• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

10. septembra 2016 
19. jan 2010 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočeny!tak prvy sper nam nedopadol dobre teda dost na figu,ale po urolog stranke vsetko ok.takze to budeme muset zopakovat,ked sa to nezmeni tak ideme do ba.1.2 idem na folikumetriu tak som zvedava...pekny den vam prajem
20. jan 2010 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuk :wink:
20. jan 2010 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sofokleska - tak do tej Ba si mohla ísť skôr a nemuselo sa to takto naťahovať a už by si mala aj drobčeka v brušku :wink:
Včera som bola v Ba na morfologickom utz. Doki povedal, že môžem byť pokojná vyzerá to v poriadku, ale lepšie by to bolo vidno za mesiac. Povedal, že sestrička nemá so mnou o takých to veciach vôbec rozprávať a ak nemajú vedomosti o umelom tak si majú zavolať do BA a nie rozprávať mi také blbosti. V mojom prípade amnio nehrozí a aj keby som strašne naliehala a dostala by som odporúčanie od dokiho, tak neprejdem genetikou. Včera som namiesto 14 eur zaplatila 27eur, takže super info. z recepcie kde ma objednávali. Včera ma to trošku najedovalo a už som si povedala, že nech mi spraví poriadny utz môj gyn. za 3 týždne a iba ak by sa mu niečo nepozdávalo, tak iba v tom prípade pôjdem na morfologický utz, inak nepôjdem. A už dokonca rozmýšľam, že nepôjdem ani na 3D pretože včera mi doki povedal, že tam sa takého veci ani nekontrolujú je to skôr image - móda obrázky. Radšej za tie peniaze kúpim niečo drobčekovi.

A ani neviem pohlavie, pretože drahý povedal, že on to nechce ešte vedieť, ja som to chcela síce vedieť no brala som ohľad naňho, no už sme sa dohodli, že keď pôjdem 12.2 na poradňu už bude súhlas oboch.
Ja typujem dievčatko, no som zvedavá, či mi výjde typ.
20. jan 2010 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulu, kamarátka chcela ísť naskôr tiež na 3D a nakoniec sa rozhodla, že peniaze minie na niečo iné a to už nehovorím o tom, že by ešte peniaze minuli aj na cestu, pretože u nás sa také nerobí. a tiež povedala, že je to iba "zbytočný" image obrázok.
20. jan 2010 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja som videla celé video z 3D a všetky bábätká sú rovnaké a je to iba pre potešenie,nemá to nejaký lekársky význam
20. jan 2010 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no hej lulu ja mne to dosť vadi ze doki mojho neposlal na spermio hned na začiatku,len ja somsa dopovala liekmi.a doteraz by som nič nevedela nebyť sestričky kt navrhla nech sa to spravi........to je pekna predstava ze by som mala drobčeka v brušku............v ktorom centre si bola?hned mi daju termin či treba čakať?najprv mas pohovor alebo nas budu aj hned vyšetrovať........ako ta prva navšteva vlastne prebieha?
21. jan 2010 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
donesieš si všetky papiere,ktoré máš k dispozícii a porozprávaš sa s doktorom o možnom dalšom postupe,ja som bola napr. vo všetkých centrách čo sú v Blave na konzultácii
21. jan 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sofokleska - Iscare je najdrahší, zlatý stred je Gyn-fiv no a najlacnejší je Fenticenter/možno už nie je najlacnejší, pretože začali predpisovať drahšie hormóny, to by ti vedela povedať Vika/.

Gyn-fiv je úspešnosťou celkom dobrý a ak ti môžem odporúčiť tak dr. Drábeka, som s ním veľmi spokojná, pretože môj a manželov pocit je, že nám chcel pomôcť a nie zarobiť na nás.
Presne ako ti hovorí Viki, objednaj sa na konzultko zober si všetky papiere a doki ti hneď povie čo ďalej, ale neboj tam to ide šup šup, žiadne naťahovanie času.
Ja som v roku 2008 bola na laparoskopii v septembri a hneď v oktobri som išla na IUI - insemináciu. Možno sa ti zadaria inseminácie a nebudeš musieť ísť na IVF. Už kvôli slabšiemu spermiogramu je najlepšie aby ste sa nezdržiavali, oni vám vyberú iba silné spermijky a šup ich tam kde patria.Tel. číslo 02/50102900 dovoláš sa na recepciu a objednáš sa na konzultko a povedz že ideš tam prvý krát, že si nová pacientka.
21. jan 2010 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja odporúčam ísť na konzultáciu aspoň do dvoch a uvidíš aký dojem budeš mať,
ak pôjdeš do FC TAM JE IBA JEDEN DOKTOR v GF je ich veľa tam asi treba povedať ku komu chceš ísť
v Iscare je ich tiež viac
21. jan 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vika- akurát som si čítla stránku do zadu a neodpovedala som ti na otázku, či mi pri KET vkladali 2 embryjka, pri prvom mi vkladali 3, tie rozmrazovali deň pred zákrokom a tým sa veľmi deliť nechcelo vkladali mi ich ako 2-2-4bunkové, teraz pri 2KET mi vkladali 2 embryjka rozmrazili ich o 2 dni skôr a vkladali mi ich ako 8-8 bunkové, dala som si spraviť aj hatching/napichnutie obalu vajička/.
Strašne ti držím palce pretože tá radosť keď sa to podarí je neskutočne veľká. Kedy ideš na krvičku a dnes i koľkatý deň po ET. Dúfam, že aspoň jeden deň si strávila v posteli a ďalšie 2 dni žiadna námaha.
Ozaj koľko ťa stali teraz lieky na IVF?
21. jan 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte, ja som na výber centrum nemala, nám bolo treba PGD a to sa robí len v Iscare, takže sme zacvakali statočne ... , ale čo už
zuzi jedna pracovná otázka : ked má môj drahý prac.zmluvu do konca januára a bude v práci aj 1.2 , berie sa to rovno tak, že je na dobu neurčitú, pokiaľ mu neoznámia, že končí ? a má dostať aj dodatok k pracovnej zmluve ?alebo novú zmluvu ? aby sme nebodaj neostali na holičkách

sofokleska - už dávno si mala rozbehnúť akciu v nejakom centre, už by ste polcesty mali za sebou, ale aj tak, nič si nestratila a pokračuj ďalej, ved za chvíľku je už koniec mesiaca

viki - kedy budeš vedieť na čom si ? ja pevne verím, že už ti to klapne !!!
21. jan 2010 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tanyja - neviem kedy si bola na IVF v Icsare ale v Gyn-five robia tiež PGD aspoň od roku 2008 od kedy tam chodím, tak to určite robia a je to určite lacnejšie než v ISCARE no Fenticenter neviem čo také niečo robí.

tanyja - a tvoj drahý má aká zmluvu, čo je tam presne písané do 1.2 skúšobná doba alebo doba určitá, poriadne si ju prečítaj. Pretože ja som tiež mala dátum ale ten znamenal koniec skúšobnej doby ale ďalej bolo písané, že potom pracovný pomer pokračuje na dobu neurčitú, musíš si to poriadne prečítať, pretože čo nie je na papieri tak to vlastne nie je.
21. jan 2010 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja som bola v januári 2007 v Iscare a zisťovali sme po celom SK kde to robia a našli sme len Iscare, ked sme sa aj pýtali na niečo bližšie kde to robia, odpoveď bola NIE - nikde inde to nerobia
a teraz je to už jedno :grinning: , drobček spí v postieľke a to je najdôležitejšie !!!
skúšobnú dobu mal 3 mes, v tejto firme robí už rok, ja ked som robila, tiež som mala dobu určitú a potom som už len dostala dodatok k zmluve , ale to bolo pred 10rokmi, teraz už neviem ako to presne funguje, ved uvidíme
21. jan 2010 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak predpokladám, že zmluvu mal na dobú určitú do 1.2, takže teraz buď dostane novú zmluvu na dobu určitú alebo neurčitú, na dobu určitú môže zamestnávateľ maximalne 3X predĺžiť. Môj drahý tiež mal prvý rok na dobú určitú a až potom dostal zmluvu na dobu neurčitú, no v každom prípade, podľa mňa by mal dostať novú zmluvu, pokiaľ v pôvodnej nie je písane že po roku sa zmluva mení na dobu neurčitú.
21. jan 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte na krv mám ísť 1.2.,ležala som iba do poobedia,viac sa mi nechcelo a večer som išla k segre,moc som nepoležala,snažím sa nič ťažké nezdvíhať ,ale ináč robím všetko normálne
stimulovala som merionalom a stálo ma to celé cca 130 EUR,JA čO mám zamrazené ,tak všetky sú po PK ,takže sú už 100 bunkové
21. jan 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
tanyja, s tou zmluvou je to tak, že keď máš zmluvu na dobu uričitu k nejakému dátumu a prídeš do práce a pracuješ nasledujúci deň po tom dátume, tak sa zmluva automaticky predlžuje na dobu určitú. ak chce zamestnávateľ dať na zmluvu určitu znovu, tak by ti túto zmluvu mal dať podpísať pred skončením tej prvej. lenže väčšinou si to nechávajú na poslednú chvílu zamestnávatelia a potom ju predlžia až v ten nasledujúci deň znova na dobu určitú. no ale čo vtedy narobíš..., podpíšeš ju, to je jasné, lebo si rada, že máš vôbec prácu, aj keď zase na dobu určitú. no a ešte je teda slušnosť, aj keď je zmluva na dobu určitú, že oznámi zamestnávateľ, že so zamsetnancom už viac neráta.
ja by som mala iba takú otázku zo zvedavosti. čítala som, čo ste písali, a možno som to prehliadla, ale radšej sa opýtam. keď ste išli do centra, tak ste išli bez predchádzajúceho doporučenia svojho gynekologa? normálne tak, že snažíte sa nejaký čas, nedarí sa, tak vás to našte, že sa jedného dňa rozhodnete zavolať do centra?
22. jan 2010 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzana ,nepotrebuješ žiaden papier od gyndoša,akurát si zapíšu ku komu chodíš a napíšu si ,že on ťa poslal aj ked si sa prakticky poslala sama
22. jan 2010 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik viki.
22. jan 2010 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dakujem vam sa nejake informacie,ale ešte mam nejake otazky ak možem?
plati sa niečo za ten prvy pohovor resp. konzultaciu ked sa objednam? niekde som čitala že treba zobrat aj rozbor krvy nie starši ako tri mesiace a mne doki nebral krv ani nepamatam a vypis z karty čo je na tom pravda?.....v piatok idem na gyndu,tak hned oboznamim dokiho že chcem isť do centra bez ohladu nato ako dopadne druhy spermiogram......
bola som aj na stranke iscare a kukla som tu inseminaciu tak okolo 2000sk to vyjde.
22. jan 2010 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzi díky za infošku, to som chcela vedieť ako to má byť ďalej.
takže ak dobre čítam, ak nič nepovedia a bude 1.2 v práci tak má na dobu neurčitú ? lebo ty si písala ža dobu určitú. a nejaký papier o predĺžení by mal tiež dostať , že ?
viki ako sa cítiš ?
22. jan 2010 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,sofokleska,za prvy pohovor som nikde nic neplatila a vo FC som bola na pohovore 3 razy :grinning:
nemusis mat nic,ale ten SPG si urcite zober,aj ked oni si urobia aj tak svoj a ked mas nejake papiere od gyndosa,ked tam aj tak ides,hned nech ti urobi hormonalny profil a stery na chlamidie,lebo to budes urcite potrebovat.
Ak chces skusit iba IUI tak ten bol najlacnejsi v Gynfive,stal v roku 2008 ,tisicku,teraz neviem,vo FC minuly rok 3000 skk,ale fakt zalezi od spg,abz vobec boli ochotny to urobit ,ked povedia ,ze spg je natolko zly,ani to nebudu chciet robit,teda aspon v GF to tak bolo,pa
22. jan 2010 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tanja, ano je to tak, že sa automaticky predlžuje na dobu neurčitú, ak prídeš do práce, pracuješ a nikto ti nič nepovedal. ospravedlňujem sa za chybu :unamused: , rozmýšľala som, ako to napísať zrozumiteľne a myšlienky boli rýchlejšie. a papier by mal dostať.
23. jan 2010 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
myslela som si, že ušlo slovíčko, zuzi , ale pochopila som, sama som totiž prípad, že mne automaticky predĺžili na dobu neurčitú
ja som tiež nič neplatila za pohovor
23. jan 2010 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a potom ste nieco platili za vysetrenia napr.spg bo bezna prehliadka alebo sa plati len za iui a pod?lulu pred iui neposielaju na laparku no nemam potuchy co to vlasne je najaka priechod vajicok ci co?ale ten samotni zakrok mi nahana strach!snad to nebude moj pripad...
23. jan 2010 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
platí sa za vyšetrenie - to je v základnom poplatku, nič nie je zadarmo , len za to, že som chodila na kontrolné sono som platila 9OOO,- sk , ale pokiaľ chceš bábo, tak si zaplatíš , a nič nie je horšie ako dieťa stratiť to sa žiadnej bolesti nevyrovná ,žiadny zákrok nie je bolestivý, takže neboj nič
23. jan 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
SOFOKLESKA V GF sa potom platil vstupný poplatok 3000 skk a spg bolo už zadarmo,ale za všetko ostatné sa platilo.Pred IUI neviem či je nutná laparka,ale pred IVF je nutná ,iba ak má muž veľmi zlý SPG tak to nevyžadujú .
Vo FC sme neplatili absolutne nič,iba doplatky za lieky a prvý SPG urobili bezplatne.
Tak ako som písala,platiace ukony sú vo FC najdrahšie,ale IVF je tam najlacnejšie,lebo sa nedoplaca za napichnutie vajíčok pri zlom SPG a ANI za predlženú kultivaciu/transfer až na 5 DEň,u
iba v prípade vkladajú skôr ,krd je menej ako 4 vajíčka,zamrazujú zásadne až po PK a iba A-čkovej kvality,narozdiel od GF kde mrazia všetko a niektoré hned na druhý deň,niektoré neskôr
24. jan 2010 o 00:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ako vidím, každé cetrum má svoj iný systém platenia, tak už si vybrať to, ktoré svojimi službami najviac vyhovuje a šup do toho
viki , kedy budeš vedieť výsledok ??? ja som už teraz neuveriteľne zvedavá a držím silno palce :slight_smile:
25. jan 2010 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na krv mám ísť 1.2.,nemám žiadne príznaky ,nič ma neťahá ani nebolí,snažím sa nepodlahnúť panike
25. jan 2010 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sofokleska - ja som v GF neplatila žiaden vstupný poplatok a pustila som sa to toho všetkého r2008, áno iba pred IVF sa ide na laparku, aby poisťovňa ti zaplatila IVF, inak môžeš si vybrať z troch možnosti no ja si pamätám ešte jednu a to je také niečo ako rengen dajú do teba tekutinu a potom sa s rengenujú aby videli či máš prechodené vajičkovody, ja som sa rozhodla, pre laparku, pretože doky mi povedal, že ak tam budem mať malé výrastky, tak ich hneď odstránia. Akurát rozmýšľam, že ja som išla najprv na laparku pretože bolo potrebné zistiť, či mám priechodné vajíčkovody, pretože by bolo zbytočné ísť na iui, ak nie sú priechodné, tak potom sa hneď ide na IVF.

Laparky sa nemusíš báť, ja som si ju dala spraviť v centre a bolesti som nemala žiadne, ja som mala strach iba z narkózy, ale lekárom som verila.
V GF mi zamrazili blastocysty-2 z predlženej kultivácie a ostatné zamrazujú kvalitné jednobunkové embryjka, tie sa hneď zamrazujú na druhý deň po oplodnení. Vraj také sú na zamrazenie najlepšie skôr prežijú rozmrazenie a potom záleží koľko ich vyberú pred rozmrazením buď jeden alebo 2 dni pri KET.

sofokleska - už tam pekne choď. Už to je blbosť, že dvoj gyn. ti nezobral krv na 3 deň mršky na hormonálny profil, ako môže to teba pchať hormóny, bez profilu a bez spermiogramu. No ja nemám bohvie akého gyn. no mne najprv sledoval dozrievanie vajíčka, to videl, že je o.k, tak drahého poslal na SPG keď videl, že je zlý, tak hneď ma poslal do centra, pretože v takýchto veciach sú bezmocný. Ale odporúčanie nepotrebuješ.
25. jan 2010 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok