Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

lubkabb
21. sep 2009

ale skúsim to neskôr, čo ak to časom prejde a spustili to len tie lieky? Je nepohodlné kupovať pastu v lekárny za 3,5 € . A vraj pre zuby je fluor dôležitý. A chceš počuť story ako som prišla k alergii na slniečko? 🙂

lubkabb
21. sep 2009

bože ja dávam tej gramatike!!!

fyalynka
21. sep 2009

hej, hod sem tu story 😉
inak to mas pravdu, fluor je pre zubky velmi dolezity!

lubkabb
21. sep 2009

no tak asi 5 rokov dozadu som v lete mala kliešťa na nohe. A ja ich strašne neznášam a bojím sa boreliózy. Tak som sledovala ranku a nejako sa mi nepozdávala. Asi som si od strachu nahovárala príznaky boreliózy. Suseda čo bývala oproti nám bola doktorka a tak pre istotu dala antibiotika ako prevenciu. Mala ich doma. Tak ja som poctivo užívala tie antibiotiká a v posledný deň ma kamošky volali na pláž. Bolo veľmi horúco. Ja som si vôbec neuvedomila, že nesmiem na slnko - veď mi nič nebolo! Na lieky som úplne zabudla. A tak som sa bola opalovať na najprudšom slnku. na druhý deň som sa zobudila vysypaná od hlavy po paty a príšerne to svrbelo. Moja kožná mala navyše dovolenku. A potom som sa toho nevedela dlhšie zbaviť. Teraz je to už lepšie, už niekedy okolo februára začínam brať betakarotén a nemám problém v lete. Ale keď idem na dovolenku k moru, musím chodiť do nemocnice na také lapmy. Pripraví sa tým koža. A musím používať vysoké faktory. Väčšinou som po lete vždy tá najbledšia. Takže také to ja mám šťastie na alergie. 😉

lubkabb
21. sep 2009

opravujem ....lampy...nie lapmy

fyalynka
21. sep 2009

no tak to si si pekne "zavarila" 😒 Lieky pri ktorych sa nesmie ist na slniecko dokazu vyrobit fakt nepeknu
reakciu... Ja som tak pouzivala na dovolenke pri mori opalovaci krem s betakarotenom a na druhy den som mala
plno drobnych pupacikov. Som si myslela, ze to je zo silneho slnka, ale prd... to bol ten opalovak s betakarotenom!
Vymenila som ho a pupaciky postupne zmizli 😖

lubkabb
21. sep 2009

No, to som celá ja. To sa môže len mne stať.

lubkabb
21. sep 2009

A kde máme bettynku? zasa niekde vonku?

fyalynka
21. sep 2009

to je typicka ona, urcite niekde beha zase 🙂
dnes sa tesim na superstar, na hviednu rotu 😀

lubkabb
21. sep 2009

to bude asi riadna hrôza ta pechota. Ale sa aspoň zasmejem, teda dúfam. Stále premýšľam nad tou ovulkou. A stále sledujem hlien ako blbá. Minule som sa pristihla, ako na vreckovke študujem sople. nejako podvedome som to pokladala za hlien. No nešibe mi už z toho???

lubkabb
21. sep 2009

niekde som tu našla, že baby spomínali nejaký produkt na báze materskej kašičky. Možno najbližšie vyskúšam aj niečo také - pridám k celej rade vitamínov čo beriem. Už som aj chodiaca lekáreň.

groka
21. sep 2009

ahojte baby co mate nove?prisla som vas kuknut,mam nieco s netom,tak nevime dokedy tu budem,kym ma nevyhodi

je niekto novy tehotny?

ja postarom,ale zacala osm pit "zazracny"cajik poctivo a tiez aj listovku poctivo a este som zacala chudnut,tak mam za 9 dni dole do 4 kilov,viem je to moc,ale ani neviem ako to ide dole

fyalynka
21. sep 2009

😀 😀 😀 lubka, na sopliky by som sa nespoliehala 😀 😀 😀
ja mam zase take rozne fazy, do casu ovu som v pohode, lebo verim ze to vyjde...no ako sa blizi koniec
cyklu, som nervozna, neverim ze som tehu a nakoniec ked dorazi mrcha mam velke depky 😔
a maminka sa ma ako? 😕

idem sa osprsit, zachvilku som spat 😉

fyalynka
21. sep 2009

groka ahooooj 🙂

a ja chceeeeeem minus 4kg!!!!!!! 😕 pleeease 😀
ty si sikulka, drzim palce 😉

groka
21. sep 2009

fyalinka dakujem,len neviem aky to bude mat vplyv na organizmus,moze sa stat ze organizmus dostal sok a otehotniem hned,alebo z toho soku neotehotniem vobec,alebo ked aj otehotniem co ak sa nieco stane,no potom jasne ze zacnem papat ako sa ma,nedrzim hladovku to nie,len 3 krat papam menej

lubkabb
21. sep 2009

ahoj groka,zatiaľ nepribudla žiadna tehulka ☹

fyalynka ja tiež cez menzes mávam depky, potom je to fajn, lebo svitá nová nádej a keď čakám na ovulku tak som nervózna a mám obavy, či vôbec príde. Keď zas dostanem mrchu, budem revať ako dážď. A to sa opakuje každý mesiac.

lubkabb
21. sep 2009

maminka sa má lepšie...bola aj na onkólógii a vraj je to v poriadku. malo by to byť všetko von. Ale ten dr. je somár. Povedal jej to takto: mám pre vás smutnú správu.....už sem nemusíte chodiť. Nie sú potrebné žiadne chemoterapie. No nie je blbec? Takto ju vystrašil 😠 😠

fyalynka
21. sep 2009

lubka, to som velmi rada, ze sa ma maminka dobre a ze nie je potrebne trapit organizmus chemoterapiou!!!
Siiiilno drzim place, nech to tak aj zostane!!! 😵 Ti lekari vobec nemaju srdce, uctu...nic 😠 😔

kpn
22. sep 2009

Ahojte a zaroven dobre ranko damy....

gorka a to ako si zacala cvicit a upravila si stravu a tak si schudla tie 4kg? Bo ak drzis dietu nemoze byt nic horsie zlatko pre tvoj organizmus...daj si zlatko pozor aby si nemala potom problemy, alebo aby nedoslo k jojo efektu.

Fyal co manzelik, uz ho mas domka a co jeho alergia.

Lubkabb nuz ked sa dari tak sa dari...s tym slnieckom to mas fakt zabavu a vobec sa netrap tym , ze si po dovolenke najbledsia. Ja som na tom podobne, ale zas povedzme si slniecko v dnesnej dobe je taaak moc nebezpecne, ze radsej budem odchadzat z dovolenky bledsia ako sa o par rokov dozvediet diagnozu rakoviny, pripadne zhubnych znamienok.

fyalynka
22. sep 2009

dobre ranko 🙂

katka, manzelik isiel vcera este aj do nocnej, takze som bola sama aj v noci 😖 teraz doma spi... dnes poobede
ide na futbal, zase budem sama... ach jaaaaaj... 😔 Ale aspon navarim a porobim si co treba.
Tesim sa uz na vikendik, keby uz bol aspon piatooook 🙄

Co mas nove ty? 🙂 ...a ostatne snazilky/tehulky?

kpn
22. sep 2009

Jooj fyalik ty travis vela casu sama moja...mnazelik ma toho asi vela v praci.

Prave uvazujem, ze janka mala mat vcera volno a vobec sa neozvala. tozvie kde zienka lieta...

A ja , po starom o chvilku idem na rehabilitacky, pak nakupit nejake potraviny (s manzelikom sme sa dohodli, ze mu zacnem varit zdravsie) a vecer mam brusne tance.

fyalynka
22. sep 2009

no niekedy sme spolu skoro stale, ale niekedysa toho tolko nakopi, ze som viac sama ako s nim. No co ale narobim...
Janka pridala pekne nove foto albumu, som videla 😉

juuuj, ty chodis na brusne tance? a to je pre tehulky? 🙂

kpn
22. sep 2009

Ani som si nevsimla....musim ist kuk.

Ano je to speci pre tehulky, tak sa na to celkom tesim a kolegyna zlata, ako sa to dopocula, tak mi z dovolenky doniesla tu peniaztekovu satku ... moja. Takze od dnes budem i cinkat ako najata juch juch.

Ved treba cosi i robit, bo sa mi uz robia faldiky... 😀 . az na to, ze sa robia na takych miestach, ktore clovek moc nemoze kvoli brusku namahat, tak aspon precvicim to ostatne co sa da. No a sobota by mala byt slnecna, tak si pojdeme s mm zahrat tenis na kurty. Juch na to sa tesim...behat za loptickou sice nebeham, ale dobre mi to padne zapinkat si s nim.

fyalynka
22. sep 2009

no to musi byt parada tie tance, dufam ze aj ja ked budem tehu tak na take nieco natrafim 😀
prosim ta...ty a faldiky???? a kde? ved mas pekne malinke brusko 🙂
Nebojis sa hrat tenis v tehu? 😕

kpn
22. sep 2009

No a som docasne spat a poobede na tie brusne... Juuj velmo som vyhladla a tak popri pisani i tlacim do seba...to je lahoda.

Fyalushik verim tomu, ze na brusne tance isto natrafis...bo su dost caste spolu s fitloptou abo jogou pre tehulky. Potom poziciam peniaztekovu satocku ak budes chciet. Dnes ma teta na rehabilitackach potesila resp pobavila..., ucila nas dychat pocas 2.doby porodnej...a ze vraj 4-5 takych nadychov-vydychov a babo bude vonku. No hodne ma to rozosmialo, bo co potom trva tak dlho na tom porode 😀

A tenis zlaticko...vsetko ma svoje rizika a isto mi to nie je lahostajne a niekedy aj mam obavy ci drobcekovi neublizim, ale snazim sa orientovat hlavne pocitovo. Ked mam dost tak v tom momente skoncim abo si davam prestavku, neskacem po lopticke ani za nou neutekam...viac menej si pinkame na mieste, len aby ruky nieco robili. Takze vraj pokial nerobim babu otrasy, co sa snazim ...tak by to malo byt fajn. Co nam dnes povedala tetuska, bolo, ze mame robit to co nam robi radost kym mozeme...a sami si urcovat hranice pokial.

fyalynka
22. sep 2009

aj ja som uz spät, bola som nieco vybavovat mimo prace, potom na obediku 🙂
a teraz by som spala...tak ma lame po obede 🙄 no nejako to este musim dve hodky vydrzat...

ja si tiez planujem, ze ked budem tehu, tak chcem chodit isto cvicit, mne sa to paci, ked tehulka cvici 🙂
Len aby som to mala dovolene...ked musiet len lezat, tak sa zblanim 😖
A k tomu tenisu...ak je vsetko ako ma byt a dr. ti to povolil, tak potom ok, samozrejme ze to netreba prehanat
ako hovoris ty sama, takze "sportom k zdraviu a spokojnemu miminku" 😀 😎

inak dnes som sa dozvedela, ze tu mutaciu genov co mam, co mi zistili na hematku - mam ziskanu!!!!
nie vrodenu!!! A najvacsia pravdepodobnost je ze to sposobuje HAK!!! 😠 😠 😠 😠 😠 Takze moje uz davno
urobene rozhodnutie, ze HAK NIKDY VIAC sa tymto len potvrdilo!!! 😝

kpn
22. sep 2009

No fyal dr. nevie , ze hram tenis...ale ja mam pocit, ze babatku tym neublizujem, a tak ci onak...cochvila konci pekne pocasie a za halu sa nam prasule nebudu chciet vyhadzovat.

Z HAK? Ja normalne neverim vlastnym ociam...to co za svinstvo je potom v nej...fyal a aku znacki si brala? o tychto veciach v pribalovych letacikoch nic nepisu tak ma to prekvapilo. A co teraz s tym...ako ti vedia pomoct...da sa to upravit liekmi, aby si sa mohla vytesovat aj ty zo zdraveho babatka?

fyalynka
22. sep 2009

katka, ani som tomu nechcela verit, ale rozpravala som sa s veducou sestrou na hematku, takze vie asi o com
hovori...a ze v poslednej dobe tychto pripadov neskutocne vela pribuda 😒 ☹ Ja som uzivala Logest, 6r. 😝
Pri uzivani HAK je kontraindikacia ked trpis na trombozu a podobne problemy, ale dnes by sa "vraj" uz malo
pred jej nasadenim vysetrovat ci su tam sklony u zeny k tromboze...co sa volakedy asi nerobilo (mne osobne vzdy kontrolovali len pecenove testy 😒 ) A preto pribuda takychto pripadov... A liecba...no zavisi aka bude hladina toho enzymu - homocysteinu 😖

lubkabb
22. sep 2009

Ahojte baby,

už som konečne tu. Dnes som trocha behala po nákupoch, lebo v sobotu ideme na hromadnú oslavu - 4 oslávenci!!!

kpn...s mojou bledosťou som sa už zmierila a máš pravdu...je lepšie byť radšej opatrný. Ale s tou alergiou je to z roka na rok lepšie. Kto vie, možno časom úplne zmizne. Je to nevyspytatelné.

fyalynka - ja som nikdy nebrala HAK a ani s tým neplánujem začať. Ináč sliny stále nič neukazujú - neviem či to kukám správne. A ty ako - už sa blíži ovulka? Mávaš aj nejaké bolesti pri nej, alebo zvláštne príznaky? Mňa trocha pichá v brušku pod pupkom dnes. Neviem, čo to môže byť.

kpn
22. sep 2009

Ahojte babulky...tak a ja som konecne po celom dni doma.

Nohy si snad ani necitim, a celkom by som prijala masaz...zajtra rano supitam k dr. tak poobede prinesiem nove info o tom ako sa nam dari s babom. Snad ma tam netrafi pepka, bo naposledy ked som tam bola, tak jedna holka odtial odchadzala so slzami v ociach ☹

A co porabate??

Lubkabb neboj ovulka pride, len ju nevyplas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre