Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

kpn
9. apr 2009

ano podarilo sa mi najst kooopec dr, venujucich sa estetickej chirurgii, uz len vybrat si. Inak hojenie trva cca 5 dni, potom ti zostane mini fliacik ako pri odpadnuti chrasty. Prave to sa mi paci, ze nezostavaju jazvy...bo po poslednom vybere klasicky chirurgicky mi zostala 2 cm vypuknuta jazva na bruchu. Takze radsej laser. 😀

janka1
9. apr 2009

co sa tyka znamienok je to ok aj ja som bola pred dvoma rokmi a pred letom a potom dovca a pohodickaaaaa 😉

fyalynka
9. apr 2009

ahoj janka 🙂

katka, tak drzim palec, aby si si vybrala toho najlepsieho, spravneho dr. 😉

janka1
9. apr 2009

utekam majte sa ukazem sa poobede 😉

kpn
9. apr 2009

Ahoj Janik, ako sa dnes mas...pozeram , ze cast z dni snazilkovania mate za sebou. Teba co dnes caka?

fyalynka
9. apr 2009

papa janka, uz ked nas teda opustas.... 😉

kpn
9. apr 2009

Fyalik sa mi to podarilo vybavit a m dnes o 16 tej. Ani som nemyslela, ze dostanem taky skory termin

fyalynka
9. apr 2009

waau, to je teda rychlost 😕 😀 Aspon ze sa najde nejaky lekar, ktory ta nenecha cakat 😀
a mas ich vela tych znamienok?

kpn
9. apr 2009

radsej ani nepocitam...takych vypuklych asi 5, a koznych zafarbeni vela

fyalynka
9. apr 2009

ja mam tiez nejake sosovicky o ktorych som uvazovala, ze by som mala s nimi zajst koznemu...
nie su velke, ale trosku vystupene a az take cierne 😕 No ale teraz to riesit urcite nebudem...
Urcite to budes mat ovela lepsie tym laserom, ako byt zjazvena... 😕

govinda
9. apr 2009

Ahojte kočky.
Tak už mám po nočnej, ráno som bola po výsledky na gynde a chytila ma taká strašná depka, že sa mi nechcelo prísť ani domov. Ale som tu, a jediné, čo ma teraz napadá, je plakať.
Hormonálne testy dopadli blbo. Proste, mám blbé hormóny na ovu, a keby aj ovu bola, tak mám málo progesterónu, takže by ani k zahniezdeniu nedošlo. Vraj. Toť usúdil z mojich testov. Snažila som sa vysvetliť, že ja mám dlhočiné cykly a že keby som aj ovulku mala okolo 30teho DC, tak potom mi je ten hormonáolny profil na prd. A v podstate som nikdy nemala normálny cyklus, bežne, ešte aj ako puberťáčka som mávala mrchu raz za dva, raz za tri mesiace. Tak to má aj moja mama a sme 4 deti. Tak potom to musí ísť aj s nepravidelným cyklom. Lenže to keď mi vezme krv na ovulku 14DC a ja pri svojom napr. 60 dňovom cykle mám ovulku tak okolo 45DC, tak to mi je pekne na .... taký odber ☹ .
Povedal, že mi môže nasadiť Clostil na ovulku a duphaston na nahradenie progesterónu, že keby sa vajíčko oplodnilo, tak sa pekne uhniezdi s tým. Ale mňa tam chytila taká depka, že nech hovoril hocičo, ja som to počúvala ako keby z diaľky. Nakoniec sme sa dohodli, že počkáme ešte 3 mesiace a budem čakať na prirodzenú mrchu bez vyvolávačky. Uvidíme, aký dlhý bude cyklus. No a ak do 3 mesiacov nič, tak pôjdem k nemu po ten clostil a duphaston.
Inak, ja som už clostil brala v centre, ale tam mi nedali Duphaston, že vraj mi je nanič. Tak asi nie, keď mám málo progesterónu a aj keby som po clostile otehu, tak bábo sa neudrží. No úplne zbytočne som do seba rvala tie hormóny.
Idem sa zdepkovať 😢 😢 😢 😢 😢

fyalynka
9. apr 2009

govi, zlatusik moj, nedepkuj sa!!!!! Ak ti ma costil pomoct o otehu, tak potom duphastom ti ma
pomoct mimi udrzat! Aj ja ho teraz beriem... Neboj, bude dobre, ak sa to neupravi same, pomozu
lieciky, ved na to su 😉 MUSIME verit, ze nam pomozu 🙂 A okrem toho, aj ked tvoja mama ma
podobne problemy s dlyhmi cyklami, a vidis...ma deti!!!! Tak sa to musi dat...otehu a donosit!!! 🙂
Neboj, vsetko zle sa na dobre obrati, myslim na teba a nedepkuj sa!!! Ty si mi to tiez vravela a mala
si pravdu, tak teraz posluchni ty 😉

govinda
9. apr 2009

fyal, ja sa snažím na to všetko pozerať z tej lepšej stránky. Lenže vždy len na niečo čakám. Na ovu, ktorá nechodí, na mrchu, ktorá nechodí ... teraz mám čakať tri mesiace, či sa to nejako nespraví samé ... Už ma to nebaví. Všade okolo mňa je kopec kamarátok, ktoré majú mimi alebo akurát čakajú. A ja sa z nich ozaj, ozaj teším. Ale keď sa spýtajú alebo "podrýpnu", že aj my by sme si mali také zadovážiť, tak to ozaj už nezvládam. Proste sa cítim ako pred výbuchom. A cítim sa tiež dosť mizerne ... A keď mi niekto flusne do tváre, že už nie som najmladšia a mala by som si švihnúť ... ☹ . Proste akosi sa také veci stále točia okolo mňa.
Keď si predstavím, že budem teraz čakať tri mesiace a dosť možné je, že do tej doby mi ani mrcha sama od seba nepríde ... a potom čo? Budem do seba pchať lieky, ktoré môžem do seba pchať maximálne 3 až 4 cykly ... a keď ani to nevyjde? Možno teraz zmýšľam pesimisticky, ale ja som bola vždy optimistka a k čomu to viedlo? Len k tomu, že som sa dostala do depiek .....
Každá druhá kamoška mi povie, že otehotnela na prvý šup. Ako sa mám asi cítiť? Keď im poviem, že to nie je jednoduché, tak dostanem len odpoveď: "ale je, pozri sa na mňa". No ako sa asi mám taký čas cítiť? Mám za potreby im to potom vysvetľovať? Málokto pochopí niečo také, kto sa o mimi snažil jeden mesiac. le ja sa ozaj teším, že sú tehu alebo majú mimi a aj sa teším,že sa imto podarilo tak rýchlo, len sa trápim, že v čom som taká vadná ja, že mám také problémy a že u mňa to jednoducho nejde 😢

fyalynka
9. apr 2009

govi ☹ 😢 Ja ta plne chapem a viem ako sa citis, ver mi!!!!! Je to hrozny pocit prazdnoty a bezradnosti 🙄
Tazko sa to druhym vysvetluje, lebo kto nezazil - nepochopi 😖
Viem, ze su to tvoje kamaratky, ale mozno by som aj ja splechla do tvare holu pravdu, ked dokazu podripovat,
tak nech vedia v com je problem a uvidis ako zareaguju, ci ti poradia, podrzia ta...
Viem, ze nemas zaujem kazdemu roztrubovat o co ide, ale tym kamoskam by som to povedala, aspon daju
pokoj a nebudu rypat a teba to nebude zbytocne depkovat....
Aj to ze mas depky a stres, tomu neprospieva ☹
A co umele oplodnenie? To by ste nechceli skusit? Ci uz ste skusali?

govinda
9. apr 2009

fyal, ja mám zblbnuté hormóny, nechcem to uponáhľať na umelé. To by som brala ako poslednú možnosť. Proste dovtedy skúsiť všetko možné, všetko iné, umelé oplodnenie beriem ako posledné riešenie. Ak už dôjde na to, bude to u mňa už "plný pohár".
Mňa len hnevá, že vždy na niečo čakám. Hormóny sa môžu dávať dokopy dosť dlhú dobu ... Ja viem byť aj trpezlivá ... len aspoň keby som mala ovulku. Bolo by mi jedno, či 25DC, alebo 37DC alebo 50DC.Ale aspoň tá možnosť 😒 . Veď ja nechcem hneď dieťa, ale aspoň akú-takú šancu. SKrátka pocit, že sa to môže stať.A skutočnosť, teda tie výsledky, mnou normálne otriasli. Už to vidím, zase začem behať po lekároch. Mám ísť na endokrinológiu, tam bude chcieť do mňa trieskať nejaké lieky na ten progesteron či testosteron alebo čo to jek, ale ovulku a možnosť tak otehotnieť, mi tineumožní ...

fyalynka
9. apr 2009

och, keby som ti mohla nejako pomoct, tak to hned urobim 😔
ani inu moznost ako cakat 3 mesiace a potom tie lieky Dr. nema? Vooobec uz nic ine sa neda
robit teraz hned? Len cakat... 😒

govinda
9. apr 2009

fyal, si zlatá a tešia ma tvoje slová 🙂
Mohla som začať brať tie lieky hneď, teda resp. hneď ako príde mrcha, ale len pred tromi mesiacmi som vysadila HAK, nechcem do tela trieskať hneď ďalšie hormóny. Tak preto tie tri mesiace. Lekár by mi ich predpísal hneď, ale to by som fakt bola prehormónovaná ☹

fyalynka
9. apr 2009

govi, viem ze to co teraz poviem, sa asi tazko v tvojm pripade bude dat uskutocnit...ale predsa.
Stara dobra rada, ktora tu uz vela x kolovala... Dat si pauzu od myslienok na mimi, nemerat BT, nic,
proste skusit na zabudnut, nemysliet...mozno ked nebudes tak vnutorne vystresovana "kedy uz dorazi
ovu" a pod. tak sa telo ukludni a daju sa niektore veci na pravu mieru, aspon trosku. A hlavne ty si
odpocinies, lebo ta to fakt strasne vycerpava a potom upadas do takychto beznadejnych stavov ☹
Viem, ze si povies: "boze tej sa to hovori, ved je tehu....." Ale nie, ja to mam tiez dost nahnute,
a keby som stale na to zle myslela, tak sa zblaznim 😲 Lepsie nemysliet na nic, ani na zle ani na
dobre, mat cistu hlavu...aspon chvilku....

govinda
9. apr 2009

fyal, ja na to nemyslím stále. Len teraz, keď som bola na gynde. Inak na to fakt nemyslím stále. Proste teraz ma to vzalo a teraz som sa dostala do depky.
Je mi jasné, že najlepšie je nemyslieť na to ... no ľahšie by sa mi fungovalo,keby som mala pravidelný cyklus a každý mesiac normálne mrchu ... a nie takto, že ja na mrchu čakám aj pár mesaicov 😒

fyalynka
9. apr 2009

nemohla ti ten hormon.cyklus ese viac rozhodit HAK? 😒

govinda
9. apr 2009

fyal, ja som ho mala vždy taký, že mne ho už viac rozhádzať nemohlo nič 😀

fyalynka
9. apr 2009

haloooo, haloooo...? 😕

janka1
9. apr 2009

haloooo, halooo...? 😀

fyalynka
9. apr 2009

😀 😀 😀 😀 uz varis a pecies?

fyalynka
9. apr 2009

idem sa osprsit, potom pridem 😉

kpn
9. apr 2009

Hali halo i ja som uz spat.

Fyal takze vyber znamienok za mnou... skoro som sa po zakroku a ceste domov poblila a odpadla. Musela som volat polovicke aby po mna prisiel, a mala som asi 6 prestavok aby som to rozdychala...tak zle mi bolo ☹

Ale uz je fajn 😀

fyalynka
9. apr 2009

ahoj katka,
preboha...to co s tebou porobili, ked ti bolo tak zle? 😕 Z coho, dali ti nejaku lokalnu anestezu
alebo co? 😕 Kolko ti ich vybrali? Prosim ta, len oddychuj 😉 Boli ta to?

kpn
9. apr 2009

Fyalik s manzelikom sme ich naratali okolo 25.... Nedavali mi ziadnu injekciu...len asi kombinacia viacerych faktorov ako spalena koza, dusno v autobuse a celkovo stres zaucinkovali takym sposobom. Neviem preco, ale minule ako mi vyberali chirurgicky znamienka tak som im tam v tom stredisku odpadla.

Akosi mi je to sudene, taketo reakcie.

A teraz to ani moc neboli, len to stipe, ako ked sa poskriabes a chces si to vydezinfikovat. 😅

janka1
9. apr 2009

ano uz upecene , ale este varim 😉
este by som chcela pobalit 😉 , ale sa mi nechceeee 😒

janka1
9. apr 2009

katka aj mne vadila ta spalena koza fuuuuj 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre