Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

martina05
2. jan 2009

Ahoj Niki a Cakatelka, my sa snažíme od septembra ale tak normálne - podľa chuti, teplotu si nemeriam ani si nerobím ovu testy atď. Do okt.- novembra mi chodila MS pravidelne /s menšími výkyvmi, raz mi haprovala v lete ale to som si hovorila, že lietadlo, zmena času , dovolenka atď., HAK som vysadila v jan.2008/ no a v októbri som mala cyklus asi cez 60 dní, bola som už v nádeji, že som tehu, testy ale vyšli negatívne a lekár mi pichol vyvolávačku a povedal, že mám málo progesterónu a nenastala u mňa na čas 2. fáza cyklu , sliznica sa nevytvorila ako má ale len 7mm a ani dominant. folikul nikde...... Tak som z toho bola nešťastná, ale lekár povedal že to môže byť aj stres alebo únava a keď sa to bude opakovať pôjdem na ďalšie vyšetrenia. tak som si na viaceré doporučenia kúpila Sarapis /na úpravu cyklu a uľahčenie otehotnenia/, pijem čajíky a čakám... Občas mám pocit, že sa na to moc sústredím....
Momentálne som vo fáze že MS mala prísť 25.12. ale neprišla dodnes, príznaky nemám žiadne, netestovala som sa a bojím sa že to dopadne ako naposledy...... 😢 😢 😢 😢

eftulienka2
2. jan 2009

mishelines..dakujem ti...hadam to tam bude...ale ktovie....potvrdi alebo vyvrati mi to len doktor..na testy sa dajako nemozem spolahnut ..furt vyjdu negativne..tak nevem

kacurienka15
2. jan 2009

Eftul tak ako pokracujes???Co mas nove???

eftulienka2
2. jan 2009

kacurienka...no nove ništ...kramiky furt nedošli...teplotu si idem zmerat bo som asi dva dni nemerala ale bola zvyšená....a..robila som si sobotu test...a vyšiel /...takze fakt neviem kacur 😒

kacurienka15
2. jan 2009

Co? 😨 Tak ja teda uz ozaj neviem...asi teda nebudes tehu, urcite by sa uz davno ukazalo...asi tam bude nejaka porucha, no neviem...ja som dostala pondelok kramy... ☹ Dnes som sa uz objednala do Martina do Heliosu...tak uvidime, co nam povedia...

eftulienka2
2. jan 2009

a čo tam? no sak ja uz neviem čo to moze byt..moznože dostanem aj ja onedlho..neviem už.. 😝

kacurienka15
2. jan 2009

Tam robia vsetko na komplet vsetky vysetrenia...planovanie pohl. styku, lieky, umele oplodnenie-to dufam ze nebudeme potrebovat... 😠 Verime, ze to pojde prirodzenou cestou... 🙂

eftulienka2
2. jan 2009

zelam ti to a ja dufam vto tiež.... 😉

kacurienka15
2. jan 2009

Dakujem aj ja ti to prajem... 😉

eftulienka2
2. jan 2009

dakujem moja....dufam ze vsetko dobre dopadne.🙂ˇa budeme mat miminko prirodzenou cestou a budeme velmo stastne 😵

mamartinka
2. jan 2009

baby este vam poradim neake vytaminy vcelia materska kasicka.zevraj sa to v lekarni kupit neda.neviem.chcem to aj ja vyskusat.zatial beriem ciste len kyselinu listovu.chcem vyskusat aj ten alchemilkovy cajik.tak uvidime co nam ten eurovy rok 2009 prinesie.

govinda
2. jan 2009

ahojte kočky.
Tak som už dorazila z práce domov, vymrznutá ako cencúľ. Chcela som sa cestou zastaviť v lekárni na kyselinu listovú alebo niečo, ale zavretá. Žeby prechod na euro? 😠 😀 . Asi to fakt nechám na lekára v stredu, nech mi poradí čo a ako.

Martinka, včelia lekárska kašička sa kúpiť v lekárni dá, ja som ju pred dvoma rokmi v pohode kúpila, len sa opýtaj.

O Sarapise som tiež počula, čo to je???

mamartinka
2. jan 2009

sarapis to neviem?govi a nevies kolko ta kasicka asi stoji?vy sa kolko snazite?ty uz kasicku neuzivas?

cakatelka
2. jan 2009

Ahojte, ja som skusala alchemilku, ale nejak mi nepomohla. Vzdy som mala pravidelny cyklus, ze som si mohla podla neho hodinky nastavovat ale zaciatkom tohto roka po 2.MA sa mi to pokafralo a ani alchemilka ani nic mi nepomohlo. Nechce sa mi robit zo seba pokusneho kralika. 14. ideme s manzelom do gyn-fivu, tak to necham vsetko na nich. Inak snazilkujeme uz skoro 2 roky a skore je zatial 4 potraty ku 0 babatienkam. Zaciatkom februara idem aj na dokladnejsie hemato vysetrenie, lebo mi zistili heterozygot MTHFR. Este mi musia zistit ako som na tom s homocysteinom alebo ci nemam aj Leiden.mutaciu.

govinda
2. jan 2009

martinka, pokiaľ viem, tak tá kašička je od rôznych výrobcov a v rôznych baleniach. Ale na mesiac balenie ťa vyjde okolo 200 sk možno ... nemalo by to byť už v eurách??? 😀 😀 😀 . Skutočne neviem, lebo som ju kupovala len raz a aj to bolo akciové balenie.

Inak, ja až teraz začínam nanovo snažilkovať, takže tento meisac začneme 😉

martina05
2. jan 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

http://diskuse.doktorka.cz/sarapis/

Teú je zopár linkov na Sarapis je to vlastne preparát na báze materskej kašičky. Primárne by mal byť určený pre ženy v klimaktériu ale keď si prečítaš príbalový leták je tam vyslovene napísané, že upravuje menštruačný cyklu, predlžuje ovulačnú fázu a dopomáha k otehotneniu. Ja poznám osobne 2 baby, ktorým pomohol. Jedna z nich je lekárka a tá mi ho doporučila. V lekárni mi tiež hovorili, že si to baby berú pri snažení sa o bábo. Kamoška sa o bábo snažila 1,5 roka a potom otehotnela so Sarapisom do 2 mesiacov. ja som si ho nasadila minulý mesiac, beriem 2 tablety denne. Ublížiť by nemal. Zle mi od neho nie je. Beriem k nemu ešte Acodofolan /kys.listová a železo/, materna babyplan a lebo iné podobné multivitamíny, by už boli moc, to mi povedali aj v lekárni. Kyselinou listovou sa totiž dá aj predávkovať....

govinda
2. jan 2009

martinka, a nie je v babyplane aj kyselina listová? Nie je jej potom veľa, keď ju papáš aj samostatne? Ja sa v tom nevyznám a asi nič nebudem kupovať a najprv sa poradím s lekárom v stredu 🙂

mamartinka
2. jan 2009

mati a cenu nevies?takze ked beriem kyselinu 1 tabletku rano nemalo by mi to uskodit?a preco beries az 2 tabletky?

martina05
2. jan 2009

ten Acodofoaln je v skutočnosti ACIDOFOLAN - sorry za preklep 😀 😀 😀 😀

martina05
2. jan 2009

No ja beriem len sarapis /ráno a večer a Acidofolan /len ráno/, asi som to blbo a nezrozumiteľne napísala. Ten babyplan neberiem práve kvôli tej kyseline listovej, lebo nejaké vitamíny má aj sarapis a ako som napísala vyššie s kyselinou listovou sa dá predávkovať. Ten babyplan stojí asi 120 Sk, brala som ho pred Sarapisom.
Sarapis stojí asi 500-600 Sk tuším 90 tabletiek. Ten acidofolan asi 40-50 Sk.

Govinda poraď sa s lekárom a uvidíš...mne túto kombinmáciu doporučil tiež lekár a povedal, že pri sarapise a acidofolane /resp. inej čistej kyseline listovaj/ už babyplan brať nemám. Ono v tom babyplane ide hlavne o tú listovku....

mamartinka
2. jan 2009

no jasom baby plan vysadila a teraz beriem ciste len kyselinu.ako som pisala chcem vyskusat tu kasicku.

martina05
2. jan 2009

http://www.jasmin.sk/gynex.htm

No a ešte som na rôznych diskusiách našla toto ale s gynexom nemám žiadne osobné skúsenosti ....

cakatelka
2. jan 2009

martina ked dostanes vyssie mnozstvo kyseliny listovej do tela, tak prebytocnu aj tak vylucis, takze toho sa bat nemusis 🙂

martina05
2. jan 2009

Jasné to chápem, ale niektorým ľuďom to môže spôsobovať /že vraj podľa lekára/ bolesti žalúdka, resp. iné nepíjemnosti... Tak neviem.

martina05
2. jan 2009

No baby, tak ja letím z práce a od zajtra na lyžovačku HHHUUURRAAAAA ...
Majte sa mi tu pekne a snažte sa o 106, nach tu o týždeň nájdem len samé pozitívne správy......

cakatelka
2. jan 2009

jaaaj tak o tom neviem nic, inak podla mna staci jest dostatocne mnozstvo ovocia a zeleniny a clovek sa nemusi napchavat "umelymi" vitaminmi

linka
2. jan 2009

tak aj ja sa trosku predstavim 😅
o babo sa snazime treti rok,mam za sebou laparku,manzel spg,ktory je v poriadku,brala som aj nejake vitaminy,lenze tie ma skoro presli,takze som cista momentalne 😀 a nechavame este zatial tomu volny priebeh,mozno ten rok fakt bude uspesny pre vsetky z nas 😉

govinda
2. jan 2009

cakatelka, to áno, tak či tak treba papať veľa ovocia a zeleniny, ale na to, koľko potrebuje tvoje telo kyseliny listovej to asi nestačí. No ja neviem, nie som lekár.

linka, tak to budem držať palčeky, aby to tento rok vyšlo.

A čo sa týka mňa, tak ja som snažilkovala koncom roka 2006 do polovice roka 2007, ale ja som vždy mala pošahaný cyklus a aj problémy so šítnou žľazou. Mrcha väčšinou len na vyvolávačku, tak ma lekár poslal do centra na hormonálny profil - výsledky boli katastrofálne. Tak mi lekár navrhol umelé oplodnenie, s čím som po troch mesiacoch snažilkovania vôbec nesúhlasila. Tak mi aspoň nasadil Clostilbegyt, aby som mala ovulku a potom som dostávala injekcie na prasknutie foliku. Toto som absolvovala 2 mesiace a potom sme s tým sekli. Dôvodom bola zmena práce, s čím súvisela zmluva na dobu určitú a teda miminko neprichádzalo do úvahy. No a ešte sme vzali hypotéku a kúpili si byt, tak to už vonkoncom nie. Teraz už nemám zmluvu na dobu určitú, tak to je pre mňa plus a preto hor sa do snažilkovania. Takže keď sme prestali snažilkovať, lekár mi nasadil HAK, ktorá by mohla vraj dať do poriadku moje hormóny. Tento mesiac ju doberiem a uvidíme, či mal lekár pravdu. Toť som sa aj ja vám v skratke predstavila 🙂

govinda
2. jan 2009

kde ste všetky zmizli? 😕

mamartinka
2. jan 2009

tu som.haloooooooooooooo.no aj ja tomu nechavam este volny priebeh.my sme obaja zdravy.povedali sme ze pockame do mojej 30 buduceho roku 2010 a ked sa dovtedy nezadari tak to budeme potom riesit dalsimi lekarmi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre