Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

fyalynka
18. jan 2009

Dobre ranecko 🙂
govi--u vas snezi?? 😕 u nas je zase strasna hmla, ze neni vidiet ani na kok 😝
a kam ste chceli ist na vylet?

govinda
18. jan 2009

fyal, ahojky.
No u nás sneží, aj keď teraz už prestalo 😀 . Chceli sme ísť mrknúť do Bardejovských kúpeľov, chodievala som tam dosť často ešte ako malá. Prekladáme to ale na niekedy inokedy, keď nebudú tak zasnežené cesty 😉

janka1
18. jan 2009

no cafte tak tu sa dne ani nepisalo ...zeby nedela 😀

fyalynka
18. jan 2009

halooo, halooo...je niekto na druhom konci??? 😀

jane1
18. jan 2009

ahojte krásky, prisla som vás pozriet.
čítam, že niektoré chcete začať merať teplotu aby ste vedeli kedy je ovu a či vôbec.
ak budete potrebovať radu, tak sa na mňa kľudne môžete obrátiť, prípadne, kuk do témy, kde som aj najčastejšie, grafy BT 9 😉
jednak je tam na prvej strane veľa odkazov o meraní BT a sledovaní ostatných znakov Ovulácie a môžete sa tam aj pýtať nás "skúsenejších" 😀 a tiež nám vložiť potom grafík na posúdenie, poradenie. oki?
Inak, je mi ľúto že mrchujete, veľa nepíšem , ale vždy si prečítam čo a ako u vás.

Gov: dakujem za poctu s tým BT 😀 kedy začínaš merať? čakám na teba v grafoch !

Janka1 : tak do tej Barce musím niekedy skočiť

jurkina
18. jan 2009

kuk snazilky ako sa mate? Ja stale po starom, mrcha nikde, cakam zase kym prejde tyzden a v sobotu zase cikam 😉 a snad uz s //

jurkina
18. jan 2009

ten sneh vam zavidim 😢

govinda
18. jan 2009

jurkina, ahojky 🙂 . A to ty vydržíš až do budúcej soboty??? 😲
Inak, aké si mávala predtým cykly? Pravidelné?

Jane, no rozmýšľala som, že začnem meraž už zajtra, lebo mrcha už končí (tentokrát bola nejaká krátka), už mám len také slabé špinenie, tak to asi začnem zajtra. Ide to, aj keď mám už len slabé špinenie?

My sme boli teraz v obchode niečo nakúpiť a kúpila som si knihu o bonsajoch, tak teraz študujem 😀

jurkina
18. jan 2009

Ahoj Govinda, to som rada, ze tu niekdo je. No s tym cakanim, veru inu moznost nemam, ale pravdu povediat nikdy mi to tak dlho nemeskalo. Posledny mesiac iba par dni. Inak sa citim asi na 80%tehotna 😀 zvacsene prsia, taky zvlastny tlak v podbrusku a aj ine priznaky, mohla by somsa tu vypisovat ojojoj 😅

govinda
18. jan 2009

jurkina, ako sa ja poznám, tak to by som testovala asi zajtra, dala by som tým paličkám maximálne 2 dni na to, aby sa tam ukázali 😀

jurkina
18. jan 2009

🙂 to je jasne, ved aj ja, ale vydrzim, vsak o nic nejde. Su predsa iba dve moznosti tehotna alebo netehotna 😀. A ty ako? Takze od zajtra snazilkujes?Aj merias teplotu a tak?Ja na to moc neverim ☹

fyalynka
18. jan 2009

zdraviiiim 😀 😀

jurkina--az tyzden cakat?!?! 😕 😲 ja by som testovala asi kazdy druhy den 😅 😀

govi--juuj, to ti zavidim, ze uz mrcha konci, ja mozem len snivat 😖
tak ti drzim paste do uspesneho zaciatku snazilkovania 😉

govinda
18. jan 2009

jurkina, tie teploty, resp. ten graf chce môj lekár, kvôli mojím anovulačným cyklom, s ktorými som sa trápila v minulosti. Chce vedieť, ako moje telo a hlavne vaječníky zareagujú po vysadení HAK. Keďže mrcha už pomaličky končí, tak od zajtra začnem merať.

fyalynka
18. jan 2009

govi--kam nahadzujes hodnoty teplot? robis si vlastny graf?

govinda
18. jan 2009

dá sa to pekne na stránke www.fertilityfriend.com - anglicky alebo www.wunschkinder.net - nemecky. Tak tam. Už som si značila aj mrchu a aj teplotky. Graf to urobí samo a aj ovulku to vyznačí - viď moje staré grafy :

http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/684...

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

fyalynka
18. jan 2009

no skusim asi tu anglicku, nemecky neviem 😒
dakujem 😉

drobec
18. jan 2009

ahote dievčatá..ja len tak na skok..nebola som od piatku doma..boli sme u mojich rodičov a došli sme popoludní...aký ste mali vákend..ja fajn..hlavne som si oddýchla
jurkina..takže testík bol len s /...a to chceš skutočne čakať až do najbližšej soboty?..to ja by som nevydržala..veď aj ovulačné testy som si robila častejšie..je to pre mňa 1x takéto sledovanie sa + meranie teploty..ale človek vyskúša snáď všetko možné..len aby si splnil sen..

jurkina
18. jan 2009

ahoj fyalynka a drobec, no ved keby aj bol pozitivny skorej, tehotna budem aj v sobotu, ha 😀

jane1
18. jan 2009

cauko. som si trosku bola posnazilkovať 😀 😀 😀 😀 😀

Jurkina: čomu neveriš na merani? je to predsa o tom, ze určité hormóny pôsobia na tvoju bazálnu teplotu. a sú isté zákonitosti, na základe ktorých sa ti graf vyvíja. proste to len monitoruje, ako funguje tvoje telo 😉

Gov, kuk IP

Faly: ani ja by som nedokázala týždeň čakať 😀

jurkina
18. jan 2009

govinda - tak pre doktora, to som nevedela. Ja to zatial necham na prirodu, teda az dojde mrcha (snad nedojde) tak potom uvidim ci budem aj merat alebo iba znasilnovat draheho 😀 😀

govinda
18. jan 2009

jurkina, no ty nás ale pekne naťahujš 😀
drobec, vitaj. Takže oddýchnutá? To aj ja a ešte mám aj dovču, tak vegetím ďalej. No len neviem, dokedy dovča bude 😀

govinda
18. jan 2009

jurkina, no veď to. Ja som to nechcela takto hnať, ale lekár povedal, že je to pre mňa najlepšie 😒 . Tak hádam má pravdu a donesiem mu ukázať tehu grafík 😀
fyal, ja tiež neviem veľmi nemecky, ale tých pár slovíčok, čo mi treba, som si mrkla v slovníku a je to. Aspoň si porovnám, či obe grafy ukazujú to isté. Ja sa inak v grafoch veľmi nevyznám, ale viem, kedy je ovulka podľa teploty a to je všetko, čo tam chcem vyčítať. A ak budem potrebovať niečo iné, obrátim sa na jane1, ona je v tom macher 😉

jurkina
18. jan 2009

no dobre vsak aj ja idem teda tie grafy omrknut ze co povedia, len nech ma nevysmeju 😀

jane1
18. jan 2009

GOVI: si zlatíčko 😀 sama som zvedavá na tvoje grafíky. možno budeš prekvapená, a ja s tebou, že sa ti to možno upravilo pekne.
to mne tento cyklus poriadne dáva na frak. 😖 no nič, hádam sa spamätá. to by bola "čečina" 😀 keby takýto nemožný cyklus skončil ako tehu graf 🙂 😵

Drobec : ahoj, s tebou som sa ešte nepozdravila.
to je super že si si oddýchla. ono ja som tiež zo začiatku sa nestresovala s meraním. /// hoci, mna by teraz viac stresovalo, kebyže nemeriam 😀 😀 😀 😀 ///
ale ked sa dlhšiu dobu nedarí, človek chce zistiť, ci telo funguje správne. to mna viedlo k meraniu BT a drží do dnes.

govinda
18. jan 2009

jane, a mala si ovu teraz? Ja som sama zvedavá na svoje grafy, ale dúfam, že nebudú dlhočizné. Pamätám na svoj jeden graf, kde som mala cyklus cez 50 dní a na wunschkinder to graf zobrazuje len do 50 dni 😀 . Hádam sa už podobná situácia nezopakuje, lebo zošaliem 😠

govinda
18. jan 2009

už ste všetky išli spať? 😕

jane1
18. jan 2009

gov si este tu?

jane1
18. jan 2009

nie, zatial som ovu nemala, je to na porazenie, doteraz som mavala od 18 do 22 dna cyklu. prvy cyjlus po prelieceni endo 25 DC. a teraz horor. kukni v grafoch 1 stranu, tam mam graf aktualny

jane1
18. jan 2009

dnes to vyzerá nádejne, aj ked, uz to podobne raz v tomto cykle vyzeralo podobne. no neboleli ma bradavky a nemala som ovu bolest. dnes som taku miernu bolest mala, tak hádam zajtra pôjde konecne teplota hore 😕

jane1
18. jan 2009

tak idem spinkať. keby niečo, pošli IP 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre