Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

jane1
8. apr 2009

Ty Fyal, robili ste tento cyklus nieco inak? daj navod na otehu 😀 😀 😀

fyalynka
8. apr 2009

no, asi sme si pomohli sami 😀 Inak sme nerobili nic...az na to, ze som sa prestala sledovat, nemerala
som BT, len som si urobila ovu testiky 😉 A snazila som sa to vypustit z hlavy, chodim na ten kurz, tak
som myslienkami aj tam 😉 Neviem, co zafungovalo 😅 Ale este nic nie je 100% Za 15min odchdzam,
myslite na nas 🙂 😉

teda, to budete mat urcite peknucke, novucke...len si to budete musiet asi sami upratat, ze? 😕

janka1
8. apr 2009

cavteee 🙂

jane1
8. apr 2009

ahoooj

jane1
8. apr 2009

Janulka, viem uz aky mi vysiel vysledok u mojej lekarky, drahy zabehol po vysledky. povie ti to nieco?
mala som 6.44 a norma je udavana 0,4O - 4.0

ale tak ja som myslela ze ak mam problem, tak znizenu funkciu! ci to ze je hodnota vyzsia neznamena zvysenu funkciu? asi idem googlit

jane1
8. apr 2009

toto je TSH

jane1
8. apr 2009

aha, no nasla som teray, ze moze byt znizena aj tak, zalezi aka bude hodnota FT4, ale to vo vysledkoch nemam, to asi robia potom az na endokrin.
apropoo, ty mas aku ?

janka1
8. apr 2009

bola som na obed 😉
jane netusim, aku mam teraz naozaj ani nemam pri sebe vysledky, ale skusim pohladat pockaaaj 😉

janka1
8. apr 2009

nemam to u seba , ale uvidim po velkej noci ake su vysledky nakolko som bola na krv medzi 4-7 DC a pojdem este na 17-21DC 😉 potom ti dam vediet moja

janka1
8. apr 2009

Stanovujeme hormóny štítnej žľazy – TSH , FT4, FT3. Ak je hodnota FT4 v medziach normy pri mierne zvýšenej hodnote TSH ide väčšinou o subklinickú hypotyreózu, keď ešte organizmus stačí produkovať dostatočné množstvo hormónu.

janka1
8. apr 2009

FT3 – voľný trijodtyronin

Normálne hodnoty 3 až 6,5 pmol/l séra (tiež v závislosti od laboratória)

FT4 – voľný tyroxin, pomáha upresniť poruchu funkcie štítnej žľazy

Normálne hodnoty 9 až 23 pmol/l

Diagnosticky najvýznamnejší je vzťah FT4 a TSH, stanovenie celkového trijódtyronínu a jeho voľnej frakcie FT3 má zväčša spresňujúcu hodnotu.

Hodnotenie funkcie štítnej žľazy vzhľadom na TSH, FT4.

TSH, FT4 v medziach normy – normálna funkcia štítnej žľazy

TSH zvýšené, FT4 normálne – znížená funkcie, bez klinických príznakov (subklinická hypotyreóza)

TSH zvýšené, FT4 znížené – znížená funkcia štítnej žľazy úplne rozvinutá (manifestná hypotyreóza)

TSH znížené, FT4 normálne – zvýšená funkcia štítnej žľazy, bez klinických príznakov (subklinická hypertyreóza)

TSH znížené, FT4 zvýšené – klinicky rozvinutá zvýšená funkcia (manifestná hypertyreóza).

fyalynka
8. apr 2009

Ahojte moje,
tak uz som spat. Ako som predpokladala, mimi vidiet este nie je, ved ako vcera. Ale zase ma sokovala tym,
ze vraj ci mam nejaku vrodenu deformaciu maternice??? 😕 A ja ze neviem o tom, nikdy mi nikto nic
nepovedal. A ona ze podla sona sa jej to tak javi 😕 ☹ 😢 Booooze, co ma este nestretne, preco sa mi
vsetko tak komplikuje?! 😢 Bojim, ze aj o toto prideme a nikdy nebudem mat vlastne 😔 😢 Baby ja som
taka nestastna... Dala mi aj lieky, ako prevenciu a mam prist o 2 tt.

janka1
8. apr 2009

fyal hlavu hore 😉
a co viac ti k tomu povedala aku deformaciu mas, co to znamena aky to ma plyv pre baby a teba dalej do buducna?????

fyalynka
8. apr 2009

janka, ona mi nepovedala co konkretne, sa pytala ci nemam 2 maternice alebo jednu z nejakou prepazkou? 😲
A ja ze o nicom neviem, ved uz X-krat mi robili sono a nikto nic nepovedal, nezistil... 😒 😕
Povedala, ze to moze jasne tehu skomlikovat, takze neviem co bude dalej, asi to bude riesit podla toho,
ako sa to bude vyvijat 😔 Ja fakt uz neviem....som totalne na prasky z toho 😔

jane1
8. apr 2009

Janulka, hej toto som si aj ja vygooglila, len mudra z toho zatial nie som, kazdopadne nemam este tie ostatne hodnoty zistene.

FYAL, moja zlata, skus sa z toho nestresovat, aby si si zbytocne neublizila mojko! 😖

ale nechapem, ta doteraz sa neprislo na to? ci nepovazovali za potrebne ta informovat? ci jak tomu mam rozumiet!
a ani ten odbornik na plodnost! ja nechapem, sak to sa nezmeni kua zo dna na den.
a krv na HCG ti brala?

jane1
8. apr 2009

Inak baby, bola som na tom merani.
tak mam v dost katastrofalnom stave žlčnik, žaludok a oblicky tusim. papiere si teraz nechal u teba, ideme este v utorok po velkej noci na osmu k nemu, zase premera. dal nam take vino bylinkove, ktore by malo akutne pomoct a ukaze a co ostane zvysene.

aj drahy mal zaludok, ale co je horsie, velmi mu srdce vyskocilo 😠 😒

zaujimave, ze nepocitujem problemy ziadne, ale tak zas to neznamena, ze sa to musi prejavit.
aj pred dvoma rokmi som mala tak. asi aj ten moj helicobakter robi sarapatu.

a vravel ze aj ked budem mat na stitku vysledky ze mam sa ohlasit.

este sme si kupili take korenie salatove, je dobre na kyseliny a travenie a tak

jane1
8. apr 2009

u nas hrmiiii 🙄 🙄 🙄 😨

fyalynka
8. apr 2009

pekny vecer damy,uz som doma, osprskana a idem odpocivat 😉

boooze, preco sa to na nas vsetky vali z kadej strany nejaky problem 😒 ☹ 😠

jane, chudatko moje, tak aby nestacila ta stitna...este aj zlncnik, zaludok... 😔
toto je hrozne, co nas niekto preklial? 😲

inak jane, doteraz mi to fakt nikto z lekarov nepovedal 😖 Tak ja neviem, ci tomu mam
verit alebo nie. Presne tak, aj ten odbornik na plodnost by podla mna urcite nieco musel
spozorovat... 😒 A mimo neho mi uz robili sono dalsi 3 lekari v minulosti a nic 😒
A vraj je to vyvojove, takze to by som musela mat od narodenia 😕

A krv mi nebrala, nic okrem sona.

kpn
8. apr 2009

Fyalik mam chut zaplakat nad zdravotnou starostlivostou o klienta....poslem ti IP

fyalynka
8. apr 2009

ahoj katka, oki

fyalynka
8. apr 2009

dobru noc vam vsetkym 😉 😔

pridem zajtra 😉

janka1
8. apr 2009

taaak vidim, ze tu uz nikto nie je 😒
snad budem mat vacsie stastie zajtra 😉

fyalynka
9. apr 2009

dobre ranecko 😎

ako sa mi mate?
ja dnes pracujem iba do 12h, takze sa vytesujeeeeem 😀

kpn
9. apr 2009

Dobre ranko....

Fyalik tak to mas celkom fajn, dnesny dnik v praci ti veru rychlo ubehne.

fyalynka
9. apr 2009

Ahoj Katka 🙂
no to dufam, ze to rychlo ubehne... 😀 Potom ideme s MM na nakup a pojdem domko varit.
Dnes bude spenatik, kedze je zeleny stvrtok 😝 😀

a ty mas ake plany na dnes? 🙂

kpn
9. apr 2009

Rada by som vybehla na stavbu pozriet sa ako tam pokrocili.

A riesim teraz i dr. na odstranenie materskych znamienok laserom. Takze browsujem po nete a hladam.

A ty co, ako sa citis/citite dnes rano? 😀

fyalynka
9. apr 2009

ja som v pohode, ani som neni hladna 😀 len som vypila cajik a to mi nejako staci 😅

Tak ich len chod pekne skontrolovat, co urobili, nech si svihnu... 😉
A to si ich chces dat odstranit teraz, pred letom? 😕 Uz mas za sebou nejake vysetrenia, ze
sa mozu odstranit?

kpn
9. apr 2009

este nemam vysetrenie, to robia na mieste...a vzhladom na to, ze sa nechystame na dovolenku, kedze byt zhltne vellaaa peniazkov, tak mi to ani moc prekazat nebude. A vyhoda lasera je tiez, ze hojenie ani zdaleka netrva tak dlho

janka1
9. apr 2009

😵 😵 😵 😵 😵

fyalynka
9. apr 2009

Pytala som sa preto, lebo potom urcitu dobu nemozes tie miesta vystavovat slniecku 😒
Ale ked je hojenie kratsie, tak potom ok 😉 A chces niekoho z BA? Nasla si uz nieco?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre