snížení libida, otoky a bolesti kloubů a mnoho dalších příznaků. Jak dokazují výsledky testů, dochází po měsíčním užívání Sarapisu k podstatnému zlepšení celkového zdravotního stavu v průměru u 84% uživatelek. Při dlouhodobějším užívání se účinnost dále zvyšuje. Sarapis byl testován také na osteoporózu, kde po ročním užívání došlo k zastavení osteoporózy, nebo k mírnému nárůstu hustoty kostí.
Sarapis nemá vedlejší nepříznivé účinky. Opatrnosti by ovšem měly dbát osoby alergické na včelí produkty. Mezi ženami je velmi oblíben, jelikož přes svou vysokou účinnost nezvyšuje tělesnou hmotnost uživatelek a mohou jej užívat i ženy s bolestmi hlavy a migrénami, tromboembolickým onemocněním, zánětem žil, křečovými žílami, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, epilepsií, myomy, bolestmi a otoky nohou, chronickými poruchami jaterních funkcí aj.
SARAPIS je volně prodejný v lékárnách. Prodejní cena 30-ti kapslového balení je přibližně 240 Kč a cena 60-ti kapslového balení je přibližně 450 Kč.
Jestliže jste vyzkoušeli již \"všechno\" a stále Vás tyto obtíže trápí, zavolejte na bezplatnou poradenskou linku Centra život a zdraví, kde obdržíte podrobné informace o léčbě těchto obtíží a také kontakt na lékaře, kteří mají s touto léčbou dlouhodobé zkušenosti.

mimusiacik
autor
27. aug 2008

V tyto tabulce mate zcela zadarmo podle Jonase i znazorneny zdravotni rizika 0-6:
Tabulka nepocita vrchol ovulace, ale stejnou fazi mesice, jak kdyz jste se narodily

http://lunarium.co.uk/jonas.php

kikusa100
27. aug 2008

ahoj mimusiacik..
no uvidim dufam ze mi ten agnucaston pomoze.. dufam..ty uz mas styri deti?to je uzasne.. dufam ze som si dobre precitala z predchadzajucich sprav hore..
cize ti pomohol k tehu..parada
no co sa tyka sarapisu je dost drahy..nie?ja som nasla na nete matersku kasicku od jednej firmy..
tu je:
Bee Power
( CaliVita )

Cena (kus): 399.00 Sk (vrátane DPH 19 %)
________________________________________

Prípravok obsahujúci včeliu kašičku je špeciálnou výživnou látkou bohatou na proteíny a aminokyseliny. Je vhodný pre každého bez ohľadu na vek a pohlavie. Má prírodný pôvod a slúži ako doplnok výživy pre tých, ktorí chcú mať viac energie a vitality.
Včelia kašička je produktom včiel-robotníc. Vzniká v ich slinných žľazách a slúži ako potrava pre včeliu kráľovnú. Tento zvláštny výživný koncentrát jej umožňuje žiť dlhšie ako päť rokov, kým včely- robotnice žijú len 2 – 4 mesiace. Včelia kašička umožňuje včelej kráľovnej uložiť v čase kladenia 2000 – 3000 vajíčok v priebehu 24 hodín. Obsahuje tiež celý komplex vitamínov B, najmä vitamín B5 (kyselina pantoténová) a vo vysokej koncentrácii aj vitamín B6. Je jediným prírodným zdrojom acetylcholínu. Včelia kašička obsahuje vitamíny A, C, D, E, minerálne látky, enzýmy a 18 druhov aminokyselín. Osviežuje a podporuje organizmus, udržuje kosti a kĺby v dobrom zdravotnom stave. Je vynikajúcim revitalizačným prostriedkom a výživnou látkou výrazne zlepšujúcou imunitu organizmu.

Sila kráľovnej.
Dlhší popis
Dávkovanie 1 kapsula denne, alebo podľa rady lekára.
Množstvo 50 kapsúl
Zloženie
koncentrát z včelej kašičky 50 mg

a stoji podstatne menej ako sarapis..okolo 399,-sk sa mi zda..a obsahuje 50 kapsul kym sarapis 60 kapsul vyse 600,-sk. tak simyslim ze je to vyhodnejsie .. skusim este najst tu stranku na ktorej som to nasla a hodim to tu.

inak chcem upozornit na jonasa vsetky baby.. ja som si dala robit vypocet aj jemu, aj jednemu panovi aj cez nemecku stranku a nic nevyslo..
vyjde to len vtedy ak sa vase plodne dni zhoduju aspon priblizne s jonasovym vypoctom.. inak to malokedy vyjde.. on za to chce peniaze..
tu je adresa jedneho pana:
jirkac@email.cz
on vam vypocita vsetko presne ako jonas.. akurat vam nepovie pohlavie.. ale uda aj presne hodinu kedy treba presne sa milolvat aby to vyslo.. a asi na pat rokov dopredu.. mne to nevyslo ani podla neho ale mozno to niekomu pomoze..
napis mi mimusiacik svoj nazor na ten druhy pripravok s materskou kasickou. dakujem

mimusiacik
autor
27. aug 2008

www.lunarium.co.uk/jonas.php toto je tá stránka, kde si zadáš vpravo všetko potrebné, dátum čas a miesto narodenia, či bol letný čas, aj na ktorý rok dopredu chceš výpočet. Na konci si to radšej skontroluj, lebo stačí jeden údaj chybne zadaný a vypočíta to úplne iné termíny Potom už len stačí stlačiť Calculate a vyhodí ti tabulku s termínmi Prajem ti vela šťastíčka

Tu je návod na použitei tej anglickej stránky

Do kolonky Birth date: zadáte dátum narodenia pod seba, Day - deň Month - mesiac Year - rok,

ďalej kolonka Birth time: je čas narodenia, čím presnejšie viete, tým presnejší výpočet,Hour - hodina Minut - minúta (pozor, angličania nepoužívajú napr. 22,00 ale napíšu 10,00 a v kolónke am / pm označia pm - poobede, am - doobeda (od polnoci do 12,00 naobed je: am , po 12,00 naobed do polnoci je: pm)

Daylait saving Time at Birth: znamená či bol letný čas vtedy keď ste sa narodili, ak áno treba kliknúť do štvorčeka

Time zone of birth - časové pásmo v ktorom sme narodené, treba z možností ktoré sa vybalia vybrať Amsterdam, Paris, Roma

Calkulation Start Date: treba zadať na aké časové obdobie chcete aby vám to urobilo výpočet: prvé políčko od ktorého dňa, druhé mesiaca, tretie ktorý rok, napr.1. 2. 2007, urobí to výpočet na rok dopredu

Current time zone - časové pásmo v ktorom sa momentálne nachádzaš - treba znovu zadať Amsterdam, Paris, Roma ak sa momentálne nachádzate na Slovensku, ak v Írsku ako Sonička, tak Dublin, Lisbon, London

Potom už len stlačiť Calculate

Pozor!!! vždy si pred stlačením skontrolujte všetky zadané údaje, lebo ten systém vybalovania možností a rolovania je taký oničom, ani neviete a prerolujete si už zadaný údaj na nejaký iný.

Ukáže tabuľku s najvhodnejšími dátumami a časmi na rok do predu (sexovať treba cca 6 hodín pred udaným časom),
pri každom dátume je udané v kolónke Gente G-dievča alebo B - chlapec,
kolónka Risk- znamená životaschopnosť a zdravie dieťaťa 0 - úplne zdravé až po 6 - vysoké riziko nejakého poškodenia.

mimusiacik
autor
27. aug 2008

rizikový faktor sa pohybuje od 0 - 6. 0 - je žiadne riziko, 6 - je už vysoké riziko. 3- je zrovna v strede. Lepšie je asi snažilkovať v tých čo najnižších číslach, aby to riziko nejakého zdravotného problému bolo čo najmenšie.

a ako je oznacene dievca ci chlapec...

G = girl = dievča
B = boy = chlapec

mimusiacik
autor
27. aug 2008

od halienky z temy MUDr.Jonas

mne to sedelo, aj keď som si to robila až spätne, už po tehotenstve. Sedel mi termín otehotnenia, pohlavie, aj rizikový faktor bohužial . Nemecká stránka je: http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

halienka, prepac ze idem touto otazkou pod kozu, ale asi si o babo prisla, kedze si este snz aky rizikovy faktor ti vysiel?

to je v pohode, rizikový faktor mi vyšiel č. 5, bábatko bolo ťažko poškodené, prišla som oň v 24tt.

mimusiacik
autor
27. aug 2008

bolo by skoda prist o take vynimocne pismenka,dovolila som si ich okopirovat...tanya dakujeme! 😉

tanya1 • 5. máj 2008 o 14:39

Navštevujem túto stránku už vyše pol roka. Je to obdobie, odkedy sa s manželom snažíme o dieťa. Čítala som väčšinu vašich názorov o tom, ako na to, čo robiť a nerobiť, kedy sa milovať, kedy nie. Doma mi visí kalendár od Jonáša, menštruačný kalendár na meranie BT, kalendár s krížikmi o tom kedy a o koľkej sme sa milovali...(Je to normálne? ) Pred mesiacom som vystrasovaná z toho, že matkou asi nikdy nebudem, navštívila svojho lekára. Neviem aký zázrak som od neho očakávala. Vstúpila som do ordinácia a jeho pohľad ... bol veľavravný. Vraj pod takýmto stresom sa nám to dieťa nikdy nepodarí. Jediná jeho rada pred tým, než sme začali akékoľvek vyšetrenia bola nasledovná: Choďte domov, kúpte si fľašu červeného vína, sviečky a manžela večer prekvapte. Nemyslite na milovanie z povinnosti. Milujte sa len tak... Nie preto, že chcete dieťa.
To je rada!-pomyslela som si. Presne si pamätám ten večer! Mňa v tú noc myšlienka na dieťa ani na sekundu nenapadla. Spomenula som si na to, že aký môže byť sex fajn, keď nieje len o plánovaní a presnom načasovaní. Dnes som v druhom mesiaci!!!
Psychika robí zázraky!(V živote som sa o tom už presvedčila nespočetne veľakrát). Zabudnite na dieťa, myslite na vás dvoch. Mne sa to podarilo. Prajem všetkým zo srdiečka, aby ste zažili ten pocit, keď sa vám objavia dve čiarky na tehotenskom teste. Všetkým SILNO držím palce!

kikusa100
27. aug 2008

http://www.pretvojezdravie.sk/component/page,sh...

hore je odkaz na ten pripravok s materskou kasickou..

mimusiacik
autor
27. aug 2008

Pravděpodobnost otěhotnění u zdravého páru v jednom cyklu se udává 15-20%.
Můj muž jednou poznamenal, že je to, jako když si hodíte kostkou a padne Vám jednička, při šestce pak smíte házet ještě jednou

Pokud budeme brát v úvahu pouhou matematickou pravděpodobnost, počítejte se mnou:
Po jednom cyklu snažení zůstane těhotných 15-20 žen ze 100.
Po dvou cyklech už je to 28-36 žen ze 100
Po třech cyklech 39-49 žen ze 100
Po čtyřech cyklech 48-60 žen ze 100
Po pěti cyklech 56-68 žen ze 100
Po šesti cyklech 63-74 žen ze 100
Po sedmi cyklech 68-79 žen ze 100
Po osmi cyklech 73-84 žen ze 100
Po devíti cyklech 77-87 žen ze 100
Po desíti cyklech 81-90 žen ze 100
Po jedenácti cyklech 84-92 žen ze 100
Po dvanácti cyklech 86-93 žen ze 100

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre