Snažilkovanie každý deň. Môže to výjsť?

pency
19. nov 2007

ahojte, no aj ja patrím medzi snažilky, neviem či niekto popíše, ale zaujímalo by ma či sú tu nejaké snažilky, ktoré veľmi často snažilkovali a otehotneli
no neviem či som to správne popísala,ale ak by to bolo každý deň tak výjsť to musí či nie ?
nemyslím pred menzesom alebo tesne po, ale v rozmedzí tohto obdobia
dakujem

pency
autor
19. nov 2007

nikto sa nezapojí ?

sue
19. nov 2007

Pency, hovorí sa, že ak sa milujete každý deň naplno, nestihnú správne dozrieť spermie, takže je šanca na otehotnenie nižšia...

pency
autor
19. nov 2007

aha práve preto hľadám či sa tu niekto nájde komu sa podarilo 😵

mirka20
19. nov 2007

pency, my sme snazilkovali od pondelka do nedele kazdy den, ovu bola bud vo stvrtok alebo v nedelu-neviem presne, lebo podla teploty mi to vyznacilo raz tak a raz tak a vyslo nam to 😉 takze kludne snazilkujte 🙂

fabiana
19. nov 2007

Myslím, že treba všetko robiť s mierou...xi xi. Aby sa vám každodenné snažilkovanie nezhnusilo... 😒 Myslím, že lepšie je sa snažilkovať obdeň, aby sa stihli zatiaľ vytvoriť nejaké zásoby spermijok, lebo pri každodennom milovaní môže byť ejakulát slabší, resp. obsahovať menej spermií, ktoré by stratili na zdatnosti, boli by slabé, v malom počte.

katrin
19. nov 2007

dozrievanie spermií tiež trvá niekoľko dní, presne tak, ako môže byť žena plodná iba niekoľko hodín za celý cyklus... Ale, ak ťa to poteší, môžte to vyskúšať a snažilkovať aj 20-krát za deň a na ďalší mesiac uvidíš výsledok 😉

zlatulienka
19. nov 2007

Nám to v sevtembri vyšlo tiež, sme sa snažilkovali každý deň ale potom som v 6tt spontánne potratila. Prečo sa to stalo neviem... Teraz sme sa začali snažilkovať kedy máme chuť a to skoro každý deň 😉 , tak uvidíme. Nechávame tomu voľný priebeh

monikaz
19. nov 2007

ahojte, ja som tuto istu otazku polozila odbornikom -ich odpoved bola nasledovna:
Dobrý deň prajem, podľa veľkej štúdie nie je rozdiel v otehotnení medzi pármi, ktoré majú pohlavný styk často a pármi, ktoré časujú pohlavný styk do doby ovulácie. Z toho vyplýva mať pohlavný styk podľa potreby páru a samozrejme snažiť sa mať ho aj v dobe ovulácie. S pozdravom Dr Krajkovič

a dalsi nazor odbornik- ci skor len teorie

relá spermia sa skladá z hlavičky, krčku, tela a bičíka. Spermie sa vytvárajú vnútri semenníkov a na svoje dozretie potrebujú až 84 dní a teplotu nižšiu ako 37 stupňov Celzia. Odkiaľ putujú do nadsemenníkov, kde získajú dlhý chvostík, ktorý im umožňuje plávanie. V nadsemenníkoch sa zrelé spermie zhromažďujú, odkiaľ sa pri pohlavnom styku presunú do tela ženy, kde ak zrelá spermia natrafí na zrelé ženské vajíčko, oplodní ho. Vajíčko, aj spermia majú svoje vlastné gonozómy. Gonozóm je 23. chromozóm, jediný pohlavný chromozóm, ktorý sa nachádza v jednej genetickej sade. Vajíčko má vždy chromozómy XX, spermia XY. Ak sa spoja chromozómy X a Y, spolu s manželkou budete očakávať chlapčeka, ak sa spoja chromozómy X a X, tešte sa na dievčatko.

som tiez snazilka a drzim palce kazdej "sestricke-snazilke"

monikaz
19. nov 2007

ale aj tuto radu som nasla na inete:

Zaujímavosti o spermiách

• priemerná produkcia spermií je až 72 miliónov denne
• ich počet v ejakuláte muža je 200 – 600 miliónov
• priemerná rýchlosť spermie v ejakuláte je 10 – 60 µm za sekundu
• ich životnosť v tele je asi mesiac
• v tele ženy prežívajú 1- 2 dni, v niektorých prípadoch až 2 – 4 dni
• aby sa spermia dostala až k vajíčku, musí 20 tisíckrát vykonať vlnivý pohyb bičíka, aby sa mohla posunúť dopredu
• ak chcete splodiť dieťa, pár dní sexuálne abstinujte, zlepší to kvalitu vášho ejakulátu a tým aj šance na oplodnenie
• zrelá spermia je dlhá až 70

pency
autor
19. nov 2007

takže je to rôzne
aj áno aj nie

monikaz
19. nov 2007

pency tak tak...

lola11
19. nov 2007

My sme tiez snazilkovali odusu a vyslo to 🙂 🙂 🙂 Myslim ale ze je to individualne - kazdy par je iny a ma aj ine problemy, ze ano?

monikaz
19. nov 2007

lola k babatku gratulujem a presne ako pises, nie sme rovnake .... my sme sa snazilkovali aj stimulovali aj vsetko a este stale nic...☹

pency
autor
19. nov 2007

dúfam že sa nebudete smiať ale čo to je stimulovali ?
dakujem 😖

monikaz
19. nov 2007

stimulacia je hormonmi -liekmi vyvolana ovulacia

pency
autor
19. nov 2007

aha...no snád nám to výjde raz

zuz11
19. nov 2007
luciferova
19. nov 2007

teraz hovoria na jojke - crepiny s hviezdickou hovoria, ze najvyssia pravdepodobnost je, ked sa snazite kazdy den. vraj test, ked pani ejakulovali kazdy den, spermie boli kvalitnejsie, ako ked iba kazdy treti den. aj moznost otehotniet. takze smelo do toho 😉

dannynka
19. nov 2007

luciferova aj ja kukam ... 😀 😀 😀

pency
autor
20. nov 2007

takže pravda je asi medzi tým

cucoriedka14
20. nov 2007

Kazdy den ? 😀 to musi byt chudak chlap ptoom 😀 moj priatel chce velice dieta ale niako sa nesnazi veruze =o)od septembra bieda riadna..Aj teraz v novembri 4 krat len a to ani neviem ci tam bol vtedy niaky plodny den,ja to nepocitam 😀 Podla mna by to mohlo by tak kazdy druhy den...takymto nasim tempom to moze trvat........ 😀

karamelinka
21. nov 2007

ja som zasa nedavno pocula ze ked je caste milovanie tak muz ma kvalitnejsie spermie...rychlejsie a aktivnejsie ale neviem co je na tom pravdy...to som len pocula...

cucoriedka14
21. nov 2007

No podla mna to nevadi aj ked je tokazdy den ..ja som sa pytal..a vcera som sa pytala mamy ako casto sa snazila ona ked xcela dieta a zevraj kazdy den pekne 😀 a aj tak jej to trvalo prvy krat 9 mesiacov a potom dalsie uz prislo rychlejsie....tak tazko povedat ako casto sa snazit..mozte sa kazdy den ale otehotniete aj tak neskor..alebo sa mozte 2 krat do mesiaca a otehotniete hned 😀 pride to vtedy ked to ma prist no nie ?=)Ja som mala take stastie v nestasti pred 2 rokmi otehotnela som na prvy krat pretrhol sa prezervativ..ale tak to je zakon schvalnosti ze ten kto to necaka tak jemu sa stane...... 😒 teraz treba ist dalej vrrr

poleva
22. nov 2007

cucuriedka14 ty si bola tehu ?

barny2
22. nov 2007

my sme skusali a podarilo sa po roku a pol a fakt ako pise poleva je to individualne no mi sme to "skusali" takmer kazdy vecer 😀 a nakoniec ked som nastupila do novej praci a ten sex bol fakt max 3 krat do tyzdna co bola u nas slabota 😉 tak som otehotnela tak fakt niekomu sa to podari na prvy sup a inemu zas nie je to fakt tazke

cucoriedka14
22. nov 2007

hej uz som bola tehu ale bola som na umelom preruseni lebo tam nieco nebolo ok v 8 tyzdni asi tak niak.. ☹ tak snad to raz vide..ja sa nikam neponahlam mam casu doost 😀

poleva
22. nov 2007

aha

cucoriedka14
23. nov 2007

No takze tak.. 😒

eki
25. nov 2007

my sme sa snažili 3 roky, nakoniec to vyšlo v ten cyklus, kde sme sa snažili od 1.dňa do 15. dňa cyklu asi 13 krát (dva dni sme vynechali) 🙂)

dorekapa
10. dec 2012

ja si tiez osobne myslim,ze aj ked maju dvaja keksik kazdy den a snazilkuju sa,tak na oplodnenie staci jedna spermia a z tej davky sa urcite raz sikovna najde a doplava k vajicku.. 🙂 🙂 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre